سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
۱۰:۰۷ - ۰۵ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۰۳۹۳
جرم و جنایت

پلیس برای ردیابی مجرم فراری از مردم کمک خواست/ مخفیگاه شیطان کجاست؟!

درخواست پلیس از مردم برای ردیابی مجرم فراری,نقشه شوم دو مرد برای زن

روزنامه ایران نوشت: مرد شیطان‌صفتی که در اقدامی هولناک زن تهرانی را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، اعدام شد اما همدستش همچنان فراری بوده و پلیس برای دستگیری این مجرم فراری از مردم کمک خواسته است. دی ماه سال ۱۳۹۷ بود و سهیلا ۳۳ ساله برای رفتن به آزمایشگاه از خانه‌شان در شهرری خارج شد و در خیابان منتظر تاکسی ایستاد تا به تهران برود. لحظاتی بعد خودروی پژو RD که ۲ مرد سوار بر آن بودند جلوی پای زن جوان توقف کرد.

۲ شیطان‌صفت در نقش مسافرکش

سهیلا که برای رفتن به آزمایشگاه عجله داشت با این خیال که راننده مسافرکش است و مرد جوان در صندلی جلو نیز یک مسافر است، سوار بر ارابه شیطان شد. راننده در میان مسیر ناگهان کنار یک دکه روزنامه‌فروشی توقف کرد و با دادن پول به مرد مسافر خواست از دکه نسکافه بخرد. او به سهیلا نیز تعارف زد، سهیلا اما گفت که بخاطر رفتن به آزمایشگاه باید ناشتا باشد و نمی‌تواند چیزی بخورد به همین خاطر مرد مسافر ۲ نسکافه برای خودش و راننده خرید و سوار بر خودرو شد.

التماس‌های زنانه

ارابه شیطان شروع به حرکت کرد و ناگهان راننده تغییر مسیر داد و به سمت کوره‌های آجرپزی رفت و همین کافی بود تا سهیلا که از دقایقی پیش ترس به جانش افتاده بود شروع به اعتراض کند. در این هنگام مرد مسافر چاقویش را از جیبش بیرون کشید و با تهدید از صندلی جلو به صندلی عقب رفت. زن جوان التماس می‌کرد و این درحالی بود که خودرو در حال حرکت بود و مرد مسافرنما با تهدیدهایش نقشه شوم خود را به اجرا گذاشت و سهیلا را تسلیم خود کرد اما این پایان کار نبود. خودرو در نزدیکی کوره‌های آجرپزی توقف کرد؛ محله‌ای ساکت و آرام که کسی فریادهای ملتمسانه زن جوان را نمی‌شنید. راننده از خودرو پیاده شد و به صندلی عقب رفت و همدست او که مرد مسافرنما بود پشت فرمان خودرو نشست تا دومین شیطان نیز بی‌رحمانه و با تهدیدهای وحشت‌آورش زن جوان را تسلیم نیت شوم خود کند.

سرقت پس از آزار شوم

مرد شیطان‌صفت پس از اجرای نقشه‌اش و در حالی که سهیلا اشک می‌ریخت گوشی موبایل، پول و طلاهایش را سرقت کرد و در ادامه زن جوان را از خودرو به بیرون پرت کرد.

زن جوان به دنبال سرنخی بود که در اختیار پلیس قرار دهد؛ در آن لحظه چشم به شماره پلاک ارابه شیطان چرخاند و متوجه شد که مردان شیطان‌صفت با یک دستمال، بخش‌هایی از پلاک را مخدوش کرده‌اند و تنها ۳ شماره از پلاک خودرو دیده می‌شود.

پلیس وارد عمل شد

سهیلا با چهره‌ای آشفته و صورتی خونین خودش را به اداره پلیس رساند و از ۲ مرد شیطان‌صفت شکایت کرد تا پرونده با دستور قضات دادگاه کیفری یک استان تهران در اختیار مأموران اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران قرار گیرد. کارآگاهان در تحقیقات ابتدایی زن جوان را هدف تحقیق قرار دادند و تنها سرنخ‌هایی که بدست آمد ۳ رقم از شماره پلاک ارابه شیطان بود و تصاویر ذهنی که زن جوان در مورد ۲ متهم پرونده در اختیار پلیس قرار داده بود.

دستگیری شیطان‌صفت قمارباز

تجسس‌های پلیسی ادامه داشت و کارآگاهان در این شاخه از تحقیقات به سراغ دوربین‌های مداربسته در مسیرهایی که ارابه شیطان حرکت کرده بود رفتند و آنها را مورد بازبینی قرار دادند و به سرنخ‌های مهمی برای ردیابی صاحب خودرو که یکی از متهمان بود، رسیدند. کارآگاهان در گام بعدی تحقیقات، متهم اصلی پرونده را که مردی ۳۰ ساله بود، شناسایی کردند و مشخص شد وی در محله خزانه مشغول به کار است و بیشتر اوقات در محله شوش و پارک هرندی برای قمار و مصرف مواد مخدر پاتوق می‌کند. متهم وقتی پلیس را در اطراف مخفیگاهش دید احتمال داد بخاطر مصرف مواد مخدر و قماربازی‌هایش تحت تعقیب است و کارآگاهان در یک عملیات غافلگیرانه مرد شیطان صفت را در محله خزانه دستگیر کردند.

اعتراف به اقدام شوم

سیروس ۳۰ ساله ابتدا سعی داشت خود را بی‌گناه معرفی کند اما وقتی در برابر سهیلا قرار گرفت و انگشت اتهام زن جوان را پیش روی خود دید دیگر راهی جز اعتراف نداشت و پرده از این اقدام شیطانی برداشت. سیروس در اعترافاتش گفت: روز حادثه در شوش قماربازی کردم و همان روز بود که با همدستم آشنا شدم و او خودش را با نام حمید معرفی کرد و کنار من بود تا در قمار برنده شدم و تصمیم بر آن شد با پولی که بدست آوردم به عنوان شیرینی به شهرری برویم و مواد مخدر بخریم و با هم مصرف کنیم.

وی افزود: پس از خرید مواد مخدر در خودرو شروع به مصرف مواد کردیم و در مسیر بازگشت با این زن جوان که کنار خیابان منتظر تاکسی بود، روبه‌رو شدیم. همانجا نیت شیطانی به ذهن‌مان رسید و تصمیم به این کار گرفتیم.

 سیروس ادامه داد: ابتدا مرد جوان که حمید نام دارد به صندلی عقب رفت و با تهدید زن جوان را تسلیم خود کرد و بعد از آن من به سراغ زن جوان رفتم و نقشه‌ای که در ذهن داشتم را عملی کردم و سپس طلا، پول و گوشی موبایلش را سرقت کرده و او را از خودرو به بیرون پرت کردم.

اعدام مرد شیطان‌صفت

بدین ترتیب با اعترافات سیروس، پرونده برای رسیدگی و صدور حکم به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد و قضات دادگاه پس از شنیدن اظهارات شاکی و متهم، حکم نهایی را صادر و سیروس را بخاطر تجاوز به زن جوان به اعدام محکوم کردند.

حکم صادره در حالی بود که تحقیقات برای دستگیری حمید ادامه داشت اما هیچ ردی از وی بدست نیامد و سیروس نیز تأکید داشت که او را همان روز دیده است.

سیروس در صف اعدامی‌ها قرار داشت و پس از ۵ سال زندان، اوایل اردیبهشت ماه امسال در زندان رجایی‌شهر کرج به دار مجازات آویخته شد.

شیطان فراری را شناسایی کنید

پرونده تجاوز به زن جوان با اعدام متهم ردیف اول پرونده بسته نشد و تجسس‌های پلیسی برای دستگیری شیطان فراری در پلیس آگاهی تهران ادامه دارد.

در همین راستا قاضی شعبه ۶ دادگاه کیفری یک استان تهران برای دستگیری متهم فراری پرونده خواست تا عکس بدون پوشش شیطان فراری که توسط دوربین‌های مداربسته جلوی دکه روزنامه فروشی شکار شده است، منتشر شود تا چنانچه افرادی از مخفیگاه این متهم اطلاع دارند به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران یا دادگاه کیفری یک استان تهران مراجعه کنند.

  • 17
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
ویژه سرپوش