چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
۱۱:۱۹ - ۱۸ تير ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۴۰۵۲۳۹
تاپ طنز

لطفا توبیخ جنگل‌ها در اولویت باشد!

آقای کلانتری رئیس سازمان حفاظت از محیط‌ زیست اعلام کرده‌اند که خاموش‌کردن آتش جنگل‌ها هزینه زیادی دارد و نمی‌صرفد! واقعا این جمله را از هر طرف بخوانیم، از چپ به راست، بالا به پایین، جلوی آینه و... زیبا و قصار است. در همین راستا ما پیشنهاد می‌دهیم؛

الف- با تسریع روند نابودی درختان و جنگل‌ها، دیگر چیزی باقی نمی‌ماند که آتش بگیرد.

ب- لطفا آتش را توبیخ کنید تا دیگر از این غلط‌های اضافه نکند.

ج- با شعارهایی نظیر «هر ایرانی یک فوت» یا «فوت من، فوت تو می‌شود باد!»، یا «فوت از تو، باد از ما» به جنگ آتش رفته و جنگل‌ها را خاموش کنیم.

د- با کم‌محلی به درختان، آنها را از جلوی چشم آتش بیندازیم که فکر نکنند، درخت چیز مهمی است و ما از سوختن آن ناراحت می‌شویم (هرچند این کار را می‌کنیم اما نمی‌دانم چرا به گوش آتش نمی‌رسد!).

یک روش دیگری هم وجود دارد و آن هم توبیخ درختان، مزارع، مراتع و جنگل‌هاست. درخت اصلا غلط می‌کند که آتش بگیرد (ببخشید! عصبی شدم یه لحظه!). مگر الکی است که درخت همان‌طور خودش آتش بگیرد، باور کنید کِرم از خود درخت است، برای همین مواقع گفته شده است. بنده بارها و بارها دیده‌ام که برخی از مردم نازنین کشورمان تمام تلاش خود کرده‌اند تا درختان آتش بگیرند اما موفق نشده‌اند. بارها دیده‌ام که زغال کباب یا آتش قلیان را در کنار درخت رها کرده‌اند اما درخت انگار نه انگار! آن‌وقت مگر می‌شود درخت به‌خاطر گرمای هوا خودبه‌خود آتش بگیرد؟ امکان ندارد.

به عقیده بنده، مسئولان محترم سازمان خصومت با محیط... ببخشید! سازمان حفاظت از محیط زیست یکبار برای همیشه تعارف و این لوس‌بازی‌ها را کنار بگذارند و یکبار برای همیشه کار درختان را یک‌سره کنند. این عزیزان می‌توانند طرح «هر درخت، یک ویلا!» با ریشه‌کن‌کردن درختان؛ جای تمام آنها ویلا بسازیم تا دیگر درختی نباشد که بخواهد باعث زحمت و دردسر مسئولان تو‌دل‌برو و دوست‌داشتنی شود.

فریور خراباتی

arman​daily.‎​ir
  • 11
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش