دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹
۱۶:۲۸ - ۰۱ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۰۰۴۸
جرم و جنایت

بازداشت متهمان دو سرقت بزرگ در پایتخت!

سرقت,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت

متهمان دو سرقت بزرگ که در دزدی های جداگانه به یک خانه و یک مطب دستبرد زده بودند، در جریان تحقیقات تخصصی پلیسی به دام افتادند. دو متهم یکی از این پرونده ها هنوز فراری هستند که تحقیقات برای دستگیری آنها همچنان ادامه دارد. در اولین پرونده سارقان ۹میلیاردی خانه ای در سعادت آباد که دو مرد و دو زن بودند، دستگیر شدند. بیست وسوم بهمن سال گذشته یکی از شهروندان در تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کرد دو مرد جوان و یک زن به زور وارد منزلش در محله سعادت آباد شده و پس از بستن دست و پاهایش، او را مضروب و سپس اموالش را از قبیل مدارک، دو فقره چک هرکدام به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال، تلفن همراه ، لپ تاپ، پوشاک و ۱۲هزارو ۵۰۰ دلار در مجموع به ارزش ۹ میلیارد ریال سرقت کرده و از محل گریخته اند.

کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های خاص پایگاه دوم پلیس آگاهی با شروع تحقیقات و بررسی های اولیه متوجه شدند زنی به نام ناهید با شاکی مدتی است اختلاف دارد و در روز سرقت ناهید حوالی منزل شاکی دیده شده است. تحقيقات پلیسی نشان از این داشت که ناهید در دزدی نقشه دست داشته و با همدستی دو مرد و یک زن دزدی را انجام داده است. کارآگاهان با هماهنگی بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران سه متهم را در عملیات جداگانه دستگیر کردند. این متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی در اعترافات خود اظهار کردند در سرقت شخصی به نام جمال آن ها را همراهی کرده است. با شناسایی هویت متهم متواری کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی موفق شدند مخفیگاه جمال را در شرق تهران شناسایی و با هماهنگی های قضائی وی را چندی قبل در یک عملیات پلیسی بازداشت کنند. با دستگیری هر چهار متهم مشخص شد علت ارتکاب جرم متهمان خصومت شخصی بوده است. در ادامه تحقیقات پلیسی، تعدادی از اموال شاکی در مخفیگاه متهمان کشف و چهار متهم با صدور قرارهای مجرمیت از سوی مرجع قضائی روانه زندان شدند.

در پرونده دوم با دستگیری دزد حرفه ای اموال مسروقه ۸۰۰میلیون تومانی از انباری خانه او کشف شد. هفدهم اسفند سال پیش زنی پزشک با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و خاطرنشان کرد سارق یا سارقان شب گذشته وارد مطب وی در حوالی خیابان اسکندری شده و تعداد زیادی از لوازم پزشکی موجود در مطب به ارزش تقریبی هشت میلیارد ریال را سرقت کرده اند. با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه موضوع به مرجع قضائی اطلاع داده و تکمیل تحقیقات پلیسی به پایگاه هشتم پلیس آگاهی محول شد. تیمی از کارآگاهان در گام اول تحقیقات پلیسی راهی مطب شاکی شدند و در بررسی و پایش محدوده وقوع سرقت توانستند یکی از سارقان مطب را به نام یعقوب که از مجرمان سابقه دار است، شناسایی کنند.

کارآگاهان پس از پنج ماه کار شبانه روزی برای شناسایی مخفیگاه یعقوب در نهایت موفق شدند وی را یکم شهریور ماه با هماهنگی های قضائی در مخفیگاهش بازداشت کنند و به پلیس آگاهی انتقال دهند. متهم در بازجویی ها خاطرنشان کرد:با همدستی دو نفر از دوستانم به نام های سینا و سیامک با بازکردن در ساختمان اموال شاکی را سرقت کردیم ولی با توجه به اینکه اموال مسروقه تجهیزات پزشکی بود تاکنون موفق به فروش آنها نشده ایم و تمامی اموال را در انباری خانه ام است. سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه با راهنمایی متهم اموال مسروقه کشف و به مال باخته تحویل داده شد، تصریح کرد :تحقیقات پلیسی برای دستگیری همدستان متهم و کشف سایر جرائم احتمالی ادامه دارد.

sharghdaily.com
  • 11
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش