چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۶۰۱۰۹

معرفی دانشگاه هانوفر و شرایط تحصیل در آن

دانشگاه هانوفر,دانشگاه هانوفر کجاست,مدارک لازم اخذ پذیرش در دانشگاه هانوفردانشگاه هانوفر از معتبرترین دانشگاه های آلمان می باشد
از معتبرترین دانشگاه های کشور آلمان می توان به دانشگاه هانوفر اشاره کرد که از مقاصد تحصیلی متقاضیان ایرانی به شمار می رود.

دانشگاه هانوفر

نام کامل دانشگاه هانوفر، دانشگاه گوتفرید ویلهلم فون لایب نیتس هانوفر میباشد که از دانشگاه های معتبر کشور آلمان محسوب میشود. این دانشگاه در انجمن موسسات فناوری آلمان( TU9) عضو میباشد و همچنین از موسسات پیش روی آلمانی در زمینه فناوری شناخته میشود. دانشگاه هانوفر در هانوفر آلمان به عنوان یک دانشگاه دولتی در تاریخ ۲ می ۱۸۳۱ راه اندازی گردید و در کشور آلمان ، از بزرگ ترين و قدیمی ترین دانشگاههای علوم و فناوری به شمار می رود.

تاریخچه دانشگاه هانوفر

پس از تاسیس دانشگاه هانوفر آلمان در سال ۱۸۳۱، نام هانوفر در سال ۱۹۷۸ میلادی برای این دانشگاه انتخاب شد ولی نام آن در سال ۲۰۰۶ به یاد گوتفرید ویلهلم لایبنیتس،( ریاضیدان و فیلسوف قرن هجدهم) تغییر کرد. در فهرست معتبرترین دانشگاه های آلمان می توانید دانشگاه دولتی هانوفر را مشاهده کنید. از نام های دیگر دومین دانشگاه بزرگ ایالت نیدرزاکسن می توان به دانشگاه لایبنیتس هانوفر و دانشگاه هادوفر اشاره کرد. این دانشگاه در آلمان، از مؤسسه های پیشگام در حوزه فناوری شناخته می شود.

مدارک لازم اخذ پذیرش در دانشگاه هانوفر

متقاضیان تحصیل در دانشگاه هانوفر، باید در ابتدا پذیرش تحصیلی این دانشگاه را بگیرند. مدارک لازم برای اخذ پذیرش متقاضیان عبارتند از:

- گواهی دیپلم متوسطه دبیرستان یا مدرک تحصیلی دانشگاهی

- اخذ نمره لازم در آزمون ورودی برخی رشته ها

- مدرک مهارت زبان آلمانی در سطح B1

- مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس

- پاسپورت معتبر

- رزومه علمی تحصیلی قوی

- انگیزه نامه تحصیلی و بیان هدف از تحصیل در دانشگاه هانوفر

- توصیه نامه تحصیلی از اساتید مقطع تحصیلی پیشین

مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه هانوفر آلمان

متقاضیان بین المللی برای درخواست هر برنامه لیسانس در دانشگاه لایبنیتس هانوفر، باید مدرکی ارائه دهند که اثبات کند سطح B1 را گذرانده اند. آن ها باید سطح C1 را تا زمان ثبت نام گذرانده باشند. متقاضیان به دانش زبان آلمانی برای تعداد معدودی از برنامه های تحصیلات تکمیلی نیازی ندارند اما دانشجویان با یادگیری زبان آلمانی در دانشگاه می توانند برنامه مدرک خود را با موفقیت تکمیل کنند.

شرایط پذیرش در دانشگاه هانوفر

ارائه مدرک مهارت زبان آلمانی در سطح B1 و زبان انگلیسی، یکی از شروط تحصیل در دانشگاه هانوفر آلمان می باشد. متقاضیان تحصیل در دانشگاه هانوفر آلمان در دوره کارشناسی باید مدارکی ازجمله مدرک دیپلم و ریزنمره های تحصیلی دوره دیپلم و پیش دانشگاهی را داشته باشند. اخذ پذیرش تحصیلی، نخستین مرحله ی تحصیل در دانشگاه هانوفر می باشد. در فصل زمستان، ترم دانشگاه هانوفر آلمان شروع میشود. پذیرش این دانشگاه از طریق Uni- Assist می باشد.

دانشگاه هانوفر و تحصیل پزشکی,زبان مورد نیاز دانشگاه هانوفر آلمان,تاریخچه دانشگاه هانوفربیشتر رشته های دانشگاه هانوفر به زبان انگلیسی هم ارائه می شوند

دانشکده های دانشگاه هانوفر

کالج ها و دانشکده های متنوعی در دانشگاه هانوفر وجود دارد که متقاضیان میتوانند به تحصیل در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف بپردازند. در ادامه با ۹ دانشکده دانشگاه هانوفر در آلمان اشنا شوید:

> دانشکده فنی و مهندسی عمران و زمین سنجی

> دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات

> دانشکده مهندسی مکانیک

> دانشکده علوم ریاضیات و فیزیک

> دانشکده علوم طبیعی

> دانشکده حقوق

> دانشکده فلسفه

> دانشکده اقتصاد

مقاطع تحصیلی دانشگاه لایبنیتس هانوفر

>> تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه لایبنیتس هانوفر:

دانشجو برای تحصیل در دانشگاه هانوفر در مقطع کارشناسی، ملزم به گذراندن ۱۲ سال تحصیلی با موفقیت است. یادگیری زبان آلمانی، از لازمه های تحصیل در این مقطع به شمار می رود. دانشجویان کارشناسی دانشگاه هانوفر باید به وزارت آموزش و پرورش این کشور، مدارک تحصیلی خود را بهمراه ریز نمراتشان ارائه دهند و پس از این که مورد تائید قرار گرفتند، برای ثبت نام به دانشگاه مراجعه کنند. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه هانوفر در مقطع کارشناسی باید هزینه کمی را تحت عنوان حق ترم در ابتدای ترم بپردازند.

>> تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه لایبنیتس هانوفر:

تحصیل در دانشگاه هانوفر در مقطع کارشناسی ارشد به مدت دو سال طول می کشد و دانشجویان برای اخذ مدرک خود، ملزم به گذراندن تمامی واحد و دروس ارائه شده در این مقطع می باشند. باتوجه به تدریس اکثر دروس این مقطع به زبان آلمانی و انگلیسی، دانشجویان باید در این دو زبان، مهارت داشته باشند.

>> تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه لایبنیتس هانوفر:

دانشجویان دانشگاه هانوفر در مقطع دکترا باید در طول مدت ۲ سال، تمامی واحدهای ارائه شده را پاس کنند. همچنین دانشجو ملزم به ارائه پایان نامه ای به صورت کتبی و شفاهی به اساتید مربوطه می باشد. به همین دلیل تسلط بر زبان آلمانی و انگلیسی، از شروط تحصیل و قبولی در مقطع دانشگاه هانوفر است. دانشگاه هانوفر در ابتدای ترم، کلاس های اموزش زبان را برای دانشجویان به منظور کسب مهارت کافی در زبان به صورت رایگان برگزار میکند.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه لایبنیتس هانوفر,عکس دانشگاه هانوفر,دانشگاه هانوفر کجاستبرای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه هانوفر به دو سال زمان نیاز است

دانشگاه هانوفر و تحصیل پزشکی

امکان تحصیل در دانشگاه پزشکی هانوفر در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و مامایی برای متقاضیان، امکان پذیر است. این دانشگاه در زمینه هایی ازجمله اموزش، تعداد ارجاعات مقاله های علمی استناد شده، تعداد مقاله های منتشر شده و تعداد مقاله های پژوهشی منتشر شده در ژورنال های علمی، رتبه های جهانی دارد.

از رشته های دانشگاه هانوفر می توان به رشته پزشکی، زیست شناسی، دندانپزشکی، کارشناسی ارشد مامایی، کارشناسی ارشد علوم بیوشیمی و کارشناسی ارشد ارتودنسی اشاره کرد.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه لایبنیتس هانوفر

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه هانوفر، برخورداری از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی می باشد که شامل بورسیه Deutschlandstipendium و بورسیه Niedersachsenstipendium است.

- دانشگاه هانوفر در ترم زمستان و تابستان برای دانشجویانش، کمک هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فراهم کرده است.

- متقاضی تحصیل در دانشگاه هانوفر می تواند از کمک هزینه تحصیلی دانشگاه برای دو ترم برخوردار شود.

- متقاضیان تحصیل در دانشگاه هانوفر می توانند از تاریخ ۱۵ جولای برای ترم زمستان و از تاریخ ۱۵ ژانویه برای ترم تابستان، درخواست بورسیه تحصیلی دهند.

کار حین تحصیل در دانشگاه لایبنیتس هانوفر

اخذ اقامت کاری، از راه‌های تمدید اقامت تحصیلی دانشجویان دانشگاه هانوفر به شمار می رود. در نتیجه کار در حین تحصیل، مزایای بسیاری برای دانشجویان بین المللی به دنبال دارد. دانشجویان این دانشگاه برای تامین بخشی از هزینه های زندگی خود، مجوز کار بمدت بیست ساعت در هفته را دارند. همچنین اگر دانشجو در حین تحصیل در آلمان، مشغول بکار شود؛ می تواند رزومه ای بسیار قوی کسب کند.

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه لایبنیتس هانوفر

فارغ التحصیلان دانشگاه هانوفر آلمان برطبق قوانین میتوانند اقامت کاری به مدت ۱ سال تا ۱ سال و نیم داشته باشند و پس از صحبت با کارفرماهای مختلف، شغل مورد نظرشان را پیدا کنند. دانشجو می تواند در بازار کار آلمان به مدت چهار تا پنج سال، فعالیت کند و بیمه و مالیاتش را بپردازد. سپس اقامت دائم آلمان و پاسپورت این کشور را بگیرد.

دانشگاه هانوفر و تحصیل پزشکی،بورسیه های تحصیلی دانشگاه لایبنیتس هانوفریکی از راه های تمدید اقامت تحصیلی دانشجویان دانشگاه هانوفر ، اخذ اقامت کاری می باشد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 15
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
روبرتو تورس,بیوگرافی روبروتو تورس,روبرتو تورس بازیکن فولاد خوزستان بیوگرافی روبروتو تورس، بازیکن فوتبال اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۱۶ اسفند ۱۳۶۷

زادگاه:پامپلونا

ملیت:اسپانیایی

پست:هافبک هجومی

پیشه:بازیکن فوتبال

ادامه
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
آلفرد نوبل,زندگینامه آلفرد نوبل,آلفرد برنهادر نوبل زندگینامه آلفرد برنهادر نوبل؛ مخترع دینامیت و پایه گذار جایزه نوبل

تاریخ تولد: ۲۱ اکتبر ۱۸۳۳

محل تولد: استکهلم، سوئد

حرفه: شیمی ‌شناس، مهندس، مخترع، بازرگان و نیکو کار

شناخته شده برای: اختراع دینامیت، بنیانگذار جایزه نوبل

دین: بی دین، خداناباور

درگذشت: ۱۰ دسامبر ۱۸۹۶

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
شهرام ناظری,بیوگرافی شهرام ناظری,عکس های شهرام ناظری بیوگرافی استاد شهرام ناظری؛ موسیقیدان بزرگ ایرانی

تاریخ تولد: ۲۹ بهمن ۱۳۲۸

محل تولد: کرمانشاه. ایران

حرفه: موسیقی دان، خواننده و آهنگسرا

ژانر: موسیقی اصیل ایرانی، موسیقی کُردی، موسیقی مقامی و خانقاهی ایرانی

شروع فعالیت: ۱۳۵۲ تا کنون

ادامه
سردار اسعد بختیاری,بیوگرافی سردار اسعد بختیاری,عکس سردار اسعد بختیاری زندگینامه سردار اسعد بختیاری رهبر جنبش آزادی خواهی

تاریخ تولد: ۱۲۳۶

محل تولد: منطقه چغاخور در استان چهارمحال و بختیاری

ملیت: ایرانی

حرفه: سیاستمدار

خویشاوندان مهم: صمصام‌السلطنه (برادر)، بی‌بی مریم بختیاری (خواهر)، حسین‌قلی‌خان ایلخانی (پدر)

درگذشت: ۱ آبان ۱۲۹۶

ادامه
علی ضیا,بیوگرافی علی ضیا,عکس های علی ضیا بیوگرافی سید علی ضیا؛ مجری خوب برنامه های ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ شهریور ۱۳۶۴

محل تولد: کاشان

حرفه: مجری برنامه های صدا و سیما و گوینده رادیو

تحصیلات: کارشناسی مکانیک طراحی جامدات از دانشگاه آزاد واحد کاشان

شروع فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

ادامه
احمد علیرضابیگی,بیوگرافی احمد علیرضابیگی,عکس های احمد علیرضابیگی بیوگرافی احمد علیرضابیگی

تاریخ تولد: ۲۲ بهمن ۱۳۴۲

محل تولد: ارومیه، ایران

حرفه: نظامی، سیاستمدار و نماینده تبریز در دو دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

تحصیلات: دکتری امنیت ملی از دانشگاه دفاع ملی

شروع فعالیت: از اوایل انقلاب

حزب سیاسی: بدون حزب سیاسی

ادامه
سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,عکس های سرنای ساریکایا سرنای ساریکایا بازیگر زیبای ترکی

تاریخ تولد: ۱ جولای ۱۹۹۱

محل تولد: آنکارا، ترکیه

حرفه: بازیگر، مدل

شروع فعالیت: سال ۲۰۰۶ تا کنون

تحصیلات: مقطع دبیرستان

ادامه
ویژه سرپوش
X