چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۸۰۰۶۸

باغداری حرفه ای را با کاشت بهترین نهال های گردو تجربه کنید!

آیا می دانید باغداران حرفه ای چگونه یک باغ تجاری احداث کرده اند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که باغداران حرفه ای با کاشت بهترین نهال های گردو توانسته اند به یک باغ تجاری دست پیدا کنند؛ اما به نظر شما بهترین نهال های گردو چه نهال هایی هستند؟ بر چه اساسی می توان گفت یک نهال گردو بهترین است؟

اگر می خواهید پاسخ این سوالات را به دست آورید و شما هم به یکی از بهترین باغداران ایرانی تبدیل شوید، بهتر است ادامه این مطلب را از دست ندهید؛ چرا که قرار است اطلاعاتی جامع و کاربردی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

کاشت بهترین نهال های گردو

معرفی چند مورد از پرثمرترین نهال های گردوی ایران

قبل از هرچیز برای آنکه درست مانند یک باغدار حرفه ای یک باغ تجاری گردو احداث کنید، باید با پرثمرترین و بهترین نهال های گردو در ایران آشنا شوید. بسیاری از منابع معتبر و فارسی زبان مانند نهالستان نهالوند، ویکی پدیا، ویکی هو و ویکی کشاورز عقیده دارند نهال های زیر از پرثمرترین نهال های گردوی بازار هستند.

نهال های گردو ژنوتیپ ۲۱

نهال های ژنوتیپ ۲۱ به گفته منابع نامبرده اقتصادی ترین نهال گردو در ایران به شمار می روند. این نهال ها سالانه حدود ۴۵ کیلوگرم بادام تولید می کنند و از بهترین نهال های گردوی منطقه به شمار می روند.

نهال های ژنوتیپ ۲۱ قابلیت کاشت در مناطق سردسیری را دارند؛ چرا که هم دیر گل هستند و هم می توانند در برابر سرما از خود مقاومت قابل توجهی نشان دهند. البته این موضوع را فراموش نکنید که نهال های ژنوتیپ ۲۱ نباید در مناطقی که ارتفاع آن ها بالاتر از ۲۸۰۰ متر می رسد، بکارید.

این نهال ها تنها با شرایط محیطی ارتفاعات ۱۰۰ تا ۲۸۰۰ متر بالاتر از سطح دریا سازگارند و اگر شما آن ها را در ارتفاعات بالاتری قرار دهید، احتمالا آسیب ببینند و آنگونه که باید به محصول دهی نرسند.

نهال های گردو ژنوتیپ ۱۲

نهال های ژنوتیپ ۱۲ هم خانواده نهال های ژنوتیپ ۲۱ هستند، نهال های ژنو نژاد کانادایی دارند و همانطور که می بینید دو نوع از این نهال ها در لیست صدر پرثمرترین نهال های گردو قرار می گیرند.

نهال های ژنوتیپ ۱۲ به اندازه نهال های ژنوتیپ ۲۱ پرثمر نیستند؛ اما بدون شک آن ها هم محصول زیادی تولید می کنند و تاکنون گزارشی مبنی بر اینکه نهال های ژنوتیپ ۱۲ کمتر از ۳۵ کیلوگرم گردو تولید کرده اند به دست نرسیده است.

شما می توانید نهال های ژنوتیپ ۱۲ را در مناطق سردسیری بکارید؛ چرا که این نهال ها درست مانند نوع دیگر خود دیر گل بوده و سرمای زمستان را تاب می آورند. این نهال ها برخلاف نهال های ژنوتیپ ۲۱ قابلیت کاشت در مناطقی که ارتفاع آن ها از سطح دریا بالاتر از ۲۸۰۰ متر است را دارد؛ البته نهایتا شما بتوانید این نهال ها را در ارتفاع ۳۰۰۰ متری از سطح دریا بکارید نه بیشتر!

نهال های گردو چندلر

نهال های چندلر در میان باغداران محبوبیت بسیار زیادی دارند. این نهال ها به اندازه خانواده کانادایی نهال های ژنو محصول دهی ندارند؛ اما بدون شک از بهترین و برترین نهال های گردو در ایران به شمار می روند.

نهال های چندلر تنها ۲۵ کیلوگرم گردو تولید می کنند، با این حال میوه آن ها به شدت خوش طعم بوده و همین هم به محبوبیت آن ها افزوده است. گردویی که از نهال های چندلر به دست می آید از بهترین گردوها برای صادرات به شمار می رود و شما می توانید با کاشت این نهال ها در زمینه صادرات گردو هم فعالیت کنید.

راهنمای انتخاب نهال های گردو

بهتر است بدانید که نهال های چندلر در برابر سرما مقاوم اند و نوعی نهال دیرگل محسوب می شوند؛ اما این نهال ها تنها می توانند با شرایط آب و هوایی مناطقی که ارتفاع آن ها ۱۵۰۰ متر بالاتر از سطح دریا است، سازگار شوند. در صورتی که شما بخواهید نهال های چندلر را در ارتفاعی بالاتر بکارید، باید این را در نظر داشته باشید که امکان از بین رفتن نهال های شما وجود دارد.

راهنمای انتخاب نهال های گردو با تفکیک شرایط زیست محیطی

همانطور که از مطالب فوق دریافتید، هر کدام از نهال های معرفی شده برای کاشت در یک ارتفاع خاص مناسب اند. برای مثال شما نمی توانید نهال های چندلر را در ارتفاع ۳۰۰۰ متری بالاتر از سطح دریا بکارید؛ اما نهال های ژنوتیپ ۱۲ از چنین قابلیتی برخوردارند. نهال های ژنوتیپ ۱۲ از مقاومت بالایی برخوردار بوده و شما می توانید آن ها را در مناطقی که به شدت سردسیری هستند و ارتفاع آن ها ۳۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا است، بکارید.

با این حال به نظر شما نهال های ژنو به عنوان نهال های دیرگل برای کاشت در مناطق گرمسیری مناسب اند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که امکان کاشت نهال های دیرگل در مناطق گرمسیری وجود ندارد. کاشت نهال های دیرگل در مناطق گرمسیری یک ریسک بزرگ است؛ چرا که فصل شکوفه دهی این نهال ها با آغاز گرما مصادف می شود و گرما تاثیرات منفی زیادی روی ثمردهی نهال ها می گذارد. بهترین نهال ها برای کاشت در این مناطق نهال های زودگل هستند، شما برای تهیه و اطلاع از مشخصات بهترین نهال های زودگل تنها کافی است نام نهالوند را در مرورگر خود جستجو نمایید.

بررسی نهال های گردو از نظر ارزش تجاری

درختان گردو بدون شک دارای ارزش تجاری بالایی هستند و شما می توانید با مطالعه موارد زیر به خوبی به این مسئله پی ببرید:

  • گردو در صنعت دارو سازی استفاده های بسیاری دارد و با توجه به خواص و مزایای آن برای پوست و مو در صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی هم مورد استفاده قرار می گیرد.
  • مطمئنا شما هم غافلگیر می شوید اگر بدانید که گردو در صنعت ساخت ابزارآلات تخصصی هم مورد استفاده قرار می گیرد. گردو برای ساخت ابزارهایی که برای حفاری های نفتی کاربرد دارند، استفاده می شود.
  • پوست گردو یکی از بهترین مواد اولیه برای ساخت رنگ به شمار می رود؛ از همین رو می توان گفت در صنعت رنگسازی هم کاربرد دارد.
  • چوبی که از حرص شاخه های درخت گردو به دست می آید به عنوان ماده ای برای تولید نئوپان مورد استفاده قرار می گیرد؛ پس از آن هم زمانی که عمر اقتصادی درختان گردو روبه اتمام بود می توان از چوب آن ها در صنعت مبلمان سازی استفاده کرد.

نهالوند عرضه کننده بهترین نهال های اصلاح شده و شناسنامه دار

شما از طریق مراجعه به وسایت نهالوند به نشانی nahalvanad.com می توانید بهترین نهال گردو شناسنامه دار و اصلاح شده را خریداری نمایید. نهالوند از بهترین نهالستان های موجود در منطقه خاورمیانه است و شما می توانید با خیالی آسوده بابت کیفیت نهال ها برای خرید آن ها اقدام کنید. تمامی نهال های موجود در نهالوند از مجوزهای زیر برخوردارند:

  • شناسنامه
  • کارت قرنطینه
  • کارت سلامت

بهترین نهال های اصلاح شده و شناسنامه دار گردو

این مجوزها، مجوزهای رسمی سازمان جهاد کشاورزی کشور هستند و کیفیت و سلامت نهال ها را به شما اثبات می کنند. ضمن اینکه شما می توانید نهال های موجود در نهالوند را بعد از دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان خبره این نهالستان خریداری نمایید. البته که احتمالا با مراجعه به وب سایت نهالوند نیازی به مشاوره نداشته باشید؛ چرا که مشخصات و خصوصیات تمامی نهال ها در وب سایت این نهالستان درج شده و این موضوع برای انتخاب راحت تر نهال ها به شما کمک می کند.

در نهایت بهتر است بدانید تمامی نهال های نهالوند با ضمانت بازگشت کالا به مدت دو سال در اختیار شما قرار می گیرند و قیمت تمامی نهال ها مقرون به صرفه و استثنایی است.

ارتباط با ما : ۰۹۱۴۴۸۰۱۹۳۰ - ۰۹۱۴۴۸۰۱۹۴۰

  • 11
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
ویژه سرپوش