یکشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰
۱۱:۱۰ - ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۲۰۳۵
لژیونرها

بدترین روند ستاره ایرانی پورتو در ۳ فصل اخیر| طارمی: بازیکنان لیگ رفتارشان را در تیم ملی عوض کنند!

مهدی طارمی,ناکامی مهدی طارمی درگلزنی
طارمی در دیدارهای اخیر که برای پورتو و تیم ملی ایران به میدان رفته در گلزنی ناکام بوده است.

مهدی طارمی در هفته های اخیر از آن مهاجم آماده و سرحال ۲ فصل اخیر فاصله گرفته و نتوانسته انتظارات را برآورده کند. وی و هم تیمی هایش شنبه شب برابر سانتاکلارا با زحمت زیادی توانستند ۳ امتیاز این مسابقه را تصاحب کنند و همین موضوع باعث نگرانی هواداران پورتو در آستانه مصاف حساس چهارشنبه شب برابر چلسی در لیگ قهرمانان شده است.

پورتو در بازی رفت برابر این حریف انگلیسی طارمی و اولیویرا را به علت محرومیت در اختیار ندارد و غیبت این ۲ بازیکن امکان دارد برای سرجیو کونسیسائو و شاگردانش مسئله ساز شود. این مربی جوان با توجه به اختلاف ۱۰ امتیازی با اسپورتینگ لیسبون صدرنشین به خوبی می داند که تیمش شانس زیادی برای رقابت برای دفاع از عنوان قهرمانی خود ندارد و به همین علت در دیدار شنبه شب و در نیمه دوم برخی ستاره هایش را بیرون کشید تا برای مسابقه با چلسی آماده باشند. با این حال طارمی که در اواخر مسابقه تعویض شد و خطای پنالتی ای که منجر به گل نخست تیمش شد را هم گرفت نتوانست انتظارات را برآورده کند و نمره خوبی در پایان بازی نگرفت.

طارمی در دیدارهای گذشته که برای پورتو و تیم ملی ایران به میدان رفته در گلزنی ناکام بوده است. سایت« اوجوگو» پرتغال نیز با اشاره به این روند ضعیف و آمار منفی این مهاجم ایرانی نوشته است:« مهدی طارمی در دیدار برابر سانتاکلارا نیز فرصت های گلزنی را از دست داد تا بدون گل زده این مسابقه را خاتمه دهد. او حالا بیشترین روند ناکامی در گلزنی را در طول دوران فوتبال خود دارد. او با احتساب دیدارهای اخیر تیم ملی ایران و پورتو مجموعا ۹ مسابقه است که نتوانسته گلزنی کند که روندی بسیار بد برایش محسوب می شود. او روز شنبه برابر سانتاکلارا نیز ۲ فرصت خوب گلزنی در نیمه دوم به دست آورد که در هر ۲ مورد ناموفق بود و ضرباتش نتوانست گلر حریف را تسلیم کند. البته او در این مسابقه توانست یک پنالتی برای تیمش بگیرد که سرجیو اولیویرا آنرا به گل اول پورتو تبدیل کرد ولی طلسم گل نزدن هایش همچنان ادامه پیدا کرد. این بازیکن ۲۸ ساله هفته گذشته در دیدار تدارکاتی تیم ملی ایران برابر سوریه به میدان رفت که در آن بازی هم نتوانست گلی به ثمر برساند. طارمی قبل از پیوستن به پورتو در الغرافه قطر و ریوآوه پرتغال بازی میکرد و در این دو تیم سابقه نداشت که در این تعداد مسابقه نتواند دروازه حریفان را باز کند. فصل قبل و در ترکیب ریوآوه بیشترین دوره گل نزدن های او ۵ مسابقه طول کشید و پس از آن مجددا درخشش خود را شروع کرد.»

طارمی در این مسابقه اگرچه روی گل نخست تیمش تأثير مستقیم داشت ولی درنهایت از سایت گل پوینت نمره ضعیفی گرفت و در بین نفرات ناکام تیمش قرار داشت. این سایت به او نمره ۴.۷ داد و نوشت که این مهاجم ایرانی هر ۷ موقعیت مناسب گلزنی که در دیدارهای اخیر نصیبش شده را از دست داده است. به نظر میرسد اخراج عجیب و غیرحرفه ای در دیدار برابر یوونتوس در لیگ قهرمانان باعث افت روحیه طارمی شده و این بازیکن هنوز نتوانسته شرایط مناسب خود در هفته های قبل را بازیابی کند، با این حال مربیان پورتو که تیم شان برای ادامه درخشش در لیگ قهرمانان اروپا باید از سد چلسی بگذرد، امیدوارند مهاجم ایرانی به روزهای خوب گذشته برگردد هرچند بازی رفت برابر نماینده انگلیس را از دست داده است.

طارمی: بی‌برنامه‌ترین تیم آسیا بودیم | بازیکنان لیگ رفتارشان را در تیم ملی عوض کنند!

مهدی طارمی اعتقاد دارد تیم‌ملی در شرایط بسیار ویژه‌ای است و به بازیکنان توصیه می‌کند این شرایط را درک کنند. به‌خصوص بازیکنانی که از لیگ ایران می‌آیند و طارمی تحلیل جالبی از آن‌ها دارد: در لیگ ایران زیاد لی‌لی به لالای بازیکن می‌گذارند!

مهدی طارمی,ناکامی مهدی طارمی درگلزنی

به گزارش همشهری‌آنلاین -، زوج مهدی طارمی و سردار آزمون در بازی‌های مقدماتی دوره قبل جام‌جهانی، عملکرد خیره‌کننده‌ای داشتند تا حدی که کی‌روش در روسیه نیز از همین زوج استفاده کرد. هم‌اکنون هم با وجود اینکه خیلی‌ها به سبک بازی تیم ملی انتقاد دارند اما امیدوارند با توانایی فنی بازیکنانی نظیر طارمی و سردار آزمون تیم‌ملی بتواند در بازی‌های برگشت با بحرین و عراق نتایج دور رفت را جبران کند. مهدی طارمی در گفت‌وگوی اختصاصی با همشهری از شرایط تیم‌ملی و فوتبال ایران در این روزها گفته است.

از بازی دوستانه تیم ملی مقابل سوریه شروع کنیم که با ۳ گل پیروز شدید. نظرتان درمورد روند فنی این بازی چیست؟

بازی خوبی بود. متأسفانه بازی‌های دوستانه‌مان یک مقدار کم بود ولی تحت شرایط فعلی بازی مقابل سوریه خیلی خوب بود. در جریان بازی هم چند موقعیت گل داشتیم که نتوانستیم گل بزنیم اما در نهایت توانستیم پیروز شویم. ان‌شاءالله بتوانیم همین روند را در بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی ادامه بدهیم.

با توجه به شکست‌های دور رفت مقابل بحرین و عراق نگرانی‌هایی وجود دارد که آیا تیم ملی می‌تواند از گروه خود صعود کند یا نه. آن هم در شرایطی که در دوره گذشته توانسته بودیم به‌عنوان یکی از نخستین تیم‌ها به جام‌جهانی صعود کنیم.

در آن برهه شرایط تفاوت داشت. وقتی ساختار فدراسیون درست نباشد طبیعتا نتیجه هم نمی‌تواند ایده‌آل باشد. در زمان بازی‌های رفت، نه رئیس فدراسیون داشتیم و نه مشخص بود که در فوتبال این مملکت چه اتفاقاتی دارد می‌افتد! متأسفانه خیلی برهه بدی بود. حالا امیدوارم با این روندی که وجود دارد و با کمک رئیس جدید فدراسیون در آینده با برنامه‌ریزی منظم بتوانیم راه را برای خودمان هموار کنیم و ان‌شاءالله که بتوانیم به مرحله بعدی مقدماتی جام‌جهانی صعود کنیم.

به مشکلات مدیریتی فدراسیون فوتبال که در بازی‌های رفت دور مقدماتی داشتیم اشاره کردید. اما آیا مشکلاتی هم در بین بازیکنان و به‌خصوص کادر فنی وقت وجود داشت؟ به‌ویژه وقتی به عراق و بحرین باختیم در مورد ویلموتس بحث‌های انتقادی و حاشیه‌ای زیاد بود.

گفتم وقتی برنامه‌ریزی وجود نداشته باشد این اتفاقات هم در فوتبال طبیعی است. مهم نیست شما چه بازیکنانی داشته باشید، مهم این است که کدام تیم برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تری دارد که متأسفانه ما بی‌برنامه‌ترین تیم آسیا بودیم و متأسفانه آن اتفاقات برایمان افتاد. ولی حالا این مسیری که پیش گرفته‌ایم ان‌شاءالله مسیر خیلی خوبی باشد و بتوانیم به مرحله بعد صعود کنیم.

میزبانی کشور بحرین را چطور ارزیابی می‌کنی؟ بحرینی‌ها در بازی رفت یکسری حاشیه‌سازی کردند و حالا همه بازی‌های ما در دور برگشت در این کشور است.

این هم متأسفانه به مدیریت برمی‌گردد که ما در آن دوره رئیس فدراسیون نداشتیم. موقعی که مسئولان بحرین و عراق در AFC اهداف و برنامه‌هایشان را دنبال می‌کردند تا میزبانی بازی‌ها را بگیرند ما متأسفانه اینجا درگیر یک‌سری مسائل پیرامون انتخاب رئیس فدراسیون بودیم. این بی‌برنامگی لطمه بزرگی به ما زد.

به‌نظرت ما امکانات کافی داشتیم که به‌جای بحرین میزبان تیم‌های این گروه باشیم؟

مطمئن باشید کشور بحرین امکاناتش بیشتر از ما نبوده است. شک نکنید. نه بحرین، نه عراق و نه کشورهای دیگری که در گروه ما هستند. چون ما حداقل یک ورزشگاه آزادی داریم، یک ورزشگاه در اصفهان داریم، یک ورزشگاه خوب در مشهد داریم. حداقل سه چهار جا داریم که بتوانیم میزبانی این بازی‌ها را بگیریم و در حد خوب و مطلوب برگزار کنیم. حالا خواهیم دید میزبانی بحرین هم چطور خواهد بود!

احتمالا در خردادماه که زمان بازی‌های تیم ملی است در کشور بحرین گرمای وحشتناکی حاکم خواهد بود. پیش‌بینی این موضوع را کردید؟

متأسفانه دادن میزبانی به بحرین یک تصمیم به‌شدت غیرفوتبالی بود. ولی دیگر مهم نیست، اتفاقی است که افتاده، آن هم با بی‌برنامگی خودمان! ولی ان‌شاءالله که با همت بازیکنان بتوانیم این مرحله را پشت سر بگذاریم و به مراحل بعد امید ببندیم.

آخرین بار که با شما صحبت می‌کردیم بعد از بازی با ازبکستان در مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه بود که با پیروزی در آن بازی با وجود اینکه هنوز ۲ مسابقه مانده بود ما به‌عنوان دومین تیم بعد از برزیل صعودمان را به جام‌جهانی قطعی کردیم. به‌نظرت چرا ما اینطور نزول کردیم؟

به‌نظرم به گذشته برنگردیم خیلی بهتر است. چون اتفاقاتی که در گذشته رخ داده را همه می‌دانیم؛ اینکه اردوهای تیم ملی چطور بوده و چه شرایطی داشته است. اما هم‌اکنون شرایط خیلی متفاوت است و ان‌شاءالله که چشم امیدمان به آینده باشد تا بهترین اتفاقات را برای مردم خوب کشورمان رقم بزنیم. با این شرایط فوتبال ایران، ما بیست سی سال از فوتبال دنیا عقب هستیم. حالا اگر این جام‌جهانی هم نرویم فکر کنم ۸ سال عقب می‌افتیم.

شما توجه کنید ۴ سال منتظر ماندیم تا این جام‌جهانی برسد و ۴ سال هم باید بمانیم که جام‌جهانی بعدی برسد. در این شرایط واقعا یک نسل فوتبال ایران می‌سوزد. تنها ما هم نیستیم، این مسئله برای کل فوتبالیست‌های لیگ برتر و سایر رده‌ها هم هست. همه و همه ضربه می‌خورند. دیگر پول هم به فدراسیون فوتبال نمی‌آید. اگر تیم‌ملی به جام‌جهانی برود یک پول خوبی گیر فدراسیون می‌آید. اگر همان پول هم گیر فدراسیون نیاید واقعا شرایط سخت‌تر می‌شود. این چند سال که پول خوبی گیرشان آمد، توانستند یک زخم‌هایی را از این فوتبال برطرف کنند. البته شاید هم نکردند که اوضاع بدتر شد!

ولی باز هم صعود به جام‌جهانی اعتبار است. همین که اعتبارمان را بتوانیم حفظ کنیم خیلی مهم است. ما هفت هشت سال در رده اول آسیا بودیم اما الان با این شرایطی که در مرحله رفت بازی‌ها داشتیم اعتبارمان کمتر شده است. باید ایران را به جایگاه اصلی‌اش برگردانیم. باید ارزش و جایگاه پیراهن تیم‌ملی را روزبه‌روز بالاتر ببریم. حرف مهم دیگری هم دارم.

درباره چه موضوعی؟

بازیکنانی که به تیم‌ملی دعوت می‌شوند باید بدانند کجا می‌آیند. اینجا تیم‌ملی است و با رده باشگاهی خیلی فرق دارد. هیچ بازی دوستانه‌ای در تیم ملی وجود ندارد. باید بدانند کجا آمده‌اند و تفکرشان را از لیگ ایران بیرون بیاورند. به‌نظر من در لیگ ایران خیلی بیش از حد، لی‌لی به لالای این بازیکنان می‌گذارند. باید از آن ذهنیت بیرون بیایند و با زندگی واقعی مواجه شوند. باید نگاه‌شان به آینده باشد تا بتوانیم همه دست در دست هم به مرحله بعدی صعود کنیم.

 • 17
 • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
زندگی نامه وصال شیرازی,پایان عمر وصال شیرازی,بیوگرافی وصال شیرازی زندگینامه وصال شیرازی یکی از شاعران دوره ی قاجار

زاده:۱۱۹۷( قمری)

زادگاه:شیراز

ملیت:ایرانی

پیشه:شاعر و خوش نویس

آرامگاه:شاهچراغ

ادامه
تهمورث،زندگینامه تهمورث،طهمورث زندگینامه تهمورث، سومین پادشاه پیشدادی

لقب:زیناوند، دیوبند

فرزند:جمشید

تبار:کیومرثیان

نام پدر:هوشنگ

منصب:پادشاهی

ادامه
بردیا سعادت,بیوگرافی بردیا سعادت,زندگینامه بردیا سعادت بیوگرافی بردیا سعادت بازیکن پشت خط زن والیبال (+ تصاویر)

نام و نام خانوادگی:بردیا سعادت

تاریخ تولد:۲۱ مرداد سال ۱۳۸۱

زادگاه:نورآباد ممسنی- استان فارس

سمت:بازیکن والیبال

پست:خط زن

قد:۲۰۷ سانتی متر

ادامه
بیوگرافی علی لهراسبی,عکس علی لهراسبی,آلبوم جدید علی لهراسبی بیوگرافی علی لهراسبی خواننده موسیقی پاپ (+ تصاویر)

نام خانوادگی:لهراسبی

متولد:۲۰ فروردین ۱۳۵۵

زادگاه:تهران

سبک موسیقی:پاپ

ملیت:ایرانی

ادامه
پل رومر,بیوگرافی پل رومر,پل رومر کیست زندگینامه پل رومر اقتصاددان آمریکایی (+ تصاویر)

نام خانوادگی:رومر

زاده:۷ نوامبر ۱۹۵۵

زادگاه:دنور, کلرادو, ایالات متحده

ملیت:آمریکایی

پیشه:اقتصاد دان آمریکایی

ادامه
جوانی حسین پاکدل,زندگی نامه حسین پاکدل,حسین پاکدل بیوگرافی حسین پاکدل نمایشنامه نویس و کارگردان (+ تصاویر خانوادگی)

زادروز:۷ دی ۱۳۳۸

محل تولد:اصفهان

همسر:عاطفه رضوی

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت:نمایشنامه نویس، کارگردان و مجری

ادامه
اشعاری از آذر بیگدلی,سبک ادبی آذر بیگدلی,لقب آذر بیگدلی زندگینامه آذر بیگدلی، نویسنده‌ و شاعر دوره ی ‌افشاریه و زندیه‌

زاده:۱۱۳۴( قمری)

زادگاه:اصفهان

لقب:آذر

پیشه:شاعر، تذکره نویس و ادیب

ملیت:ایرانی

درگذشت:۱۱۹۵( قمری)

ادامه
حضرت مريم,زندگینامه حضرت مريم,بیوگرافی حضرت مريم زندگينامه حضرت مريم (س) و بارداری او

پدر: عمران

لقب:مریم مقدس، مریم باکره، مادر عیسی مسیح

زادگاه:ناصره

فرزند: حضرت عیسی (ع)

روز مقدس:۲۵ مارس مسیحیان - ۱۵ اوت (کاتولیک)

۱۵ اوت مسیحیان - ۲۲ اوت (ارتودوکس)

ادامه
جیمز واتسون,بیوگرافی جیمز واتسون,بیوگرافی جیمز واتسون بیوگرافی جیمز واتسون متخصص آمریکایی در علم ژنتیک (+ تصاویر)

زاده:۶ آوریل ۱۹۲۸

زادگاه:شیکاگو، ایلینوی، ایالات متحده آمریکا

ملیت:آمریکایی

محل تحصیل:دانشگاه شیکاگو، دانشگاه ایندیانا

همسر:الیزابت واتسون

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۶ آذر
  هفته ۱۴ سری آ ایتالیا
  ونیز - اینتر
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • هفته ۱۵ لالیگا
  ویارئال - بارسلونا
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • فینال لیبرتادورس
  پالمیراس - فلامینگو
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۷ آذر
  هفته ۱۵ لیگ یک فرانسه
  سنت اتین - پاری سن ژرمن
  ساعت: ۱۵:۳۰
 • هفته ۱۳ لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - وستهام
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • هفته ۱۳ لیگ برتر انگلیس
  چلسی - منچستریونایتد
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • هفته ۱۴ سری آ ایتالیا
  ناپولی - لاتزیو
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • دوشنبه ۸ آذر
  هفته ۷ لیگ برتر ایران
  سپاهان - نساجی
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • هفته ۷ لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - استقلال
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • هفته ۷ لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - نفت‌ مسجدسلیمان
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • ﺳﻪشنبه ۹ آذر
  هفته ۷ لیگ برتر ایران
  فولاد - تراکتور
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • هفته ۱۵ سری آ ایتالیا
  سالرنیتانا - یوونتوس
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • چهارشنبه ۱۰ آذر
  هفته ۱۵ سری آ ایتالیا
  اینتر - لا اسپزیا
  ساعت: ۲۱:۰۰
 • هفته ۱۴ لیگ برتر انگلیس
  اورتون - لیورپول
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • پنجشنبه ۱۱ آذر
  هفته ۱۴ لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - آرسنال
  ساعت: ۲۳:۴۵
ویژه سرپوش