پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۶۰۱۲۶

همه چیز در مورد پرورش قورباغه

پرورش قورباغه,آموزش پرورش قورباغهپرورش قورباغه
قورباغه یکی از حیوانات دوزیست است که به وفور در کشور ما دیده می شود. گوشت این حیوان برای بسیاری از مردم آسیا و آمریکا بسیار لذیذ بوده و به عنوان غذایی پرطرفدار محسوب می شود. در این مقاله سرپوش به صورت کامل میتوانید درباره پرورش قورباغه بخوانید.

قورباغه:

قورباغه از جمله حیوانات دوزیست است که به وفور در تمامی نقاط ایران دیده می شود، با گوشت این دوزیست غذاهای پرطرفداری در تعداد زیادی از کشورهای آسیایی و آمریکایی پخته می شود. به دلیل تمایل مردم به تنوع غذایی؛ مصرف قورباغه به عنوان منبع غذایی در حال گسترش است حتی سرمنوی رستوران های گران قیمت ایران نیز قرار گرفته است.

باتوجه به آینده ای که از این موضوع مشخص است به نظر می رسد سرمایه گذاران بتوانند سود زیادی از این موضوع کسب کنند. در نتیجه هزینه کم، زمان و زحمت برای این موضوع بی نتیجه نمی ماند. 

پرورش قورباغه فعالیتی جدید نیست و قبل از انقلاب در ایران دیده می شد. در آن زمان کشور ما به عنوان یکی از کشورهای صادر کننده گوشت قورباغه به کشورهای دیگر مانند ترکیه، فرانسه، آلمان، ترکمنستان، آذربایجان، ارمنستان و بسیاری دیگر شناخته می‌شد.

بعد از انقلاب تولید گوشت این حیوان حرام اعلام شد اما بعد از صدور حکم شرعی بودن گوشت قورباغه؛ بعد از مدتی مجددا فعالیت‌های مربوط به پرورش این دو زیست آغاز شد. پافشاری سرمایه گذاران در مورد این موضوع موجب شد تا وزارت جهاد کشاورزی درصدد شود و تا اجازه و تائید پرورش قورباغه را از مراجع تقلید بگیرد. درنهایت مراجع عنوان کردند که؛ پرورش قورباغه در صورت عدم استفاده در داخل و تنها به منظور مصارف صادراتی مانعی ندارد.

پرورش قورباغه,آموزش پرورش قورباغه,پرورش قورباغه در ایرانپرورش قورباغه و استفاده از گوشت آن

مناطق مناسب برای پرورش قورباغه در ایران:

شرایط آب و هوایی در ایران سبب شده که برای پرورش قورباغه منطقه ای بسیار مناسب باشد. همین موضوع سبب شده است که سرمایه گذاران در در نواحی گرم به خصوص نواحی گرم و مرطوب جنوب، نواحی مرطوب شمال و استفاده از تالاب‌ها و آبگیرها به پرورش قورباغه اقدام کنند. صنعت پرورش این دو زیست بسیار پرسود و رونق است، یکی از دلایلی که ایران برای این کار مناسب است وجود حشرات، ماهیان ریز و کرم هایی است که می توان برای تغذیه قورباغه از آنها استفاده کرد؛ همین موضوع سبب می شود که پرورش قورباغه در ایران با هزینه کمتری نسبت به کشورهای دیگر صورت بگیرد و در نهایت سود بیشتری برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد. 

در صورتی که منطقه ای باتلاقی داشته باشید می توانید اطراف آن را حصار بکشید و قورباغه ها را پرورش دهید، مناطق جنونی هم که دارای آب و هوایی گرم و مرطوب هستند برای این کار مناسب خواهد بود. 

پرورش قورباغه,آموزش پرورش قورباغه,پرورش قورباغه خوراکیپرورش قورباغه در مناطق مناسب ایران

قدم اول برای پرورش قورباغه:

در قدم اول باید زمینی مناسب برای پرورش قورباغه را پیدا کنید. بهترین مناطق برای این کار زمینی با آب و هوای پرباران و مرطوب است. مساحت پیشنهادی برای شروع کار حداقل یک هکتار است، البته باید اشاره کرد که شروع کار می تواند با سطوح کمتر هم صورت بگیرد، اما برای آغاز فعالیت تجاری به فراهم کردن شرایط خاص نیاز می باشد. 

برای جلوگیری از فرار قورباغه ها یا ورود حیوانات موذی مانند مار باید حصار مناسب احداث کرد، در قدم های بعدی نیز تاسیس استخر آب، اتاق نگهبانی و کارگری باید صورت بگیرد. 

پرورش قورباغه,آموزش پرورش قورباغه,روش پرورش قورباغهپرورش قورباغه؛ ایجاد حصار مناسب

تهیه مجوز فعالیت:

فعالیت های اقتصادی بدون مجوز رسمی چندان دوام ندارند؛ به خصوص اگر شما به دنبال تجاری سازی باشید، برای گرفتن مجوز مربوط به پرورش قورباغه باید به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مراجعه کنید، در این مرحله باید از کمک مشاوره کارشناسان جهاد کشاورزی استفاده کنید.

تهیه قورباغه مولد:

بهترین نوع قورباغه که وزن خوبی می گیرد؛ قورباغه بزرگ امریکایی است. تمامی بخش های یک قورباغه آمریکایی قابل استفاده هستند اما ران این نوع قورباغه به تنهایی می تواند به وعده غذایی باشد و به دلیل درشتی بازار مصرف خوبی را به خود اختصاص می دهد. 

از آنجایی که دسترسی به این نژاد قورباغه چندان آسان نیست باید به دنبال نژادی در دسترس تر و کم هزینه تر بود. کارشناسان نژاد قورباغه "رانا" را برای پرورش مناسب معرفی می کنند. قورباغه رانا در استان‌های شمالی به ویژه در منطقه انزلی با فراوانی زیاد دیده می شوند. از آنجایی که نژاد رانا با شرایط محیطی ایران سازگاری دارد و به آنچه برای تغذیه دردسترس قرار دارد قانع می شود برای پرورش قورباغه مناسب خواهد بود.

قورباغه مولد رانا با توانایی تخم ریزی به تعداد هزاران عدد؛ اجازه خالی ماندن مزرعه پرورشی از قورباغه را نخواهد داد. برای تغذیه این نوع قورباغه می توان از لامپ‌های مهتابی برای جذب حشرات استفاده کرد.

هزینه های پرورش قورباغه تا اینجا به احداث تاسیسات محدود می شود، با درنظر گرفتن سایر هزینه ها می توان گفت هزینه های جاری برای این پرورش کم خواهد بود.

پرورش قورباغه,آموزش پرورش قورباغه,تهیه قورباغه مولدپرورش قورباغه؛ تهیه نوع مولد آن

قورباغه های آماده صادر شدن:

مسلما تمامی قورباغه های پرورشی برای صادرات مناسب نخواهند بود، نوعی از آن برای صادرات مناسب خواهد بود که حداقل ۲ تا ۳ کیلوگرم وزن داشته باشند. همه اعضای بدن قورباغه قابلیت مصرف دارند اما ران با داشتن حجمی بزرگتر مشتریان بیشتری خواهد داشت. 

قورباغه هایی که جثه ای مناسب دارند، بعد از شناسایی، صید و فریز شدن برای صادرات آماده می شوند، در حال حاضر ترکیه مقصد صادراتی بیشتر قورباغه‌های ایرانی می باشد، این کشور به عنوان واسط عمل کرده و محصولات ما را به دست سایر مشتریان در کشورهای متقاضی خواهد رساند. 

پرورش قورباغه,آموزش پرورش قورباغه,سوددهی پرورش قورباغهپرورش قورباغه و صادرات

سوددهي پرورش قورباغه:

مالزی به عنوان پیشگام تولید قورباغه محسوب می شود، از طرفی دیگر آمریکا نیز به عنوان بزرگترین صادرکننده و وارد کننده محسوب می شود. 

در اروپا طرفداران خاصی برای غذاهایی با قورباغه وجود دارد و برای تهیه ران سرخ شده آن مقدار زیادی را هزینه می کنند. 

نکته این دیگر که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که برخلاف آنچه به نظر می رسد پرورش قورباغه کایر آسان نخواهد بود و کارآفرین باید منتظر چند سال سخت باشد، زیرا در پرورش قورباغه تا ۲ الی ۳ سال نباید منتظر سوددهی باشید. 

پرورش قورباغه,آموزش پرورش قورباغه,آموزش پرورش قورباغه گوشتیپرورش قورباغه تا رسیدن به درآمد

در ابتدای کار خود هدف از پرورش قورباغه، مزایا و معایب پرورش، محل زندگی، روش‌های پرورش و... مشخص کنید. کمک گرفتن از سایر افراد موفق در این زمینه می تواند راهنمای بسیار مفیدی باشد. 

در مورد پرورش قورباغه واقع بین باشید، مسیری سخت را در نظر بگیرید که نیاز به صرف زمان، تجربه، مکان و تا حدودی پول دارد. این فعالیت زمانی که به سود خواهد رسید که شما تمام فوت و فن کار را آموخته باشید که به ۲ تا ۳ سال زمان نیاز دارد. زمانی که پرورش شما به یک سوددهی برسد، خواهید توانست با صرف هزینه پایین و درآمد عالی به نتیجه رسید. 

گردآوری: بخش علمی سرپوش

  • 11
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
الناز ملک,بیوگرافی الناز ملک,زندگینامه الناز ملک پور بیوگرافی الناز ملک، بازیگر سریال سقوط (+ تصاویر)

متولد:۱۹ آذر ۱۳۷۴ تهران

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک تحصیلی:دانش آموخته موسسه آزاد بازیگری

سالهای فعالیت:۱۴۰۱ تاکنون

قد:۱۷۴ سانتیمتر

ادامه
روبرتو تورس,بیوگرافی روبروتو تورس,روبرتو تورس بازیکن فولاد خوزستان بیوگرافی روبروتو تورس، بازیکن فوتبال اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۱۶ اسفند ۱۳۶۷

زادگاه:پامپلونا

ملیت:اسپانیایی

پست:هافبک هجومی

پیشه:بازیکن فوتبال

ادامه
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
محمد دلاوری,بیوگرافی محمد دلاوری,عکس های محمد دلاوری بیوگرافی محمد دلاوری + تصاویر و حواشی زندگی اش

تاریخ تولد: ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: روزنامه‌نگار، خبرنگار، مجری، نویسنده و مستندساز

تحصیلات: فوق لیسانس علوم سیاسی

شناخته شده برای: خبرنگاری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران

ادامه
سلطان محمود غزنوی,زندگینامه سلطان محمود غزنوی,بیوگرافی سلطان محمود غزنوی سلطان محمود غزنوی پادشاه قدرتمند غزنوی

تاریخ تولد: دهم محرم ۳۶۱ هجری قمری

محل تولد: شهر غزنی در منطقه زابلستان

پدر: سبکتگین

همسر: کوثر جهان

فرزندان: جلال داوود محمد ،سلطان مسعود غزنوی، عبدالرشید غزنوی، سلیمان ،شجاع

دین و مذهب: اسلام، سنی

ادامه
ذوالقرنین,زندگینامه ذوالقرنین,ذوالقرنین چه کسی است ذوالقرنین در حقیقت چه کسی بوده است؟

معنای اسم: صاحب دو شاخ

تکرار نام در قرآن: در سوره کهف

بیوگرافی ذوالقرنین:

ذوالقرنین یکی از شخصیت های قرآن و کتاب های مقدس می باشد که صاحب قدرت می شود تا دیواری را بین نوع بشر و قوم یاجوج و ماجوج ایجاد کند. این قوم تجسمی از آشوب بوده اند و رهاسازی آنها از پشت دیوار نشانه ای برای پایان دنیا خواهد بود. این قوم توسط خداوند در یک شب از روزهای قیامت نابود خواهند شد. این داستان از طریق رمانس اسکندر که نسخه ای افسانه ای از پیشه و زندگی اسکندر است در قرآن وارد شده است. 

براساس داستان قرآنی ذوالقرنین دارای سه لشکرکشی مهم بوده است که ابتدا به غرب، سپس به شرق و در نهایت به یک تنگه کوهستانی بوده است. وی انسانی یکتاپرست و البته مهربان بوده است که در راه عدالت به بیراهه کشیده نمی شده، به همین دلیل لطف خداوند مشمول حالش می شود. وی یار نیکوکاران و دشمن ستمگران محسوب می شده و به مال و ثروت دنیا علاقه نداشته، همچنین به سبب ایمانی که به خداوند و روز قیامت داشته خداوند او را مامور ساخت سدی می کند که از جنس آجر و سنگ از آهن و مس است و هدف از ساختن آن کمک به گروهی مستضعف در مقابل ظلم و ستم قوم یاجوج و ماجوج بوده‌ است. 

ادامه
ساتوشی ناکاموتو,بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو هویت ناشناس ساتوشی ناکاموتو؛ خالق اصلی بیت کویین کیست؟

تاریخ تولد: اطلاعی در دست نیست

محل تولد: اطلاعی در دست نیست

حرفه: خالق بیت کوین

تاریخ شروع فعالیت: از دسامبر ۲۰۱۰

ساتوشی ناکاموتو,خالق اصلی بیت کویینبیوگرافی ساتوشی ناکاموتو

ادامه
آلفرد نوبل,زندگینامه آلفرد نوبل,آلفرد برنهادر نوبل زندگینامه آلفرد برنهادر نوبل؛ مخترع دینامیت و پایه گذار جایزه نوبل

تاریخ تولد: ۲۱ اکتبر ۱۸۳۳

محل تولد: استکهلم، سوئد

حرفه: شیمی ‌شناس، مهندس، مخترع، بازرگان و نیکو کار

شناخته شده برای: اختراع دینامیت، بنیانگذار جایزه نوبل

دین: بی دین، خداناباور

درگذشت: ۱۰ دسامبر ۱۸۹۶

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
ویژه سرپوش
X