یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۲۲:۱۵ - ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۵۰۵۸۶
حوادث طبیعی

سیل به ۱۳۰ خانه روستایی اردستان خسارت زد/ تخریب هشت خانه در یزد

افزایش شمار جانباختگان سیل امام‌زاده داوود به ۷ نفر/ آخرین وضعیت سیل و اّبگرفتگی در استان اصفهان

سیل ایران در مرداد 1401,سیل در امام‌زاده داوود
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد که با کشف یک جسد دیگر در محدوده امام زاده داوود (ع) شمار جانباختگان این حادثه به هفت تن رسید.

مرتضی مرادی پور در گفت‌وگو با ایسنا در این باره گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر یک جسد دیگر را در محدوده امام‌زاده داوود کشف کردند و به این ترتیب شمار جانباختگان به هفت تن رسید.

وی درباره نیرو و تجهیزات بکارگیری شده از سوی هلال احمر در سیل و رانش زمین گفت: در مجموع ۳۰۵ نیروی عملیاتی هلال احمر در این ماموریت حضور دارند. تاکنون هشت مصدوم نیز درپی این حادثه به اورژانس تحویل داده شدند.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ تن نیز به نقاط امن انتقال داده شدند، گفت: ۱۴ نفر نیز مفقود شدند که جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد.

***

آخرین وضعیت سیل و اّبگرفتگی در استان اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از بازگشایی راه‌ها، تخلیه آب از ۱۰۰ منزل و تخلیه آب از معابر، امدادرسانی به ۷۵ خودرو در جاده‌ها، انسداد موقت برخی از محورهای جاده‌ای، تقویت سیل بندها و بندهای آبخیزداری و تخلیه ساکنان در معرض خطر در ۶ روستا خبر داد.

منصور شیشه فروش با ارائه گزارشی از وضعیت استان، به ایسنا گفت: جریان سیل در روستاهای دولت آباد، دره بید و کرد علیا در بخش کرون شهرستان تیران و کرون اتفاق افتاد و حرکت سیل به سوی روستاهای افجان و قلعه ناظر ادامه داشت که به‌ ساکنان این مناطق هشدارهای لازم داده شد.

سیل ایران در مرداد 1401,سیل در امام‌زاده داوود

وی همچنین از آبگرفتگی پل محور دامنه و بروز خسارت به چادرهای عشایر شهرستان فریدن خبر داد و گفت: قطع ارتباط تلفن روستاهای لوشاب، حسن رباط، موته و شهر لایبید بخش میمه و سیل بردگی فیبر نوری از دیگر خسارات سیل امروز بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان به استقرار ۲۵۰ تیم امدادی در سطح استان اصفهان برای پیشگیری و کنترل سیل اشاره کرد و افزود: بازگشایی راه‌ها، تخلیه آب از ۱۰۰ منزل و تخلیه آب از معابر، امدادرسانی به ۷۵ خودرو در جاده‌ها، انسداد موقت برخی از محورهای جاده‌ای، تقویت سیل بندها و بندهای آبخیزداری، تخلیه ساکنان در معرض خطر در ۶ روستا از اقدامات صورت گرفته در استان است.

وی از اطلاع‌رسانی و هشدار به گروه‌های در معرض خطر در ۱۱ شهرستان تحت تاثیر محورهای جادهای نایین به اردستان و انارک به چوپانان و محور فرعی حسن رباط به لایبید که به علت سیل مسدود شده بود خبر داد و گفت: هم اینک با بر طرف شدن خطر و ایمن سازی این محورها بازگشایی شد.

***

سیل یزد تاکنون هیچ تلفات جانی نداشته است/ هشت خانه کاملا تخریب شد

مدیرکل مدیریت بحران یزد با بیان این که در سیل زردین هشت خانه کاملا تخریب شدند، گفت:‌ خوشبختانه سیل دیروز و امروز در شهرستان های استان یزد هیچ تلفات جانی نداشته است.

«محمدعلی ملک‌زاده» مدیرکل مدیریت بحران یزد در گفت‌وگو با خبرنگار با ایسنا، با اشاره به جاری شدن سیل در دهستان زردین، گفت: ساعاتی پیش شاهد جاری شدن سیلاب در دهستان زردین در این استان بودیم که متأسفانه منجر به خسارت‌های مالی شده است.

وی سرریز شدن آب از سیل بند بالادست دهستان زردین را دلیل این سیلاب دانست و افزود: طبق برآورد اولیه بالغ بر ۵۰ منزل مسکونی دچار آبگرفتگی شدند و خسارت جدی دیدند.

ملک‌زاده در ادامه با بیان این‌که تاکنون هشت خانه به دلیل شدت آبگرفتگی کاملاً تخریب شدند، گفت: بیش از ۱۰ خودروی شخصی که در معابر پارک بودند نیز به دلیل شدت سیل واژگون و یا خسارت جدی دیدند.

مدیرکل مدیریت بحران استاندار یزد تصریح کرد: خوشبختانه در زردین و سایر مناطق سیل زده استان یزد هیچ تلفات جانی نداشتیم و شهروندان در سلامت کامل هستند.

وی در خصوص میزان خسارت وارد شده به مناطق سیل زده،‌ خاطرنشان کرد: با توجه به شدت خسارات و تمام نشدن عملیات امداد و نجات هنوز میزان خسارت‌های وارد شده مشخص نیست.

***

سیل به ۱۳۰ خانه روستایی اردستان خسارت زد

سرپرست بخشداری مرکزی شهرستان اردستان گفت: با بررسی خسارت‌های اولیه وقوع سیل در روستاهای اردستان بیش از ۱۳۰ منزل مسکونی دچار آبگرفتگی و خسارت شدند.

محمدتقی کیانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در پی بارش شدید باران در جنوب شهرستان اردستان و مخصوصا دهستان برزاوند اردستان تعداد قابل توجهی از روستاهای این دهستان دچار آبگرفتگی معابر و منازل شده است.

وی با بیان اینکه روستاهای نهوج، فران و دیزیچه بیش از دیگر روستاهای دهستان برزاوند دچار آبگرفتگی و سیل شدند، افزود: با بررسی خسارت‌های اولیه وقوع سیل در این مناطق بیش از ۱۳۰ منزل مسکونی دچار آبگرفتگی و خسارت شدند که تیم‌های مدیریت بحران شهرستان در حال پیگیری و رفع مشکلات ساکنان روستاها هستند.

سرپرست بخشداری مرکزی اردستان تصریح کرد: خوشبختانه نیروهای امدادی و جمعیت هلال احمر هم اکنون در روستاهای خسارت دیده حضور دارند و اقدامات اولیه را انجام می‌دهد. با بررسی دقیق روستاهایی که دچار سیل شدند در روزهای آینده آمار دقیقی از میزان خسارت‌ها اطلاع رسانی خواهد شد.

۱۲ منزل مسکونی در روستای نهوج تخریب شد

همچنین رئیس بنیاد مسکن شهرستان اردستان به ایسنا گفت: سیل امروز ۸ روستا در دهستان برزاوند اردستان را درگیر خسارت کرده است، ولی بیشترین خسارت در روستای نهوج اتفاق افتاد که سبب آبگرفتگی و تخریب منازل شده است.

سیدایمان فتوحی با بیان اینکه ۱۲ منزل مسکونی در روستای نهوج به طور کامل تخریب شده است و ۵۰ خانه در این روستا دچار آبگرفتگی شده است، گفت: سیل امروز در روستای نهوج به دامداران و کشاورزان خسارت‌های قابل توجهی وارد کرده است. اکنون نیروهای امدادی شامل شبکه بهداشت، هلال احمر، راهداری و.. در روستاهای سیل زده حضور دارند.

وی تصریح کرد: با هماهنگی‌هایی که با بنیاد مسکن استان انجام شده تیم‌های برآورده خسارت بنیاد مسکن از فردا در محل روستاهای سیل زده حاضر خواهند شد و خسارت‌های واحدهای مسکونی و همچنین ایمن سازی سیل بندها را برآورد خواهند کرد.

***

خسارات ۳۵۰ میلیارد تومانی سیل به استان سیستان و بلوچستان/ آماده‌باش راهداری در اصفهان، کرج و قزوین

مدیرکل امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از خسارات ۳۵۰ میلیارد تومانی سیل به استان سیستان و بلوچستان و آماده‌باش راهداری در اصفهان، کرج و قزوین خبر داد.

سیل ایران در مرداد 1401,سیل در امام‌زاده داوود

غلامعباس بهرامی‌نیا، مدیرکل امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با بیان اینکه میزان خسارت وارده بر اثر سیل به محورهای استان‌های کرمان و هرمزگان در حال ارزیابی است، گفت: استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان بر اثر سیل آسیب دیدند و در استان‌هایی از جمله خوزستان که هشدار قرمز و نارنجی صادر شده بود، با کلیه امکانات راهداری در آماده باش کامل هستیم.

وی افزود: در حال حاضر در سه استان یاد شدهیک هزار و ۴۰۵ کیلومتر راه و ۵۰۰ ابنیه بر اثر سیل آسیب دیده‌اند.

مدیرکل امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان با اشاره به این‌که تاکنون ۲۵ هزار و ۲۰۰ متر مکعب در این سه استان ریزش برداری صورت گرفته است، عنوان کرد: هنوز در خصوص میزان خسارت وارده بر اثر سیل در استان‌های کرمان و هرمزگان به جمع بندی نهایی نرسیده ایم، با این حال اما سیل در سیستان وبلوچستان ۳۵۰ میلیارد تومان خسارت برجای گذاشته است.

بهرامی‌نیا در ادامه گفت: در حال حاضر ۳۳ محور روستایی مسدود شده است و از سایر روستاها نیز به علت صعب العبور بودن اطلاعاتی در دست نیست، همچنین از ۱۵ محور فرعی مسدود شده هفت محور بازگشایی شده است.

مدیرکل امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان با بیان این‌که در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان ۱۷۳ گروه با ۷۷۳ دستگاه ماشین آلات راهداری با یک هزار و ۵۹۳ نفر نیروی راهداری در حال ارائه خدمات هستند، خاطرنشان کرد: در دیگر مناطق از جمله اصفهان، کرج و قزوین در صورت وقوع سیل آماده عملیات راهداری هستیم.

  • 18
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش