۱۱:۰۹ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۱۰۰۲۸۹
تاپ طنز

کیومرث! از تاثیر مادرشوهر باخبری؟!

سلام کيومرث چطوري؟ خوبي؟ رديفي؟ چه خبر؟! بعد از نامه قبلي توقع داشتم که خودي نشان بدهي، اما انگار هنوز هم مقاومت مي‌کني تا با يکديگر چشم توي چشم نشويم. به هر حال خواستم بگويم که مدير کل کميته امداد استان اردبيل اظهار کرده: «برخلاف تصور عمومي ريشه طلاق مشکلات اقتصادي و معيشتي نيست بلکه دخالت مادرشوهر اصلي‌ترين عامل طلاق در اردبيل به شمار مي‌رود». کيومرث باور کن از خودم نمي‌آورم، خبرگزاري ايسنا و بقيه اين خبر را کار کرده‌اند‌.

موش چرا من را نمي‌خورد واقعا؟! وقتش خيلي وقت است که رسيده!باور کن که ايمان آورده‌ام که در اين ملک پر‌گوهر هيچ چيز بي‌علت نيست. الکي نيست که من مي‌شوم من، تو مي‌شوي تو، حسين دشتي مي‌شود مديرکل کميته امداد استان اردبيل!هنور شايسته‌سالاري در اين مملکت حکمفرماست. سندش همين اظهارنظر آقاي دشتي است.

کيومرث يه سوال؛ تو بلدي تو مايه‌ کتلت چي بايد بزنيم که وا نرود؟! لپه را از کي بخيسانيم که توي خورش قيمه که سفت نشود؟! برنج چطوري دان مي‌شود؟! اينها را بلد نيستيم، مديريت هم بلد نيستيم، علل و ريشه‌هاي طلاق را هم که نمي‌دانيم، به درد لاي جز هم نمي‌خوريم تو و من!هنوز به حرف‌هايم شک داري؟ پس اين را هم بدان که حسين دشتي در جمع خبرنگاران (اعتماد به نفس رو!)، با بيان اينکه اخيرا با تلاش کارشناسان و محققان(هان؟!) علل و عوامل اصلي طلاق مورد بررسي و ارزيابي دقيق قرار گرفته است (جدا؟)، اظهار کرده: «در کنار دخالت مادرشوهر اختلافات طبقاتي و فرهنگي، دعوا بر سر مسافرت‌هاي خارج از کشور و همچنين برخي چشم و هم چشمي‌ها علل طلاق در اردبيل بوده و جالب است مشکل اقتصادي و معيشتي در رده هشتم عوامل طلاق به شمار مي‌رود».

يعني تمام اين حرف‌ها را ايشان زده تا در نهايت بگويد مشکل مردم، مشکل اقتصادي نيست. يعني مي‌توانست هيچ‌کدام از حرف‌هاي اول را نزند و زارپي بگويد: «طلاق ربطي به مشکلات اقتصادي ندارد». درست است که در اين صورت من بيکار مي‌ماندم و بايد به دنبال سوژه مي‌گشتم اما لااقل يک تفاوتي ميان عمه اقدسم با يک مسئول دولتي قائل مي‌شدم‌.کيومرث من فقط مانده‌ام که چرا عمه اقدسم در اين مملکت پست و مقام نمي‌گيرد.

به اين سوي چراغ عمه اقدس هم اعتقاد دارد که عروسش طلاق گرفت چون: «خواهرش زير پاش نشسته بود. چشم دريده هي زندگي‌شو به رخ اين مي‌کشيد، عروسم از زندگي با جواد زده شد. واه واه نگم برات از چشم و هم‌چشمي! اين مي‌خريد، اون بايد گنده‌ترشو مي‌خريد تا چشم اين دراد!». کيومرث تازه فکرش را بکن که عمه اقدس کارشناس و محقق دور و برش ندارد که اگر داشت آن‌وقت چه خروجي کارشناسانه‌اي از علل طلاق ارائه مي‌داد. عمه اقدسِ دست تنهاي من، گفتمانش نزديک به مدير کل کميته امداد استان اردبيل است؛ فقط بابت اين کارها حقوق نمي‌گيرد.

شايسته‌سالاري واقعا موضوع مهمي است کيومرث‌جان! شما ببين دولت الان اصرار دارد آقاي شريعتي استاندار خوزستان را رئيس ستاد مديريت بحران کشور کند. احتمالا چون در استان خوزستان يک روز بدون بحران نداشتيم، با خودشان گفته‌اند که چه کسي بهتر از شريعتي؟! بحران مثل موم توي دستش است و مي‌تواند از يک بحران (بدون اينکه حلش کند!) به بحران بعدي برسد. در نتيجه ماحصل اين شايسته‌سالاري مي‌شود مدير کل کميته امداد استان اردبيل و آقاي شريعتي که نسبتي هم با دکتر شريعتي ندارد.

حالا فرض کن که ما ماليات و عوارض مي‌دهيم که اين عزيزان پست و مقام بگيرند و پس از ماه‌ها جانفشاني و زحمت، ظفرمندانه اعلام کنند علت طلاق، مادرشوهرها هستند. البته پيشرفت کرده‌ايم چون قبلا بر اين باور بوده‌ايم که علت طلاق، ازدواج است و اگر کسي ازدواج نکند، طبيعتا طلاقي هم اتفاق نمي‌افتد.

کيومرث! الان هم که در کنار عوارض خروج از کشور بايد ماليات خروج از کشور هم بدهيم باعث مي‌شود که مدير کل کميته امداد استان اردبيل اينها، دست‌شان ‌باز باشد و کارشناسان و محققان بيشتري را وارد پروژه‌هاي تحقيقاتي مهم خود بکنند و به نتايج علمي عجيبي برسند که تمام دانشمندان جهان با شنيدن اين نتايج، از سر تا پا‌ به ژاژخايي بيفتد! کيومرث از تو چه پنهان که من هر لحظه منتظرم يکي بگويد: «کات!» و فيلم قطع شود و يک نفر از پشت دوربين بگويد: «از اينجا به بعد ديگه فيلم کمدي نيست، جدي بازي کنيد!». اين حجم از لطافت و شوخ‌طبعي و طنازي واقعا طبيعي نيست. کاظم راست‌گفتار در فيلم‌هايش آرزو دارد که بتواند به اين ميران از شوخ‌طبعي برسد. آن‌وقت خارجي‌هاي بيسواد که غرق در فقر و فساد هستند جايزه فيلمنامه کمدي را به تارانتينو بابت فيلم «روزي روزگاري در هاليوود» مي‌دهند، طنز اصلي سخنان مدير کل کميته امداد استان اردبيل، نه به فيلم بي‌مزه تارانتينو! حسودي‌تان مي‌شود؟! چشم ديدن طنز واقعي را نداريد يا سواد درکش را؟!

فریور خراباتی

armanmeli.ir
  • 18
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش