۱۲:۳۷ - ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۶۰۸۷۵۲
اخبار افغانستان

قانون‌گذار افغان: توافق روسیه با آمریکا می‌تواند باعث پایان جنگ در افغانستان شود

مذاکرات درباره وضعیت افغانستا,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان
یک عضو کمیسیون امنیتی مجلس ملی افغانستان اعلام کرد توافق میان روسیه و آمریکا درباره افغانستان به سختی به دست می‌آید اما اگر چنین اتفاقی افتد، این توافق باعث پایان جنگ مسلحانه بلندمدت در این کشور می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، "دلاور ایماق" اعلام کرد: بسیار سخت است که توافق میان روسیه و آمریکا در مورد افغانستان ایجاد شود اما در صورت دستیابی به چنین توافقی، صلح در افغانستان برقرار می‌شود.

 

روز سه‌شنبه نماینده روسیه در سازمان ملل اعلام کرد، مسکو انتظار دارد که واشنگتن در مذاکرات جدید درباره وضعیت افغانستان شرکت کند. نمایندگان طالبان نیز قرار است در نشست مسکو شرکت کنند.

 

این عضو کمیسیون امنیتی مجلس ملی افغانستان اعلام کرد: واشنگتن علاقه‌ای به پایان جنگ در افغانستان ندارد زیرا اگر صلح ایجاد شود، دیگر بهانه‌ای برای حضور در این کشور ندارد.

 

ایماق اضافه کرد: آمریکایی‌ها هرگز اجازه نخواهند داد، آنها همواره به یک جنگ نیاز دارند تا در کشور ما حضورشان ادامه یابد؛ زیرا برنامه آنها این است که با حضور در افغانستان نفوذشان را در کشورهای آسیای مرکزی افزایش دهند.

 

این قانون‌گذار افغانستانی اعلام کرد: کابل هیچ گونه شواهد و سندی ندارد که نشان دهد مسکو به طالبان کمک می‌کند.

 

وی ادامه داد: تنها برخی ساکنان محلی چنین ادعایی دارد اما مقامات افغانستان هیچ گونه سند و مدرکی مبنی بر حمایت روسیه از طالبان ندارد.

 

 

  • 19
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.8 stars from 25 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید