پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲
۱۵:۳۳ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۵۱۸۷۴
جرم و جنایت

ماجرای مرموز پسر عینکی!

قتل همسر با خنجر,مواد مخدر سنتی و صنعتی
حدود ۱۰ روز بود که انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی را با هم مصرف می کردم تا خودکشی کنم چرا که رفتارهای مرموز آن پسر عینکی شاسی سوار به شدت عذابم می داد به همین دلیل...

به گزارش خراسان، این ها بخشی از اظهارات مرد جوانی است که همسر سابقش را با ضربات وحشتناک خنجر در وسط خیابان به قتل رساند. او بعد از مدتی فرار، خود را در جمکران قم تسلیم نیروهای انتظامی کرد و سپس به مشهد منتقل شد. متهم این پرونده جنایی پس از پاسخ به سوالات تخصصی قاضی دکتر صادق صفری (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) به بازسازی صحنه جنایت پرداخت و چگونگی قتل هولناک همسرش را در حضور مقام قضایی و سروان منفرد (افسر پرونده) شرح داد.

عامل این جنایت بی رحمانه سپس در گفت وگویی کوتاه با خبرنگار خراسان به سوالاتی درباره سرگذشت خود و ماجرای ازدواج و طلاق تا ارتکاب قتل پاسخ داد. آن چه می خوانید نتیجه گفت وگو با مردی است که در سکوت صبحگاهی، همسرش را در خیابان به طرز دلخراشی کشت.

نامت چیست؟ علی – ص

میزان تحصیلات؟ فوق دیپلم (کاردانی) دارم و در رشته مکانیک خودرو در دارالفنون بجنورد تحصیل کردم.

چند خواهر و برادر داری؟ دو برادر دارم اما من فرزند بزرگ خانواده هستم.

اهل مشهدی؟ نه! در روستای محمد آباد از توابع شهرستان فاروج در استان خراسان شمالی به دنیا آمدم و تا شش سالگی در آن جا بودم اما بعد از آن یکی از دوستان پدرم که قمارباز بود همه اموالش را در قمار باخت و چون پدرم ضامن بانکی او بود برای پرداخت بدهی های دوستش دچار ورشکستگی مالی شد که به همین دلیل منزل مسکونی خودمان را فروختیم و به «تیتکانلو» رفتیم که بعد از یک سال در آن جا برادرم به دنیا آمد و با وامی که مادرم گرفته بود، خانه ای ساختیم و همان جا ساکن شدیم.

یعنی تا پایان تحصیلات دبیرستان در تیتکانلو بودید؟ نه! من از کلاس پنجم تا اول دبیرستان در نمونه دولتی فاروج درس خواندم و بعد تلاش کردم به حرفه پدرم که مکانیک تراکتور بود، وارد شوم به همین دلیل هم به دبیرستان فنی و حرفه ای رفتم و بعد هم در رشته مکانیک خودرو تحصیل کردم. سپس در دانشگاه دارالفنون بجنورد پذیرفته شدم و در آن جا فوق دیپلم مکانیک گرفتم.

با همسرت (مقتول ) چگونه آشنا شدی؟ ترم آخر دانشگاه بودم که یک روز با دوستانم برای مسافرت به منطقه تفریحی ناهارخوران گرگان رفتیم. دوستم «میلاد» با یکی از دوستان همسرم آشنا بود. در آن جا مرا هم با «مریم» آشنا کرد که همین موضوع به ازدواج رسید.

همسرت اهل شمال کشور بود؟ نه! او هم در دانشکده علوم پزشکی گرگان و در رشته پرستاری تحصیل می کرد که آن روز به همراه دوستانش به «ناهارخوران» آمده بود.

چه مدت بعد از آشنایی ازدواج کردید؟ ارتباط من و مریم حدود شش ماه طول کشید. سال ۹۳ بود که ازدواج کردیم.

چرا ادامه تحصیل ندادی؟ همسرم در گرگان تصادف کرد، به طوری که دیگر زندگی من حدود دو سال تحت تاثیر همین سانحه رانندگی قرار گرفت و دیگر از شغل و تحصیل دور ماندم.

اختلاف شما و همسرت از کجا آغاز شد؟ از همان روزهای آغازین ازدواج، برخی از نشانه های اختلاف نمایان شد چرا که مادر مریم معتقد بود من به خاطر پول و ثروت با دخترش ازدواج کرده ام و به همین دلیل با من لجبازی می کرد.

تفکرات مادرزنم به طور کلی روی همسرم نیز تاثیر گذاشت اما اختلافات ما از زمانی شدت گرفت که همسرم صاحب شغل شد و حقوقش را از پول های من جدا کرد.

یعنی اختلافات شما ریشه مالی داشت؟ نه! تنها این نبود!

من و او چهار سال در تهران زندگی کردیم و سند خانه را هم به  نام «مریم» زده بودم که او آن را بدون اجازه من فروخت ولی بعدها مشکلات دیگری هم در زندگی مشترک ما پیش آمد که مجبور شدم همسرم را طلاق بدهم!

چه مشکلاتی؟ بعد از گذشت چند سال زندگی مشترک، سال ۹۸ بود که فهمیدم به سرطان روده و کبد دچار شده ام که  الان به معده ام زده است! از همان روز به بعد همسرم سر ناسازگاری گذاشت.

یعنی به خاطر بیماری سرطان دیگر تو را دوست نداشت؟

نه! او وقتی زخم هایی مانند جوش روی بدنم ظاهرمی شد، صورتش را روی همین زخم ها می گذاشت تا من آسوده بخوابم و در همین حال خودش به خواب می رفت. او زنی پاکدامن بود به طوری که حتی در مسافرت ها نام مرا بلند فریاد نمی زد که  دیگران صدای او را بشنوند! ولی وقتی منزل تهران را فروخت من ناراحت شدم و احساس کردم شاید فرد دیگری را دوست دارد.

همسرت در بخش بیماران کرونایی خدمت می کرد؟ بله! بعد از آن که دوره کارورزی را به پایان رساند، پرونده ای همراه با استشهاد برایش درست کردیم که وقتی به مشهد آمدیم در بخش بیماران کرونایی بیمارستان امدادی مشغول کار شد.

چه شد که تصمیم به طلاق گرفتی؟ او اصرار به طلاق داشت و من در اوج بیماری سرطان به صورت توافقی برگه طلاق را امضا کردم اما بعد پشیمان شدم!

چرا؟ چون پزشکان مرا جواب کرده بودند ولی بعد از یک سال حالم خوب شد و دوباره به سوی همسرم بازگشتم ولی او نمی خواست با من زندگی کند.

پس چرا او را به قتل رساندی؟ یک روز در خیابان او و مادرش را در منطقه احمد آباد دیدم که سوار یک خودروی شاسی بلند شدند. راننده آن خودرو پسر جوان عینکی بود که رفتاری بسیار مرموز داشت. با خودم فکر کردم پس حتما مریم قصد ازدواج با آن پسر عینکی را دارد و به همین دلیل مرا تحویل نمی گیرد چون همان روز آن پسر گاز خودروی شاسی بلند را فشار داد به طوری که احساس کردم با دیدن من از آن جا گریختند! بعد از این ماجرا خیلی عذاب می کشیدم و آن صحنه آزارم می داد. تا این که تصمیم به قتل گرفتم البته قبل از آن قصد خودکشی داشتم .

به همین دلیل هم ۱۰ روز قبل از قتل انواع و اقسام مواد مخدر صنعتی و سنتی را با هم مخلوط و مصرف می کردم تا بمیرم اما  نشد!

از روز قتل بگو. آن روز در سحرگاه یازدهم تیر خودروام را در نزدیکی محل زندگی همسرم در خیابان ولیعصر (عج) مشهد پارک کردم و با قمه ای که در دست داشتم به سرکوچه آن ها رفتم. وقتی همسرم برای رفتن به سرکار (بیمارستان) از خانه خارج شد، در یک لحظه او را صدا زدم و بی درنگ ضربات قمه را بر پیکرش فرود آوردم. ضربات زیادی زدم اما نمی دانم چند ضربه شد. بعد هم از آن جا گریختم و به قم رفتم و وقتی فهمیدم پلیس به من نزدیک شده است، خودم را تسلیم کردم.

پشیمانی؟ به خاطر قتل ۸۰ درصد پشیمانم!

ولی از این که او را طلاق دادم خیلی نادم هستم چون نباید این کار را می کردم و او متوجه می شد که نباید با من این گونه رفتار کند!

چرا ۸۰ درصد پشیمانی؟ چون بالاخره همسرم بود! دوستش داشتم! عاشقش بودم! من تصمیم عجولانه ای گرفتم! البته قبل از آن پدرزنم را تهدید کرده بودم ولی آن ها توجهی نمی کردند!

سابقه خبر

به گزارش خراسان، ساعت ۶ صبح یازدهم تیر امسال، پرستار ۲۶ ساله ای که در بخش بیماران کرونایی یکی از بیمارستان های امدادی مشهد مشغول کار بود، توسط جوان ناشناسی در ابتدای خیابان ولیعصر (عج) ۱۲ با ضربات هولناک خنجر به قتل رسید. دقایقی بعد با حضور قاضی دکتر صادق صفری (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) تحقیقات قضایی آغاز و مشخص شد عامل جنایت همسر سابق مقتول است که به صورت توافقی از یکدیگر جدا شده بودند. طولی نکشید که متهم مذکور در قم بازداشت شد و به قتل همسرش اقرار کرد. بررسی های تخصصی این پرونده در پلیس آگاهی خراسان رضوی و زیر نظر سرهنگ سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) صورت گرفت و متهم پس از بازسازی صحنه قتل در حضور مقام قضایی و سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) روانه زندان شد تا این پرونده جنایی دیگر مراحل دادرسی را طی کند.

  • 15
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش