سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
۱۱:۳۱ - ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۱۰۳۹۲۰
اخبار فلزات، طلا و ارز

یک فعال بخش خصوصی:

برای مدیریت بازار ارز از تجربیات بخش خصوصی هم استفاده شود

بازار ارز,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
یک فعال بخش خصوصی معتقد است برای مدیریت بازار ارز، استفاده از تجربه و نظر این بخش اهمیت بالایی دارد و نادیده گرفتن آن باعث سلب آرامش بازار خواهد شد.

اکبر کلانتر نیستانکی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بخش خصوصی به خودی خود امکان تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی برای شرایط اقتصادی کشور را ندارد و از این رو وقتی راه‌های مشاوره بسته شود، نمی‌توان انتظار داشت نظر این بخش در تصمیمات لحاظ شود.

 

به گفته وی در شرایط فعلی اقتصاد ایران، در کنار هم قرار گرفتن تمام بخش‌ها و استفاده حداکثری از نظرات و مشاوره‌ها بیشترین اهمیت را دارد زیرا در غیر این صورت با به هم ریختگی بازار مواجه خواهیم بود.

 

این فعال اقتصادی با بیان اینکه در بازار ارز قرار گرفتن نظرات اقتصادی در کنار تجربه اهمیت بالایی دارد، گفت: ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که صرفاً تصمیمات بیرون از بازار با استفاده از مطالعات نظری، گرفته شود و از سوی دیگر بخش خصوصی که تجربه حضور در بازار را دارد نتواند خود تصمیم ساز باشد. از این رو باید تلاش کرد با یک جمع‌بندی نهایی میان دولت و تاجران، تصمیمات جدید برای بازار گرفته شود.

 

کلانتر درباره نرخ ارز مدنظر بخش خصوصی برای بازار نیز اظهار کرد: نمی‌توان به طور دقیق از یک نرخ مشخص سخن گفت. آنچه در حال حاضر بیشترین اهمیت را دارد ثبات نرخ در بازار است زیرا بازرگانان برای تصمیم‌گیری درباره آینده کاری‌شان نیاز به یک آرامش دارند و در مرحله بعد باید دید نرخ در کدام نقطه می‌ایستد.

 

به گزارش ایسنا، جدای از افزایش نرخ ارز، یکی از دغدغه‌های اصلی فعالان بازار، تغییرات مداوم نرخ‌ها است که به اعتقاد آنها قدرت تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی را می‌گیرد.

 

  • 19
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش