جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
۱۰:۲۲ - ۱۵ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۱۳۷۹
جرم و جنایت

اجیرکردن آدمکش برای قتل پزشک طب سنتی

قتل,آدمکش
تحقیقات در پرونده قتل یک پزشک طب سنتی که ۱۰سکه طلا و ۱۰ هزاردلار از خانه‌اش سرقت شده بود، نشان داد که پشت پرده ماجرا همسر وی بوده که برای قتل شوهرش ۲ آدمکش اجیر کرده است.

به گزارش همشهری، بامداد بیست و نهم شهریور امسال گزارش قتل مردی به قاضی میثم حسین پور،  بازپرس جنایی تهران اعلام شد. مقتول پزشک طب سنتی بود که در خانه‌اش به قتل رسیده و اموالش سرقت شده بود.

کارآگاهان برای کشف اسرار این جنایت مرموز به تحقیق از همسر وی پرداختند. او در تحقیقات گفت: شبی که شوهرم به قتل رسید در خانه تنها بود. چون یکی از فرزندانمان در کنکور قبول شده و آن شب به خانه مادرم رفته بودیم که به آنها شیرینی قبولی در دانشگاه را بدهیم.

همسرم هم در مطب فعالیت داشت و شب که کارش تمام‌شده به خانه رفته بود. وی ادامه داد: نیمه‌های شب که به خانه برگشتیم متوجه شدم قفل در خانه شکسته است. فریاد کشیدم و از همسایه‌ها کمک خواستم. احتمال دادم که دزد وارد منزلمان شده اما پس از ورود با پیکر شوهرم مواجه شدم. فورا پلیس و اورژانس را خبر کردم اما آنها وقتی رسیدند که شوهرم جانش را از دست بود.

همسر مقتول در ادامه مدعی شد: چند روز قبل هم با همسرم داخل ماشینش بودیم که فردی سد راهمان شد. شوهرم از ماشین پیاده شده و با وی درگیر شد. پس از دقایقی مجددا شوهرم به داخل ماشین برگشت و وقتی من گفتم باید از فرد مزاحم شکایت کنیم شوهرم قبول نکرد و گفت فردی که با او درگیر شده از بیمارانش است و شاید پشت پرده قتل شوهرم همان فرد باشد.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که از خانه مقتول ۱۰سکه طلا و ۱۰هزاردلار سرقت شده است و به این ترتیب تحقیقات تخصصی برای کشف راز این جنایت مرموز آغاز شد.

شروع تحقیقات

بررسی‌ها حکایت از این داشت که مقتول پزشک طب سوزنی بوده و وضع مالی نسبتا خوبی داشته است. او سال‌ها قبل از همسر اولش جدا شده و ۳سال پیش با مهناز، همسر دومش ازدواج کرده بود. اما ظاهرا مدتی بود که آنها دچار اختلاف با یکدیگر شده بودند.

از سوی دیگر مشخص شد که سارقان هر چند دلار و سکه دزدیده بودند اما به وسایل قیمتی دیگر دست نزده بودند و این احتمال وجود داشت که سرقت برای رد گم‌کنی بوده است. از طرفی فقط بخشی از خانه هم به‌هم ریخته بود و بخش دیگر کاملا دست نخورده بود که این مسئله ظن پلیس را بیشتر می‌کرد.

ماجرای بیمه عمر

هرچه تحقیقات ادامه می‌یافت، پلیس با شواهد بیشتری روبه‌رو می‌شد که نشان می‌داد جنایت از سوی یک آشنا رخ داده است؛ تا اینکه سرنخ مهمی به‌دست آمد. مأموران متوجه شدند که همسر مقتول در شب حادثه مدام با ۲مرد ناشناس در تماس بوده است. همچنین معلوم شد که مقتول مدتی قبل خودش را بیمه عمر کرده که مبلغ آن حدود یک‌و‌نیم میلیارد تومان بود و این مبلغ پس از فوت آقای دکتر، به همسرش می‌رسید.

قطعات پازل که کنار هم چیده می‌شد، ظن پلیس به همسر مقتول بیشتر می‌شد. در این شرایط بود که بازپرس جنایی دستور بازداشت وی را صادر کرد.

اجیرکردن آدمکش

اگرچه مهناز در بازجویی‌ها اصرار بر بیگناهی داشت اما وقتی شواهد و مدارک به‌دست آمده پیش روی او قرار گرفت ناچار شد اسرار قتل را فاش کند.

وی گفت که به‌دلیل اختلافاتی که با شوهرش داشته و با انگیزه تصاحب کردن مبلغ بیمه عمر او، نقشه قتل وی را کشیده و برای این کار آدم‌کش اجیر کرده است. به‌گفته سرهنگ مرتضی نثاری، معاون جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت، پس از اعتراف زن جوان، ۲همدست او که یکی از آنها عامل اصلی جنایت است به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای جنایی دستگیر شدند و برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفته‌اند.

دستمزد ۲۰۰میلیونی برای جنایت

مردی که جان پزشک طب سنتی را گرفته دیروز برای تحقیق به دادسرای جنایی تهران منتقل شد و در جلسه بازپرسی اسرار قتلی که مرتکب شده بود را فاش کرد. او گفت به‌خاطر دستمزد میلیونی وسوسه شده و دست به این جنایت زده اما حالا متوجه شده که فریب خوده است.

چرا همسر مقتول فریبت داد؟

او وعده دستمزد ۲۰۰میلیونی داده بود. روزی که باهم صحبت کردیم قرار شد اگر جان شوهرش را بگیرم، کل این مبلغ را بپردازد. او ۴۰میلیون به‌عنوان بیعانه و پیش پرداخت به من داد و گفت پس از اجرای نقشه قتل مابقی پول را می‌پردازد اما زد زیر قولش. پس از آنکه شوهرش را کشتم و خیالش راحت شد، یک ریال هم به من پرداخت نکرد. بارها رفتم مقابل در خانه‌اش و مدام به او زنگ می‌زدم اما او جواب زنگ هایم را نمی‌داد و مقابل خانه‌اش آفتابی نمی‌شد. دستم هم به جایی بند نبود. خودتان بگویید، به چه‌کسی می‌توانستم بگویم که این زن سرم را کلاه گذاشته و پولم را نمی‌دهد.

چطور با همسر مقتول آشنا شدی؟

او شرکت بیمه داشت و یکی از دوستانم برای انجام کارهای بیمه به شرکت او رفته بود. ظاهرا همسر مقتول ابتدا به دوستم پیشنهاد داده بود که شوهرش را به قتل برساند اما او پیشنهادش را رد کرده بود.

چرا؟

دوستم به مواد‌مخدر اعتیاد دارد. از سوی دیگر سنش هم بالاست و توانایی کشتن یک مورچه را هم ندارد چه برسد به آدم!

پس دوستت، تو را به همسر مقتول معرفی کرد؟

وقتی همسر مقتول به دوستم پیشنهاد داد او مرا معرفی کرده و گفته بود که می‌توانم در ازای پول هرکاری انجام بدهم؛ حتی آدمکشی.

چطور حاضر شدی به‌خاطر پول جان یک انسان را بگیری؟

مشکلات مالی فراوانی داشتم. از طرفی متاهلم و فرزند هم دارم. بیکار هم شده بودم و نمی‌توانستم خرج زندگی را بدهم و روزی که دوستم، مهناز همسر مقتول را به من معرفی کرد وسوسه به جانم افتاد تا به‌خاطر پول پزشک طب سنتی را به قتل برسانم.

از جزئیات جنایت بگو. چطور نقشه قتل را اجرا کردی؟

چند بار می‌خواستیم نقشه را اجرا کنیم اما نشد. مثلا یک‌بار دکتر دیربه خانه آمد و بار دیگر همسرش به من زنگ زد و گفت الان زمان مناسبی نیست و چندبار به تعویق افتاد چون ما از یک ماه قبل تصمیم به جنایت گرفته بودیم تا اینکه شب حادثه زمانی مقتول در مطبش بود من وارد خانه‌اش شدم. در خانه را همسرش برایم باز کرد و من پشت شوفاژ پنهان شدم تا مقتول رسید. سپس به سمتش هجوم بردم و هم با چاقو ضربه‌ای به او زدم و هم خفه‌اش کردم.

زمان قتل همسر مقتول هم در خانه بود؟

او هم نظاره‌گر قتل بود و بعد از اینکه مطمئن شد همسرش فوت شده، شروع کرد به صحنه‌سازی‌؛ خانه را بهم ریخت، قفل را شکست و بعد رفت به‌دنبال فرزندش که مهمان خانه مادرش بودند. درواقع می‌خواست با بچه‌هایش به خانه برگردد تا شاهدی برای اثبات بیگناهی‌اش داشته باشد. از سوی دیگر سکه و دلارها را هم سرقت کرد تا نشان بدهد که همسرش قربانی سرقت مرگبار شده است.

دلیل او برای اجرای قتل همسرش چه بود؟

آنطور که من شنیدم با هم اختلاف داشتند. از سوی دیگر بحث پول بیمه عمر هم مطرح بود. زن جوان می‌خواست با یک تیر، دو نشان بزند؛ هم از شوهرش انتقام بگیرد به‌دلیل اختلافش و شکی که به او داشت و هم پول بیمه را بگیرد که در نهایت دست همه ما رو شد و گیر افتادیم.

  • 9
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
الناز ملک,بیوگرافی الناز ملک,زندگینامه الناز ملک پور بیوگرافی الناز ملک، بازیگر سریال سقوط (+ تصاویر)

متولد:۱۹ آذر ۱۳۷۴ تهران

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک تحصیلی:دانش آموخته موسسه آزاد بازیگری

سالهای فعالیت:۱۴۰۱ تاکنون

قد:۱۷۴ سانتیمتر

ادامه
روبرتو تورس,بیوگرافی روبروتو تورس,روبرتو تورس بازیکن فولاد خوزستان بیوگرافی روبروتو تورس، بازیکن فوتبال اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۱۶ اسفند ۱۳۶۷

زادگاه:پامپلونا

ملیت:اسپانیایی

پست:هافبک هجومی

پیشه:بازیکن فوتبال

ادامه
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
محمد دلاوری,بیوگرافی محمد دلاوری,عکس های محمد دلاوری بیوگرافی محمد دلاوری + تصاویر و حواشی زندگی اش

تاریخ تولد: ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: روزنامه‌نگار، خبرنگار، مجری، نویسنده و مستندساز

تحصیلات: فوق لیسانس علوم سیاسی

شناخته شده برای: خبرنگاری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران

ادامه
سلطان محمود غزنوی,زندگینامه سلطان محمود غزنوی,بیوگرافی سلطان محمود غزنوی سلطان محمود غزنوی پادشاه قدرتمند غزنوی

تاریخ تولد: دهم محرم ۳۶۱ هجری قمری

محل تولد: شهر غزنی در منطقه زابلستان

پدر: سبکتگین

همسر: کوثر جهان

فرزندان: جلال داوود محمد ،سلطان مسعود غزنوی، عبدالرشید غزنوی، سلیمان ،شجاع

دین و مذهب: اسلام، سنی

ادامه
ذوالقرنین,زندگینامه ذوالقرنین,ذوالقرنین چه کسی است ذوالقرنین در حقیقت چه کسی بوده است؟

معنای اسم: صاحب دو شاخ

تکرار نام در قرآن: در سوره کهف

بیوگرافی ذوالقرنین:

ذوالقرنین یکی از شخصیت های قرآن و کتاب های مقدس می باشد که صاحب قدرت می شود تا دیواری را بین نوع بشر و قوم یاجوج و ماجوج ایجاد کند. این قوم تجسمی از آشوب بوده اند و رهاسازی آنها از پشت دیوار نشانه ای برای پایان دنیا خواهد بود. این قوم توسط خداوند در یک شب از روزهای قیامت نابود خواهند شد. این داستان از طریق رمانس اسکندر که نسخه ای افسانه ای از پیشه و زندگی اسکندر است در قرآن وارد شده است. 

براساس داستان قرآنی ذوالقرنین دارای سه لشکرکشی مهم بوده است که ابتدا به غرب، سپس به شرق و در نهایت به یک تنگه کوهستانی بوده است. وی انسانی یکتاپرست و البته مهربان بوده است که در راه عدالت به بیراهه کشیده نمی شده، به همین دلیل لطف خداوند مشمول حالش می شود. وی یار نیکوکاران و دشمن ستمگران محسوب می شده و به مال و ثروت دنیا علاقه نداشته، همچنین به سبب ایمانی که به خداوند و روز قیامت داشته خداوند او را مامور ساخت سدی می کند که از جنس آجر و سنگ از آهن و مس است و هدف از ساختن آن کمک به گروهی مستضعف در مقابل ظلم و ستم قوم یاجوج و ماجوج بوده‌ است. 

ادامه
ساتوشی ناکاموتو,بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو هویت ناشناس ساتوشی ناکاموتو؛ خالق اصلی بیت کویین کیست؟

تاریخ تولد: اطلاعی در دست نیست

محل تولد: اطلاعی در دست نیست

حرفه: خالق بیت کوین

تاریخ شروع فعالیت: از دسامبر ۲۰۱۰

ساتوشی ناکاموتو,خالق اصلی بیت کویینبیوگرافی ساتوشی ناکاموتو

ادامه
آلفرد نوبل,زندگینامه آلفرد نوبل,آلفرد برنهادر نوبل زندگینامه آلفرد برنهادر نوبل؛ مخترع دینامیت و پایه گذار جایزه نوبل

تاریخ تولد: ۲۱ اکتبر ۱۸۳۳

محل تولد: استکهلم، سوئد

حرفه: شیمی ‌شناس، مهندس، مخترع، بازرگان و نیکو کار

شناخته شده برای: اختراع دینامیت، بنیانگذار جایزه نوبل

دین: بی دین، خداناباور

درگذشت: ۱۰ دسامبر ۱۸۹۶

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
ویژه سرپوش
X