چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲
۰۸:۳۴ - ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۲۰۳۶۷۴
جرم و جنایت

جزئیات تازه از شکنجه دختر معلول توسط پدر

نگار,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت

پدر نوجوان کرجی که فرزندش را مورد شکنجه قرار داده ‌بود، برای بررسی سلامت روان به پزشکی ‌قانونی منتقل شد.این متهم چند روز قبل دختر ۱۷ ساله‌اش، نگار را به‌شدت مورد آزار‌واذیت قرار داده و او را دار زده،‌ اما نگار نجات پیدا کرده و زنده مانده ‌بود.این خبر تکان‌دهنده وقتی به مأموران داده ‌شد که چندین روز از آزار‌واذیت نگار گذشته و پدر با قمه به جان فرزندش افتاده و او را به‌شدت زخمی کرده ‌بود.

 

وقتی مأموران نگار را از خانه بیرون آورده و به بیمارستان منتقل کردند، با بازجویی از اعضای خانواده او متوجه شدند این اولین‌‌بار نیست که پدر نگار چنین برخوردی با او می‌کند و پیش از این نیز پدر خانواده فرزندش را مورد آزار‌واذیت شدید جسمی قرار داده ‌است.  نگار برادری ۱۰ ساله دارد که تأیید کرده پدرش مرتب نگار را کتک می‌زده ‌است. همسایه‌ها نیز به مأموران گفتند این دختر ناتوانی جسمی داشت و به‌درستی نمی‌توانست صحبت کند، اما بارها آثار زخم و جراحت را روی بدن او دیده‌ بودند که وقتی در‌این‌باره سؤال می‌کردند به آنها گفته می‌شد نگار زمین خورده و چون نمی‌تواند به‌درستی از خود مراقبت کند دچار چنین وضعیتی شده ‌است.

 

با‌این‌حال برادر نگار به مأموران گفته‌ است مادرش با نگار بدرفتاری نمی‌کرده و این بدرفتاری‌ها از سوی پدر خانواده ‌بوده‌ است.  داریوش بیات‌نژاد، مدیرکل بهزیستی استان البرز که این پرونده را تحت‌نظر گرفته ‌است، درباره آخرین وضعیت نگار اظهار کرد: این نوجوان معلول جراحی شده و جراحی با موفقیت بوده و پزشکان به بهبود او بسیار امیدوار هستند.  وی گفت: نهم اردیبهشت یکی از بازپرسان دادسرای کرج در یک تماس تلفنی از وقوع یک معلول‌آزاری خبر داد. بعد از این خبر نیروهای اورژانس ۱۲۳ به‌سرعت در محل حاضر شدند و با دیدن شرایط کودک ضرورت انتقال وی به بیمارستان را تشخیص دادند.  وی افزود: این کودک با همکاری اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان مدنی انتقال داده شد و به دلیل اینکه شدت آسیب‌دیدگی در برخی از بخش‌های بدنش زیاد بود، برای درمان مورد عمل جراحی قرار گرفت. خوشبختانه عمل‌های صورت‌گرفته موفقیت‌آمیز بوده و درحال‌حاضر وضعیت جسمی کودک در شرایط مناسبی است و با رسیدگی عوامل بیمارستان امیدواریم هرچه‌سریع‌تر روند درمان تکمیل و کودک مرخص شود.

 

مدیرکل بهزیستی البرز درباره وضعیت پدر این کودک گفت: این فرد درحال‌حاضر در زندان به‌سر می‌برد و باید تحت بررسی‌های روحی و روانی قرار گیرد، چون واقعیت این است که فردی که سالم باشد و ذره‌ای انسانیت داشته باشد نمی‌تواند به فرزند خود آسیبی وارد کند.  بیات‌نژاد اضافه کرد: البته تا بررسی کامل وضعیت پدر این کودک نمی‌توان در مورد سالم‌بودن یا نبودن وی اظهارنظر قطعی کرد، ولی به‌وضوح مشخص است این فرد از ناهنجاری‌های شدید روحی رنج می‌برد که توانسته این کار وحشتناک را با فرزند خود انجام دهد.

 

این مسئول درباره آینده این کودک توضیح داد: بعد از اینکه این مددجو به طور کامل سلامت خود را به دست آورد، کارشناسان صلاحیت مادر وی برای حضانت را بررسی می‌کنند. اگر مادر صلاحیت نگهداری را داشته باشد، حضانت کودکش به او داده می‌شود، در‌غیراین‌صورت این مددجو به یکی از مراکز نگهداری بهزیستی منتقل می‌شود.  وی گفت: این کودک از لحاظ جسمی معلولیت دارد، ولی از لحاظ بهره هوشی در وضعیت مناسبی است و مشکل خاصی ندارد. بدون‌شک اگر همکاری مقامات قضائی استان در چنین پرونده‌هایی نباشد، بهزیستی توان پیگیری و رسیدگی به برخی موارد خاص را به تنهایی ندارد.  این در حالی‌ است که همسایه‌ها نیز در گفته‌هایشان تأیید کردند پدر نگار فردی پرخاشگر بوده و چندین‌بار با سایر اعضای خانواده درگیری‌هایی داشته ‌است، اما خانواده او در برابر پرخاشگری‌های پدرشان سکوت می‌کردند. مادر نگار نیز در بازجویی‌ها به مأموران گفت: زمانی که این حادثه اتفاق افتاده، من در خانه نبودم و وقتی برگشتم هم متوجه شدم حال نگار خوب نیست، اما فکر کردم زمین خورده یا اینکه بدنش به جایی برخورد کرده ‌است. از اینکه شوهرم چنین بلایی سر فرزندم آورده اصلا خبر نداشتم. نگار دچار معلولیت جسمی است، اما مانند بچه‌های دیگر همه‌چیز را متوجه می‌شود و درک می‌کند. او به‌خاطر وضعیت جسمی‌ای که دارد و عصبانیت پدرش کمی پرخاشگر و ناراحت است، اما دختر بدی نیست و من و دخترم رابطه خوبی با هم داریم.

 

همسایه‌ها به مأموران گفته‌اند پدر نگار پیش از این هم فرزندش را کتک می‌زده ‌است، اما آنها شدت حادثه را در این ابعاد نمی‌دانستند. پرستاران بیمارستانی که نگار در آن بستری است نیز گفته‌اند بر ‌اساس آنچه پدر نگار و اعضای خانواده گفته‌اند، سر این بچه وقتی با قمه توسط پدر شکافته شده ‌است بدون اینکه داروی بی‌حسی به او زده شود توسط پدر با نخ دوخته شده که همین مسئله نیز مشکلاتی را برای نگار درست کرده و جای زخم به‌شدت عفونت کرده‌ بود. جمجمه نگار دچار شکستگی شده‌ بود که خوشبختانه عمل جراحی‌ای که روی آن انجام شد موفقیت‌آمیز بود.  یکی از پرستاران گفت: نگار فقط به‌لحاظ جسمی آسیب ندیده، بلکه به‌شدت دچار شوک روحی هم شده ‌است. این دختر چون معلولیت جسمی دارد، اصلا قدرت حرکت چندانی ندارد که بگوییم خیلی شلوغ می‌کرده و پدرش را آزار می‌داده و پدر کنترل خود را از دست داده ‌است. در مدتی که او در بیمارستان است بسیار ساکت و آرام است و به‌جز در مواقع ضروری صحبت نمی‌کند. صحبت‌کردنش هم به‌شدت سخت است و قدرت بیان چندانی ندارد، اما به‌شدت ترسیده و هر صدایی او را هراسان می‌کند.

 

گفته می‌شود رسیدگی به پرونده این پدر در دادسرا ادامه دارد و سایر اعضای خانواده نیز برای روشن‌شدن دقیق ماجرا مورد بازجویی قرار گرفته‌اند. همچنین این احتمال که بچه‌های دیگر هم از سوی پدر مورد آزار قرار گرفته ‌باشند در ‌حال بررسی است و احتمال داده می‌شود این مرد فرزندان دیگرش را هم کتک زده ‌باشد. تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

 

 

sharghdaily.ir
  • 17
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۲۲
غیر قابل انتشار: ۲۲
جدیدترین
قدیمی ترین
مامانشم مقصره صددرصد .پدرباید اعدام‌بشه یاحبس ابد لیاقت زندگی بابچه رونداره
مادرش خونه نبوده ولی نباید دخترو با یه روانی درخونه تنهامیذاشت.اگه براش ممکن بود وپدره اجازه میداده باخودش فرارمیکردن..
این نباید از زندان بیرون بیاد واسه تمام مردم یک تهدید به شمار میاد، لیاقت اعدام داره، به آدم های دوراطرافتون دقت کنید. گول ظاهر معصوم آدمهارو نخورید،همینا خیلی زیاده
چه ربطی به گرونی داره ... اگه گرونی روش فشار آورده زن دوم نمیگرفت... این حرفا کدوم
وضع مردم واقعا خرابه گرانی زیاده
یا خداااا... افسوس که از این جنایتها تو این دنیا زیاااده ..
ابن‌نتیجه‌فقروبیکاریست‌امیدوارم‌دلواپسان‌دروِغین‌ببینندنتیجه‌اعمالشارا
خاکتوسرمامانش کوربوده
خاکتوسرمامانش کوربود...
مادرش کور نبوده توانایی مقابله نداشته در جامعه ایی که مرد سالاری باشه وحمایت خوبی از یه زن نباشه ،در همچین شرایطی زن خیلی چیزها رو باید به دوش بکشه شاید شرایط بیرون براش سختر بوده پدری که این بلا رو سر بچه هاش بیاره مطئن باش سر زنش هم مییاورده شاید از ترس جونش نه راه پس داشته نه پیش ولی خوب بتز میتونسته جلوش رو بگیره
مادرش کور نبوده توان...
مامانش کور نبوده اما سکوت کرده سر بچه شکافته جمجمه ش شکسته بعد پدر روانیش تو خونه بخیه زده مادرش سکوت کرده بهزیستی از معلولین حمایت میکنه اورژانس اجتماعی از این بچه ها از این خونواده ها حمایت میکنه شرایط بیرون هرگز از این شکنجه ها سخت تر نیست چطور تونسته روی جنایت شوهرش سرپوش بذاره خدا به داد این دختر بیچاره برسه فقط و فقط
مامانش کور نبوده اما...
لهی بمیرم برای این دخترمعصوم من فیلم کامل شکنجه رو دیدم داغون شدم من خودم یه دخترمعلول هیدروسفال دارم همینجوری مثل این دخترمعصوم همینجوری دستاش بی جونه پاهاش بی جونه.ولی دخترمن عزیزه برامون همه زندگی منه.الهی خدا پدرکفتارش رو به جزای کارش برسونه الهی بمیرم که انقدر. بی دفاعه
خدایا کجایی؟
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
جرمی دوکو بیوگرافی جرمی دوکو فوتبالیست تازه نفس

تاریخ تولد: ۲۷ می ۲۰۰۲

محل تولد: آنتورپ، بلژیک

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: منچستر سیتی، تیم ملی بلژیک

پست: مهاجم

ادامه
صدیقه وسمقی بیوگرافی صدیقه وسمقی فعال سیاسی اجتماعی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۰

محل تولد: تهران

محل زندگی: ایران

حرفه: شاعر، نویسنده، مترجم، اسلام‌پژوه، حقوق‌دان، تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اجتماعی، استاد دانشگاه

تحصیلات: دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه تهران

آثار: «زن، فقه، اسلام» - «حتماً راهی هست» و …

ادامه
جوزف جان تامسون زندگینامه جوزف جان تامسون

تاریخ تولد: منچستر، منچستر بزرگ

محل تولد: ۳۰ اوت ۱۹۴۰

ملیت: بریتانایی

حرفه: فیزیکدان

شهرت: مدل تامسون، کشف الکترون و ایزوتوپ، پراکندگی تامسون، طیف‌سنجی جرمی، کار بر روی خواص الکتریکی گازها

محل تحصیل: دانشگاه منچستر، دانشگاه کمبریج

ادامه
احسان قائم مقامی بیوگرافی احسان قائم مقامی اولین استاد بزرگ شطرنج ایران

تاریخ تولد: ۲۰ مرداد ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عنوان: استاد شطرنج ایران

بهترین ریتنیگ: ۲۶۸۹

رنکینگ: ۳۸۷

ادامه
ویژه سرپوش