یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹
۱۶:۴۶ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۱۰۹۹
سایر اخبار حوادث

جزئیات کشف جسد احتمالی سها؛ دختر طبیعت‌گرد / توضیحات دادستان کردکوی درباره علت مرگ

جسد سها رضانژاد,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز

جسدی که احتمال داده می‌شود متعلق به سها رضانژاد، دختر جوان طبیعت‌گردی باشد که حدود یک ماه قبل در پارک جنگلی جهان‌نما گم شده بود، پیدا و برای تأیید ازسوی اعضای خانواده این دختر جوان به پزشکی قانونی منطقه منتقل شد.

خبر گم‌شدن سها رضانژاد ۲۰ تیر اعلام شد و اعضای تیم طبیعت‌گردی که سها نیز با آنها به منطقه جهان‌نما رفته بود، اعلام کردند او صبح از چادر خارج شده و دیگر برنگشته است. آنها با سه ساعت تأخیر از هلال‌احمر کمک خواسته و گفته بودند تلاش‌شان بر این بود که خودشان سها را پیدا کنند. از همان ساعات اولیه گمانه‌زنی‌هایی درباره اینکه سها به یک دره سقوط کرده باشد، مطرح شد؛ چرا‌که منطقه جهان‌نما یک پارک جنگلی طبیعی است که دره‌های زیادی دارد و اطراف کمپ محل اقامت سها نیز دره‌های عمیق وجود داشت.

 ۹ روز تلاش برای پیدا‌کردن سها راه به جایی نبرد و با اینکه تیم‌های امداد، منطقه را با دقت بررسی کردند، اما ردی از این دختر به دست نیاوردند. همین امر باعث شد خانواده سها فرضیه ربایش او را مطرح کنند. نزدیکان سها مدعی بودند اگر جسدی از او نیست، پس ممکن است او ربوده شده باشد؛ اما پلیس این فرضیه را رد کرد و گفت تحقیقات نشان داده سها درگیر هیچ مسئله‌ای نبوده و کسانی که در کمپ بودند هم هیچ مشکلی با سها نداشتند. ضمن اینکه تحقیقات علمی و ردیابی‌های تلفن هم نشان می‌دهد فرضیه ربایش او کاملا بی‌اساس است. در‌این‌میان، دوستان سها سعی کردند در فضای مجازی توجه مردم و پلیس را نسبت به این مسئله بیشتر جلب کنند. 

درنهایت صبح روز جمعه، ۱۷ مرداد، هلال‌احمر کردکوی اعلام کرد جسدی را پیدا کرده که به نظر می‌رسد متعلق به سها است. سخنگوی جمعیت هلال‌احمر در‌این‌باره به ایسنا گفت: در دور اول تحقیقات با اینکه ۹ روز طول کشید و از کوادکوپتر برای پیدا‌کردن سها استفاده شد، اما نتیجه‌ای حاصل نشد؛ تا اینکه در دو مرحله در تاریخ‌های هشتم مرداد و ۱۷ مرداد نیز عملیات جست‌وجو و نجات میدانی انجام شد که حدود ساعت ۱۲ روز ۱۷ مرداد، عوامل جمعیت هلال‌احمر در مناطق صعب‌العبور اطراف منطقه بین چکل‌سر و یارعلی جهان‌نما، جسدی ناشناس را کشف کردند که بلافاصله موضوع به عوامل انتظامی و قضائی اطلاع داده و عملیات برای انتقال فرد متوفی به پایین‌دست و تحویل به مراجع ذی‌صلاح اجرا شد.

 سخنگوی جمعیت هلال‌احمر افزود: در‌نهایت با توجه به صعب‌العبور‌بودن منطقه، تعداد نیروهای عملیاتی به‌منظور تسریع در انتقال جسد فرد پیدا‌شده به بالادست، افزایش یافتند و در‌نهایت جسد که بنا بر برخی اظهارات و شواهد لباس‌هایی شبیه به سها رضانژاد به تن داشت، از منطقه خارج و تحویل عوامل قضائی و انتظامی شد. هرچند لباس‌ها و وسایل کشف‌شده مورد تأیید خانواده سها قرار گرفته و گفته می‌شود لباس‌ها متعلق به اوست، اما هنوز شناسایی جسد که روند قانونی تأیید فوتی اوست، از‌سوی خانواده انجام نشده است. وکیل خانواده رضانژاد نیز در حساب توییتری خود نوشته است: برای اظهارنظر قطعی درباره پرونده سها رضانژاد باید منتظر اعلام نظر نهایی پزشکی قانونی ماند. اگر جسد متعلق به او باشد، قطعا تحقیقات تکمیلی درباره نحوه سقوط و مرگ او باید انجام شود و اگر آزمایش‌های انجام‌شده خلاف موضوع را ثابت کند، به نظر می‌رسد که باز هم جست‌وجوها برای یافتن سها ادامه خواهد داشت.

 توضیحات دادستان کردکوی درباره علت مرگ جسد منتسب به «سها رضانژاد»

دادستان عمومی و انقلاب کردکوی از معرفی خانواده سها رضانژاد به پزشکی قانونی خبرداد و گفت: هرگونه اظهارنظر درباره علت و نحوه مرگ در این پرونده پس از بررسی‌های فنی و نظر پزشکی قانونی امکان‌پذیر است.

هادی عزیز زاده اظهار کرد: دستورات لازم برای حضور خانواده سها رضانژاد به پزشکی قانونی صادر شد و این خانواده امروز برای شناسایی و انجام آزمایش DNA به پزشکی قانونی رفتند.

وی با اشاره به زمان‌بر بودن آزمایش DNA، افزود: در نامه‌ای از پزشکی قانونی درخواست کرده‌ایم، در کوتاه‌ترین زمان جواب آزمایش DNA را برای رسیدگی سریع‌تر پرونده به دادستانی این شهرستان ارائه کند.

دادستان عزیززاده بیان کرد: لباس‌های تن جسد، با نشانی‌های خانواده و دوستان او و همچنین با لباس‌هایی که سها رضانژاد در آخریم فیلم گوشی‌اش به تن دارد مطابقت دارد و این گمان که این جسد متعلق به این بانوست تقویت می‌کند اما اظهارنظر قطعی درباره هویت جسد با آزمایش DNA امکان‌پذیر است.

دادستان عمومی و انقلاب کردکوی با بیان این‌که فعلاً هیچ نظری درباره علت و نحوه مرگ جسد منتسب به سها رضانژاد نمی‌توان اعلام کرد، گفت: هرگونه اظهارنظر درباره علت و زمان مرگ این جسد پس از بررسی‌های بازپرس پرونده و نظریه پزشکی قانونی امکان‌پذیر است و هیچ گمانه‌زنی پیش از نظریه پزشکی قانونی درست نیست.

  • 13
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش