۱۱:۵۳ - ۲۶ تير ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۴۰۷۵۶۷
تاپ طنز

اینجا همه‌چیز به دلار وصل است و نیست!

در خبرگزاری‌ها خبری می‌آید که نه! در کانال «سکه‌ها و دلارهای قِری!» خبری می‌آید که قرار است دلار گران شود، یعنی قیمت آن افزایش پیدا کند. انتشار همین خبر بی‌پایه و اساس چنان بلایی سر بازار ارز کشور می‌آورد که چنگیزخان سر دشمنان خود نمی‌آورد. بعد همان لحظه اتیکت‌های روی تمام اجناس برداشته و اتیکیت‌های جدید با قیمت‌های تازه رویش نصب می‌شود. حتی قیمت فرش دستباف ایرانی که از نامش مشخص است در ایران تولید می‌شود هم همان لحظه افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.

تمام مشاغل سریعا اعلام می‌کنند که قیمت‌ها به دلیل شوک ناگهانی دلار دچار شوک شده‌اند (تا مردم را دچار سکته کنند!) و همه‌چیز ناگهان گران می‌شود. در این میان البته لبنیات و مسکن واقعا و منصفانه بخواهیم بگوییم ربطی به قیمت ارز ندارند و به‌صورت خودکفا و خودجوش هر زمان که عشق‌شان بکشد، بالا می‌روند.

در نتیجه دلار که به ۱۹هزار تومان رسید، همه‌چیز عین ساعت با دلار کار می‌کرد. حالا که دلار به ۱۲هزار تومان رسیده است، به همه‌چیز یک‌جوری «تافت» زده‌ایم که تکان نخورند (یعنی ما این‌جوری فکر می‌کردیم). شرایط بازار و ارز الان به این صورت است:

الف- دلار گران شود، همه‌چیز گران می‌شود.

ب- دلار ارزان می‌شود، همه‌چیز گران می‌شود.

ج- دلار به هیچ‌چیز دست نمی‌زند، همه‌چیز گران می‌شود.

د- همه‌چیز گران می‌شود.

به همین دلیل باید از تمام مسئولان، مردم عزیز، دلالان گرامی و زحمتکشان عرصه اقتصاد و بازار تشکر کنیم که شرایط جدیدی را در علم اقتصاد رقم زده‌اند، دمتان گرم!

ar​mandaily.‎​ir
  • 17
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید