سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
۰۷:۵۱ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۲۰۴۱۱۹
تاپ طنز

طنز/ سال آینده چه آشی برایمان پخته است؟!

امروز به پیش‌بینی اتفاقات‌ سال آینده می‌پردازیم. توضیح اینکه من در این پیش‌بینی اصلا کرونا را درنظر نگرفته‌ام تا به او نشان بدهم رئیس کیه.

فروردین‌ماه: اگر توصیه را رعایت نکنیم در این ماه بیشتر از هرچیزی کشته روی دست‌مان می‌ماند. عده زیادی کماکان به نیت شمال و جنوب سوار خودرو می‌شوند، اما درنهایت سر از آن دنیا درمی‌آورند. بعد از اینکه مقداری از جمعیت‌مان کم شد، به سیزده‌به‌در می‌رسیم. در این روز انتقام همه این کشته‌ها را از طبیعت می‌گیریم و بلایی به سر دار و درخت و گل و چمن می‌آوریم که تا بخواهند به خودشان بیایند، سیزده‌به‌در ‌سال بعد از راه رسیده. بعد از تعطیلات نوروز همه تا چند هفته در حالت استندبای هستند و خدا نکند که کارتان گیر اداره‌ای، چیزی بیفتد.

اردیبهشت‌ماه: اردیبهشت هوای ملسی دارد. گوجه سبز هم قیمتش تا حدودی افت کرده و می‌توانید بخورید تا آرزو به دل نمانید. در این ماه آدم‌ها همه‌اش دنبال یک فرصت هستند تا برنامه‌هایی که برای ‌سال جدید آماده کرده بودند و توی فروردین نرسیدند انجام بدهند را شروع کنند.

خردادماه: از آنجایی که در‌ سال آینده در این ماه انتخاباتی نداریم که پرحادثه‌اش کند، احتمالا مسئولان همت می‌کنند و یک افزایش قیمت تپل ایجاد می‌شود . پس اصلا نگران نباشید.

تیرماه: تیرماه بیشتر از هرچیزی گرما برایتان به ارمغان می‌آورد. این ماه، ماه چالش‌های بزرگ در خانواده‌های ایرانی است. بعضا دیده شده که بر سر روشن و خاموش‌کردن کولر در خانه خون به‌پا شده و چه احترام‌ها که پخش زمین نشده. در ضمن توی این ماه خودتان را برای جُک‌های بی‌مزه پدر و فرزندی بر سر کولر آماده کنید.

مردادماه:  مرداد این‌قدر گرم است که کسی رغبت نمی‌کند تا مجبور نشده، از زیر باد کولر بیرون بیاید. کلا یک‌بار در مرداد اتفاق مهم افتاد، آن‌هم همان ‌سال ۳۲ بود؛ چون آن‌وقت‌ها تهران این‌قدر گرم نبود.

شهریورماه: شهریور آخرین مرحله بازی برای اعضای انجمن شوآف اینستاگرام است. هشتگ تابستون کوتاه است، به اوج خودش می‌رسد و هر روز شاهد عکس‌هایی با حداقل لباس در فضای مجازی هستیم. دانشجوها و دانش‌آموزان عزیز هم کم‌کم باید دماغ‌شان را تیز کنند تا بوی ماه مدرسه خوب به مشام‌شان برسد. قیمت دفتر و خودکار و جامدادی هم نسبت به امسال هیچ تغییری نمی‌کند، خیال‌تان راحت.

مهرماه: در نگاه جمعیت جوان و نیمه‌جوان کشور، این ماه با اکثریت آرا، منفورترین ماه ‌سال است. عزیزانی که تا چند روز پیش تا لنگ ظهر می‌خوابیدند، حالا باید هفت صبح راهی مدرسه و دانشگاه شوند تا به کسب علم و دانش و این‌جور چیزها بپردازند. ترافیک در شهرهای بزرگ هم با صدای نکره‌اش یک سلام درست و حسابی حواله‌مان می‌کند.

آبان‌ماه: هوا دیگر قشنگ دونفره شده و استوری‌های اینستاگرام جان می‌دهد برای ناله‌های بد بوی‌تان.

آذرماه: اکثرتان قاعدتا باید تا این ماه جواب ناله‌های بد بوی‌تان را گرفته باشید و یک‌نفر را پیدا کرده باشید. اگر هم پیدا نکردید، دست بجنبانید و یک‌نفر را قبل از دست‌دادن کامل امتیازات این مرحله پیدا کنید. در این ماه هم به دلیل موج جدید سرما معمولا شاهد آغاز قطع گاز و برق و آب و کلا هرچیز قطع‌شدنی در چندین شهر و روستا خواهیم بود.

دی‌ماه: شاهد تکان‌های شدیدی خواهیم بود. وقتی سوال می‌کنیم که زلزله بود؟ می‌گویند: «نه، نترس، تکون شدید بازار ارز و سکه بود.» ما هم چندثانیه‌ای از اینکه ارزش پس‌اندازمان قد قیمت عنبرنسارا شده، می‌لرزیم و می‌رویم روی ویبره و با بحران بعدی که منتظرمان است، همه‌ چیز به حالت اولش برمی‌گردد.

بهمن‌ماه: آلودگی هوا به قدری شده که اگر یک روز هوا خوب باشد، آدم باز هم نمی‌تواند درست نفس بکشد و همه‌اش دنبال سرب و گوگرد و ذرات معلق می‌گردد تا بفرستد توی حلقش.

اسفندماه: واقعا زیرِبار این‌همه گرانی و تورم و بیکاری و آلودگی و تصادف و کرونا زنده مانده‌اید؟! لعنتی، حواسم نبود که نباید در مورد کرونا حرف می‌زدم.

shahrvanddaily.ir
  • 15
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش