سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
۲۲:۱۵ - ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۵۰۵۸۶
حوادث طبیعی

سیل به ۱۳۰ خانه روستایی اردستان خسارت زد/ تخریب هشت خانه در یزد

افزایش شمار جانباختگان سیل امام‌زاده داوود به ۷ نفر/ آخرین وضعیت سیل و اّبگرفتگی در استان اصفهان

سیل ایران در مرداد 1401,سیل در امام‌زاده داوود
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد که با کشف یک جسد دیگر در محدوده امام زاده داوود (ع) شمار جانباختگان این حادثه به هفت تن رسید.

مرتضی مرادی پور در گفت‌وگو با ایسنا در این باره گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر یک جسد دیگر را در محدوده امام‌زاده داوود کشف کردند و به این ترتیب شمار جانباختگان به هفت تن رسید.

وی درباره نیرو و تجهیزات بکارگیری شده از سوی هلال احمر در سیل و رانش زمین گفت: در مجموع ۳۰۵ نیروی عملیاتی هلال احمر در این ماموریت حضور دارند. تاکنون هشت مصدوم نیز درپی این حادثه به اورژانس تحویل داده شدند.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ تن نیز به نقاط امن انتقال داده شدند، گفت: ۱۴ نفر نیز مفقود شدند که جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد.

***

آخرین وضعیت سیل و اّبگرفتگی در استان اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از بازگشایی راه‌ها، تخلیه آب از ۱۰۰ منزل و تخلیه آب از معابر، امدادرسانی به ۷۵ خودرو در جاده‌ها، انسداد موقت برخی از محورهای جاده‌ای، تقویت سیل بندها و بندهای آبخیزداری و تخلیه ساکنان در معرض خطر در ۶ روستا خبر داد.

منصور شیشه فروش با ارائه گزارشی از وضعیت استان، به ایسنا گفت: جریان سیل در روستاهای دولت آباد، دره بید و کرد علیا در بخش کرون شهرستان تیران و کرون اتفاق افتاد و حرکت سیل به سوی روستاهای افجان و قلعه ناظر ادامه داشت که به‌ ساکنان این مناطق هشدارهای لازم داده شد.

سیل ایران در مرداد 1401,سیل در امام‌زاده داوود

وی همچنین از آبگرفتگی پل محور دامنه و بروز خسارت به چادرهای عشایر شهرستان فریدن خبر داد و گفت: قطع ارتباط تلفن روستاهای لوشاب، حسن رباط، موته و شهر لایبید بخش میمه و سیل بردگی فیبر نوری از دیگر خسارات سیل امروز بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان به استقرار ۲۵۰ تیم امدادی در سطح استان اصفهان برای پیشگیری و کنترل سیل اشاره کرد و افزود: بازگشایی راه‌ها، تخلیه آب از ۱۰۰ منزل و تخلیه آب از معابر، امدادرسانی به ۷۵ خودرو در جاده‌ها، انسداد موقت برخی از محورهای جاده‌ای، تقویت سیل بندها و بندهای آبخیزداری، تخلیه ساکنان در معرض خطر در ۶ روستا از اقدامات صورت گرفته در استان است.

وی از اطلاع‌رسانی و هشدار به گروه‌های در معرض خطر در ۱۱ شهرستان تحت تاثیر محورهای جادهای نایین به اردستان و انارک به چوپانان و محور فرعی حسن رباط به لایبید که به علت سیل مسدود شده بود خبر داد و گفت: هم اینک با بر طرف شدن خطر و ایمن سازی این محورها بازگشایی شد.

***

سیل یزد تاکنون هیچ تلفات جانی نداشته است/ هشت خانه کاملا تخریب شد

مدیرکل مدیریت بحران یزد با بیان این که در سیل زردین هشت خانه کاملا تخریب شدند، گفت:‌ خوشبختانه سیل دیروز و امروز در شهرستان های استان یزد هیچ تلفات جانی نداشته است.

«محمدعلی ملک‌زاده» مدیرکل مدیریت بحران یزد در گفت‌وگو با خبرنگار با ایسنا، با اشاره به جاری شدن سیل در دهستان زردین، گفت: ساعاتی پیش شاهد جاری شدن سیلاب در دهستان زردین در این استان بودیم که متأسفانه منجر به خسارت‌های مالی شده است.

وی سرریز شدن آب از سیل بند بالادست دهستان زردین را دلیل این سیلاب دانست و افزود: طبق برآورد اولیه بالغ بر ۵۰ منزل مسکونی دچار آبگرفتگی شدند و خسارت جدی دیدند.

ملک‌زاده در ادامه با بیان این‌که تاکنون هشت خانه به دلیل شدت آبگرفتگی کاملاً تخریب شدند، گفت: بیش از ۱۰ خودروی شخصی که در معابر پارک بودند نیز به دلیل شدت سیل واژگون و یا خسارت جدی دیدند.

مدیرکل مدیریت بحران استاندار یزد تصریح کرد: خوشبختانه در زردین و سایر مناطق سیل زده استان یزد هیچ تلفات جانی نداشتیم و شهروندان در سلامت کامل هستند.

وی در خصوص میزان خسارت وارد شده به مناطق سیل زده،‌ خاطرنشان کرد: با توجه به شدت خسارات و تمام نشدن عملیات امداد و نجات هنوز میزان خسارت‌های وارد شده مشخص نیست.

***

سیل به ۱۳۰ خانه روستایی اردستان خسارت زد

سرپرست بخشداری مرکزی شهرستان اردستان گفت: با بررسی خسارت‌های اولیه وقوع سیل در روستاهای اردستان بیش از ۱۳۰ منزل مسکونی دچار آبگرفتگی و خسارت شدند.

محمدتقی کیانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در پی بارش شدید باران در جنوب شهرستان اردستان و مخصوصا دهستان برزاوند اردستان تعداد قابل توجهی از روستاهای این دهستان دچار آبگرفتگی معابر و منازل شده است.

وی با بیان اینکه روستاهای نهوج، فران و دیزیچه بیش از دیگر روستاهای دهستان برزاوند دچار آبگرفتگی و سیل شدند، افزود: با بررسی خسارت‌های اولیه وقوع سیل در این مناطق بیش از ۱۳۰ منزل مسکونی دچار آبگرفتگی و خسارت شدند که تیم‌های مدیریت بحران شهرستان در حال پیگیری و رفع مشکلات ساکنان روستاها هستند.

سرپرست بخشداری مرکزی اردستان تصریح کرد: خوشبختانه نیروهای امدادی و جمعیت هلال احمر هم اکنون در روستاهای خسارت دیده حضور دارند و اقدامات اولیه را انجام می‌دهد. با بررسی دقیق روستاهایی که دچار سیل شدند در روزهای آینده آمار دقیقی از میزان خسارت‌ها اطلاع رسانی خواهد شد.

۱۲ منزل مسکونی در روستای نهوج تخریب شد

همچنین رئیس بنیاد مسکن شهرستان اردستان به ایسنا گفت: سیل امروز ۸ روستا در دهستان برزاوند اردستان را درگیر خسارت کرده است، ولی بیشترین خسارت در روستای نهوج اتفاق افتاد که سبب آبگرفتگی و تخریب منازل شده است.

سیدایمان فتوحی با بیان اینکه ۱۲ منزل مسکونی در روستای نهوج به طور کامل تخریب شده است و ۵۰ خانه در این روستا دچار آبگرفتگی شده است، گفت: سیل امروز در روستای نهوج به دامداران و کشاورزان خسارت‌های قابل توجهی وارد کرده است. اکنون نیروهای امدادی شامل شبکه بهداشت، هلال احمر، راهداری و.. در روستاهای سیل زده حضور دارند.

وی تصریح کرد: با هماهنگی‌هایی که با بنیاد مسکن استان انجام شده تیم‌های برآورده خسارت بنیاد مسکن از فردا در محل روستاهای سیل زده حاضر خواهند شد و خسارت‌های واحدهای مسکونی و همچنین ایمن سازی سیل بندها را برآورد خواهند کرد.

***

خسارات ۳۵۰ میلیارد تومانی سیل به استان سیستان و بلوچستان/ آماده‌باش راهداری در اصفهان، کرج و قزوین

مدیرکل امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از خسارات ۳۵۰ میلیارد تومانی سیل به استان سیستان و بلوچستان و آماده‌باش راهداری در اصفهان، کرج و قزوین خبر داد.

سیل ایران در مرداد 1401,سیل در امام‌زاده داوود

غلامعباس بهرامی‌نیا، مدیرکل امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با بیان اینکه میزان خسارت وارده بر اثر سیل به محورهای استان‌های کرمان و هرمزگان در حال ارزیابی است، گفت: استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان بر اثر سیل آسیب دیدند و در استان‌هایی از جمله خوزستان که هشدار قرمز و نارنجی صادر شده بود، با کلیه امکانات راهداری در آماده باش کامل هستیم.

وی افزود: در حال حاضر در سه استان یاد شدهیک هزار و ۴۰۵ کیلومتر راه و ۵۰۰ ابنیه بر اثر سیل آسیب دیده‌اند.

مدیرکل امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان با اشاره به این‌که تاکنون ۲۵ هزار و ۲۰۰ متر مکعب در این سه استان ریزش برداری صورت گرفته است، عنوان کرد: هنوز در خصوص میزان خسارت وارده بر اثر سیل در استان‌های کرمان و هرمزگان به جمع بندی نهایی نرسیده ایم، با این حال اما سیل در سیستان وبلوچستان ۳۵۰ میلیارد تومان خسارت برجای گذاشته است.

بهرامی‌نیا در ادامه گفت: در حال حاضر ۳۳ محور روستایی مسدود شده است و از سایر روستاها نیز به علت صعب العبور بودن اطلاعاتی در دست نیست، همچنین از ۱۵ محور فرعی مسدود شده هفت محور بازگشایی شده است.

مدیرکل امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان با بیان این‌که در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان ۱۷۳ گروه با ۷۷۳ دستگاه ماشین آلات راهداری با یک هزار و ۵۹۳ نفر نیروی راهداری در حال ارائه خدمات هستند، خاطرنشان کرد: در دیگر مناطق از جمله اصفهان، کرج و قزوین در صورت وقوع سیل آماده عملیات راهداری هستیم.

  • 18
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش