پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
۱۵:۵۴ - ۱۴ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۸۴۰
جرم و جنایت

جزئیات جدید از درگیری خونین اتباع مهاجر و نوجوان ۱۷ ساله در میبد یزد / اهالی نگرانند نفر بعدی فرزند آنان باشد

درگیری خونین اتباع مهاجر و نوجوانی در میبد یزد, قتل نوجوانی در میبد یزد,
شنیده‌ها حاکی از آن است که وضعیت جسمانی نوجوان دیگر «امیرحسین رحیمی» به ‌شدت وخیم گزارش شده است. فرماندار میبد یزد نیز در مورد متهمان گفته: «طرح ساماندهی اتباع و مهاجران را در دستور کار قرار داده است.»

به گزارش اعتماد،  غروب پنجشنبه، ۹ آذر ماه جاری در بلوار خرمشهر شهرستان میبد درگیری رخ می‌دهد. قاتل یا قاتلان با انگیزه‌ای نامشخص به سمت دو نوجوان حمله و با ضربات چاقو هر دو نوجوان را مصدوم می‌کنند. هر دو مضروب به بیمارستان جعفرصادق میبد منتقل می‌شوند، اما یکی از آنها در بیمارستان جانش را از دست می‌دهد و دیگری برای عمل جراحی به بیمارستان فرخی یزد انتقال می‌یابد.

چند ساعت بعد، متهم اصلی توسط ماموران پلیس در مخفیگاهش دستگیر می‌شود و دو روز بعد هم عاملان این نزاع و درگیری صحنه جرم را بازسازی می‌کنند.

یک منبع آگاه در مورد متهم اصلی به «اعتماد» می‌گوید: «نام متهم اصلی؛ اسماعیل است. او را در آزادشهر یزد دستگیر کردند.»

عموی امیررضا نیز در مورد رسیدگی به این پرونده به «اعتماد» می‌گوید: «ما خواستار اشد مجازات برای متهمان هستیم. متهمان بدون هیچ دلیلی به سمت امیررضا حمله و چاقو را به قلب او فرو کردند. بعد هم با چاقو یک ضربه به کلیه و ریه دوست امیررضا زدند و فرار کردند.»

او در ادامه در واکنش به اینکه برخی مسوولان برای دلجویی به خانه پدری مقتول رفتند، می‌گوید: «ما اصلا نمی‌خواستیم کسی به خانه‌مان بیاید. پدر امیررضا حال مساعدی ندارد. ما هنوز خودمان متهمان را ندیدیم، اما یکی از اقوام‌مان متهمان را در بازداشت دیده و می‌گوید متهمان هر کدام ۲۳، ۲۴ ساله هستند.»

هنوز انگیزه قاتل یا قاتلان از سوی مراجع قضایی و پلیس تایید و اعلام نشده، به همین خاطر در مورد انگیزه درگیری و قتل، شایعاتی میان اهالی پیچیده شده است.

پیگیری‌های «اعتماد» از اهالی در راستای این شایعات به نتیجه واحدی نرسیده است؛ یکی می‌گوید که دعوا سر تیکه انداختن متهمان به زن یا دختری بوده. یکی دیگر می‌گوید که متهمان به مقدسات توهین کرده‌اند. دیگری می‌گوید که اینها از قبل با هم مشکل داشته‌اند. یکی دیگر هم می‌گوید که درگیری بین چند نفر رخ داده و امیررضا را اشتباهی با چاقو زده‌اند...

درگیری خونین اتباع مهاجر و نوجوانی در میبد یزد, قتل نوجوانی در میبد یزد,

«چمران بهارلویی»، دادستان شهرستان میبد در مورد دستگیری متهمان این پرونده اعلام کرده است: «تاکنون دو متهم در خصوص پرونده قتل نوجوان میبدی شناسایی و دستگیر شدند. با حضور بازپرس ویژه قتل، مسوولان قضایی، انتظامی و متهمان پرونده، صحنه قتل بازسازی شده است. در این پرونده یک نفر هم به جرم مساعدت در خلاصی مجرم دستگیر شده است. رسیدگی به این پرونده با توجه به تمام ابعاد مختلف آن و به دور از حاشیه‌ها در اسرع وقت صورت خواهد گرفت. صبح روز شنبه با حضور مسوولان قضایی استان در خانه پدری مرحوم آقایی شکایت اولیای دم ثبت شد.»

«جمال سجادی‌پور»، فرماندار میبد نیز در مورد متهمان به خبرگزاری صدا و سیمای یزد گفته: «طرح ساماندهی اتباع و مهاجران را در دستور کار قرار داده است.»

همچنین «عباسعلی بهداری»، فرمانده انتظامی استان یزد درباره این درگیری و قتل عنوان کرده است: «در پی نزاع و درگیری پنجشنبه شب در شهرستان میبد، ماموران پلیس به محل اعزام شدند. با بررسی‌های انجام شده توسط ماموران پلیس، مشخص شد طی نزاع و درگیری دسته جمعی یک نفر با ضربه چاقو به قتل رسیده و فرد دیگری نیز مجروح شده که در بیمارستان بستری است.

ماموران پلیس در ابتدا دو متهم را در این خصوص شناسایی و دستگیر کردند. با توجه به اینکه متهم اصلی از محل متواری شده بود بررسی این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان یزد قرار گرفت. کارآگاهان پلیس آگاهی، متهم اصلی را که در یکی از محلات شهر یزد مخفی شده بود، شناسایی و دستگیر کردند. متهمان پس از تکمیل پرونده به دادسرا معرفی خواهند شد.»

«علی‌اکبر عزیزی»، معاون سیاسی استانداری یزد نیز در این باره گفته است: «دهم آذر ماه قاتل در مخفیگاهش شناسایی و آلت قتاله از او کشف شده است. به دنبال قتل این نوجوان میبدی در بلوار خرمشهر، عده‌ای از مردم شهرستان با حضور در محل نماز جمعه، دستگیری و مجازات قاتل را خواستار شدند.»

 

جزئیات شب حادثه به روایت عموی امیررضا آقایی (مقتول)

حالا «اعتماد» در گفت‌وگو با عموی امیررضا آقایی، صحبت‌های او را از شب حادثه به شرح زیر تنظیم کرده است.

پدر امیررضا چند فرزند دارد؟

دو فرزند پسر دارد. امیررضا فرزند اول خانواده بود.

از شب حادثه بگویید.

امیررضا بعدازظهر روز حادثه از خانه خارج می‌شود تا با دوستش بیرون برود. ما سمت شهرک فجر زندگی می‌کنیم. همین شهرکی که الان مردم به خاطر خون بی‌گناه برادرزاده‌ام در آنجا تجمع کردند. مردم تجمع کردند که جلوی اتفاقات بعدی را بگیرند.

امیررضا و دوستش آن روز وقتی از ایستگاه‌های بین راهی چایخانه که در بلوار خرمشهر قرار داشته، خارج می‌شوند تا به سمت موتورشان بروند. ناگهان یکی، دو موتور خلاف جهت خیابان به سمت امیررضا و دوستش می‌آیند و با زنجیر و چاقو به آنها حمله می‌کنند و به قصد کشت این دو را می‌زنند.

علت این درگیری چه بود؟ آیا متهمان، امیررضا و امیرحسین را از قبل می‌شناختند یا میان آنها مشکلی وجود داشته؟

نه، ما اصلا نمی‌دانیم این افراد چرا به امیررضا و دوستش حمله کردند. ما شنیدیم متهمان برای این دو شاخ و شانه کشیدند. خلاصه متهمان با این دو نفر درگیر می‌شوند و یکی از آنها با چاقو یک ضربه به قلب برادرزاده‌ام می‌زند. بعد هم به دوست امیررضا حمله و با چاقو به کلیه و ریه او ضربه وارد می‌کند. دوست امیررضا هم وضعیت جسمانی‌اش وخیم است. حتی شنیدیم پزشکان نتوانستند او را عمل کنند. او در حال حاضردر بیمارستان فرخی یزد است.

این حادثه حدودا چه ساعتی رخ داد و چه کسی به خانواده امیررضا اطلاع داد؟

اهالی وقتی درگیری را مشاهده می‌کنند با اورژانس تماس می‌گیرند و اورژانس هم این دو را به بیمارستان منتقل می‌کند. حدود ساعت ۷ شب از بیمارستان جعفر صادق میبد با پدر امیررضا تماس گرفته و ماجرا را می‌گویند، اما امیررضا در بیمارستان جانش را از دست می‌دهد.

دوست امیررضا هم چون حالش به ‌شدت بد بود به بیمارستان یزد انتقال پیدا می‌کند. وقتی اهالی متوجه شدند امیررضا فوت کرده داخل بیمارستان آمدند و تجمع کردند. فردای روز حادثه یعنی جمعه مراسم خاکسپاری امیررضا بود.

مردم مجدد تجمع کردند تا جلوی اتفاقات اینچنینی را بگیرند. نگران هستند نفر بعدی فرزند خودشان باشد. این را هم بگویم تجمع از چند وقت پیش شروع شد که اهالی بیده از مسوولان مطالباتی داشتند.

برای ملاقات با متهمان به اداره آگاهی رفته‌اید؟

ما نرفتیم، اما به ما گفتند که متهمان بازداشت شدند، ولی من هنوز با چشم خودم ندیدم. یکی از اقوام ما گفته که متهمان را دیده و هر دو نفر ۲۳ الی ۲۴ ساله هستند. البته در حال حاضر متهمان به یزد منتقل شدند. ما تقاضای اشد مجازات را برای متهمان داریم . خون امیررضا، بی‌گناه ریخته شد.

«اعتماد» تلاش کرد با محمد آقایی، پدر مقتول نیز گفت‌وگویی داشته باشد، اما او وضعیت روحی مناسبی نداشت و فقط یک کلام گفت: «بچه‌ام را کشتند.» 

  • 14
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ویژه سرپوش