چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
۱۶:۲۴ - ۰۳ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۱۸۶
جرم و جنایت

کینه گشایی آتشین کارگر اغذیه فروشی

 کارگر افغانستانی که با هم ولایتی‌های خود در یک ساختمان قدیمی دو طبقه زندگی می‌کرد در اقدامی کینه‌جویانه خانه را به آتش کشید و باعث مرگ دو نفر شد.

به گزارش  ایران ، ساعت ۷ صبح شنبه اول مهر، ۱۵ مرد افغانستانی که همگی از کارگران یک رستوران بودند هنگامی که در خانه خواب بودند ناگهان با استشمام بوی دود غلیظ و احساس گرمای شدید از خواب پریدند و خود را در محاصره شعله‌های آتش دیدند. ۶ نفر از این کارگران در طبقه اول و ۹ نفر نیز در طبقه دوم بودند که آتش از آنجا شروع شده بود.با فریادهای کمک‌خواهی آنان، همسایه‌ها بلافاصله با آتش‌نشانی تماس گرفته و امدادگران راهی خیابان طرحانی در نزدیکی بازارچه قوام‌الدوله شدند. در همین موقع یکی از کارگران که خودش هم سوخته و در حال فرار از محل بود با کمک همسایه‌ها و هم ولایتی‌هایش دستگیر شد.با حضور امدادگران، پس از اطفای حریق ۹ ساکن طبقه دوم که بشدت دچار سوختگی شده بودند به بیمارستان منتقل شدند. خبر این آتش سوزی هولناک به بازپرس محمد مهدی براعه اعلام شد و لحظاتی بعد بازپرس کشیک قتل پایتخت و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل شدند.

اظهارات ضد و نقیض درباره علت حادثه

متهم ۱۸ ساله وقتی در مقابل بازپرس جنایی قرار گرفت لب به اعتراف گشود و گفت: من و دوستانم در یک اغذیه‌فروشی در خیابان باب همایون کار می‌کردیم. صاحب کارمان این خانه را اجاره کرده بود و ما در آنجا ساکن بودیم. تا اینکه مدتی قبل با آنها به اختلاف خوردم و مرا از خانه بیرون کردند و همین مسأله باعث شد از آنها کینه به دل بگیرم. از طرفی کاری کردند تا برادرم نیز که با آنها کار می‌کرد اخراج شود و این مسأله نیز باعث شد که بیشتر نسبت به آنها کینه به دل بگیرم.

متهم در بخش دیگری از اعترافاتش گفت: من از اهالی آن خانه پول می‌خواستم و آنها پولم را نمی‌دادند.وی که در گفته‌هایش مشخص بود کینه زیادی از همکارانش داشته در نهایت انگیزه و علت کینه آتشین خود را این‌گونه بیان کرد: صبح روز حادثه بود وقتی برای خرید از خانه خارج شدم و دقایقی بعد برگشتم دوستانم دیگر در را برایم باز نکردند و اجازه ندادند وارد خانه شوم من هم از دیوار بالا رفتم در راهروی طبقه دوم یک ظرف بنزین دیدم آنقدر عصبانی بودم که بنزین را روی در ورودی اتاق ریختم و کبریت را کشیدم. قصدم آسیب رساندن به کسی نبود فقط می‌خواستم از آنها انتقام بگیرم. اما با شعله‌ور شدن کبریت، ناگهان آتش همه جا را فرا گرفت، بیشتر هم ولایتی‌هایم در طبقه دوم خواب بودند که در آتش گرفتار شدند، البته خودم نیز دچار سوختگی شدم و زمانی که قصد فرار داشتم، گرفتار شدم.در ادامه مشخص شد دو نفر از کارگران بر اثر سوختگی جان باخته و سه نفر دیگر نیز حالشان وخیم است. یکی از مصدومان حادثه به پلیس گفت: متهم دروغ می‌گوید او می‌خواست از ما پول زور بگیرد که ما زیربار نمی‌رفتیم و وقتی از دست زورگویی‌هایش خسته شدیم دیگر او را به خانه راه ندادیم که او هم خانه را آتش زد. به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی پایتخت متهم جوان پس از درمان به اتهام قتل در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شد و تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.

  • 12
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۰
جدیدترین
قدیمی ترین
اینها قومی هستند که زاد و ولدشان در ایران از خود ایرانی ها بیشتر شده است، قرار است شناسنامه ایرانی به آنها بدهند و حتی بانوان ایرانی را به ازدواج آنهادر اورند. از همه بدتر اینکه طالب خواندن کتاب های مطهری هم شده اند!!!!
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش