جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
۱۰:۲۶ - ۱۱ تير ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۴۰۳۱۳۴
تاپ طنز

وام مسکن یا مُسکِن مسکن؟!

همین اول بگویم که قبول دارم قیمت مسکن در کلانشهرها با شهرهای کوچک از زمین تا آسمان تفاوت دارد اما انصافا مشکل مسکن در کلانشهرها بسیار بیشتر از شهرهای کوچک است.

حالا وزارت مسکن تصمیم دارد حاتم‌طایی درونش را بیرون آورده و ۱۶۰میلیون تومان وام مسکن بدهد (خسته نباشید جدا!) اقساط آن را هم پنج‌میلیون تومان ناقابل اعلام کرده‌اند. در یک کلانشهر مثلا مثل تهران یا اصفهان یا تبریز، الان با کمتر از پانصد میلیون تومان به بنگاه بروید، از در پشت بنگاه باید با سرعت هشتاد کیلومتر فرار‌ کنید، یعنی با پانصد میلیون تومان حتی نشان‌تان هم نمی‌دهند چه برسد به اینکه بفروشند. خلاصه‌اش می‌شود اینکه وزارت مسکن یک وام ۱۶۰میلیونی می‌دهد که قطعا (مسبوق به سابقه است) باعث افزایش قیمت مسکن خواهد شد؛ ماهی پنج‌میلیون تومان هم قسط باید پرداخت کنید برای خانه‌ای که حداقل پانصد میلیون تومان ارزش دارد. انصافا زیبا نیست؟!

با آن ۱۶۰میلیون تومان می‌شود در تهران یک خانه هشت‌متری خرید؛ ایستاده فیلم تماشا کرد، ایستاده غذا خورد، ایستاده خوابید، یعنی به شما یک خانه‌ای می‌دهند که وقتی در آن را باز می‌کنید و قدم اول را داخل می‌گذارید، اتوماتیک وارد هال و پذیرایی و اتاق خواب و حمام و دستشویی و آشپزخانه می‌شوید، زیبا نیست؟!

یک طرح دیگر را هم زمزمه‌اش به گوش رسید که وام رهن و اجاره بود که انصافا اگر اجرایی شود بنده کله‌ام را سه‌بار باید به ستون اتاقم بزنم. آخر کسی که از عهده اجاره برنمی‌آید، چطوری از عهده پرداخت اقساط وامش برمی‌آید؟! بابا جان هرکس که دوست دارید، این طرح‌ها را همین‌جوری یک‌هو ارائه ندید، با خودتان نمی‌گویید؛ ما مستاجریم، ساده‌ایم، بی‌پولیم، باور می‌کنیم و عاشقتان می‌شویم؟

a​rmandaily.‎​ir
  • 19
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش