چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
۱۴:۱۰ - ۰۷ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۸۱۶
اخبار فلزات، طلا و ارز

بازار ارزهای دیجیتال برای سقوط دیگری آماده می شود؟ /هفته گذشته بیت‌کوین چقدر سود کرد؟

تحلیل بازار بیت کوین,سقوط ارز دیجیتال
در حالی که بیت‌کوین و بازار ارزهای دیجیتال به طور کلی در چند روز گذشته در تلاش برای بهبودی بوده‌اند، اما بدتر شدن مشکلات شرکت Three Arrows Capital ‪(۳AC)‬، ممکن است ریزش دیگری را برای بازار رمز ارزها رقم بزند؟

به گزارش اقتصادنیوز، صندوق ۳AC ‪(Three Arrows Capital)‬، یک صندوق تامینی متمرکز بر رمزارزها، بار دیگر در حال تبدیل شدن به تیتر اخبار است و این بار اوضاع بدتر شده است. طبق گزارش‌ها، این شرکت سرمایه‌گذاری رمزنگاری، وام ۱۵۲۵۰ بیت‌کوین و همچنین وام ۶۶۰ میلیون دلاری USDC را نکول کرده است. این نتیجه بازار ارزهای دیجیتال را به یک سقوط دیگر ناشی از ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) سرمایه‌گذاران تهدید می‌کند.

مبنای این نتیجه‌گیری

یک تحلیلگر صنعت رمزنگاری Terra Research Forum با نام مستعار فَت‌من (FatMan)، تجزیه و تحلیل مفصلی از آنچه که در این کمپانی رخ داده است، ارائه می‌دهد. گزارش شده است که ۳AC از وجوه قرض گرفته شده برای اجرای موقعیت‌های خرید اهرمی در بیت‌کوین استفاده کرده است. قیمت مارجین فراخوان بیت‌کوین برای این معامله ۲۴.۰۰۰ دلار بود.

این تحلیل‌گر ادعا کرد که شرکت ۳AC به اندازه هر چیز دیگری حکایت طمع داشت، با توجه به اینکه مدیران آن موقعیت را بدون اطلاع شرکای شرکت اجرا کردند. به گفته فَت‌‌من، آنها ظاهراً موقعیت خرید را مخفی نگه داشته‌اند، زیرا انتظار نداشتند قیمت‌ها به این محدوده پایین کاهش یابد.

فَت‌‌من در ادامه افزود که ۳AC وجوه بیشتری را از شرکت‌های تجاری و دارندگان بزرگ رمزنگاری وام گرفته است، در حالی که بازار در حال سقوط بود، این شرکت در تلاشی برای تضمین نقدینگی بیشتر است. آنها همچنین نتوانستند تجارت قبلی خود را فاش کنند، بنابراین در گودالی که قبلاً در آن بودند حفر کردند.

پرداخت پیپر (piper) یا نه

ظاهراً ۳AC همچنین نتوانست وثیقه لازم برای جلوگیری از انحلال را فراهم کند و فشار فروش بیشتری را به بیت‎کوین اضافه کرد. این امر تقریباً همزمان با کاهش قیمت بیت‌کوین از ۲۴.۰۰۰ دلار به ۲۰.۰۰۰ دلار بود. در این باره تحلیل‌گر فَت‌‌من تخمین می‌زند که ۳AC تا ۲۳ ژوئن ۴۰۰ میلیون دلار دارایی داشت، در حالی که بدهی انباشته شده به ارزش ۲ میلیارد دلار بود. این بدان معناست که بیشتر طلبکاران آن پول خود را پس نخواهند گرفت.

آیا این پیش‌فرض باعث ریزش دیگری در ارزهای دیجیتال می‌شود؟

انحلال موقعیت اهرمی ۳AC قبلاً به بازارها آسیب وارد کرده است. هیچ موقعیت اهرمی دیگری که بتواند در صورت انحلال باعث کاهش بیشتر شود، فعلا وجود ندارد. با این حال، نمی‌توان گفت که سوراخ موش تا کجا ادامه دارد؟ بنابراین مشخص نیست که آیا برخی از طلبکاران یا سایر طرف‌های تحت تأثیر قرار خواهند گرفت که دارایی‌های BTC خود را بفروشند تا بدهی‌های خود را پرداخت کنند یا خیر؟ همچنین ترس، عدم اطمینان و شک ناشی از پیش‌فرض ۳AC ممکن است، باعث فروش بیشتر ناشی از FUD شود. با این حال، این موضوع باید دیده شود، اگرچه بیت‌کوین ساعاتی پس از اعلام پیش‌فرض ۳AC دچار نزولی شد.

هفته گذشته بیت‌کوین چقدر سود کرد؟

بیت‌کوین در هفته گذشته شاهد ۱۵.۳ میلیون دلار ورودی در میان بازار نزولی ارزهای دیجیتال بود و بر اساس گزارش کوین شرز (CoinShares)، جریان‌های خروجی برای وجوه ویژه بیت‌کوین بالغ بر ۴۵۳ میلیون دلار بوده که تمام جریان‌های ورودی شش ماه گذشته را از بین برده است.

تحلیل بازار بیت کوین,سقوط ارز دیجیتال

به گزارش ایسنا و به نقل از کریپتوکارنسی، وجوه اندازه‌گیری‌شده، محصولات سرمایه‌گذاری هستند که سرمایه‌گذاران سنتی را در معرض کریپتو قرار می‌دهند، بدون اینکه مجبور باشند خودشان از رمزارز مزبور نیز نگهداری کنند. هنگامی که سرمایه‌گذاران یک صندوق مبتنی بر رمزنگاری را خریداری می‌کنند، به آن جریان ورودی می‌گویند و معمولا یک علامت صعودی است. فرآیند مخالف، زمانی است که سرمایه‌گذاران از صندوق‌های مذکور خارج می‌شوند و جریان خروجی نامیده می‌شود و اغلب نزولی است.

از نظر دارایی‌های تحت مدیریت (AUM)، خروجی‌های هفته گذشته سومین رکورد بزرگ بود که ۱.۲ درصد از کل AUM کل وجوهی که کوین شرز دنبال می‌کند را تشکیل می‌دهد. بدترین جریان خروجی ۱.۶ درصدی بود که در بازار نزولی ۲۰۱۸ ثبت شد.

با این حال، جریان خروجی هفته گذشته از نظر ارزش دلار بزرگترین مورد است.

به غیر از بیت‌کوین، دارایی‌های دیگر ازجمله اتریوم (۱۰.۹ میلیون دلار)، کاردانو (۰.۸ میلیون دلار)، ترون (۰.۱ میلیون دلار)، پولکادوت (۰.۲ میلیون دلار) و سایر دارایی‌ها (۲.۹ میلیون دلار) مجموعا ۳۰ میلیون دلار ورودی گزارش کردند که منجر به خروج خالص خروجی بالغ بر ۴۲۳ میلیون دلار شد.

چه چیزی باعث خروج بیت‌کوین می‌شود؟

اخیرا، بانک‌های مرکزی ازجمله فدرال رزرو ایالات‌متحده و بانک کانادا افزایش نرخ بهره را به‌عنوان اقدامی برای مبارزه با تورم فزاینده اجرا کرده‌اند. بانک مرکزی کانادا اوایل این ماه نرخ بهره را از یک درصد  به ۱.۵ درصد و فدرال رزرو به نرخ بهره یک درصد ۰.۷۵ درصد افزود و آن را به ۱.۷۵ درصد افزایش داد.

افزایش نرخ اغلب منجر به بازده اوراق قرضه بالاتر می‌شود که ممکن است برای بسیاری از سرمایه‌گذاران جذاب‌تر از صندوق‌های ارز دیجیتال به نظر برسد.

این افزایش‌ها بیشترین ضربه را به تمام بازارها ازجمله ارزهای دیجیتال وارد کرده است اما این سرمایه‌گذاران کانادایی بودند که به نظر می‌رسد بیت‌کوین را به‌طور انبوه کنار گذاشته‌اند. طبق گزارش کوین شرز، محصولات رمزنگاری شرکت پرپس اینوستمنت (Purpose Investments) مستقر در تورنتو با خروجی عظیم ۴۹۰.۷ میلیون دلاری مواجه شدند.

در مورد ایالات‌متحده، این گزارش حاکی از آن است که محصولات در داخل کشور مجموعا ۴۱ میلیون دلار ورودی داشته‌اند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۹۲۴.۵۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۷۳ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۲.۵۴ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۰ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵.۷۵ میلیارد دلار است که ۲.۳۸ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۵.۸۵ میلیارد دلار است که ۱۰.۵۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۴۹.۸۹ میلیارد دلار است که ۸۹.۵۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

به روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۲۰ صبح به وقت شرقی)

 این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۲۰ هزار و ۶۲۲.۶۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۹۵ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: هزار و ۱۷۴.۷۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۶۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۴.۹۸ درصد افزایش

 ۳- بایننس کوین

قیمت: ۲۳۱.۸۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۷۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۳۹ درصد افزایش

۴- تتر

قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش

۵- سولانا

قیمت: ۳۷.۳۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۵۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۳۷ درصد افزایش

۶- کاردانو

قیمت: ۰.۴۷۹۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۹۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۷۹ درصد کاهش

۷- ریپل

قیمت: ۰.۳۴۲۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۱۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۶.۳۶ درصد افزایش

۸- پولکا دوت

قیمت: ۷.۵۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۳۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۲۶ درصد کاهش

۹ - یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد کاهش

۱۰- دوج کوین

قیمت: ۰.۰۶۹۴۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۷.۳۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۶.۳۵ درصد افزایش

  • 14
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
امین اسماعیل نژاد,بیوگرافی امین اسماعیل نژاد,زندگینامه امین اسماعیل نژاد بیوگرافی امین اسماعیل نژاد، فوق ستاره جدید والیبال آسیا و دنیا (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ آذر ۱۳۷۵

محل تولد:ملکان تبریز

قد:۲۰٣ سانتیمتر

پیشه:ورزشکار( والیبالیست)

پست:پشت خط زن

ادامه
عکس های فرانسوا پینو,بیوگرافی فرانسوا پینو,بیوگرافی میلیارد معروف فرانسوا پینو زندگی نامه فرانسوا پینو؛ کارآفرین و بازرگان میلیاردر فرانسوی

تاریخ تولد: ۲۱ اوت ۱۹۳۶

محل تولد: کوت-دارمور، فرانسه

حرفه: کارآفرین و بازرگان فرانسوی

دارایی: ۱۵ میلیارد دلار

فرزندان: فرانسوا هنری پینو

ادامه
دوئین جانسون,فیلم های دوئین جانسون,زندگی نامه دوئین جانسون بیوگرافی دوئین جانسون معروفترین بازیگر هالیوود + عکس همسر و فرزندانش

تاریخ تولد: ۲ مه ۱۹۷۲

محل تولد: هیوارد، کالیفرنیا، ایالات متحده

حرفه: کشتی‌گیر حرفه‌ای، بازیگر و تهیه ‌کننده

قد: ۱۹۶ سانتی متر

وزن: ۲۶۰  پوند

ادامه
ویژه سرپوش