۱۶:۳۹ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۳۰۶۱۸۰
ایران

لیست پرسپولیس برای بازیکن بزرگسال جایی ندارد: چند نفر می‌روند؟

تیم پرسپولیس,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,نقل و انتقالات فوتبال
پرسپولیس با همین بازیکنانی که دارد، هم لیست بزرگسالانش پر است و هم لیست زیر ۲۵ ساله‌هایش. حالا باید ببینیم از این تعداد، چند بازیکن می‌روند و این باشگاه چند جای خالی برای جذب بازیکن جدید خواهد داشت.

لیست پرسپولیس برای بازیکن بزرگسال جایی ندارد

در فهرست بازیکنان بزرگسال پرسپولیس نام عالیشاه، ماهینی، سروش، سیدجلال، شجاع ، بیرانوند، کمال، انصاری، شریفی، شیری، نوراللهی، ربیع‌خواه، مصلح، رادوشویچ و بودیمیر به چشم می‌خورد. علاوه بر این ۱۵ نفر، چهار تا از بازیکنان پرسپولیس ۲۵ ساله هستند یا در حوالی ۲۵ سالگی بسر می‌برند که فصل آینده فقط یکی از آن‌ها در لیست زیر ۲۵ سال قرار خواهد گرفت و سه نفر دیگر وارد فهرست بزرگسالان می‌شوند. از این جمع علیپور و نعمتی تا فصل قبل زیر ۲۵ سال بودند که حالا هر دو به فهرست بزرگسال درآمده‌اند. بدین ترتیب لیست ۱۸ نفره بازیکنان بزرگسال پرسپولیس همین حالا که این باشگاه هیچ فعالیتی در نقل و انتقالات نداشته و هیچ بازیکنی را هم رد نکرده، پر است و بای جذب بازیکن جدید باید چند نفر را کنار بگذارد.

با ورود به فصل نقل و انتقالات و انتشار خبرهایی که هر روز از رفت و آمد بازیکنان بین باشگاه‌ها می‌گویند، حالا نگاه هواداران پرسپولیس هم بیشتر از قبل به فهرست اسامی بازیکنان مورد نظر این باشگاه معطوف خواهد شد و مهم‌تر اینکه حساسیت‌ها درباره بازیکنان بزرگسال، زیر ۲۵ سال و زیر ۲۳ سال مثل هر سال دوچندان می‌شود.

بر اساس آنچه برانکو ایوانکوویچ در آخرین دیدارهایش با مدیران پرسپولیس اعلام کرده، او به همه بازیکنان فصل گذشته نیاز دارد و خواهان ماندن همه‌ی آنها در تیم شده است. مگر اینکه بازیکنان پیشنهاد داخلی و خارجی داشته و خودشان مایل به جدایی باشند. با این حساب چنانچه فرض کنیم همه بازیکنان بزرگسال پرسپولیس در تیم فصل آینده هم حضور خواهند داشت، همین حالا لیست پرسپولیس پر است و این باشگاه دیگر نمی‌تواند بازیکن جدیدی جذب کند.

در فهرست بازیکنان بزرگسال پرسپولیس نام بازیکنانی مثل امید عالیشاه، حسین ماهینی، سروش رفیعی، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، علیرضا بیرانوند، کمال کامیابی‌نیا، محمد انصاری، مهدی شریفی، مهدی شیری، احمد نوراللهی، محسن ربیع‌خواه، شایان مصلح، بوژیدار رادوشویچ و ماریو بودیمیر به چشم می‌خورد.

علاوه بر این ۱۵ نفر، چهار تا از بازیکنان پرسپولیس ۲۵ ساله هستند یا در حوالی ۲۵ سالگی بسر می‌برند که فصل آینده فقط یکی از آن‌ها در لیست زیر ۲۵ سال قرار خواهد گرفت و سه نفر دیگر وارد فهرست بزرگسالان می‌شوند. از این جمع علی علیپور و سیامک نعمتی تا فصل قبل در فهرست زیر ۲۵ سال قرار داشتند که حالا هر دو به فهرست بزرگسال درآمده‌اند. نعمتی متولد ۲۸/۱/۷۳ است و تاریخ تولد علیپور ۱۱/۵/۷۳ ثبت شده. در واقع نعمتی حدود دو ماه قبل ۲۵ ساله شده و علیپور حدود یک و نیم ماه دیگر یعنی تقریبا همزمان با شروع فصل تازه‌ی لیگ برتر ۲۵ ساله خواهد شد.

از سوی دیگر آدام همتی متولد ۲/۱۱/۷۳ و مهدی ترابی متولد ۱۹/۶/۷۳ است که اولی حدود ۷ ماه دیگر و دومی سه ماه دیگر ۲۵ ساله خواهند شد اما با توجه به اینکه مبنای سازمان لیگ بازیکنان دو ماه آخر سال ۷۳ خواهد بود، تنها آدام همتی می‌تواند در لیست زیر ۲۵ ساله‌های پرسپولیس جای بگیرد و مهدی ترابی هم مثل نعمتی و علیپور بازیکن بزرگسال این تیم خواهد بود.

بدین ترتیب لیست ۱۸ نفره بازیکنان بزرگسال پرسپولیس همین حالا که این باشگاه هیچ فعالیتی در نقل و انتقالات نداشته و هیچکدام از بازیکنانش را هم رد نکرده، پر است. مگر اینکه بازیکنی با انتقال به تیم‌های خارجی یا داخلی از این لیست خارج شود و جا را برای خریدهای تازه باز کند.

به این ترتیب و با این بازیکنان، لیست زیر ۲۵ سال پرسپولیس شامل آدام همتی، بشار رسن و محمد نادری می‌شود که این دو نفر آخر ۲۳ ساله هستند. طبق قانون سازمان لیگ هر تیم لیگ برتری می‌تواند ۱۸ بازیکن بزرگسال، سه بازیکن زیر ۲۵ سال، ۹ بازیکن زیر ۲۳ سال، ۱۲ بازیکن امید و ۱۵ بازیکن رده جوانان داشته باشد. البته در نمونه لیستی که در سایت سازمان لیگ قرار داده شده، در صفحه اول می‌توان نام ۲۷ بازیکن را وارد کرد (احتمالا شامل مجموع نفرات بزرگسال و زیر ۲۳ سال)، در صفحه دوم نیز ۵ خانه خالی برای بازیکنان زیر ۲۱ سال (امید) و سه خانه خالی برای بازیکنان زیر ۱۹ سال (جوانان) در نظر گرفته شده است.

پرسپولیس تا اینجای کار و با همین بازیکنانی که دارد، هم لیست بزرگسالانش برای فصل آینده پر است و هم لیست زیر ۲۵ ساله‌هایش. حالا باید ببینیم از این تعداد، چند بازیکن پرسپولیس را ترک می‌کنند و این باشگاه چند جای خالی برای جذب بازیکن جدید خواهد داشت.

درست است که برانکو گفته همه‌ بازیکنان فصل گذشته را می‌خواهد اما گزینه‌های جدایی از پرسپولیس تعدادشان خیلی زیاد است. از علیرضا بیرانوند گرفته تا خارجی‌هایی که شاید دیگر برنگردند. بیرانوند اگر برود، دروازه‌ی پرسپولیس خالی می‌ماند و این در حالی است که شاید رادوشویچ را هم بخاطر مشکلات مالی دیگر در جمع قرمزها نبینیم.

علی علیپور، مهدی ترابی و بشار رسن دیگر بازیکنانی هستند که شانس لژیونر شدن دارند و احتمال جدایی‌شان هست. هر چند تا امروز فقط علیپور پیشنهادهایش را به باشگاه برده. البته هم او قراداد دارد هم ترابی اما این بند در قراردادهایشان هست که اگر پیشنهاد خارجی داشته باشند، بتوانند بروند. رسن هم که اصلا قرارداد ندارد و بر خلاف ادعای مدیران باشگاه در مورد توافق با او، تا وقتی طلب ۷۰ هزار دلاری‌اش را نگیرد پای میز مذاکره نخواهد نشست.

در مورد بودیمیر هم وضعیت همین است و او تهدید کرده که تنها در صورت پرداخت شدن مطالباتش به پرسپولیس برمی‌گردد وگرنه به فیفا شکایت خواهد کرد. از بین پرسپولیسی‌ها شاید فقط مهدی شریفی (که قرارداد دارد) شانس چندانی برای ماندن نداشته باشد اما باشگاه حتی برای نگه داشتن محمد نادری که قرارداد قرضی‌اش حالا بی‌اعتبار شده، باید دست‌کم یک جا را خالی کند و باید ببینیم این قرعه به نام کدام بازیکن می‌افتد.

ir​an-varzeshi.‎​com
 • 15
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.8 stars from 20 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۲ مرداد
  اینترنشنال چمپیونز کاپ ۲۰۱۹
  بایرن مونیخ - میلان
  ساعت: ۰۵:۳۰
 • اینترنشنال چمپیونز کاپ ۲۰۱۹
  یوونتوس - اینتر
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • پنجشنبه ۳ مرداد
  اینترنشنال چمپیونز کاپ ۲۰۱۹
  تاتنهام - منچستریونایتد
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • شنبه ۵ مرداد
  اینترنشنال چمپیونز کاپ ۲۰۱۹
  رئال مادرید - اتلتیکومادرید
  ساعت: ۰۴:۰۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید