شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
۱۴:۰۳ - ۰۷ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۰۶۴۵
جرم و جنایت

جولان وحشت باند کوچولوها در بزرگراه کرج

زورگیری,زورگیری در بزرگراه کرج
۳ پسر کم سن و سال در قهوه‌خانه نشسته بودند که نقشه مخوفی کشیدند و با جولان وحشت در بزرگراه کرج دست به زورگیری‌های سریالی زدند.

به گزارش ایران، سودای زندگی در تهران در سرشان پر شده بود. گمان می‌کردند اگر به تهران بیایند به آرزوهایشان نزدیک‌تر می‌شوند و زندگی لاکچری انتظارشان را می‌کشد.

یک شب زمانی که در قهوه‌خانه  نشسته بودند، از رؤیاهایشان با هم حرف زدند و از همان شب عزم آنها برای اینکه به دل جاده بزنند و خودشان را به تهران برسانند جزم شد.

از همان لحظه دیگر آنها گروه دوستانه نبودند و تبدیل شدند به اعضای باند سرقت! باند مخوفی که هر چند سن‌ و سالشان خیلی کم بود اما همان سر پر از سودایشان سبب می‌شد بی‌رحمانه وحشت خلق کنند!

وحشت باند کوچولوها

سرهنگ کارآگاه علی فرخ‌نژاد رئیس اداره پنجم پلیس آگاهی تهران در توضیح این خبر به خبرنگار ما گفت:«مدتی قبل شکایت‌های سریالی شهروندان که از تهران به سمت کرج می‌آمدند با موضوع آدم‌ربایی و سرقت مقرون به آزار در دستور کار مأموران ما قرار گرفت. در جریان بررسی‌ها، باند سارقان شناسایی و دستگیر شدند و مشخص شد شیوه این افراد به این صورت بود که ابتدا به‌عنوان مسافر سوار خودرویی می‌شدند و سپس خودرو را با تهدید چاقو از راننده سرقت می‌کردند، سپس با خودروی سرقتی خود را مسافرکش جا زده و اقدام به سوار کردن طعمه‌هایشان می‌کردند و بعد در میان راه با تهدید چاقو اموال و کارت بانکی این ‌افراد را سرقت کرده و آنها را در جاده رها می‌کردند. این افراد تاکنون به بیش از ۲۰ سرقت اعتراف کرده‌اند اما احتمال شناسایی شاکیان بیشتر وجود دارد.»

مسافران بدشانس

ترس و وحشت را هنوز هم می‌شود در وجودشان حس کرد. «یک‌بار که در یک جاده خلوت اسیر زورگیران قمه به دست بیفتی، انگار مرگ را به چشم می‌بینی!»

این جمله یکی از مالباختگان است. این افراد که می‌خواستند در پایان ساعت کاری خودشان را از محل کارشان واقع در جاده مخصوص کرج به خانه‌شان برسانند، سوار خودروهای عبوری شده و یکی بعد از دیگری طعمه زورگیران قرار می‌گرفتند.

یکی از آنها می‌گوید:«وقتی سوار خودرو شدم، فهمیدم این ماشین معمولی نیست و احتمال دادم سرنشینان زورگیر هستند، به خاطر اینکه در خودرو از داخل باز نمی‌شد. وقتی خودرو کمی حرکت کرد، جوانی که کنارم روی صندلی عقب نشسته بود چاقو کشید و من هم از ترس جانم کارت بانکی و موبایلم را به او دادم. حدود ۲۰ میلیون تومان در کارتم بود که با آن خریدی از یک دستگاه پوز انجام دادند.»

یکی دیگر از شاکیان می‌گوید:«در جاده مخصوص منتظر ماشین بودم. سوار خودروی عبوری شدم چون در آن نزدیکی خط اتوبوس یا تاکسی نبود. ماشین که کمی حرکت کرد، سرنشین صندلی عقب با کف دست محکم به سینه‌ام ضربه‌ای زد و سرنشین کنار راننده صندلی‌اش را عقب داد که پاهای من دیگر حرکت نمی‌کرد. بعد با چاقو تهدیدم کرد و از من خواست کارت بانکی‌ام را به او بدهم. به حدی ترسیده بودم که در آن لحظات بجز نجات جانم به چیز دیگری فکر نمی‌کردم. سارقان خیلی بی‌رحمانه رفتار می‌کردند و هر لحظه فکر می‌کردم اصلاً بعید نیست چاقو را در شکمم فرو کنند!»

شاکی دیگر هم کارمند یک کارخانه تولیدی است. او هم حدود ۷ میلیون تومان به همراه گوشی تلفن همراهش را تقدیم سارقان کرده تا جانش در امان بماند. حالا شاکیان چشم در چشم سارقان ایستاده‌اند و می‌گویند حتی اگر اموالشان برگردد هم به آنها رضایت نخواهند داد، چون ترس و وحشتی که تجربه کرده‌اند تا مغز استخوانشان نفوذ کرده است!

گفت‌و‌گو با متهمان پرونده

رامین ۲۰ سال دارد. چند ماه قبل از یکی از شهرهای غرب کشور به همراه دوستانش به تهران آمده است. او سردسته باند و سن و سالش از بقیه بیشتر است. دو همدست ۱۷ و ۱۸ ساله هم دارد.

رامین در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما می‌گوید:«در شهر خودمان قهوه‌خانه داشتیم و وضع مالی‌ام بد نبود. وسوسه ثروت بیشتر باعث شد چنین اشتباهی را انجام دهم و اتفاقاً پول زیادی هم نصیبم نشد!»

همدست ۱۷ ساله رامین می‌گوید:«من روی صندلی عقب می‌نشستم و مسافر را با چاقو تهدید می‌کردم اما قصد نداشتم به کسی ضربه‌ای بزنم و هرگز هم این کار را نکردم،  به خاطر اینکه اگر چاقو می‌زدم و خون روی تشک صندلی می‌ریخت، مسافر بعدی سوار نمی‌شد!»

این متهم در ادامه گفت:«من کارگر میدان میوه‌وتره‌بار بودم. چند سالی می‌شود که تهران زندگی می‌کنیم. گاهی به شهرمان سر می‌زدیم و وقتی با دوستانم در قهوه‌خانه هم‌کلام شدم وسوسه سرقت به سرم زد. فکر می‌کردم خیلی زود اوضاعم خوب می‌شود، اما الان پشیمانم و فکر می‌کنم باید در همان میدان خوب کار می‌کردم تا بتوانم وانت بخرم و برای خودم کار کنم.»

سومین متهم نیز می‌گوید:«۱۸ سال دارم و بیکار بودم. خانواده‌ام هم وضع مالی خیلی ضعیفی داشتند و من فکر می‌کردم اگر دست به سرقت بزنم می‌توانم کمکی به خودم و خانواده‌ام کنم.»

رسیدگی به این پرونده در جریان کار قضایی قرار خواهد گرفت تا تعداد دقیق شاکیان مشخص شود.

  • 19
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش