پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۱۱۷

معرفی دانشگاه مونستر آلمان و مزایای تحصیل در این دانشگاه

دانشگاه مونستر,دانشگاه مونستر آلمان,دانشگاه مونستر کجاستدانشگاه مونستر آلمان یکی از برترین دانشگاه‌ های این کشور می‌باشد
یک دانشگاه دولتی واقع در شهر مونستر و در ایالت« نوردراین- وستفالن» در آلمان می باشد که تحت عنوان دانشگاه مونستر آلمان شناخته میشود و از معروف ترین دانشگاه های جهان و مراکز مهم تحقیقی در آلمان و اروپا به شمار می رود. در این مطلب از سرپوش با دانشگاه مونستر آلمان آشنا خواهید شد.

دانشگاه مونستر آلمان

در سال ۱۷۸۰ دانشگاه مونستر آلمان در شهر مونستر آلمان تأسیس شده است. این دانشگاه، فعالیت گشترده ای در رشته های علوم اجتماعی و علوم انسانی دارد و موفق به کسب جوایز متعددی در زمینه های مختلف مدیریت تجارت و علوم اقتصادی در سطح جهانی و اروپا شده است. در مرکز این شهر، پردیس اصلی دانشگاه مونستر قرار دارد که در کسور آلمان بعنوان تنها پردیس اصلی این دانشگاه شناخته می شود. تعداد دانشجویان این دانشگاه، حدود ۴۴۰۰۰ نفر میباشد که حدود ۳۰۰۰ نفر از این میان، دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا هستند. این دانشگاه از لحاظ وسعت به عنوان پنجمین دانشگاه آلمان و یکی از برترین مراکز علوم انسانی این کشور به شمار می رود.

دانشکده های دانشگاه مونستر آلمان( WWU)

در ادامه با دانشکده های دانشگاه مونستر آلمان اشنا شوید:

> دانشکده ی علوم دینی پروتستان

> دانشکده ی علوم دینی کاتولیک

> دانشکده ی حقوق

> دانشکده ی علوم اقتصادی

> دانشکده ی علوم پزشکی

> دانشکده ی فلسفه

> دانشکده ی علوم آموزشی و اجتماعی

> دانشکده ی علوم ارتباطی

> دانشکده ی تاریخ/فلسفه

> دانشکده ی زبان شناسی

> دانشکده ی ریاضیات و علوم کامپیوتر

> دانشکده ی شیمی و داروسازی

> دانشکده ی زیست شناسی

> دانشکده ی زمین شناسی

> دانشکده ی موسیقی

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه مونستر آلمان( WWU)

برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مونستر آلمان به یک سری مدارک خاص، همانند دانشگاه های دیگر نیاز دارید. دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه به مدارک متفاوتی براساس مقطع تحصیلی خود نیاز دارند که از این مدارک می توان به مدرک تحصیلی آخرین مقطع متقاضی بهمراه ریز نمرات برای مقاطع مختلف اشاره کرد که این دانشگاه باید حداقل معدل موردنیاز برای پذیرش را باتوجه به شرایط اعلام کند. علاوه‌براین ، ارائه انگیزه نامه ها و توصیه نامه برای مقاطع تحصیلی تکمیلی الزامیست. دانشجو موظف به الصاق رزومه ی خود است. از دیگر موارد الزامی برای دریافت پذیرش در دانشگاه مونستر آلمان می توان شرایطی همچون مقالات تألیفات و ترجمه ها و فعالیت های پژوهشی مرتبط بهمراه مدرک زبان موردنیاز را نام برد.

مقاطع تحصیلی آلمان

>> تحصیل کارشناسی در دانشگاه مونستر آلمان:

مدت زمان تحصیل در دانشگاه مونستر آلمان در مقطع کارشناسی بمدت ۴ سال میباشد و ارائه مدرک متوسطه از شرط ورود به مقطع کارشناسی در آلمان به شمار می رود. دانشجویان برای تحصیل در برخی از رشته های دانشگاه مونستر آلمان در مقطع کارشناسی، ازمون ورودی بدهند. تسلط به زبان آلمانی، یکی از شروط تحصیل در رشته های پزشکی و علوم مهندسی میباشد و افراد باید مدرک مهارت زبان آلمانی را ارائه دهند.

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه مونستر,دانشگاه مونستر کجاست,مزایای تحصیل در دانشگاه مونستر آلماندانشگاه مونستر آلمان در سال ۱۷۸۰ ساخته شده است

>> تحصیل در دانشگاه مونستر آلمان در مقطع کارشناسی ارشد:

ارائه ی مدرک مقطع کارشناسی به عنوان اولین قدم برای تحصیل در دانشگاه مونستر آلمان در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. دیگر مدارک لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه، شامل دارا بودن مدرک زبان آلمانی، آیلتس و تافل است. تحصیل در دانشگاه مونستر آلمان در مقطع کارشناسی ارشد بمدت۲ سال، زمان میبرد که دانشجو باید از سوی اساتید مقطع کارشناسی، انگیزه نامه و رزومه قوی داشته باشد.

>> شرایط اپلای دانشگاه مونستر آلمان در مقطع دکترا:

داشتن مدرک کارشناسی ارشد در شرایط اپلای دانشگاه مونستر آلمان در مقطع دکترا، نقش بسزایی دارد. در این زمان برای تحصیل در دانشگاه مونستر آلمان در مقطع دکترا باید از طریق استاد راهنما و یا سوپروایزر دانشگاه، اقدام کنید. دارا بودن مدرک آیلتس و تافل، به خاطر انگلیسی بودن زبان تحصیل در دانشگاه مونستر آلمان در مقطع دکترا، الزامیست.

کار حین تحصیل و پس از تحصیل در آلمان

نرخ بیکاری در آلمان، نسبت به سایر کشور های اروپا کم تر است و مهاجران زیادی به خاطر فرصت های شغلی بسیار به آن جذب می شوند. دانشجویان بین المللی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند؛ مجوز کار بمدت ۸ ساعت در روز یا ۱۲۰ روز در سال را دارند.

لیست بورسیه های دانشگاه مونستر آلمان

لیست بورسیه های دانشگاه مونستر آلمان، متشکل از دو دسته به شرح زیر میباشد :

* کمک هزینه های سازمان DAAD:

از بهترین بورسیه های موجود در کشور آلمان می توان به کمک هزینه های سازمان DAADاشاره نمود. این سازمان، بیش از ۸۰ نوع بورسیه مختلف را به افراد واجد شرایط میدهد که ارائه ی بورسیه DAAD به متقاضیان از سوی دولت می باشد.

دانشگاه مونستر,بورسیه های دانشگاه مونستر آلماندانشگاه مونستر آلمان دارای ۱۵ کالج و دانشکده متنوع می باشد

* بورسیه های KAAD:

ارائه ی بورسیه های KAAD به صورت محدود تر است و پوشش دهنده ی بخش کوچکی از هزینه های زندگی و شهریه دانشجو می باشد. شرط معدل، سابقه علمی و... از شرایط استفاده از این بورسیه به شمار می رود.

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه مونستر

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه مونستر تا حدودی بسته به شخص متقاضی تعيين میشود. دانشجویان دانشگاه مونستر، امکان تمدید اقامت دانشجویی خود بمدت یک سال دیگر در صورت عدم فارغ التحصیلی به موقع را دارند تا بتوانند وضعیت تحصیلی و فارغ التحصیلی خود را در این مدت سروسامان دهند. بعد از آن فارغ التحصیلان می توانند به دنبال کار بگردند. اگر قادر به یافتن شغل در مدت زمان مشخص نباشند، باید به کشورشان بازگردند ولی درصورت استخدام شدن در شغلی، ویزای آن ها تبدیل به ویزای کاری می شود و مجددا اقامت آلمان را بدست می آورند. کارفرمایان آلمانی برای واگذاری مشاغل، از فارغ التحصیلان با مهارت دانشگاه مونستر، استقبال می کنند به این دلیل که از دانشگاه های معتبر در آلمان و جهان محسوب میشود.

افراد با سوادی در همه ی زمینه ها به خصوص رشته پزشکی و علوم انسانی به بازار کار معرفی میشوند که اگر به زبان آلمانی و انگلیسی، مسلط باشند؛ می توانند در شغل موردنظرشان در کم ترین زمان، فعالیت کنند. فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان برای اخذ شهروندی و تابعیت این کشور باید ۸ سال به صورت مستمر، کار کنند و مالیات بپردازند.

مزایای تحصیل در دانشگاه مونستر آلمان

متقاضیان با تحصیل در دانشگاه مونستر آلمان می توانند از مزایای زندگی در این کشور، بهره مند شوند. بنابراین مزایای تحصیل در این دانشگاه، شامل بالا بودن اعتبار و مدرک این دانشگاه، عدم پرداخت هزینه تحصیل و رایگان بودن تحصیل و امکان اخذ شهروندی و تابعیت کشور آلمان پس از فارغ التحصیلی می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دانشگاه مونستر,دانشکده های دانشگاه مونسترتحصیل در دانشگاه مونستر آلمان در انواع زمینه های تحصیلی امکان پذیر است

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 12
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش