۱۲:۴۰ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۴۷۶۱
انتخابات مجلس خبرگان

کدخدایی : تعرفه های رأی گیری انتخابات مجلس تایید شد

عباسعلی کدخدایی,اخبار انتخابات,خبرهای انتخابات,انتخابات مجلس خبرگان
سخنگوی شورای نگهبان گفت: تعرفه‌هایی که از وزارت کشور برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ارسال شده بود مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش تسنیم، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود، گفت : در جلسه اخیر هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی، شاخصها برای اعضای هیئت‌های نظارت استانی و شهرستانی تعیین شد.

وی افزود: گزارش کل انتخابات از روند اقدامات انجام شده نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: تعرفه هایی که از وزارت کشور ارسال شد در این جلسه هیئت مورد تصویب قرار گرفت.

کدخدایی ادامه داد: در جلسه هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات تعر فه‌ها برای انتخابات مجلس که در اسفند ماه برگزار می‌شود، به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: آخرین وضعیت لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی را تشریح کرد.

کدخدایی در این نشست خبری، در پاسخ به پرسشی درباره تغییر رویه شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها، گفت: در ما هرکاری غیر از آنچه تاکنون انجام شده، باید در مجلس به تصویب برسد، ما آماده‌ایم به خود افراد هرگونه منع قانونی را گزارش کنیم و افراد در دوره های گذشته می آمدند و موارد را به آنها می‌گفتیم.

وی درباره انصراف علی غلامی، از حقوقدانان معرفی شده به مجلس و اینکه ادعا شده شورا از وی خواسته انصراف دهد، تصریح کرد: ما منتظریم خود آقای غلامی مطلب را بیان کنند و مطالبی که تاکنون گفته شده از زبان دیگران بوده و در نامه‌ای که منتشر کردند مسائل گفته شده صحیح نبوده است.

سخنگوی شورای نگهبان درباره منع شرعی اعلام عمومی دلایل ردصلاحیت افراد و اشاعه فحشا بودن این مسئله، اظهار داشت: قانون به ما تاکید کرده دلایل ردصلاحیت را محرمانه به خود فرد بگوییم و نکته منع شرعی در آنجاست که اگر مطلبی خلاف عفت عمومی باشد نمی‌توان در افکار عمومی مطرح کرد و منظور از اشاعه فحشا بیشتر از این منظر بود.

کدخدایی درباره موافقت شورا با تشکیل وزارت گردشگری و بار مالی تشکیل این وزارتخانه، گفت: در اصلاحیه‌ای که انجام شده بود اشاره شده بود تنها قرار است عنوان تغییر کند و از معاونت به وزارت تبدیل شود و این تغییر عنوان،  هزینه چندانی در بر ندارد.

وی درباره برگزاری انتخابات الکتریکی در اسفندماه، گفت: احراز هویت قطعا الکتریکی خواهد بود و هر مرحله‌ای که وزارت کشور آمادگی داشته باشد، ما هم می‌توانیم انجام دهیم.

سخنگوی شورای نگهبان درباره این ادعا که حقوقدانان معرفی شده به مجلس دارای گرایش سیاسی خاص است، اظهار داشت: قسمت دوم سوال را از مجلس بپرسید چراکه آنها به حقوقدانان رای دادند و می‌توانستند به این افراد رای ندهند ولی من فکر می‌کنم اعضای شورا چه حقوقدانان و چه فقهای محترم براساس قانون عمل خواهند کرد و نگاه سلیقه‌ای روی نخواهد داد.

کدخدایی درباره احتمال تحریم آیت‌الله جنتی بعد از تحریم ظریف، گفت: یاوه‌گویی‌های ترامپ و آمریکا را جدی نمی‌گیریم و در تحریم وزیر امور خارجه، همبستگی مردم پاسخ به اقدامات و سیاست‌های استکباری آمریکا بود.

وی درباره نحوه انتخاب ناظران مردمی، گفت: در هییت مرکزی این بار پیشنهاد شد شاخص‌هایی را برای ناظران تنظیم کنیم و براساس شاخص‌ها ناظران را انتخاب کنیم که شاخص‌های خوبی هم بوده و احتمالا رسانه‌ای خواهیم کرد.

سخنگوی شورای نگهبان درباره انتشار اسنادی مبنی بر فساد برخی مسئولان، گفت: این اسناد باید صحت و سقمش معلوم شود و اگر صحت داشته باشد در بررسی صلاحیت‌ها تاثیر دارد.

کدخدایی درباره تعداد نیروهایی که در هیئت نظارت هستند، گفت: این افراد حدود ۱۰۰ نفر هستند و ناظران مردمی هم در هر دوره فرق دارد.

  • 13
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش