سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
۲۰:۰۸ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۱۲۰۵۵۵۲
سایر اخبار حوادث

حوادث چهارشنبه سوری/ ۴ کشته و ۳۴۴۶ مصدوم در کل کشور

حوادث چهارشنبه سوری,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز
سرپرست اورژانس کشور با اشاره به مصدومیت ۳۴۴۶ نفر به دلیل انفجار مواد محترقه خبر داد و اعلام کرد: ۵۲ مصدوم در حوادث چهارشنبه آخر سال دچار قطع عضو شده‌اند.

پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با فارس، در ارتباط با آخرین آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال، اظهار داشت: خوشخبتانه تعداد فوتی‌های چهارشنبه آخر سال نسبت به سال‌های گذشته کمتر و شدت مصدومیت نیز کاهش یافته بود.

 

وی افزود: بیشترین آمار مصدومان مربوط به استان تهران و کمترین مربوط به استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری و هرمزگان بوده است. همچنین ۳۰ درصد مصدومین عابرین پیاده بوده و میانگین سنی حادثه‌دیدگان ۶ تا ۲۹ سال است. 

 

سرپرست اورژانس کشور به کاهش ۳۰ درصدی آمار مصدومین و ۵۰ درصدی آمار بیماران بستری در این ایام اشاره کرد و گفت: به طور کلی از ابتدای اسفند تاکنون ۳۴۴۶ نفر به دلیل حوادث چهارشنبه آخر سال مصدوم شده که ۸۲۵ مورد آنها دچار سوختگی ۲ و ۳ و ۵۲ نفر دچار قطع عضو شده‌اند.

 

کولیوند به بستری شدن ۳۱۸ نفر اشاره کرد و گفت: ۱۴۴۷ نفر به دلیل آسیب دست و ۱۱۱۳ نفر به دلیل آسیب چشم مصدوم شده و به طور کلی تاکنون ۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

۱۱۵ نفر در قزوین مصدوم شدند

‌علی فخار سلیمانی ‌در گفت‌وگو با ایسنا‌، اظهار کرد: آمار مصدومین حوادث چهارشنبه آخر سال ۹۶ تا ساعت ۸ صبح ۱۱۵ نفر ثبت‌شده که از این تعداد ۲۲ نفر زن و ۹۳ نفر مرد بوده‌اند.

 

وی افزود: خوشبختانه تا این لحظه هیچ‌گونه فوتی نداشته‌ایم و در حال حاضر ۵ نفر در بیمارستان بستری هستند.

 

فخار سلیمانی خاطرنشان کرد: از ۱۱۵ نفر آسیب‌دیده ۲۲ نفر دچار آسیب چشمی، ۹ نفر صورت، ۶۰ نفر دست و ۲۴ نفر از سایر نقاط بدن دچار آسیب شده‌اند.

 

مدیر کنترل هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین اعلام کرد: ۲۰ نفر از افراد آسیب‌دیده زیر ۱۰ سال، ۳۲ نفر

 

۱۰ تا ۱۹ سال، ۳۱ نفر ۲۰ تا ۳۰ سال و ۳۲ نفر بالای ۳۰ سال سن داشته‌اند.

 

 

شهرستان آوج بدون مصدوم چهارشنبه‌سوری را سپری کرد

 

وی ادامه داد: شهرستان قزوین با ۸۴ مصدوم بیشترین آسیب‌دیده حوادث بود و این در حالی بود که آبیک ۴، بوئین‌زهرا ۳، تاکستان ۱۶، البرز ۸ و آوج مصدومی نداشته است.

 

مدیر کنترل هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین در پایان ضمن قدردانی از عموم مردم جهت توجه به نکات ایمنی نسبت به کاهش سوانح و حوادث امسال ابراز امیدواری کرد.

 

 

شمار مصدومان در کرمانشاه به ۱۶۸ نفر رسید

 

حوادث چهارشنبه سوری,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز

صائب مدرسی در گفتگو با مهر، اظهار داشت: آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال در استان کرمانشاه به ۲۳ نفر رسید.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه افزود: ۸ نفر  از مصدومان بستری شدند و یک قطع عضو نیز داشتیم.

 

حوادث چهارشنبه سوری,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز

وی تعداد مصدومان سرپایی را ۸ نفر اعلام کرد و گفت: ۷ نفر از مصدومان تحت نظر هستند.

 

مدرسی آمار مصدومان شهر کرمانشاه را ۲۱ نفر اعلام کرد و گفت: ۲ نفر در کنگاور مصدوم شدند.

 

حوادث چهارشنبه سوری,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز

وی گفت: ۲۱ نفر از مصدومان مرد هستند و ۲ نفر نیز زن هستند، ۳ نفر از مصدومان با آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان منتقل شدند.

 

تکمیلی

دکتر صائب مدرسی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به مصدوم شدن ۱۶۸ نفر در حوادث شب گذشته(چهارشنبه سوری)، گفت: این تعداد نسبت به سال گذشته تا حدی افزایش داشته اشت.

 

وی افزود: از مجموع مصدومین چهارشنبه سوری ۱۳۶ نفر مرد و ۳۲ نفر زن بوده‌اند.

 

مدرسی تصریح کرد: از این تعداد ۴۳ نفر تا امروز بستری هستند و ۷۶  نفر بصورت سرپایی مداوا و مرخص شده اند.

 

وی با بیان اینکه بیشترین آمار مجروحین با ۱۳۱ مورد مربوط به شهر کرمانشاه است، گفت: بعد از کرمانشاه، شهرستان کنگاور با ۹ مصدوم، اسلام آبادغرب و جوانرود هرکدام با شش مصدوم و گیلانغرب و سنقر هر کدام با چهار مصدوم بیشترین آمار مصدومین استان را به خود اختصاص داده اند.

 

مدرسی با بیان اینکه تنها سه مورد حاد در میان مصدومین بوده، گفت: سه مورد قطع عضو  داشتیم که مربوط به قطع بند انگشت دست بوده است.

 

وی افزود: همچنین چشم یک پیرمرد به شدت آسیب دید که با رضایت خودش برای درمان بیشتر به تهران منتقل شد.

 

 

آمار مصدومان چهارشنبه سوری در آذربایجان غربی به ۸۵ نفر رسید

باقر بهرامی در گفتگو با مهر گفت: تا ساعت ۲۰ امشب آخرین آمار مصدومان حوادث چهارشنبه سوری در استان به ۸۵ نفر رسید افزود: از این تعداد مصدومان ۳۸ نفر مربوط به امشب است.

 

وی با بیان اینکه کل آمار از اول اسفندماه تاکنون ۸۵ مصدوم است عنوان کرد: بیشترین مصدومین در رده سنی ۱۰الی ۲۵ سال است.

 

بهرامی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون مورد فوتی نداشتیم اضافه کرد: آخرین آمار مصدومان ساعت ۲۱ امشب قطعی و اعلام خواهد شد.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان غربی گفت: از این تعداد ۷۹ نفر مرد و ۶ نفر زن بوده اند و یک نفر نیز قطع عضو داشته ایم.

 

کودک ۵ ساله شاهرودی از ناحیه چشم مصدوم شد

سرهنگ مجتبی اشرفی در گفتگو با مهر، ضمن اشاره به مصدومیت کودک پنج ساله در شاهرود، بیان کرد: این کودک در شهرک پردیس مورد اصابت ترقه قرار گرفت و به بیمارستان امام حسین(ع) منتقل شد.

 

وی افزود: خوشبختانه شاهد حادثه دیگری تا این ساعت از شب چهارشنبه آخر سال نیستیم و امنیت کامل در سطح شهرستان برقرار است.

 

فرمانده انتظامی شاهرود گفت: پلیس با حضور در معابر شهری در برقراری امنیت اهتمام ویژه ای دارد تا شب های منتهی به سال نو به کام شهروندان تلخ نشود.

 

اشرفی تاکید کرد: در روز چهارشنبه آخر سال دوری از رفتارهای پرخطر مانند استفاده از ترقه و مواد آتش زا متاسفانه سالانه ده ها نفر را در سطح کشور راهی بیمارستان ها می کند که خانواده ها باید به این پدیده عنایت ویژه داشته باشند.

 

گفتنی است تنها پدیده انتظامی قابل ذکر در شاهرود وجود ترافیک نیمه سنگین در محدوده خیابان تهران، میدان جمهوری، میدان امام و ۲۲ بهمن است.

 

مصدومیت نوجوان ۱۳ ساله بر اثر انفجار در اصفهان

غفور راستین در گفت و گو با مهر در خصوص حوادثی که تاکنون در شب چهارشنبه سوری در اصفهان رخ داده است، اظهار داشت: ساعتی پیش، یک مورد انفجار ترقه گزارش شد که در این حادثه یک نوجوان ۱۳ ساله از ناحیه دست و صورت آسیب دید و به بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان انتقال یافت.

 

وی افزود: این در حالی است که در دو شب گذشته هم یک نوجوان ۱۶ ساله افغانستانی بر اثر انفجار ترقه در زیرزمین محل زندگی خود، مصدوم شد که باعث قطع دست وی و ۲۰ درصد سوختگی شد.

 

انفجار در بالکن یک منزل مسکونی در تهران/ ۲ نفر مصدوم شدند 

به گزارش مهر، جلال ملکی در جمع خبرنگاران درباره این حادثه گفت: ساعت ۱۹:۰۵ انفجار در یک منزل مسکونی واقع در اتوبان تهران-کرج، خیابان اردستانی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد.

 

وی افزود: بلافاصله دو ایستگاه آتش نشانی در محل حادثه اعزام شدند.

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در محل مشاهده شد در محل بالکن یک ساختمان ۸ واحدی انفجاری رخ داده که تخریب جزئی نیز به همراه داشته است.

 

ملکی گفت: علت این انفجار کار با مواد محترقه بود که در نتیجه آن یک پسر و دختر زیر۲۰ سال مصدوم شدند.

 

وی تصریح کرد: مصدومان حادثه بلافاصله تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل شدند.

 

مصدومیت ۸۰ نفر در حوادث چهارشنبه‌سوری همدان

عباس اولیاسمیع در گفتگو با مهر عنوان کرد: تا این لحظه ۲۱ نفر بر اثر حوادث چهارشنبه‌سوری در همدان مصدوم شده اند.

 

وی با اشاره به اینکه سال گذشته شهرستان‌های همدان و بهار بیشترین آسیب را به خود اختصاص دادند، گفت: فوریت‌های پزشکی با همکاری نیروی انتظامی، آتش‌نشانی و هلال احمر در مسیرهای پرخطر قرار دارند و در صورت بروز هر گونه آسیب اقدامات پیش‌بیمارستانی انجام خواهد شد.

 

تکمیلی

عباس اولیاسمیع در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر ۸۰ درصد این افراد مداوا و ترخیص شده و ۲۰ درصد در بیمارستان‌ها استان تحت درمان تخصصی قرار گرفته‌اند.

 

وی از کاهش ۳۰ درصدی آمار مصدومان شب چهارشنبه آخر سال نسبت به سال گذشته در استان خبر داد و گفت: بیش از ۹۵ درصد افراد مصدوم شده آقایان هستند که افراد مجروح شده عمدتا از ناحیه سر و صورت و دست دچار آسیب شده‌اند.

 

اولیاسمیع یادآور شد: تقریبا ۷۰ درصد آمار مصدومان به شهرستان همدان اختصاص دارد که عمدتا در سنین ۱۱ تا ۲۵ سال هستند.

 

وی با تأکید بر اینکه خوشبختانه در شب چهارشنبه‌سوری هیچ‌ مورد فوتی نداشتیم، خاطرنشان کرد: تا کنون گزارشی مبنی بر نقص عضو دریافت نکرده‌ایم مگر اینکه در درمان‌های آینده پزشکان به نتیجه خاصی برسند.

 

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان همچنین اظهار کرد: از نیروهای آتش‌نشانی و فوریت‌های پزشکی نیز گزارش مصدومیت نرسیده است.

 

وی در پایان درباره حمله به خودروی اورژانس گفت: در اسلامشهر همدان عده‌ای اراذل و اوباش از سه ناحیه با نارنجک خودرو ۱۱۵ اورژانس که در حال انتقال مصدوم بود را مورد اصابت قرار دادند، گرچه در این حادثه هیچ‌یک از مأموران دچار آسیب جسمی نشدند اما  آسیب روحی آنها را تحت‌تأثیر قرار داده و از فردا پیگیری قضایی این موضوع انجام می‌گیرد.

 

شمار مصدومین چهارشنبه آخرسال کردستان به ۸۰ نفر رسید

 هومن قصری در گفتگو با مهر با اشاره به میزان مراجعان به مراکز درمانی استان کردستان در چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: تا این لحظه یعنی ساعت ۲۰ سی و هشت مصدوم به مراکز بهداشتی و درمانی سراسر استان کردستان مراجعه کرده اند.

 

وی ادامه داد: با توجه به تمهیدات صورت گرفته از سوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تمامی مراکز بهداشتی و درمانی امروز آماده پذیرش مصدومین احتمالی چهارشنبه آخرسال بودند.

 

وی با اشاره به وضعیت مراجعان در شهرستان‌های مختلف استان کردستان عنوان کرد: بیمارستان توحید سنندج با پذیرش ۱۲ نفر بیشترین میزان مراجعان و مصدومین چهارشنبه آخر سال را داشته است.

 

تکمیلی

‌دکتر هومن قصری در گفت و گو با ایسنا ‌اظهار کرد: سنندج با ۴۲ نفر مصدوم بیشترین قربانی را در سطح استان کردستان داشته است.

 

وی آمار مصدومان در سایر شهرستان‌های استان را به تفکیک، قروه ۱۶ مورد‌، بیجار ۶ مورد‌، سقز  ۸مورد‌، کامیاران ۲ مورد، دهگلان‌‌ ۲ مورد و دیواندره ۴ مورد اعلام کرد.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: در شب آخرین چهارشنبه سال گذشته ۸۶ نفر در استان کردستان مصدوم شدند که از این تعداد بیشترین آسیب‌ها به ترتیب مربوط به چشم‌ها، دست‌ها و پاها بوده است‌. 

 

وی یادآور شد: قطع شدن مچ دست یک نفر سنندجی بر اثر انفجار مواد محترقه دستی از شدیدترین حوادث چهارشنبه سوری امسال بوده است.

 

یک نوجوان در کرج فوت شد/ مصدومیت ۱۷ نفر

مهدی مهرور در گفتگو با مهر، اظهار کرد: متأسفانه در جریان انفجار مواد محترقه یک نوجوان در کرج جان خود را از دست داد.

وی افزود: تاکنون حوادث چهارشنبه‌سوری در البرز ۱۷ مصدوم بر جای گذاشته است.

 

======

 

پلیس پایتخت: تاکنون ۸ نفر دستگیر ، ۱ نفر فوتی (مربوط به حادثه صبح خیابان مرتضوی) و ۸ نفر مصدوم  داشته ایم. 

 

 

  • 12
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش