پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
۲۳:۱۲ - ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۲۹۵۵
جرم و جنایت

دستگیری عامل تجاوزهای سریالی در مشهد

دستگیری عامل تجاوزهای سریالی در مشهد,تجاوزهای سریالی در مشهد
جوان ۳۰ ساله‌ای که با استفاده از یک دستگاه پراید شیشه‌دودی، زنان مسافر را در اطراف صدمتری مشهد مورد آزار و اذیت‌های وحشیانه قرار می‌داد، در حالی با تلاش گسترده کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به دام افتاد که در همان ساعات اولیه دستگیری سه تن از زنان قربانی، او را شناسایی کردند.

به گزارش خراسان، ساعت ۱۰ یازدهم فروردین بود که زن ۲۷ ساله‌ای در حاشیه بولوار حر مشهد منتظر تاکسی ایستاد. او هر روز صبح با سرویس به سر کارش در یکی از بازارهای اطراف میدان ۱۷ شهریور می‌رفت اما آن روز به خاطر تعطیلی، سرویس در کار نبود و  زن جوان قصد داشت با خودروهای عبوری خود را به محل کارش برساند.

در همین هنگام پراید سفیدرنگی که شیشه‌های دودی داشت، مقابل زن جوان متوقف شد. مسافر بدون آنکه به چهره راننده جوان نگاه کند، مقصدش را گفت و با اشاره راننده پراید در صندلی عقب نشست. راننده پراید که طعمه دیگری را به دام انداخته بود، پدال گاز را فشرد و از منطقه قلعه ساختمان وارد صدمتری شد. او بعد از طی مسافتی و به بهانه کمبود سوخت خودرو، به طرف بولوار میامی دور زد. راننده پراید وقتی با اعتراض مسافرش روبه‌رو شد، ادعا کرد که پمپ گاز برای سوخت‌گیری در مسیر حرکت وجود ندارد اما زن جوان از رفتار و گفتار راننده فهمید که او نقشه پلیدی را در سر می‌پروراند. به همین دلیل با فریاد از راننده خواست تا توقف کند ولی دیگر فریادهای او نتیجه‌ای نداشت. ترس و وحشت سراسر وجود زن جوان را فراگرفته بود. در یک لحظه تصمیم گرفت خود را از داخل خودرو به بیرون پرت کند اما دستگیره‌ای وجود نداشت و درهای پراید قفل شده و او حتی نمی‌توانست شیشه‌های خودرو را پایین بکشد تا شاید کسی فریادهایش را بشنود. زن جوان که دیگر خود را در دام این مرد می‌دید با مشت به شیشه‌های دودی کوبید. جیغ می‌کشید و التماس می‌کرد اما همه تلاش‌هایش برای نجات از چنگ مرد بی‌نتیجه بود. در یک  لحظه، گوشی تلفن را از کیفش بیرون آورد تا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرد ولی با  دیدن چاقویی که زیر گلویش قرار گرفته بود، وحشت‌زده گوشی را با اشاره راننده به او داد. دقایقی بعد پراید شیشه‌دودی در زمین‌های کشاورزی اطراف جاده میامی متوقف شد و راننده بدون توجه به التماس‌ها و فریادهای مسافر جوان، او را  هدف تعرض و آزار و اذیت قرار داد. ساعتی بعد، این زن خود را به نیروهای انتظامی رساند و ماجرای وحشتناک راننده پرایدسوار را در حالی بازگو کرد که همه وجودش از شدت ترس می‌لرزید.

با توجه به حساسیت موضوع، این پرونده به پلیس آگاهی خراسان رضوی ارسال شد و با صدور دستوری ویژه از سوی سرهنگ کارآگاه جواد شفیع‌زاده (رئیس پلیس آگاهی) در دایره جرایم مهمه اداره جنایی مورد رسیدگی‌های تخصصی قرار گرفت. با مشخصات کوری که زن جوان در اختیار پلیس گذاشت، بررسی‌ها به شیوه پلیسی در حالی آغاز شد که زن جوان از شدت ترس و وحشت نتوانسته بود، شماره پلاک یا مشخصه‌ای از متهم را به خاطر بسپارد. او فقط خود را طعمه‌ای می‌دانست که در دام یک «هیولای وحشتناک» افتاده بود.

با این وجود، تحقیقات کارشناسی و بررسی پرونده‌های موجود بیانگر آن بود که راننده معروف به «هیولای سیاه» همان راننده‌ای است که از مدتی قبل و با جرایمی مشابه تحت تعقیب پلیس قرار دارد. بنابراین ماجرای آزار و اذیت‌های مسافران زن، اهمیت ویژه‌ای یافت و با صدور دستوراتی محرمانه از سوی سردار محمدکاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) گروهی از کارآگاهان به فرماندهی سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) به طور شبانه‌روزی وارد عمل شدند و تحقیقات گسترده‌ای را با بسیج همه امکانات پلیسی آغاز کردند.

رصدهای اطلاعاتی با بررسی دوربین‌های شهری، بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه‌دار و اندک‌مشخصاتی از یک پراید شیشه‌دودی، ادامه یافت تا اینکه در نهایت اسنادی از یک پراید به دست آمد که به صورت قولنامه‌ای فروخته شده بود. از سوی دیگر چند گروه عملیاتی فرضیه‌های متفاوت پلیسی را با بررسی پرونده‌های مشابه در حالی ادامه می‌دادند که برخی از آنها فقط به عنوان سرقت از یک راننده پراید شکایت کرده بودند.

با جمع‌آوری و تکمیل سرنخ ها بالاخره اطلاعاتی از راننده‌ای جوان به دست آمد که سابقه سرقت نیز داشت. به همین دلیل با شناسایی محل اختفای راننده، مراتب به قاضی دهقان (قاضی شعبه اول دادگاه کیفری یک خراسان رضوی) اعلام شد و بدین ترتیب با صدور دستورات خاص قضایی، عملیات هماهنگ و ضربتی روز چهارشنبه گذشته برای دستگیری متهمی آغاز شد که زن جوان ۲۷ ساله تصویر او را در سیستم پلیس شناسایی کرده بود.

کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی هنگامی که برای دستگیری راننده ۳۰ ساله به منطقه شهرک شهید رجایی (قلعه ساختمان) رفتند و مخفیگاه او را به محاصره درآوردند، ناگهان متهم تحت تعقیب با مشاهده نیروهای پلیس، در حیاط را بست و از راه پشت بام قصد فرار داشت که گروه عملیاتی دیگری وارد عمل شدند و او را در پشت بام منزلش زمین‌گیر کردند.

با انتقال «ع.الف» به دایره جرایم مهمه آگاهی، بازجویی‌های تخصصی از وی وارد مرحله جدیدی شد چرا که در همان ساعات اولیه دستگیری، سه زن جوان که هدف تعرض و آزار و اذیت متهم مذکور قرار گرفته بودند با چهره‌ای وحشت‌زده، او را شناسایی کردند.

در حالی که تعداد زیادی قاب گوشی تلفن همراه، چراغ گردان و ... در بازرسی از مخفیگاه «هیولای سیاه» کشف شده است، بررسی سوابق وی نشان می‌دهد که او قبلا به جرم سرقت نیز روانه زندان شده و از سال ۹۷ به جرایم تعرض به زنان ادامه می‌داده است.

تحقیقات پلیس با دستورات ویژه قضایی برای کشف جرایم دیگر این متهم همچنان ادامه دارد. 

در عین حال یک مقام آگاه از زنان جوانی که طعمه این متهم شده‌اند خواست که برای شناسایی و اعلام شکایت به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی بروند و یقین بدانند که هویت و اطلاعات آنها در پرونده به صورت محرمانه باقی می‌ماند و نزدیک‌ترین اطرافیانشان نیز به این اطلاعات دسترسی نخواهند داشت.

این مقام آگاه همچنین به زنان و دختران جوان توصیه کرد که برای رفت و آمد درون‌شهری از اتوبوس، مترو یا تاکسی‌های شناخته‌شده استفاده کنند و به رانندگان خودروهای عبوری اعتماد نکنند.

  • 18
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ماکان بند,زندگینامه ماکان بند,زندگی نامه ماکان بند بیوگرافی ماکان بند و حواشی آن ها (+ تصاویر)

نام مستعار:ماکان بند

زاده: ۳ دی ۱۳۷۴ 

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سبک( ها):پاپ

ناشرین:آوازی نو

ادامه
اولیور ویلیامسون,زندگینامه اولیور ویلیامسون,تحصیلات اولیور ویلیامسون زندگینامه اولیور ویلیامسون و نظریه هایش (+ تصاویر)

زاده:۲۷ سپتامبر ۱۹۳۲

زادگاه:سوپریور، ویسکانسین

ملیت:ایالات متحده آمریکا

زمینه:اقتصاد خرد

درگذشت:۲۱ مهٔ ۲۰۲۰ 

ادامه
احمد مهرانفر,ازدواج احمد مهرانفر,احمد مهرانفر بازیگر بیوگرافی احمد مهرانفر بازیگر مشهور سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۵۴/۳/۱۰

محل تولد:کاشان

تحصیلات:کارشناسی بازیگری و کارشناسی ارشد کارگردانی

همسر:مونا فائض پور

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر

ادامه
حضرت موسی (ع),عصای حضرت موسی (ع),زندگی نامه حضرت موسی (ع) زندگی نامه حضرت موسی (ع) یکی از پیامبران اولوالعزم

زاده:قرنهای ۱۳ تا ۱۵ قبل از میلاد مسیح

زادگاه:جوشن،  مصر

همسر:صفورا

دین:اسلام

محل مرگ:کوه نبو،  موأب

ادامه
ارلینگ هالند,بیوگرافی ارلینگ هالند,زندگی نامه ارلینگ هالند بیوگرافی ارلینگ هالند فوتبالیست حرفه‌ای نروژی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۰۰ ‏

محل تولد:لیدز، انگلستان

ملیت:نروژی

قد:۱٫۹۴ متر

پست:مهاجم نوک

ادامه
قیصر امین پور,شعر قیصر امین پور,زندگینامه قیصر امین پور زندگینامه قیصر امین پور شاعر معاصر ایرانی

تاریخ تولد:۲ اردیبهشت ۱۳۳۸

زادگاه:گتوند

مدرک تحصیلی:دکترای ادبیات فارسی

پیشه:شاعر و ترانه سرا

ملیت:ایرانی

ادامه
مهدی جهانی,ورود مهدی جهانی به عرصه موسیقی,تک آهنگ های مهدی جهانی بیوگرافی مهدی جهانی خواننده و آهنگساز ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۱۹ فروردین ۱۳۶۰

زادگاه:تهران

شروع فعالیت حرفه ای:۱۳۸۶

پیشه:خواننده، آهنگساز و ترانه سرا

ملیت:ایرانی

ادامه
محمد بن سلمان,زندگینامه محمد بن سلمان,محمد بن سلمان کیست بیوگرافی محمد بن سلمان وزیر دفاع عربستان سعودی (+ تصاویر)

زاده:۳۱ اوت ۱۹۸۵

زادگاه:جده

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ملیت:عربستان سعودی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
مسیح و آرش,کنسرت مسیح و آرش ای پی,علت شهرت مسیح و آرش زندگی نامه مسیح و آرش گروه موسیقی سبک پاپ و آر اند بی (+ تصاویر)

زاده:۲۰ اردیبهشت ۱۳۶۷

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:خواننده

شروع فعالیت:۱۳۸۳ تا کنون

سبک:پاپ،  آر اند بی

ادامه
ویژه سرپوش