جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
۱۰:۰۹ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۳۱۴۴۱
آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش: کنکور خطای نظام آموزشی است/ انجام رتبه بندی معلمان تا قبل از پایان کار دولت

محسن حاجی میرزایی,وزیر آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش گفت: کنکور به صورت ناخواسته، اهداف نظام تعلیم و تربیت را با آسیب جدی روبرو ساخته و یکی از خطاهای نظام آموزشی کشور است.

به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در دیدار با نمایندگان دانش آموزان و تشکل های دانش آموزی استان سمنان در محل سالن یادگار امام(ره) استانداری سمنان گفت: کنکور در انتهای ۱۲ سال تحصیل، با معیارهای خود سمت و سویی ایجاد می کند که شاخص هایی که برای سنجش اهداف نظام آموزشی نیست را به این دوران تحصیل سرایت داده و بر کل دوران تحصیل سایه سنگین می اندازد.

وی افزود: نظام آموزشی برای زندگی کردن، بالغ شدن، ماهر شدن و اعتلای شخصیت است، باید بتوان حل مساله و تجزیه و تحلیل ارائه داد، نظام آموزشی برای سنجش شاخص تست زنی نیست.

شاد ۱ و ۲ کامل تر است

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: در پی نشست با وزارت علوم، ساماندهی کنکور در دستور کار شورای انقلاب فرهنگی قرار گرفته و پیشنهاد کردیم ارزش و تاثیر سوابق تحصیلی و نتایج امتحانات از طریق آموزش و پرورش در طول دوران ۱۲ ساله با شاخص های استاندارد در نتیجه کنکور، به ۶۰ درصد افزایش یابد، این پیشنهاد مطلوب است اما کافی نیست و برای بیش از این تلاش خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: شبکه شاد، مولود یک ساله ای است که برگ برنده را در مقایسه با تمامی پلتفرم های داخلی کشور ربوده است اما مشکلاتی دارد که در شبکه های شاد ۱، ۲ و ... برطرف خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: یکی از راه هایی که جامعه دانش آموزی ما را در برابر تهدیدات فضای مجازی قوی نمود، همانگونه که مقام معظم رهبری نیز تاکید داشتند، شبکه اموزشی شاد بود.

وی همچنین تصریح کرد: سیاست ما، افزایش کیفیت مدارس دولتی است، نواقصی وجود دارد که در حال تضعیف مدارس دولتی است، اما تلاش ما بر تقویت و حمایت از مدارس دولتی بوده و در این راستا گام برم میداریم.

وی اضافه کرد: ورزش، یکی از ساحت های بسیار بزرگ، مهم و ارزشمند تعلیم و تربیت است و عدم توجه یکسان به ساحت های ورزشی، هنری، اعتقادی و فناوری، سیاسی، آموزشی و ...، اهداف نظام آموزی را محقق نخواهد کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت : مطالبات شما دانش آموزان عزیز و گرانقدر که از نمایندگان قشر ارزشمند و بزرگ دانش آموزی استان سمنان هستید را بررسی و رسیدگی خواهیم کرد و از هرچیزی که عدالت را آسیب بزند، برائت می جوییم و تلاش داریم تا نصیب برابر آموزشی را در کل کشور اجرا کنیم.

رای اولی ها در انتخابات‌ مهم نقش آفرینی کنند

حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش گفت: در آستانه انتخابات باید تلاش کنیم برای اجابت فرمایشات مقام معظم رهبری، اقدامات خود را برای برگزاری پر شور و شعور انتخابات به کار گیریم و رای اولی ها لازم است تا در این انتخابات تاثیر گذار و مهم، نقش آفرین باشند.

 وزیر آموزش و پرورش گفت: من به مجلس دانش آموزی ایمان دارم، این مجلس ها در کشور به یک هزار و ۱۱۱ مجلس در سطوح مختلف افزایش پیدا کرده که امری ارزشمند است اما مهم تر آنکه حاصل این مجلس ها، در معرض دید عموم قرار گیرد.

وی تاکید کرد: شما دانش آموزان باید به موضوعات مختلف فکر کرده و خروجی های مطلوب و موثر تولید کنید.

حاجی میرزایی عنوان داشت: سازمان دانش آموزی، یک گنج بی پایان است، باید توسعه یافته و پیشرفت کند، برای این سازمان انتهایی متصور نیستم چرا که پر از نکات جذاب و ارزشمند بوده و این خیل عظیم دانش آموزی با اندیشه و ظرفیت های بالای خود، می توانند در بسیاری از زمینه ها راهگشا باشند.

وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران گفت: تمامی تشکل های دانش آموزی، اتحادیه های انجمن‌ اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هلال احمر، مجلس های دانش آموزی و... را میانبر های تحقق اهداف عالی تعلیم و تربیت می دانم.

وی ادامه داد: در هر سال باید بتوانیم یک وجه شخصیتی را در دانش آموزان ارتقاء دهیم و طرح "هر دانش آموز یک مهارت" با همین انگیزه و هدف در حال اجراست.

حاجی میرزایی یادآور شد: تشکل ها نقش مهمی در هویت پردازی و شکل گیری شخصیت ها دارند و اعتقاد دارم که باید تمامی مدارس ما جایگاه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باشند.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: ما ۸ و نیم‌ میلیون دانش آموز ابتدایی داریم که کانون پرورش فکری باید بتواند این عزیزان را تحت پوشش قرار دهد، کانون مبتنی بر انگیزه، عشق،رغبت و تمایل همراه با جذابیت و اثربخشی بالاست، طبیعتا هرچه قدر از این‌ جامعه دانش آموزی از چتر حمایتی کانون مغفول بمانند، متضرر خواهیم شد.

دوره دانش آموزی، دوره آگاهی و شکل گیری بنای رفیع شخصیت است

وی با اشاره به طرح رتبه بندی معلمان اظهار کرد: تلاش ما بر این است که طرح رتبه بندی معلمان تا پیش پایان کار دولت دوازدهم انجام شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت:دوره دانش اموزی،دوره شکل گیری شخصیت انسان بوده و سهم این دوره درتمام زندگی احساس می شود چرا که این دوره با افزایش آگاهی، بنای رفیع شخصیت را شکل‌می دهد.

حاجی میرزایی، گفت: شما عزیزان و دانش آموزان هم خوب حرف میزنید و علاوه بر آن حرفهای خوب، با کلامی متقن، بیان شیوا و جداب دارید که خداوند بزرگ را برای شما نعمت های ارزشمند شاکرم.

محسن حاجی میرزایی,وزیر آموزش و پرورش

وی با بیان اینکه ما در طول زندگی، دوره های مختلفی را سپری میکنیم که هر کدام دارای وجهه های متفاوتی هستند، تاکید کرد: فرزند زمانه بودن یعنی اینکه در هر موقعیتی که قرار داشتیم، حق موقعیت را به معنای کامل کلمه ادا کنیم و در شکل گیری شخصیت خود، به بهترین‌نحو ممکن تلاش داشته باشیم.

حاجی‌میرزایی ادامه داد: این شکل گیری شخصیت، یعنی خودتان را درک میکنید، شناخت پیدا میکنید، و علاوه بر آن با رفتار شما، دیگران از شما درک درست پیدا می کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: آگاهی، فداکاری، ظرفیت، مدارا، سخن گفتن، ابراز وجود، مقاومت، استواری، ایمان، اندیشه، تفکر و ... جلوه هایی از شخصیت انسان هاست که در دوره دانش آموزی شکل می گیرد و زیر بنای این همه، آگاهی است.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود گفت: باید بدانیم و تاکید کنیم که آگاهی بنای رفیع شخصیت انسان ها را می سازد و به ما امکان انتخاب می دهد، از درماندگی و استیصال نجات میدهد، به زندگی صفا و جلا می بخشد و به انتخاب های ما سمت و سو می دهد.

وی تصریح کرد: ما باید برای ارتقاء آگاهی تلاش کرده و از لحظه لحظه این دوران زندگی استفاده کنیم تا این آگاهی را توسعه بخشیم، چرا که به میزان آگاهی ما، امکان های متنوع تر در پیش روی ما قرار خواهد گرفت و این انتخاب ها هستند که به همدیگر مرتبط بوده و زندگی شما را تحت تاثیر و شکل خواهند داد.

حاجی‌میرزایی در ادامه بیان کرد: در واقع این آگاهی شما دانش آموزان است که اگر افزایش پیدا کند، عرصه زندگی شما را به خوبی گسترش می دهد، پس وقت خود را صرف کار و اموری کنید که بیش از زمانی که خرج آن کردید، برای شما سرمایه و نتیجه به همراه دارد.

وی همچنین اضافه کرد: زمانی در زندگی وجود ندارد که خنثی بوده و بر سازندگی شخصیت شما بی تاثیر باشد، پس باید تمام زمان خود را برای توسعه آگاهی به خدمت بگیرید تا جان شما جلا پیدا کره و زندگی مطلوبتری داشته باشید.

حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: صبر، فهم، شجاعت، مهربانی و اندیشه محصول آگاهی است، پس به همین واسطه باید آگاهی ها را بسط و گسترش داد. 

  • 19
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
 سرخیو راموس,بیوگرافی سرخیو راموس,زندگینامه سرخیو راموس بیوگرافی سرخیو راموس و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

زادروز:۳۰ مارس ۱۹۸۶

زادگاه: کاماس، Flag of Spain.svg اسپانیا

قد:۱ ٬ ۸۳ متر

پُست: دفاع راست و دفاع وسط

ملیت:اسپانیایی

ادامه
جواد عزتی,بیوگرافی جواد عزتی,عکس جواد عزتی بیوگرافی جواد عزتی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر همسرش)

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۶۰

تحصیلات:فارغ التحصیل تئاتر از هنرستان سوره

زمینه فعالیت:بازیگر

همسر:مه لقا باقری

ملیت:ایرانی

ادامه
دارا خسروشاهی کیست,بیوگرافی دارا خسروشاهی,عکس دارا خسرو شاهی بیوگرافی دارا خسروشاهی مدیر عامل اجرایی اوبر (+ تصاویر)

زاده:۷ خرداد ۱۳۴۸

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بیزینس ایرانی آمریکایی و مدیر عامل اجرایی اوبر و  مدیر عامل اجرایی سابق اکسپیدیا 

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
 ناصر خسرو,بیوگرافی ناصر خسرو,ناصر خسرو قبادیانی زندگینامه ناصر خسرو یکی از شاعران و فیلسوفان خراسان

زمینه فعالیت:شاعر، فیلسوف، حکیم، جهانگرد و مبلغ ۹ذیقعده ۳۹۴ قمری مذهب اسماعیلی

تولد:۹ ذیقعده ۳۹۴ قمری

وفات:۴۶۷ شمسی

محل زندگی:شهر قبادیان و شهر بدخشان در افغانستان

زمان حکومت:غزنویان و سلجوقیان

ادامه
 مهرداد جم,بیوگرافی مهرداد جم,عکس های مهرداد جم بیوگرافی مهراد جم از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

متولد:۱۳۷۶/۰۵/۱۴ آبادان

ملیت:ایرانی

حرفه:خواننده، ترانه سرا، آهنگساز 

سال های فعالیت: ۱۳۹۷ تا کنون

بیوگرافی مهراد جم

محسن سعیدی کیا متولد ۱۴ مرداد سال ۱۳۷۶ در شهر آبادان است که نام هنری او مهراد جم میباشد.

ادامه
خسرو پرویز و شیرین,بیوگرافی خسرو پرویز,خسرو پرویز زندگینامه خسرو پرویز پادشاه ساسانی ایران

زاده:۵۷۰ م.

ملیت:ایرانی

دین و مذهب:مزدیسنا

خاندان:خاندان ساسان

درگذشته:فوریهٔ ۶۲۸ م.

ادامه
نظریۀ موج توماس یانگ,نظریه توماس یانگ,زندگی نامه توماس یانگ زندگینامه توماس یانگ فیزیکدان معروف قرن هجدهم و نوزدهم (+ تصاویر)

زاده: ۱۳ ژوئن ۱۷۷۳

زادگاه: میلورتون، سامرست،  انگلستان

درگذشت: ۱۰ مهٔ ۱۸۲۹ 

دین: کواکر

ملیت: انگلستانی

ادامه
سرنا ویلیامز,بیوگرافی سرنا ویلیامز,سرنا ویلیامز تنیسور بیوگرافی سرنا ویلیامز تنیسور مشهور آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۲۶ سپتامبر ۱۹۸۱ ‏

زادگاه:سگینو، میشیگان،  ایالات متحده آمریکا

ملیت:آمریکایی

پیشه:تنیسور  آمریکایی

قد:۱٫۷۵ متر

ادامه
عکس های شخصی جواد نکونام,جواد نکونام و همسرش,فرزند جواد نکونام بیوگرافی جواد نکونام مربی معروف فوتبال کشور (+ تصاویر)

محل تولد:شهر ری

تاریخ تولد:۱۶ شهریور ماه ۱۳۵۹

پست:هافبک

فعالیت فعلی:سرمربی نساجی مازندران

ملیت:ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش