جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
۱۳:۴۸ - ۱۰ تير ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۴۰۲۹۱۶
تاپ طنز

رکوردشکن کی بودیم ما؟!

پای رکوردزنی و افتخارآفرینی که وسط می‌آید، ما حرف اول و آخر را در منظومه شمسی می‌زنیم، مثلا یک زمانی در کشتی و وزنه‌برداری و المپیادهای علمی افتخارآفرین می‌شدیم و رکورد جهانی روپا می‌شکستیم. فرض کنید المپیاد ریاضی که برگزار می‌شد، به شرکت‌کننده‌های کشورهای دیگر می‌گفتند: «شما چهارمم بشی از نظر ما قهرمانی!» چرا؟ چون سه نفر اول قطعا از کشور ما بودند. یا در مسابقات وزنه‌برداری جهانی و المپیک، بهداد سلیمی و حسین رضازاده حدود بیست‌سال در حال شکستن رکورد یکدیگر و خودشان بودند و وزنه‌بردارهای کشورهای دیگر برای سلامتی و کاهش وزن در مسابقات شرکت می‌کردند.

اصلا چرا راه دور برویم؟ رکوردهای به‌دردنخور برای بقیه بود. یه‌سری کشورها همان زمان، درگیر شکستن رکورد خوردن هات‌داگ ظرف یک‌ساعت بودند. حتی ما کشور داشتیم که رکوردی که از آن در گینس ثبت شده بود، واکس‌زدن بادمجان در یک‌ساعت بود.

خلاصه ما آن قدیم‌ها یا کلا رکورد نمی‌زدیم، یا اگر رکورد می‌زدیم، رکوردهای به‌دردبخور را جابه‌جا می‌کردیم. اما الان دیگر شرایط عوض شده، ما اخیرا چندتا رکورد را ثبت کردیم که خیلی عجیب بود. رکورد افزایش یک‌شبه و ناگهانی قیمت سیب‌زمینی و کلا همه‌چیز، رکورد ایستادن توی صف؛ رکورد اظهارنظر و حاشیه‌سازی هنرمندان. آخرین رکوردی هم که شکستیم، رکورد مصرف روزانه بنزین در کشور است. یعنی رکوردشکنی گینس در خون ماست، منتها الان دیگر مدام رکوردهای منفی ثبت می‌کنیم که منفی در منفی مثبت بشود.

حالا در راستای همین رکوردشکنی، موفق شدیم رکورد مصرف بنزین در جهان را بشکنیم، یعنی ما روزانه ۹۴میلیون لیتر بنزین مصرف می‌کنیم، البته این دیگر اسمش مصرف نیست، واقعا به بنزین حمله می‌کنیم. یک مشکل شخصی با بنزین داریم که این‌طوری حمله می‌کنیم. تازه این آمار برای مواقعی است که خبر گران‌شدن بنزین پخش نشده باشد، کافی‌ است یک منبع آگاه هم بگوید بنزین مثلا قرار است سه‌درصد گران شود‌. جوری به پمپ‌بنزین‌ها حمله می‌کنیم که نازل هم برایشان نماند، چه برسد بنزین!‌

فقط ‌ای کاش بفهمم آن اقتصاددان‌هایی که چندوقت پیش با شایعه گران‌شدن بنزین ساعت‌ها در صف بنزین ایستادند، با سود آن پول، چه‌کار کردند؟

a​rmandaily.‎​ir
  • 18
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش