یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹
۱۷:۳۸ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۰۷۰۹
جرم و جنایت

قاتل آرش کسروی خودکشی کرده بود/ دو نفر از همدستان قاتل دستگیر شدند

آرش کسروی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
رئیس کل داگستری استان کرمان گفت: در جریان این پرونده نشانه‌ها و مستندات متعددی از قصد محمدجواد گنجعلیخانی برای قتل آرش کسروی با انگیزه‌های مالی محرز شده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان جزئیات جدیدی از پرونده قتل آرش کسروی را تشریح کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، رییس کل داگستری استان کرمان در تشریح ابعاد جدیدی از پرونده قتل آرش کسروی و دو تن دیگر از همراهان او، اظهار‌کرد: دو متهم به مداخله در قتل اخیر و همکاري برای اختفای اجساد، شناسایی شده و در بازداشت هستند.

یدالله موحد در تشریح این خبر گفت: متعاقب اطلاع پلیس و کشف اجساد سه نفر در شهر ماهان درتاریخ سوم مرداد ماه سال ۹۹ و انجام بررسی های اولیه، اجساد یک زن (فرحناز رفیعی) و یک مرد (آرش کسروی) در صندوق عقب خودروی سواری زانتیا مشاهده و جسد فرد سوم با هویت محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی در آلاچیق شیشه ای واقع در این باغ و جدا از دو جسد دیگر یافت شد.

او افزود:باتوجه به اهمیت فوق العاده موضوع و ضرورت کشف واقع، تیم ویژه پلیس جنایی آگاهی کرمان با مدیریت بازپرس ویژه رسیدگی به جرم قتل دادسرای عمومی و انقلاب کرمان و مشارکت پزشک متخصص پزشکی قانونی تشکیل و پس از بررسی و مطالعه دقیق صحنه و جمع آوری دلائل و مدارک، و تحقیق شبانه روزی از مظنونان و مطلعین موفق شدند در کوتاه ترین زمان ممکن ابعاد مختلف این جنایت هولناک را کشف کنند.

رییس کل داگستری استان کرمان گفت: طبق بررسی های تیمهای تخصصی آگاهی و قضایی و مطابق با نظریه پزشکی قانونی، اجساد کشف شده در صندوق عقب خودرو ۷۲ ساعت پیش از کشف، در مکان دیگری به قتل رسیده و به محل مذکور منتقل شده بودند.

موحد اظهارداشت: بررسی های انجام شده حکایت از آن دارد که آرش کسروی روز سه شنبه و بعد از حضور در یک میهمانی در شب پیش از حادثه، به علت نداشتن حالت طبیعی در منزل تحت مراقبت فرحناز رفیعی که با او آشنایی قبلی داشته بوده که محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی که کار مباشرت او را بر عهده داشته به همراهی نامزد خود به منزل او رفته و فرحناز رفیعی را مرخص کرده، اما به علت اختلافات مالی ناشی از برداشت مبالغی از حساب آرش کسروی و تبدیل آن به دلار، مشاجراتی بین آرش کسروی و محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی ایجاد شده و در نهایت محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی با ضربات وسیله ای شبیه به پیچ گوشتی اقدام به قتل آرش کسروی کرده است.

او گفت: در ادامه این ماجرا نامزد محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی از صحنه خارج شده و فرحناز رفیعی که سابقه آشنایی با آرش کسروی داشته، با درخواست او پیش از وقوع جنایت، در محل حاضر شده و به دلیل مشاهده صحنه قتل، توسط محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی کشته شده است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی بعنوان مباشر آرش کسروی، یک وکالت نامه کاری از وی در اختیار داشته است، اظهارداشت: محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی که به همراهی نامزد خود انگیزه لازم برای قتل آرش کسروی را داشته و در این رابطه فرضیه های متعددی را نیز پیش بینی و تجهیزاتی نظیر گازهای خفه کننده نیز تهیه کرده بود، بعد از وقوع قتل، نسبت به امحای تجهیزات خریداری شده و تصاویر ضبط شده از دوربین منزل آرش کسروی اقدام و اجساد را به وسیله خودروی متعلق به آرش کسروی به منظور دفن در مکانی نامشخص از منزل او خارج کرده است.

موحد با اشاره به این مطلب که محمدجواد گنجعلیخانی برای دفن اجساد از برادر خود کمک خواسته است، اظهار‌کرد: با حضور برادر قاتل در جریان این ماجرا، مقرر بود که اجساد در منطقه ای که برادر گنجعلیخانی تدارک می بیند دفن و به وسیله مواد شیمیایی تجزیه کننده نابود شود که در این راستا کار انتخاب محل توسط برادرش دنبال شده است.

او اعلام کرد: در نهایت برادر محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی منطقه ای را انتخاب کرده و بعد از بررسی های لازم از سوی برادر قاتل، اجساد به صورت شبانه در پنج شنبه دوم مرداد ماه به محل مذکور منتقل شده است.

موحد افزود: معاینات و نظر پزشکی قانونی حکایت از آن دارد که محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی به علت جمود نعشی ایجاد شده در اجساد و ناتوانی در خارج کردن آن ها از صندوق عقب خودرو از یک سو و عذاب وجدان ناشی از ارتکاب این قتل از سوی دیگر با زدن شاهرگ خود خودکشی کرده است.

وی یادآور شد: محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی بخشی از مبالغ برداشت شده از حساب آرش کسروی که به دلار بوده را در اختیار نامزد خود و بخش دیگری را در منزل برادر خود مخفی کرده بود که نامزد او بعد از وقوع این جنایت، این مبالغ را به وی بازگردانده است. مقداری ارز در روز کشف جنایت، در داخل داشبورد خودروی حامل اجساد کشف شده و مبالغ مخفی در منزل برادر قاتل نیز کشف شده است.

رییس کل داگستری استان اظهار‌کرد: در جریان این پرونده نشانه ها و مستندات متعددی از تصمیم محمدجواد گنجعلیخانی برای قتل آرش کسروی با انگیزه های مالی محرز شده است.

موحد اظهار کرد: اکنون نامزد و برادر محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی به علت همکاري در اختفای اجساد و با احتمال مداخله بیشتر در قتل و جریان این جنایت در بازداشت به سر می برند و تحقیقات تخصصی برای روشن شدن تمامی ابعاد این ماجرا در دست انجام است.

او در پایان از تلاش بی وقفه و اهتمام ویژه بازپرس محترم جناب آقای امیری و تیم تخصصی پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان در کشف این جرم صمیمانه تقدیر کرد.

  • 11
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش