یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳
۲۰:۰۲ - ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۲۱۳۴۸
وضعیت ترافیک و آب و هوا

هوای اصفهان «قرمز» شد/شکایت شهروندان نصف‌جهان از «سردرد»

با وجود اینکه انتظار می رود در روزهای ابتدایی سال، به دلیل وزش باد و بارندگی شاهد افزایش روزهای پاک باشیم، چندین روز است که اصفهانی ها باز هم هوای آلوده را نفس کشیده اند.

خبرآنلاین: شکایت مداوم شهروندان از سردرد در روزهای گذشته و برخی مراجعات به مراکز درمانی ناشی از تنگی نفس و احساس درد در قفسه سینه، نشان از آلودگی هوای اصفهان دارد به نوعی که امروز شاخص کیفی با قرار گرفتن روی عدد ۱۵۳ به وضعیت قرمزو ناسالم برای عموم شهروندان رسید.

با وجود اینکه انتظار می رود در روزهای ابتدایی سال، به دلیل وزش باد و بارندگی، شاهد افزایش روزهای پاک باشیم، چندین روز است که اصفهانی ها باز هم هوای آلوده را نفس کشیده اند که به گفته کارشناسان این موضوع تنها نشان از فعالیت بدون وقفه صنایع دارد.

با وجود اینکه در طول سالهای گذشته، مدیران برخی کارخانه جات تلاش کردند عنوان کنند که جزو صنایع سبز هستند اما با اعلام مدیرکل محیط زیست استان اصفهان مبنی بر اینکه صنایع رتبه نخست آلودگی هوای اصفهان را درند و در این میان ذوب آهن اصفهان رکوردار است، طلسم اعلام خودروها به عنوان آلاینده ترین عامل آلودگی شکسته شد.

حسین منتظری؛ کارشناس بیولوژی و محیط زیست در این ارتباط در گفت و گو با خبرآنلاین اظهار کرد: با وجود چندین سال تلاش برای اثبات این گفته کارشناسان محیط زیست که آلودگی اصفهان ارتباطی با نوع آلایندگی پایتخت ندارد و ناشی از وسایل نقلیه موتوری نیست، برخی مسئولان اصفهان بدون مطالعه کافی در این راستا و بر اساس اعلام های اشتباه برخی رسانه ها در سالهای گذشته همچنان بر این امر پافشاری می کنند.

خودروها تنها، در دسته «آلایندگی های موتوری» رتبه اول را دارند

وی افزود: بنا بر اعلام موضع « سازمان محیط زیست» در طول چندین سال گذشته در رسانه‌ها از جمله خبرآنلاین و تاکید بر اینکه خودروها تنها در دسته آلایندگی‌های موتوری بیشترین آلودگی را برای اصفهان دارند و در کلیت موضوع صنایع مقصر اصلی آلایندگی هوا هستند برخی مسئولان شهری و حتی مدیران استانی با درک اشتباه از این موضوع سالهاست خودروها رابه عنوان عامل اصلی آلودگی اصفهان معرفی می کنند.

وی ادامه داد: این در حالی است که حتی فولادمبارکه و پالایشگاه اصفهان نیز علاوه بر ذوب آهن در این آلودگی سهم دارند، گرچه این صنایع به ویژه فولادمبارکه، فعالیت بیشتری برای کاهش آلودگی صنعتی داشته اند که صدالبته کافی نیست.

کارشناس محیط زیست اضافه کرد: در نشست خبری اخیر با استاندار اصفهان رسانه ها، بار دیگر موضع، سازمان محیط زیست اصفهان مبنی بر این موضوع که صنایع و در درجه نخست ذوب آهن اصفهان رتبه نخست آلودگی هوای اصفهان را دارد، مطرح شد و جای خوشحالی است که سید رضا مرتضوی که در همین نشست بر مبنای آمار دریافتی، به ارائه گزارش در ارتباط با آلودگی خودرویی پرداخته بود، قول داد که این مسئله را با جدیت بررسی کند و با توجه به سبقه مناسب از استاندار اصفهان در این نوع مسایل، انتظار داریم که با جدیت با این موضوع نیز برخورد کند.

فعالیت های کاهنده آلایندگی باید بر مبنای نوع آلودگی رنامه ریزی شود

وی تاکید کرد: نکته حایز اهمیت اینکه همه استانها بر مبنای نوع آلودگی در حال انجام فعالیتهایی برای کاهش آن هستند، گفت: به طور مثال در برخی شهرهای کشور از جمله پایتخت که نوع آلودگی بیشتر موتوری است، بلیت اتوبوس و بی آر تی در خطوط مختلف شهری رایگان است و از سویی امکان حمل و نقل با بی آرتی نیز شبانه روزی است.

منتظری ادامه داد: این در حالی است که در اصفهان در روزهای آلوده هیچ فکری برای کاهش فعالیت صنایع نشده و هیچ فعالیت و درخواست تاثیرگذاری از سوی مسئولان اصفهان برای این موضوع در ماه های سرتاسر آلاینده سال شاهد نبودیم به ویژه اینکه بیماری های مرتبط با اعصاب در اصفهان به شدت در حال افزایش است که با آلودگی ارتباط تنگاتنگی دارد.

وی اضافه کرد:‌ حتی با وجود اذعان غلط مسئولان اصفهان در ارتباط با نوع آلودگی اصفهان (ناشی از فعالیت وسایل نقلیه موتوری)، فعالیت چندانی برای سنجش و نظارت بر آلایندگی این نوع وسایل به ویژه اتوبوس ها و ماشین های سنگین شاهد نیستیم و حتی بلیت متروی اصفهان (آن هم برای یک خط کوتاه) با تهران برابر و در برخی ماه های سال گران تر است!

چند برابر شدن مسافران مترو در اصفهان و کمبود واگن

کارشناس بیولوژی و محیط زیست با تاکید بر اینکه به هر حال بخشی از آلودگی هوای نیز به عواملی همچون حمل و نقل وابسته است اما هدف ما این است که رتبه درست را به هر یک از عوامل نسبت دهیم، گفت: باید اذعان کنیم که در طول ماه های گذشته با وجود گران شدن هزینه اسنپ و تپسی، مسافران مترو و اتوبوس های اصفهان چندین برابر شده اند اما تعداد واگن های مترو اضافه نشده و زمان حرکت نیز بر همان روال قبلی است که این موضوع توجه ویژه مدیریت شهری را می طلبد.

این نکته قابل توجه وجود دارد که با وجود قول های مسئولان شهری در سال گذشته، درباره راه اندازی بخشی از خط دوم متروی اصفهان در اردیبهشت ماه امسال، باز هم خبر از تمدید این زمان تا پایان سال رسیده است!

البته مردم اصفهان خاطره ای ۱۰ ساله از بدقولی مداوم مسئولان درباره راه اندازی خط نخست مترو اصفهان دارند ( خطی که پس از بیش از ۱۰ سال از کلنگ زنی، درنهایت سه بار نیز افتتاح شد!) اما شرایط فعلی آلودگی و شلوغی اصفهان و نبود خط مترو در نقاط شلوغ شهری ایجاب می کند که در کنار کاهش فعالیت صنایع خرد و کلان، حداقل شاهد افزایش خطوط حمل و نقل شهری باشیم شاید اندکی از بار مشکلات این شهر کم شود.

  • 16
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
ویژه سرپوش