۱۲:۱۰ - ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۲۳۰۹
اخبار فلزات، طلا و ارز

قیمت دلار و قیمت یورو در صرافی ملی امروز ۹۸/۰۵/۰۹| افت ۷.۵ درصدی نرخ دلار در خردادماه

صرافی‌های بانک‌ها
قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲ هزار تومان و قیمت یورو ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان تعیین شده است.

به گزارش تسنیم،‌ صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با کاهش ۵۰ تومانی نسبت به قیمت های پایانی روز قبل ۱۲ هزار تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها با ۵۰ تومان کاهش نسبت به روز کاری قبل، ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان است.

به گزارش تسنیم، ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

افت ۷.۵ درصدی نرخ دلار در خردادماه

تهران- ایرنا- میانگین قیمت فروش هر دلار در خردادماه ١٣٩٨ در بازار آزاد شهر تهران ۱۳۴ هزار و ۲۷۶ ریال بوده که نسبت به ماه قبل (اردیببهشت) ۷.۵ درصد کاهش را نشان می دهد.

روند نزولی بهای دلار و ارزهای عمده که از اوایل امسال شتاب گرفته، همچنان ادامه دارد به طوری که دلار هر بار به پله ای پایین‌تر سقوط می کند.

بر اساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی، قیمت دلار در خرداد امسال کاهش ۷.۵ درصدی نسبت به ماه قبل خود داشته است،

همچنین حداقل و حداکثر نرخ فروش یک دلارآمریکا در آخرین ماه فصل بهار ۹۸ به ترتیب ۱۲۷ هزار و ۶۳۳ و ۱۴۱ هزار و ۹۳۳ ریال بوده است.

در خردادماه ١٣٩٨ متوسط قیمت فروش هر یورو در بازار آزاد شهر تهران ۱۵۲ هزار و ۸۱۴ ریال بوده که در مقایسه با اردیبهشت ماه ۶.۹ درصد کاهش داشته است.

کمترین و بالاترین بهای فروش یک یورو در خردادماه به ترتیب ۱۴۶ هزار و ۲۷۰ و ۱۶۰ هز ار و ۵۴۰ ریال بوده است.

میانگین نرخ فروش دلار در فصل بهار امسال در بازار آزاد ۱۳۸ هزار و ۷۷۸ ریال و متوسط فروش هر یورو ۱۵۷ هزار و ۵۲۰ ریال بوده است.

  • 11
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید