یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۹۰۱۰۵

جاهای دیدنی فیلیپین؛ مروارید دریای شرق

جاهای دیدنی فیلیپین,مکان های دیدنی فیلیپینجاهای دیدنی فیلیپین
فیلیپین کشوری آسیایی واقع در اقیانوس آرام غربی است که دارای مناظر بکر و بسیاری دیدنی می باشد. لقب فیلیپین در دنیا مروارید دریای شرق می باشد و این عبارت در سرود ملی آنها نیز مورد استفاده قرار گرفته است. در ادامه این مقاله سرپوش به اماکن دیدنی فیلیپین پرداخته شده است.

فیلیپین:

فیلیپین کشوری جزیره ای است که در اقیانوس آرام غربی واقع شده به طوری که از شمال شرق با ژاپن و از شمال غرب با چین و تایوان، از جنوب غربی با مالزی، تایلند، سنگاپور و از جنوب با اندونزی همسایه است. به طورکلی می توان گفت فیلیپین در محاصره آبی قرار دارد. 

این کشور سال ها مستعمره اسپانیا و آمریکا بود؛ ولی در نهایت استقلال پیدا کرد و مردم فیلیپین دوازدهم ژوئن را روز ملی خود نام گذاری کردند. این کشور در دنیا به مروارید شرق معروف است که حتی این اصطلاح در سرودملی آنها نیز استفاده شده است. 

از جمله وسیع ترین دریاچه های این کشور لانائو و سورباگو هستند که در مرکز و دریاچه تال که در غرب واقع شده اند. ۶۶ درصد از کل مساحت این کشور به دو جزیره لوزون و میندانائو اختصاص داده شده است. اقتصاد فیلیپین بسیار وابسته به ارزهای خارجی است که کارگران برای خانواده های خود ارسال می کنند. اقتصاد این کشور زمانی مطلوب بود که جزء یکی از اقتصاد های در حال رشد دنیا به شمار می رفت، اما زمانی که کشور با بدهی های بسیاری روبرو شد؛ بسیاری از مردم در فقر کامل فرو رفتند. 

پایتخت کشور فیلیپین:

پایتخت این کشور در حقیقت شهر مانیل می باشد که با گذشت زمان پیشرفت های بسیاری داشته اما همچنان هم یکی از ارزان ترین شهرهای دنیا برای مسافرت محسوب می شود. این شهر ده میلیون جمعیت دارد و از لحاظ موقعیت مکانی در دهانه رود بزرگ پاسیگ قرار گرفته و در غرب آن ناحیه لوزون و همچنین در شرق آن خلیج مانیل قرار گرفته است. رودخانه پاسیگ از مانیل می گذرد و بیشتر شهرها می توانند به آن دسترسی داشته باشند. 

جاهای دیدنی فیلیپین:

ویگان:

دیدن منطقه خیابان کریسولوگو درست شبیه به قدم گذاشتن در دوره هاتی استعمار قبل می باشد. در این مسیر اسب ها ارابه ها را به حرکت درمی آورند و می تواند تصاویری اعیانی از زندگی ساکنان این منطقه را در دوران استعمار اسپانیایی تداعی کند. تجارت کالاهایی مانند موم و طلا در آن زمان برای ساختن اشیا عجیب و غریب آسیایی رونق بسیار زیادی داشت. 

بخش اعظم درآمد این بندر امروزه از طریق گردشگری به دست می آید با این وجود شکوه و جلال تجارت آن همچنان به قوت خود باقی است. دو بخش اصلی ویگان که شامل مناطق مرکز خریدی در شمال و محله ای تجاری در جنوب هستند. گردشگران می توانند از موزه های ویگان، کلیسای سنت پاول و منطقه ی مستیزو بازدید کرده و لذت ببرند.

جاهای دیدنی فیلیپین,ویگان جاهای دیدنی فیلیپینجاهای دیدنی فیلیپین؛ ویگان

بوهول:

بوهول جزیره ای است که دارای میمون های فوق العاده کوچکی به نام tarsier می باشد که دارای چشم های درشت نارنجی و انگشتان کوچک هستند که به عنوان مدل سخنگوی جزیره ی بوهول شناخته می شوند. سفر کوتاهی از سبو شما را به منطقه ای خواهد رساند که یکی از معدود نقاط باقی ماند از زندگی پستاندارن کوچک است. 

جاهای دیدنی فیلیپین,بوهول جاهای دیدنی فیلیپینجاهای دیدنی فیلیپین؛ بوهول

ساحل سفید:

یکی از مشهورترین و محبوب ترین سواحل فیلیپین ساحل سفید است که با چشم اندازی طبیعی بوراکای، نمای پانورامای اقیانوس، شن‌های نرم و سفید و گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری، ساحل سفید را نمایش می دهد. این ساحل سه کیلومتر است و از سه بخش مجزا تشکیل می شود، بخش اول شامل محیطی آرام، بخش دوم فروشگاه های متعدد، غذاخوری و مراکز تفریحی دارد که می تواند حال و هوایی سرزنده و شاد را برای شما ایجاد کند، اما بخش سوم محل سکونت تعدادی از افراد محلی است که به عنوان ساکت ترین بخش در کل ساحل شناخته می شود. 

جاهای دیدنی فیلیپین,سواحل سفید جاهای دیدنی فیلیپینجاهای دیدنی فیلیپین؛ سواحل سفید

جزیره گیگانت:

جزیره گیگانت در دریای ویسایا قرار گرفته و دارای مجموعه جزیره ای ده تایی و کوچک است. از جمله اماکن دیدنی که می توان برای جزیره گیگانت درنظر گرفت؛ ۷۳ غار، مرداب آب‌شور تنگکه، فانوس دریایی گیگانت شمالی، جزیره کوچک کابوگائو گامای با ساحل شن سفید و سکوی بازدید و ساحل خصوصی آنتونیا می باشد. برای دسترسی به این جزیره از طریق بندر کارلس و بندر استانسیا اقدام می شود. 

جاهای دیدنی فیلیپین,جزایر گیگانت جاهای دیدنی فیلیپینجاهای دیدنی فیلیپین؛ جزایر گیگانت

بانائوئه:

این مکان یکی از زیباترین جاذبه های فیلیپین محسوب می شود، دیوارهای گلی تراس برنج های بانائوئه به قدری زیبا هستند که برای بازدید از آنها می توان سوار اتوبوس شد و خود را به این شهر بومی رساند. سیستم کشاورزی این مکان ۲۰۰۰ سال پیش ساخته ساخته شده و از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است، البته این منطقه بسیار کاربردی می باشد. 

دشت های آرام و تاثیرگذار این منطقه به تنهایی می تواند دلیلی کافی برای بازدید از این منطقه باشند البته بازدید کردن از محافظ های چوبی برنج این تجربه را ارزشمندتر نیز می کند. براساس باوری که عموم مردم دارند مجسمه های باستانی و زخمت برای محافظت کردن از دانه های برنج در برابر آسیب های مختلف محافظت می کنند. 

دنیای غربی کنونی صنعت گردشگری را به این شیوه ی زندگی باستانی انتقال داده و یک بازار بزرگ گردشگری برای فیلیپین ایجاد کرده است. اما افرادی که همچنان به دنبال تجربه ای اصیل هستند می توانند از شهرهایی که توریست کمتری دارند استفاده کنند و در آنها محصول برنج هنوز جز اصلی اقتصاد به شمار می رود. 

جاهای دیدنی فیلیپین,مکان های دیدنی فیلیپین,بانائوئهجاهای دیدنی فیلیپین؛ بانائوئه

پالاوان:

یکی از بهترین مکان هایی که برای بازدید در فیلیپین هست پالاوان می باشد، این شهرستان جزیره ای است که از میندورو تا بورنئو بین چین جنوبی و مناطق سولو Sulu امتداد پیدا کرده است. پوئرتو پرینسسا که دارای یک رودخانه ی زیرزمینی است و مرکز این جزیره به شمار می رود. 

یکی از نقاط محبوب برای غواصی کورون ریفز Coron Reefs در جزیره ی بوسوآنگا Busuanga است. که غواصان علاقه مند برای اکتشاف بقایای این کشتی ژاپنی که از جنگ جهانی دوم به جا مانده است به سوی آن کشیده می شوند. یکی دیگر از نقاط محبوب «ال نیدو» است که بین صخره های بلند آهکی و خلیج زیبای باکوئیت قرار گرفته است.

جاهای دیدنی فیلیپین,مکان های دیدنی فیلیپین,پالاوانجاهای دیدنی فیلیپین؛ پالاوان

کلیسای سنت آگوستین – مانیل:

کلیسای سنت آگوستین واقع در شهر مانیل است و یکی از جاذبه های گردشگری بسیار مهم محسوب می شود، به همین دلیل به افراد توصیه می شود که حتما برای بازدید آن اقدام کنند. این کلیسا در سال ۱۵۸۹ در طی قرون مختلف از هفت زلزله و دو آتش‌سوزی سالم مانده است و امروزه به عنوان قدیمی ترین کلیسای سنگی در فیلیپین شناخته می‌شود.

در ورودی اصلی این کلیسا حکاکی های برجسته ای روی درب ها به چشم می خورند؛ فضای داخلی با الهام از معماری دوست داشتنی مکزیکی به صورت یک صلیب لاتین طراحی شده و سقف باشکوه آن را جیووانی، دیبلا و سزار آلبرونی هنرمندان ایتالیایی در دهه ۱۸۰۰ نقاشی کرده اند. 

جاهای دیدنی فیلیپین,مکان های دیدنی فیلیپین,کلیسای سنت آگوستینجاهای دیدنی فیلیپین؛ کلیسای سنت آگوستین

تابوت های آویزان:

تابوت های آویزان شده در کوهستان‌های کوردیلرای شمالی در شهر ساگادا واقع شده اند. بازدید از این جاذبه مقداری سخت خواهد بود اما قطها بیشتر مردم دنیا این فرصت را از دست نخواهند داد. با وجود گذشت چند قرن این تابوت های همچنان از دره اکو آویزان شده مانده اند. این روش تدفین سنتی به مردان ثروتمند قبیله ها اختصاص داشته است، سفری که برای این مشاهده این منطقه درنظر می گیرند مقداری وقت گیر خواهد بود همچنین به آمادگی جسمانی نیاز دارد تا بتوان برای رسیدن به تابوت‌های دور از دسترس از شیب‌ها و مسیرهای باریک صعود کرد.

شما به کفش های مقاوم و شاید آموزش های لازم احتیاج دارید که خیلی سریع ارتفاعات را پشت سرگذاشته و عادت کنید اما در نهایت با گذشتن از مسیر دشوار منظره ای را خواهید دید که هرگز از یادتان نمی رود و می توانید از بابت به خودتان افتخار کنید. 

جاهای دیدنی فیلیپین,مکان های دیدنی فیلیپین,تابوت های آویزانجاهای دیدنی فیلیپین؛ تابوت های آویزان

کوه آتشفشانی مایون: 

کوه آتشفشانی در آلبای فیلیپین؛ مایون است. کوه مایون فعال ترین آتشفشان کشور فیلیپین با ارتفاع بالغ بر ۲۴۶۳ متر است که از دهه ۱۶۰۰ تا کنون حدود ۵۰ بار فوران کرده است، تاریخ آخرین مرتبه ای که فوران کرده است مربوط به ژانویه ۲۰۱۸ (دی ماه ۱۳۹۶) است.

جاهای دیدنی فیلیپین,مکان های دیدنی فیلیپین,کوه های آتشفشانی مایونجاهای دیدنی فیلیپین؛ کوه های آتشفشانی مایون

تپه های شکلاتی:

این تپه های به صورت مجموعه ای از تپه‌های متحدالشکلی در جزیره بهل در کشور فیلیپین واقع شده اند. خصوصیت زیبای این تپه ها به اشکال غیرمعمول آن‌ها به‌صورت مخروط‌های همسان و مرتفع برمی گردد. تعداد این تپه ها برابر با ۱۶۶۰ عدد می باشد و در مرکز جزیره/استان بهل قرار دارند. 

تپه های شکلاتی از درختان و گیاهان پوشیده شده اند که در فصل های کم باران سال رنگشان به قهوه ای متمایل می شود، علت نامگذاری هم به همین خصوصیت برمی گردد. تپه های شکلاتی در فهرست آثار طبیعی ملی این کشور به ثبت رسیده‌اند.

افرادی که قصد غواصی در این منطقه را ندارند می توانند از این تپه های شکلاتی به عنوان دومین جاذبه گردشگری استفاده کنند. شکل خاص تپه ها به یک افسانه مرتبط می باشد، به طوری که تشکیل آنها را به پرتاب کردن صخره هایی توسط یک غول عصبانی نسبت می دهد. هرچند بیشتر بازدیدکنندگان این منطقه برای لذت بردن از فرصت های نفس گیر شیرجه و غواصی به این منطقه می آیند.

جاهای دیدنی فیلیپین,مکان های دیدنی فیلیپین,تپه های شکلاتیجاهای دیدنی فیلیپین؛ تپه های شکلاتی

مرکز خرید اس ام آسیا: 

مرکز خرید اس ام آسیا مساحتی بالغ بر ۴۲ هکتار دارد و روزانه ۲۰۰ هزار بازدید کننده از آن دیدن می کنند.

فروشگاه‌هایی گوناگون، غذاخوری‌های متعدد و مراکز تفریحی که در آن وجود دارند، این مرکز را به چهارمین مرکز خرید بزرگ فیلیپین و هفتمین آن‌ها در جهان تبدیل کرده اند. یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های اس ام مال، تئاتر ‌آی ‌مکس با یکی از بزرگ‌ترین صفحه‌ نمایش‌های سه‌بعدی دنیا است. از دیگر امکانات جالب مجموعه می‌توان به پیست یخ هاکی با ابعادی برابر زمین المپیک اشاره کرد.

جاهای دیدنی فیلیپین,مکان های دیدنی فیلیپین,مرکز خرید اس ام آسیاجاهای دیدنی فیلیپین؛ مرکز خرید اس ام آسیا

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 15
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
میثم تمار,زندگینامه میثم تمار,بیوگرافی میثم تمار زندگینامه میثم تمار از یاران باوفای امام علی (ع)

محل زندگی: عراق، کوفه

دلیل شهرت: صحابه امام علی، اما حسن و امام حسین (ع)

لقب: ابوسالم، ابوصالح

شهادت: ۲۲ ذی‌الحجه ۶۰ق، کوفه

محل دفن: مسجد کوفه

آثار: تفسیر قرآن، کتابی در حدیث

ادامه
دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,زندگینامه دمیتری مدودف دمیتری مدودف سیاستمدار روس

تاریخ تولد: ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۵ 

محل تولد: سن پترزبورگ

ملیت: روسیه

حرفه: رئیس جمهور و نخست وزیر

حزب سیاسی: حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (قبل از ۱۹۹۱)، مستقل (۱۹۹۱-۲۰۱۱)، حزب روسیه واحد (از ۲۰۱۲)

ادامه
پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,زندگینامه پاکو خمز بیوگرافی و عکس های پاکو خمز همراه با موفقیت های وی

تاریخ تولد: ۱۸ آوریل ۱۹۷۰

محل تولد: لاس پالماس، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست، سرمربی 

پست: مدافع میانی

باشگاه کنونی: تراکتور

ادامه
ایگور کاتاتو,زندگینامه ایگور کاتاتو,بیوگرافی ایگور کاتاتو بیوگرافی ایگور کاتاتو برزیلی؛ بازیکن فوتبال اهل برزیل

تاریخ تولد: ۱ ژوئیه ۱۹۹۵

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر، هافبک هجومی

باشگاه کنونی: سپاهان اصفهان

قد: ۱ متر ۸۳ سانتی متر

ادامه
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
ویژه سرپوش