شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
۰۹:۲۵ - ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۲۱۷۱۹
جرم و جنایت

نجات مرد دوزنه از چوبه دار | مادرزن دامادش را در دقیقه نود بخشید

جنایتی هولناک,مرد دوزنه
مرد دوزنه که با همسر دومش دچار اختلاف و کشمکش شده بود در جنایتی هولناک او را به قتل رساند اما در نهایت با اعلام گذشت مادر مقتول از قصاص نجات پیدا کرد.

به گزارش همشهری آنلاین؛ عامل این جنایت که ساکن شهرستان استهبان واقع در استان فارس بود. او با وجود اینکه همسر و دو فرزند داشت حدود ۷ سال قبل با زن جوانی آشنا شد و بعد از مدتی آشنایی با او به طور مخفیانه ازدواج کرد. مرد جوان تلاش می‌کرد تا همسر اولش از ازدواج دومش باخبر نشود و این ماجرا برای او به مهم‌ترین راز زندگی اش تبدیل شده بود. او مدام مجبور بود قرارهای کاری و ماموریت را بهانه کند تا بتواند به همسر دومش سر بزند و همین موضوع زندگی را برای او دشوار کرده بود. این شرایط حدود یکسال ادامه داشت تا اینکه مرد جوان که کارمند بود محل کارش تغییر کرد و او مجبور شد برای ادامه زندگی به شیراز برود. از آن موقع بود که او همراه همسر اول وفرزندانش راهی شیراز شده و در آنجا ساکن شدند.

زندگی مخفیانه با دو زن

مرد دوزنه با وجود تغییر محل زندگی اما همچنان با همسر دومش در ارتباط بود و هر وقت که می‌توانست به او سر می‌زد و همین دوری باعث کدورت بین آنها شد. ارتباط مخفیانه این مرد با همسر دومش در شرایطی ادامه داشت که همچنان همسر اولش از ماجرا بی‌خبر بود و همچنان فکر می‌کرد شوهرش وقتی که در خانه نیز در ماموریت و قرارهای کاری است.

دوری باعث سردی روابط زن دوم با شوهرش شده بود و او مدام بهانه جویی می‌کرد تا اینکه مرد جوان تصمیم گرفت همسر دومش را هم به شیراز منتقل کند. او خانه‌ای مستقل برایش تهیه کرد و بعد از مدتی او را هم به شیراز برد. او باز هم شبها دیر به خانه همسر اولش می‌رفت و گاهی نیز به بهانه ماموریت به خانه نمی‌رفت. مرد دوزنه بین دو خانه‌اش در رفت و آمد بود و تلاش می‌کرد که همسر اولش از رازی که دارد بی‌خبر بماند. از طرفی به مواد مخدر هم اعتیاد پیدا کرده و زندگی اش در حال فروپاشی بود.

جنگ هووها

زندگی عجیب و غریب مرد دوزنه همچنان ادامه داشت تا اینکه سرانجام بعد از مدتها همسر اولش از ماجرا با خبر شد. او مدتی بود که به شوهرش بدبین شده و او را تحت نظر داشت تا اینکه یک روز وقتی شوهرش را تعقیب کرده بود او را با همسر دومش دید و مچ او را گرفت. از آن روز به بعد بود که اختلافات آنها شروع شد. همسر اول این مرد از سوی دیگر خانه هوویش را هم شناسایی کرد و مدام با او درگیر بود. دیگر آرامش مرد دوزنه به‌هم خورده بود و او یک روز خوش نداشت و مدام با دو همسرش درگیر بود.

جنایت در جاده

کشمکش های زندگی این مرد پایانی نداشت تا اینکه یک روز او تصمیم گرفت با همسر دومش به زادگاهش استهبان برود و به خانواده‌اش سربزند. در بین راه چون مرد جوان مسافت زیادی را رانندگی کرده و خسته بود تصمیم گرفتند برای چند ساعت کنار جاده استراحت کنند. بعد از صرف غذا مرد جوان مواد مخدر مصرف کرد و هر دو خوابیدند اما کمی بعد وقتی زن جوان شوهرش را از خواب بیدار کرد او عصبانی شد. مرد که هنوز تحت تاثیر مواد مخدر بود ناگهان یک تیغ موکت بری برداشت و بی‌مقدمه با آنها به سوی همسرش حمله کرد. چند ضربه برای قتل زن دوم این مرد کافی بود و در نهایت او همسرش را در محلی خلوت دفن کرد و از آنجا گریخت.

چند روز از این جنایت می‌گذشت و نزدیکان زن جوان که نگران او بودند مفقود شدنش را به پلیس گزارش کردند و سرانجام ماموران در جریان تحقیقات خود شوهر زن جوان را به اتهام قتل دستگیر کردند. او به جنایتی که مرتکب شده بود اعتراف کرد و در نهایت با درخواست مادر مقتول بعنوان تنها ولی دم به قصاص محکوم شد.

بخشش در وقت اضافه

دوزنه بودن، اعتیاد و قتل. اینها عواملی بود که زندگی مرد جوان را به نابودی کشاند. با وجود اینکه او به حکم دادگاه اعتراض کرد و پرونده ‌اش به دیوان عالی کشور فرستاده شد؛ اما مدتی بعد قضات دیوان حکم دادگاه را تایید کردند و به این ترتیب شمارش معکوس برای اجرای حکم قصاص آغاز شد. با وجود اینکه محکوم بارها برای بخشیده شدن تلاش کرده و واسطه های زیادی را برای جلب رضایت ولی دم فرستاده بود اما هیچ کدام از این تلاش‌ها به نتیجه نرسیده بود. مادر مقتول می‌گفت که تحت هیچ شرایطی حاضر نیست دامادش را ببخشد و فقط اجرای حکم قصاص است که می‌تواند او را به آرامش برساند.

مادر مقتول ساکن بندرعباس بود و با وجود اینکه بارها برای بخشیدن دامادش محالفت کرده بود اما برای آخرین مرتبه تیم صلح و سازش زندان بندرعباس برای پادرمیانی راهی خانه این زن شدند. قاضی الهام پوردهقان فراشاه، معاون اجرای احکام دادگستری بندرعباس و همکارانش که در سالهای اخیر موفق به ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های زیادی شده‌اند برای دقایقی به گفتگو با مادر مقتول پرداختند. با اینکه او ابتدا حاضر به بخشش نبود؛ اما وقتی گفتگوها با وی ادامه پیدا کرد در نهایت رضایت‌نامه را امضا کرد تا بخشش پایان جنایت مرد دوزنه باشد.

بر اساس این گزارش قرار است این مرد به زودی به لحاظ جنبه عمومی جرم در دادگاه محاکمه شود.

  • 16
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
ویژه سرپوش