۱۴:۰۷ - ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۲۳۴۸
اخبار فلزات، طلا و ارز

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز (۹۸/۰۵/۰۹)/ تغییرات جزئی در بازار جهانی طلا

قیمت طلا و سکه
هم‌اکنون هر گرم طلای ۱۸عیار ۴۰۴ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی ۴میلیون و ۹۲ هزار تومان قیمت خورده است.

به گزارش تسنیم، در حالی که سرمایه گذاران در انتظار نتیجه نشست فدرال رزرو در اواخر امروز و کاهش احتمالی نرخ بهره هستند که اولین اقدام اینچینی از سال ۲۰۸ تاکنون خواهد بود، قیمت طلا امروز تغییر اندکی را شاهد بود.

بر اساس این گزارش قیمت طلا در بازار آمریکا امروز ۰.۱ درصد رشد داشت و به ۱۴۴۲ دلار و ۹۰ سنت رسید.

برایان لن، تحلیلگر بازار طلا در سنگاپور گفت: «اکثر معامله گران دست از معامله کشیده اند و منتظر نتیجه نشست فدرال رزرو هستند. اگر فدرال رزرو تصمیم به کاهش صرفا ۲۵ واحدی نرخ بهره بگیرد، قیمت طلا ممکن است اندکی کاهش یابد، زیرا تاثیر این میزان کاهش نرخ قبلا در بازار پیشخور شده است.»

لن افزود: «ما همچنین می خواهیم ببینیم که آیا کاهش نرخ بیشتری در آینده اتفاق خواهد افتاد یا نه. در درازمدت قیمت طلا همچنان افزایشی خواهد بود، اما در کوتاه مدت ممکن است شاهد اندکی تعدیل قیمت باشیم و پس از آن روند افزایشی مجددا ادامه یابد.»

بازار می خواهد بداند که کاهش احتمالی نرخ بهره در این جلسه تنها یک تصمیم منقطع است یا به معنای شروع یک سلسله اقدامات انبساطی ادامه دار.

عاملی که موجب تقویت احتمال کاهش نرخ بهره در جلسه امروز شده، رشد ضعیف میزان هزینه کرد مصرف کننده و میزان قیمت ها در ماه ژوئن بوده که حکایت از کند شدن رشد اقتصادی و نرخ تورم ضعیف آمریکا دارد.

ترامپ روز سه شنبه بار دیگر از فدرال رزرو خواست که بیش از ۲۵ واحد نرخ بهره را کاهش دهد. آلفونسو اسپارزا، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «مسیر حرکت بعدی قیمت طلا را سخنان امروز رئیس فدرال رزرو مشخص خواهد کرد. لحن حاکی از اتخاذ سیاست انبساطی موجب تضعیف ارزش دلار و افزایش قیمت طلا خواهد شد.»

امروز در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلا نسبت به روز کاری قبل، کاهش جزئی داشته است؛  هر گرم طلای ۱۸عیار با قیمت ۴۰۴ هزار و ۲۰۰ تومان، هر گرم طلای ۲۴عیار با قیمت ۵۳۹ هزار و ۲۰۰ تومان و هر مثقال طلا با قیمت یک میلیون و ۷۵۱ هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

سکه‌فروشان سبزه‌میدان، امروز قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید را ۴ میلیون و ۹۲ هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم را ۳ میلیون و ۹۹۴ هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی را ۲ میلیون و ۲۶۸ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی را یک میلیون و ۴۷۹ هزار تومان و سکه گرمی را ۹۷۹هزار تومان اعلام کرده‌اند.

نوع

قیمت لحظه

قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید

۴ میلیون و ۹۲  هزار تومان

قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم

۳  میلیون و ۹۹۴  هزار تومان

قیمت نیم سکه بهار آزادی

۲ میلیون و ۲۶۸ هزار تومان

قیمت ربع سکه بهار آزادی

یک میلیون و ۴۷۹ هزار تومان

قیمت سکه گرمی

۹۷۹ هزار تومان

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار

۴۰۴  هزار و ۲۰۰  تومان

قیمت هر گرم طلای ۲۴ عیار

۵۳۹  هزار و ۲۰۰  تومان

قیمت هر مثقال طلا نوع

قی یک میلیون و ۷۵۱ هزار تومان

قیمت هر اونس طلای جهانی

۱۴۳۰.۶ دلار

تغییرات جزئی در بازار جهانی طلا
در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر نتیجه نشست بانک مرکزی آمریکا و ریزش احتمالی نرخ بهره در این کشور هستند، ‌بهای جهانی طلا امروز (چهارشنبه) با تغییرات اندک روبه‌رو شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بهای هر اونس طلا بدون تغییر در سطح یک هزار و ۴۳۰ دلار و ۶۹ سنت ماند.

قیمت طلا در بازار آمریکا  نیز امروز در مقایسه با معاملات روز گذشته یک دهم درصد افزایش داشت و به رقم یک هزار و ۴۴۲ دلار و ۶۰ سنت رسید.

به گفته برایان لن، تحلیلگر بازار طلا در سنگاپور شمار زیادی از معامله‌گران بازار طلا از هر گونه معامله‌ای خودداری می‌کنند و منتظر نتیجه نشست بانک مرکزی آمریکا هستند.

دیروز به دنبال بهبود شاخص ارزش دلار آمریکا، بهای جهانی هر اونس طلا با ۳ دهم درصد کاهش به سطح یک هزار و ۴۲۲ دلار و ۸۱ سنت ریزش کرد.

قیمت طلای آمریکا نیز دیروز با ۲ دهم درصد افزایش به یک هزار و ۴۲۲ دلار و ۵۰ سنت صعود کرد.

بر اساس این گزارش،‌ شاخص ارزش دلار نیز سه‌شنبه یک دهم درصد رشد داشت و به بالاترین رقم خود در ۲ماه اخیر رسید.

نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکا عصر دیروز (سه شنبه) آغاز شد. انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا نرخ‌های بهره را در این نشست حداقل ۲۵ واحد افزایش دهد.

از سوی دیگر، مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین هفته جاری در شانگهای از سرگرفته می‌شود. قرار است مذاکره کنندگان دو طرف برای نخستین بار از زمان برقراری آتش بس میان سران آمریکا و چین در حاشیه نشست گروه ۲۰ با یکدیگر دیدار کنند.

  • 21
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید