سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
۱۹:۲۹ - ۲۰ آذر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۹۰۴۵۸۱
تاپ طنز

طنز/ لطفا مسئولان ریا کنند!

شما کدام مسئول را ترجیح می‌دهید: مسئولی که تا دیروز تظاهر به ساده‌زیستی می‌کرد و حتی لباسش را هم در این راستا اتو نمی‌کرد یا مسئولی که امروز باافتخار شفاف‌سازی می‌کند و از خانه ۵۷۰ متری خود در حسینیه ارشاد تهران رونمایی می‌کند؟ حتی اگر نگوید حسینیه ارشاد در ناف شمال تهران است و تاکید داشته باشد که کاشانه‌اش جنب یک محل ارزشی است نه مثلا نزدیک بولینگ عبدو! راستش را بخواهید حتی می‌شود گفت دومی بیشتر حرص آدم را درمی‌آورد! وقتی آدم از گوشه و کنار، خبری مبنی بر مال و منال از پارو بالارفته مسئولی می‌شنود، می‌تواند خودش را این‌طوری قانع کند که لابد پشت سرش شایعه است اما وقتی خود نماینده بدون هیج خجالتی توی روی‌مان نگاه می‌کند و می‌گوید: بنده چندصدهزار دلار در خانه چندمیلیون دلاری‌ام دارم و شش سفیر کوچک نظام اعزامی به محل استقرار شیطان بزرگ دارم و... خدا وکیلی بدون آن‌که سن‌تان برسد به پنجاه فشارتان نمی‌رسد به چند جا!  

دوران شاه ستمگر از این جهت تاریک و ظلمانی به حساب می‌آمد که مردم حس می‌کردند به عده‌ای خیلی خوش می‌گذرد اما به عده‌ای دیگر خیلی سخت! لذا کمر همت را بستند تا سه‌راه شاه را بکنند چهارراه جمهوری اسلامی!  

اصولا وقتی همه با هم یک چیزی را ندارند ملالی به جز دوری آن چیز ندارند. مشکل از زمانی شروع می‌شود که یک گروه چهاردرصدی ۹۶ درصد چیزها را داشته باشند و یک گروه ۹۶ درصدی فقط چهاردرصد چیزها را (در حد یارانه و کمک معیشتی) صاحاب باشند. مصیبت اصلی هم از زمانی می‌چسبد بیخ ریش‌مان که آن چهاردرصدی‌ها دقیقا همان‌هایی باشند که ادعا داشتند اگر کاسه و کوزه شاه ملعون جمع شود خودشان بساط عیش و نوش همه را با هم پهن می‌کنند! آخه ضرب‌المثلی است که می‌گوید عمرا سیر از گرسنه خبری داشته باشد و بخواهد دردش را درمان کند!  

البته نباید خیلی هم دور از انصاف بود؛ مسئولان زمان شاه به شکل فُکُل کرواتی بالا می‌کشیدند و برخی از مسئولین ما به شکل ساده‌زیستانه زیر و رو می کشند!     

خلاصه این‌که تا دیروز نگرانی‌مان این بود که چرا مسئولان و سلبریتی‌ها شفاف‌سازی نمی‌کنند امروز باید جلو فرار به جلوشان را گرفت و از آن‌ها خواست که همچنان ریا کنند!

فرزین پورمحبی

isna.ir
  • 16
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش