صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو آموزشی

گفتگو آموزشی

سرپوش - گفتگو آموزشی

عدالت در پرتگاه طبقاتی شدن نظام آموزش چند ماهی است که با اعلام نتایج کنکور ۹۸ دانشگاه‌ها دوباره موضوع عدالت آموزشی در کشور مطرح شده است. امسال هم همچون سال‌های گذشته بیشتر نفرات برتر کنکور، دانش‌آموزان مدارس سمپاد یا غیردولتی خاص و نمونه دولتی بودند.

مجوزهای ویژه برخی زیرنظام‌ها برای پذیرش دکتری خسارت‌های زیادی وارد کرد مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌گوید: مجوزهای ویژه‌ای که برخی زیرنظام‌ها برای پذیرش دکتری دریافت کردند، خسارت‌های زیادی به کشور وارد کرد؛ در حالی که ترمز سرعت فزاینده دانشگاه‌ها در پذیرش دانشجوی دکتری با آیین‌نامه ارزیابی دوره دکتری باید کشیده می‌شد.

عضو شورای انقلاب فرهنگی: سهمیه‌ها باید تقلیل پیدا کند عضو شورای انقلاب فرهنگی معتقد است: سهمیه‌ها باید تقلیل پیدا کند و دانشجویانی که حقشان است و برای درس خواندن زحمت کشیده‌اند، وارد گود شوند. کنکور به تنهایی معیار سنجش توانایی دانش‌آموزان نیست.

وزیر بهداشت: سهمیه ها موجب سرخوردگی جوانان نخبه و خروج آنها از ایران می شود دانش آموزان ایرانی هر ساله برای پذیرفته شدن در دانشگاه یا رشته ی مورد نظر خود رقابتی تنگاتنگ را با دیگر داوطلبان آغاز می کنند که برخی آنرا با نام غول کنکور می شناسند، غولی که اخیرا برای برخی داوطلبان بیش از یک سال از عمرشان را به چالش می کشد و برای برخی دیگر که سودای ثروتمند شدن از طریق آموزش یا مش

رئیس سازمان امور دانشجویان: سال آینده خوابگاه سطح ۴ در کشور نخواهیم داشت! «۵۰ هزار دانشجو با کمبود خوابگاه مواجه هستند و برای اسکان آنها در خوابگاه‌ها نیازمند ۲۰۰ خوابگاه جدید هستیم»؛ اگر این جمله را در اینترنت جست‌وجو کنید، با اظهارنظرهای مختلفی از سوی مسئولان صندوق رفاه دانشجویان و روسای دانشگاه‌ها پیرامون این موضوع مواجه می‌شوید؛ مساله‌ای مهم که گاهی صدای گلایه دانشجو

مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مستند ستاره دار کردن دانشجویان لایحه «الحاق یک تبصره به ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور - مصوب سال ۱۳۹۲-» شاید عنوانی بلند داشته باشد، اما مفهمومی ساده دارد؛ حل مسأله دانشجویان ستاره دار، یک بار برای همیشه.

وزیرآموزش و پرورش: کنکور حذف می شود اما و اگرهای حذف کنکور که موجب نگرانی و سردرگمی دانش‌آموزان شده بود، بالاخره روز چهارشنبه با توئیت سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش تمام شد و تکلیف حذف کنکور که در سال‌های اخیر به کلاف سردرگمی تبدیل شده بود، روشن شد و دانش‌آموزان با خاطری آسوده می‌توانند برای آینده تحصیلی خود تصمیم بگیرند و برنام

دانشجویان نسبت به رفت‌وآمد درسطح دانشگاه بدبین شده‌اند دبیرکل مجمع اسلامی دانشجویان واحد علوم و تحقیقات با بیان این که «مدیران همانگونه که وارثان فتوحات و امکانات مدیران قبل از خود هستند مسئول کاستی‌ها، به‌جاماندگی‌ها و ضعف‌های پیش از خود نیز هستند» گفت: دانشجویان از صحبت مدیری که پس از حادثه در جمع آنها گفت "حق با مشتری است" ناراضی هستند زیرا این حرف

چرا ایران در «خصوصی سازی آموزش» رکورددار است؟ نزدیک به سه دهه از عمر مدارس خصوصی در ایران می‌گذرد، اواخر دهه هفتاد بود که نخستین مدارس خصوصی در کشور راه‌اندازی شد، با اینکه از تأسیس این مدارس زمان زیادی نمی‌گذرد اما به نظر می‌رسد که با رشد قابل‌توجهی همراه بوده‌اند، تا آنجا که بانک جهانی در یکی از تازه‌ترین گزارش‌های خود، ایران را در خصوصی‌ساز

سطح علمی معلمان مدارس استثنایی از سایر مدارس بالاتر است به گفته معاون برنامه‌ریزی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور شرایط کار در مدارس استثنایی بسیار سخت است و میزان سختی کاری هم که داده می‌شود، رقم قابل ملاحظه‌ای نیست. نظر سازمان هم این است که آن رقم باید تغییر کند، ولی محدودیت‌هایی از نظر اقتصادی در کشور وجود دارد که کار را سخت می‌کند.

دانشجویان دیگر حتی برای افزایش شهریه هم اعتراض نمی‌کنند دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد گفت: جو فعلی دانشگاه کاملا منفعل است، این جو صرفا مربوط به دانشگاه فردوسی و تشکل خاصی نیست بلکه جو دانشگاه‌های کشور در مقایسه با چند سال پیش برای فعالیت‌های دانشجویی جو محدودتری است.

پایین آمدن سطح علمی دانشگاه‌ها با ورود دانشجوهای دوپینگی چند وقتی است که موضوع مافیای کنکور در میان اصحاب رسانه و مردم عادی مطرح شده است، موضوعی که نمایندگان مجلس هم به آن اعتقاد دارند اما متأسفانه هنوز به اتفاق نظر واحدی در زمینه اجرایی شدن زمان حذف کنکور نرسیده‌اند.

مشق شب بستر بی‌عدالتی آموزشی برنامه تكاليف مهارت‌محور يا مشق زندگي قرار است در پايه‌هاي اول تا سوم ابتدايي، در كلاس‌هايي كه تراكم آنها بين ۱۶ تا ۲۵ دانش‌آموز است، جايگزين مشق شب شود.

زیباکلام: بازنشستگی من شبهه سیاسی دارد به گزارش آرمان، دکتر صادق زیباکلام استاد برجسته علوم سیاسی دانشگاه تهران در کمتر از دو ماه از این دانشگاه و دانشگاه آزاد بازنشسته شد.

بی‌عدالتی صدای معلمان را بلند کرده است/ معلمان به سیاست‌ خصوصی‌سازی آموزش نقد دارند طاهر قادرزاده یکی از اعضای انجمن صنفی معلمان در مورد حاشیه‌های تجمع فرهنگیان می‌گوید: «آن‌هایی که سعی می‌کنند این تجمعات را بهم بزنند و آن را امنیتی کنند، در به آشوب کشیدن رفتارهای مدنی نقش دارند نه معلمانی که در اعتراض به وضعیت معیشت و همچنین سیاست‌های مخرب آموزشی تجمع آرام را تنها راه پیش روی خود

معلم خصوصی کنکور ساعتی ۷۰۰ هزارتومان / قبولی تضمینی ۱۰۰ میلیون تومان نایب رئیس شورای مؤسسان مراکز آموزشی کشور می‌گوید: حدود ۱۱ هزار و ۳۰۰ آموزشگاه علمی در سراسر کشور وجود دارد که از این تعداد ۹۱۲ آموزشگاه مجاز و ۹۵۰ آموزشگاه غیرمجاز در تهران است،بنابراین خانواده‌ها فریب آموزشگاه‌های غیرمجاز را نخورند.

عزم جدی برای حذف کنکور وجود ندارد رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به تحت‌الشعاع قرار گرفتن اهداف تربیتی در دوره دوم متوسطه در پی پررنگ شدن کنکور سراسری گفت: کنکور اعتباری پوشالی به مؤسسات آموزشی داده و شاهد هستیم که دانش آموزان نه صرفا با اتکا به دانش خود بلکه با مهارت تست‌زنی وارد دانشگاه می‌شوند و ما سرنوشت افراد

ناگفته‌های حذف سمپاد؛ حذف سمپاد، عدالت یا مساوات؟ ماجرای حذف آزمون‌های «سمپاد» از نظام آموزشی ایران، حرف تازه‌ای نیست. از همان ابتدای انقلاب اسلامی تا سال ١٣٦٦ حرف‌و‌حدیث‌های بسیاری برای حذف مراکزی که مخصوص آموزش به دانش‌آموزان تیزهوش بود، وجود داشت.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی: درِ ذهن دانشجو را نمی‌توان بست  «حسین سلیمی» را دانشگاهی‌ها از همان زمان که قائم‌مقام مرکز مطالعات فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات بود و بعد در دولت اول اصلاحات، رئیس مرکز هنرهای نمایشی ارشاد شد، یک عنصر دانشگاهی فعال و البته اصلاح‌طلب می‌دانستند؛ استاد دانشکده علوم سیاسی دانشگاه علامه که مقالاتش در نشریات اصلاح‌طلب مع

دستورادامه تحصیل دانشجویان بازداشتی حوادث دی‌ماه را دادیم  ماجرای انتخاب وزیر علوم در دوران حسن روحانی با چالش‌های فراوانی روبه‌رو بود؛ از زمان انتصاب فرجی‌دانا و بعد ماجرای بورسیه‌ها و سپس آمدن فرهادی که کلا درهای وزارت علوم را به روی خبرنگاران بست.

۱۲۳۴۵آرشیو
طبقاتی شدن نظام آموزش کشور,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
محمدرضا آهنچیان,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
شورای انقلاب فرهنگی,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
سعید نمکی,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
مجتبی صدیقی,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
بیژن عباسی,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
حذف کنکور,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
حادثه دانشگاه آزاد,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
رضا امیدی,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
محسین غفوریان,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
دانشگاه فردوسی مشهد,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
کنکور و دانشجوهای دوپینگی,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
رضوان حكيم زاده,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
دکتر صادق زیباکلام,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
تجمع فرهنگیان,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
کلاس‌ کنکور,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
محی الدین بهرام محمدیان,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
مهاجرانی,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
حسین سلیمی,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
منصور غلامی,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
شاید از دست داده باشید
داروی محبوب درمان سرطان، باعث افزایش وزن و فشار خون می شود
چند همسری ازدواج سفيد را شایع‌تر می كند
کیا اپتیما ۲۰۲۱ معرفی شد؛ طراحی خیره کننده برای سدان سایز متوسط کره ای ها
خیال خام خرید با حقوق بازنشستگی
مطلوب مستاجرها؛ تمدید یا جابه‌جایی؟
تعداد واحدهای درسی دوره دکتری دانشگاه آزاد مشخص شد
واکنش رحمانی به انتشار اسنادی درباره فساد در وزارت صمت: کذب است
درآمد حاصل از افزایش قیمت‌ها را به ۱۸ میلیون خانوار می‌دهیم
دنبال تامین مالی واحد‌های تولیدی هستیم/بانک‌ها نباید بابت رمز یکبارمصرف هزینه‌ بگیرند
«خط فقر» تهرانی‌ها اعلام شد/ ۱۶ میلیون ایرانی زیرخط فقر/ ۲۰ درصد فقرا تحت پوشش‌
مک بوک پرو ۱۶ اینچی اپل امروز معرفی می‌شود
شوک جنگ تجاری برای ۲۰۲۰
بولتون: تصمیمات ترامپ در قبال ترکیه بر مبنای منافع شخصی و تجاری بوده است
واتس‌اپ، مقصر افت شارژ گوشی‌های اندرویدی!
تاج: تیم ملی در اردن هیچ مسئله حاشیه‌ای ندارد/ موافقت با استعفای رئیس کمیته اخلاق