پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
۲۳:۵۴ - ۰۷ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۴۹۲
حوادث طبیعی

توفان شدید در چین/ ۳۹ نفر کشته شدند

توفان شدید در چین,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
توفان شدید در چین باعث مرگ ۳۹ نفر و خسارت میلیاردی شد.

مقامات چین از کشته شدن ۳۹ تن در کنار میلیاردها یوان خسارت به مناطق مسکونی و کشاورزی جنوب کشور بر اثر طوفان و بارش های شدید و سیل آسا خبر دادند.

به گزارش ایرنا از تلویزیون مرکزی چین، سیل ویرانگر در ۲۶ استان که بیشتر آن ها در جنوب چین واقع شده اند سبب تخریب بیش از پنج هزار و ۲۰۰ خانه و آسیب دیدن بیش از ۱۳۸ هزار خانه دیگر شده است.

گزارش ها حاکی است این سیل بر روی ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تن از ساکنان استان های جنوبی تأثير گذاشته است افزون بر ۴۹۵ هزار تن خانه های خود را رها کرده و در مناطق دیگر اسکان داده شده اند.

توفان شدید در چین,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی

کانون اصلی این توفان شهرستان «میان نینگ» واقع در استان سیچوان در جنوب غرب کشور چین است به علت شدن بارش ها که از جمعه شب شروع شده است وضعیت اضطراري در این شهرستان به سطح دو ارتقاء یافته است.

مقامات شهرستان اعلام کردند که تلاش های برای نجات مفقود شدگان در جریان است گزارشات حاکی است بارش باران در چند روز اخیر در «ابا تبت» و بخش خودگردان «چیانگ» استان سیچوان هم سبب رانش زمین و ایجاد خسارت به منازل و مناطق مسکونی و کشاورزی شده است.

در شهر لیپو واقع در استان گوانشی نیز سیل ویرانگر باعث تخریب ساختمان ها، پل ها و جاده ها شده است.

تخمین زده می شود این سیل بیش از ۲۴ میلیارد یوان (۳.۴ میلیارد دلار ایالت متحده آمریکا) ضرر مستقیم اقتصادی بر جای گذاشته است و حدود ۸۶۱ هزار هکتار از اراضی زراعی نیز آسیب دیده است.

توفان شدید در چین,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی

  • 10
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۱۰
جدیدترین
قدیمی ترین
بهتر امیدوارم محو بشن
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش