یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
۱۱:۱۰ - ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۲۰۳۵
لژیونرها

بدترین روند ستاره ایرانی پورتو در ۳ فصل اخیر| طارمی: بازیکنان لیگ رفتارشان را در تیم ملی عوض کنند!

مهدی طارمی,ناکامی مهدی طارمی درگلزنی
طارمی در دیدارهای اخیر که برای پورتو و تیم ملی ایران به میدان رفته در گلزنی ناکام بوده است.

مهدی طارمی در هفته های اخیر از آن مهاجم آماده و سرحال ۲ فصل اخیر فاصله گرفته و نتوانسته انتظارات را برآورده کند. وی و هم تیمی هایش شنبه شب برابر سانتاکلارا با زحمت زیادی توانستند ۳ امتیاز این مسابقه را تصاحب کنند و همین موضوع باعث نگرانی هواداران پورتو در آستانه مصاف حساس چهارشنبه شب برابر چلسی در لیگ قهرمانان شده است.

پورتو در بازی رفت برابر این حریف انگلیسی طارمی و اولیویرا را به علت محرومیت در اختیار ندارد و غیبت این ۲ بازیکن امکان دارد برای سرجیو کونسیسائو و شاگردانش مسئله ساز شود. این مربی جوان با توجه به اختلاف ۱۰ امتیازی با اسپورتینگ لیسبون صدرنشین به خوبی می داند که تیمش شانس زیادی برای رقابت برای دفاع از عنوان قهرمانی خود ندارد و به همین علت در دیدار شنبه شب و در نیمه دوم برخی ستاره هایش را بیرون کشید تا برای مسابقه با چلسی آماده باشند. با این حال طارمی که در اواخر مسابقه تعویض شد و خطای پنالتی ای که منجر به گل نخست تیمش شد را هم گرفت نتوانست انتظارات را برآورده کند و نمره خوبی در پایان بازی نگرفت.

طارمی در دیدارهای گذشته که برای پورتو و تیم ملی ایران به میدان رفته در گلزنی ناکام بوده است. سایت« اوجوگو» پرتغال نیز با اشاره به این روند ضعیف و آمار منفی این مهاجم ایرانی نوشته است:« مهدی طارمی در دیدار برابر سانتاکلارا نیز فرصت های گلزنی را از دست داد تا بدون گل زده این مسابقه را خاتمه دهد. او حالا بیشترین روند ناکامی در گلزنی را در طول دوران فوتبال خود دارد. او با احتساب دیدارهای اخیر تیم ملی ایران و پورتو مجموعا ۹ مسابقه است که نتوانسته گلزنی کند که روندی بسیار بد برایش محسوب می شود. او روز شنبه برابر سانتاکلارا نیز ۲ فرصت خوب گلزنی در نیمه دوم به دست آورد که در هر ۲ مورد ناموفق بود و ضرباتش نتوانست گلر حریف را تسلیم کند. البته او در این مسابقه توانست یک پنالتی برای تیمش بگیرد که سرجیو اولیویرا آنرا به گل اول پورتو تبدیل کرد ولی طلسم گل نزدن هایش همچنان ادامه پیدا کرد. این بازیکن ۲۸ ساله هفته گذشته در دیدار تدارکاتی تیم ملی ایران برابر سوریه به میدان رفت که در آن بازی هم نتوانست گلی به ثمر برساند. طارمی قبل از پیوستن به پورتو در الغرافه قطر و ریوآوه پرتغال بازی میکرد و در این دو تیم سابقه نداشت که در این تعداد مسابقه نتواند دروازه حریفان را باز کند. فصل قبل و در ترکیب ریوآوه بیشترین دوره گل نزدن های او ۵ مسابقه طول کشید و پس از آن مجددا درخشش خود را شروع کرد.»

طارمی در این مسابقه اگرچه روی گل نخست تیمش تأثير مستقیم داشت ولی درنهایت از سایت گل پوینت نمره ضعیفی گرفت و در بین نفرات ناکام تیمش قرار داشت. این سایت به او نمره ۴.۷ داد و نوشت که این مهاجم ایرانی هر ۷ موقعیت مناسب گلزنی که در دیدارهای اخیر نصیبش شده را از دست داده است. به نظر میرسد اخراج عجیب و غیرحرفه ای در دیدار برابر یوونتوس در لیگ قهرمانان باعث افت روحیه طارمی شده و این بازیکن هنوز نتوانسته شرایط مناسب خود در هفته های قبل را بازیابی کند، با این حال مربیان پورتو که تیم شان برای ادامه درخشش در لیگ قهرمانان اروپا باید از سد چلسی بگذرد، امیدوارند مهاجم ایرانی به روزهای خوب گذشته برگردد هرچند بازی رفت برابر نماینده انگلیس را از دست داده است.

طارمی: بی‌برنامه‌ترین تیم آسیا بودیم | بازیکنان لیگ رفتارشان را در تیم ملی عوض کنند!

مهدی طارمی اعتقاد دارد تیم‌ملی در شرایط بسیار ویژه‌ای است و به بازیکنان توصیه می‌کند این شرایط را درک کنند. به‌خصوص بازیکنانی که از لیگ ایران می‌آیند و طارمی تحلیل جالبی از آن‌ها دارد: در لیگ ایران زیاد لی‌لی به لالای بازیکن می‌گذارند!

مهدی طارمی,ناکامی مهدی طارمی درگلزنی

به گزارش همشهری‌آنلاین -، زوج مهدی طارمی و سردار آزمون در بازی‌های مقدماتی دوره قبل جام‌جهانی، عملکرد خیره‌کننده‌ای داشتند تا حدی که کی‌روش در روسیه نیز از همین زوج استفاده کرد. هم‌اکنون هم با وجود اینکه خیلی‌ها به سبک بازی تیم ملی انتقاد دارند اما امیدوارند با توانایی فنی بازیکنانی نظیر طارمی و سردار آزمون تیم‌ملی بتواند در بازی‌های برگشت با بحرین و عراق نتایج دور رفت را جبران کند. مهدی طارمی در گفت‌وگوی اختصاصی با همشهری از شرایط تیم‌ملی و فوتبال ایران در این روزها گفته است.

از بازی دوستانه تیم ملی مقابل سوریه شروع کنیم که با ۳ گل پیروز شدید. نظرتان درمورد روند فنی این بازی چیست؟

بازی خوبی بود. متأسفانه بازی‌های دوستانه‌مان یک مقدار کم بود ولی تحت شرایط فعلی بازی مقابل سوریه خیلی خوب بود. در جریان بازی هم چند موقعیت گل داشتیم که نتوانستیم گل بزنیم اما در نهایت توانستیم پیروز شویم. ان‌شاءالله بتوانیم همین روند را در بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی ادامه بدهیم.

با توجه به شکست‌های دور رفت مقابل بحرین و عراق نگرانی‌هایی وجود دارد که آیا تیم ملی می‌تواند از گروه خود صعود کند یا نه. آن هم در شرایطی که در دوره گذشته توانسته بودیم به‌عنوان یکی از نخستین تیم‌ها به جام‌جهانی صعود کنیم.

در آن برهه شرایط تفاوت داشت. وقتی ساختار فدراسیون درست نباشد طبیعتا نتیجه هم نمی‌تواند ایده‌آل باشد. در زمان بازی‌های رفت، نه رئیس فدراسیون داشتیم و نه مشخص بود که در فوتبال این مملکت چه اتفاقاتی دارد می‌افتد! متأسفانه خیلی برهه بدی بود. حالا امیدوارم با این روندی که وجود دارد و با کمک رئیس جدید فدراسیون در آینده با برنامه‌ریزی منظم بتوانیم راه را برای خودمان هموار کنیم و ان‌شاءالله که بتوانیم به مرحله بعدی مقدماتی جام‌جهانی صعود کنیم.

به مشکلات مدیریتی فدراسیون فوتبال که در بازی‌های رفت دور مقدماتی داشتیم اشاره کردید. اما آیا مشکلاتی هم در بین بازیکنان و به‌خصوص کادر فنی وقت وجود داشت؟ به‌ویژه وقتی به عراق و بحرین باختیم در مورد ویلموتس بحث‌های انتقادی و حاشیه‌ای زیاد بود.

گفتم وقتی برنامه‌ریزی وجود نداشته باشد این اتفاقات هم در فوتبال طبیعی است. مهم نیست شما چه بازیکنانی داشته باشید، مهم این است که کدام تیم برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تری دارد که متأسفانه ما بی‌برنامه‌ترین تیم آسیا بودیم و متأسفانه آن اتفاقات برایمان افتاد. ولی حالا این مسیری که پیش گرفته‌ایم ان‌شاءالله مسیر خیلی خوبی باشد و بتوانیم به مرحله بعد صعود کنیم.

میزبانی کشور بحرین را چطور ارزیابی می‌کنی؟ بحرینی‌ها در بازی رفت یکسری حاشیه‌سازی کردند و حالا همه بازی‌های ما در دور برگشت در این کشور است.

این هم متأسفانه به مدیریت برمی‌گردد که ما در آن دوره رئیس فدراسیون نداشتیم. موقعی که مسئولان بحرین و عراق در AFC اهداف و برنامه‌هایشان را دنبال می‌کردند تا میزبانی بازی‌ها را بگیرند ما متأسفانه اینجا درگیر یک‌سری مسائل پیرامون انتخاب رئیس فدراسیون بودیم. این بی‌برنامگی لطمه بزرگی به ما زد.

به‌نظرت ما امکانات کافی داشتیم که به‌جای بحرین میزبان تیم‌های این گروه باشیم؟

مطمئن باشید کشور بحرین امکاناتش بیشتر از ما نبوده است. شک نکنید. نه بحرین، نه عراق و نه کشورهای دیگری که در گروه ما هستند. چون ما حداقل یک ورزشگاه آزادی داریم، یک ورزشگاه در اصفهان داریم، یک ورزشگاه خوب در مشهد داریم. حداقل سه چهار جا داریم که بتوانیم میزبانی این بازی‌ها را بگیریم و در حد خوب و مطلوب برگزار کنیم. حالا خواهیم دید میزبانی بحرین هم چطور خواهد بود!

احتمالا در خردادماه که زمان بازی‌های تیم ملی است در کشور بحرین گرمای وحشتناکی حاکم خواهد بود. پیش‌بینی این موضوع را کردید؟

متأسفانه دادن میزبانی به بحرین یک تصمیم به‌شدت غیرفوتبالی بود. ولی دیگر مهم نیست، اتفاقی است که افتاده، آن هم با بی‌برنامگی خودمان! ولی ان‌شاءالله که با همت بازیکنان بتوانیم این مرحله را پشت سر بگذاریم و به مراحل بعد امید ببندیم.

آخرین بار که با شما صحبت می‌کردیم بعد از بازی با ازبکستان در مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه بود که با پیروزی در آن بازی با وجود اینکه هنوز ۲ مسابقه مانده بود ما به‌عنوان دومین تیم بعد از برزیل صعودمان را به جام‌جهانی قطعی کردیم. به‌نظرت چرا ما اینطور نزول کردیم؟

به‌نظرم به گذشته برنگردیم خیلی بهتر است. چون اتفاقاتی که در گذشته رخ داده را همه می‌دانیم؛ اینکه اردوهای تیم ملی چطور بوده و چه شرایطی داشته است. اما هم‌اکنون شرایط خیلی متفاوت است و ان‌شاءالله که چشم امیدمان به آینده باشد تا بهترین اتفاقات را برای مردم خوب کشورمان رقم بزنیم. با این شرایط فوتبال ایران، ما بیست سی سال از فوتبال دنیا عقب هستیم. حالا اگر این جام‌جهانی هم نرویم فکر کنم ۸ سال عقب می‌افتیم.

شما توجه کنید ۴ سال منتظر ماندیم تا این جام‌جهانی برسد و ۴ سال هم باید بمانیم که جام‌جهانی بعدی برسد. در این شرایط واقعا یک نسل فوتبال ایران می‌سوزد. تنها ما هم نیستیم، این مسئله برای کل فوتبالیست‌های لیگ برتر و سایر رده‌ها هم هست. همه و همه ضربه می‌خورند. دیگر پول هم به فدراسیون فوتبال نمی‌آید. اگر تیم‌ملی به جام‌جهانی برود یک پول خوبی گیر فدراسیون می‌آید. اگر همان پول هم گیر فدراسیون نیاید واقعا شرایط سخت‌تر می‌شود. این چند سال که پول خوبی گیرشان آمد، توانستند یک زخم‌هایی را از این فوتبال برطرف کنند. البته شاید هم نکردند که اوضاع بدتر شد!

ولی باز هم صعود به جام‌جهانی اعتبار است. همین که اعتبارمان را بتوانیم حفظ کنیم خیلی مهم است. ما هفت هشت سال در رده اول آسیا بودیم اما الان با این شرایطی که در مرحله رفت بازی‌ها داشتیم اعتبارمان کمتر شده است. باید ایران را به جایگاه اصلی‌اش برگردانیم. باید ارزش و جایگاه پیراهن تیم‌ملی را روزبه‌روز بالاتر ببریم. حرف مهم دیگری هم دارم.

درباره چه موضوعی؟

بازیکنانی که به تیم‌ملی دعوت می‌شوند باید بدانند کجا می‌آیند. اینجا تیم‌ملی است و با رده باشگاهی خیلی فرق دارد. هیچ بازی دوستانه‌ای در تیم ملی وجود ندارد. باید بدانند کجا آمده‌اند و تفکرشان را از لیگ ایران بیرون بیاورند. به‌نظر من در لیگ ایران خیلی بیش از حد، لی‌لی به لالای این بازیکنان می‌گذارند. باید از آن ذهنیت بیرون بیایند و با زندگی واقعی مواجه شوند. باید نگاه‌شان به آینده باشد تا بتوانیم همه دست در دست هم به مرحله بعدی صعود کنیم.

 • 17
 • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امام هادی (ع),نحوه شهادت امام هادی (ع),امام هادی علیه السلام زندگی نامه امام هادی (ع) امام دهم شیعیان

زاده:۱۵ ذی الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری

زادگاه:یکی از محله های نزدیک مدینه به نام صریا 

درگذشته:۳ رجب سال ۲۵۴ هجری قمری

محل دفن:سامرا

والدین:جواد ، سمانه مغربیه معروف به سیّده  

ادامه
مهستی گنجوی,زندگی نامه مهستی گنجوی,رباعیات عاشقانه مهستی گنجوی زندگینامه مهستی گنجوی یکی از شاعران زن متقدم ادبیات فارسی

زاده: پنجم/ششم قـ.

زادگاه:گنجه

پیشه:دبیر

ملیت:ایرانی

آرامگاه:گنجه، آذربایجان

ادامه
هوروش بند,بیوگرافی هوروش بند,تشکیل هوروش بند بیوگرافی هوروش بند یکی از گروههای موسیقی پاپ (+ تصاویر)

متولد:۱۷ مرداد ۱۳۷۲

زادگاه:کوهدشت

فعالیت:خوانندگی

ملیت:ایرانی

شروع فعالیت در هوروش بند: از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ادامه
عباس جدیدی,عباس جدیدی کیست,کشتی عباس جدیدی بیوگرافی عباس جدیدی نماینده چهارمین دوره شورای شهر تهران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ دی ۱۳۴۸ خورشیدی

زادگاه:تهران

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

دین:اسلام

ادامه
مایک پومپئو,بیوگرافی مایک پومپئو,زندگی نامه مایک پومپئو بیوگرافی مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا (+ تصاویر)

زاده:۳۰ دسامبر ۱۹۶۳

زادگاه:اورنج، کالیفرنیا

حزب سیاسی:حزب جمهوری خواه ایالات متحده آمریکا

محل تحصیل:آکادمی نظامی وست پوینت

مدرسه:حقوق هاروارد

همسران:لزلی لیبرت، سوزان جاستیس مُستروس

ادامه
سعید آقاخانی,زندگی نامه سعید آقاخانی,ازدواج سعید آقاخانی بیوگرافی سعید آقاخانی نویسنده و کارگردان مشهور سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۴ اسفند ماه ۱۳۵۰

محل تولد: بیجار- کردستان

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

حرفه:بازیگر، نویسنده و کارگردان

 سالهای فعالیت:۱۳۷۲ تاکنون

وضعیت تأهل: متاهل

ادامه
هومن برق نورد,عکس های هومن برق نورد,عکس هومن برق نورد و همسرش بیوگرافی هومن برق نورد بازیگر معروف سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۸/۱۰/۵

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

زمینه فعالیت:سینما تلویزیون تئاتر

سال های فعالیت:۱۳۶۹ تاکنون

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
حسن یزدانی,زندگینامه حسن یزدانی,حسن یزدانی,تصاویر حسن یزدانی بیوگرافی حسن یزدانی از نابغه های کشتی آزاد ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ دی ماه ۱۳۷۳

محل تولد: جویبار

ملیت: ایرانی

حرفه: کشتی گیر

قد: ۱۸۱ cm

ادامه
عیسی آل کثیر,بیوگرافی عیسی آل کثیر,زندگی نامه عیسی آل کثیر بیوگرافی عیسی آل کثیر بازیکن سرشناس فوتبال ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ بهمن۱۳۶۸

محل تولد:دزفول، ایران

قد:۱٫۸۳ متر

پست:مهاجم

ملیت:ایرانی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۸ فروردین
  لیگ قهرمانان آسیا
  الریان - پرسپولیس
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  تراکتور - الشارجه امارات
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  فولاد - الوحدات اردن
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • فینال جام حذفی اسپانیا
  بیلبائو - بارسلونا
  ساعت: ۲۳:۵۹
 • یکشنبه ۲۹ فروردین
  بسکتبال NBA
  یوتا جاز - لس آنجلس لیکرز
  ساعت: ۰۱:۱۰
 • هفته ۳۲ لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - برنلی
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • فینال لیگ برتر بسکتبال
  شهرداری گرگان - مهرام
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • دوشنبه ۳۰ فروردین
  لیگ قهرمانان آسیا
  الشرطه عراق - استقلال
  ساعت: ۰۰:۴۵
 • هفته ۳۲ لیگ برتر انگلیس
  لیدز - لیورپول
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش