۲۱:۲۱ - ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۲۰۶۹۸۴
دولت

وزیر کشور:

۵۰ درصد نیاز کاغذ کشور را می‌توان در داخل تولید کرد

عبدالرضا رحمانی فضلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
وزیر کشور گفت: گزارش‌های ما نشان می‌دهد که ۵۰ درصد نیاز کاغذ کشور را می‌توان در داخل تولید کرد. این عدد بسیار خوبی است.

به گزارش مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در بیست و سومین جلسه ستاد اطلاع رسانی اقتصادی که عصر امروز برگزار شد، گفت: درخواست ما از رسانه‌ها و جراید این است که در پخش اخبار بعد واقع بینی را مد نظر داشته باشیم و اخبار مستند و مؤثر را منعکس کنیم. اخباری که مبتنی بر شایعات و شنیده‌ها است، انعکاس اینها می‌تواند برای مردم دغدغه ایجاد کند. بنابراین تاکید ما بر اطلاع رسانی به موقع، درست و پاسخگویی به ابهامات و شبهات در رسانه‌ها است.

 

وی گفت: ما، رسانه‌ها را رصد می‌کنیم و چنانچه اخباری در رسانه‌ها منتشر شود که به نوعی سیاه نمایی کند تذکر لازم را به آن رسانه خواهیم داد.

 

رحمانی فضلی افزود: مسئله بعد، فضای بازار است که در شرایط کنونی ما باید از اصناف تشکر کنیم که با کشور و دولت همراهی می‌کنند و تلاش دارند کالاها را با شرایط و قیمت‌های مناسب به دست مردم برسانند اما کماکان نگرانی‌هایی در افزایش قیمت‌ها جدای از دلایل واردات و بخصوص در نظام توزیع نگرانی‌هایی وجود دارد.

 

وی افزود: تقاضای ما از بازار این است که در شرایط کنونی به فکر مردم باشند و به دولت همکاری‌هایی بهتر از قبل داشته باشند و خودشان فضا را مدیریت کنند. از وزارت صمت خواستاریم تا نظام توزیع را با لحاظ همه ظرفیت‌ها در توزیع از مبدا به مقصد طوری طراحی کنند تا مردم مشکلی نداشته باشند. امروز دسترسی همه مردم بر میادین مساوی نیست.

 

وی همچنین خاطرنشان کرد: موضوع دیگر بحث پاسخگویی دستگاه‌های اجرایی بود. در جلسه قبل تذکر داده شد و قرار شد که همه دستگاه‌ها سخنگو داشته باشند و نسبت به اخبار و اطلاعات پاسخگو باشند و این پاسخگویی نباید به گونه‌ای باشد که پس از پخش اخبار پاسخگویی انجام گیرد و پیشاپیش باید از مواردی که احساس نگرانی داریم پیشگیری کنیم و هم با تخریب‌هایی که در فضای مجازی اتفاق می‌افتد مقابله کنیم.

 

رحمانی فضلی تصریح کرد: امروز بحث اتومبیل، شکر و موارد غیره از موضوعاتی بودند که بخش بسیار زیادی از مشکلاتمان به دلیل عدم مدیریت صحیح فضای مجازی بوجود آمد.

 

وزیر کشور تاکید کرد: موضوع دیگر بحث کاغذ بود که از موارد بسیار پرمصرف در کشور است. ما باید بر روی ظرفیت تولید داخلی کاعذ حساب کنیم. گزارش‌های ما نشان می‌دهد که ۵۰ درصد نیاز کاغذ کشور را می‌توان در داخل تولید کرد. این عدد بسیار خوبی است. ما باید مواد اولیه را وارد کنیم تا کارخانجات فعال شوند و تولید داخلی افزایش یابد که این موضوع باعث می‌شود که هم تولید داخلی گسترش یابد و قیمت‌ها کاهش داشته باشد و در کنار آن از جاهایی که استفاده گسترده‌ای از کاغذ دارند خواهش می‌کنیم در عین حال که نظارت بر کیفیت می‌کنند و راهنمایی‌های هم که دارند به دستگاه‌های ذیربط منتقل می‌سازند در مصرف کاغذ نیز صرفه جویی کنند و مصرف خود را مدیریت کنند.

 

وی افزود: مشکل دیگری که در حوزه کاغذ داریم بحث توزیع آن است. در گزارشی که هفته قبل توسط مسئولین ذیربط در وزارت ارشاد به ما ارائه کردند این بود که برخی کاغذهایی که وارد شده است در مجرای اصلی توزیع نمی‌شود و این موضوعی بود که در جلسه امروز هم برخی به آن اشاره کردند. همه باید کمک کنیم تا حتی مشکلاتی هم که در ترخیص کاغذهای وارد شده وجود دارد برطرف شود و کاغذها به چرخه مصرف وارد شوند.

 

رحمانی فضلی در ادامه افزود: موضوع دیگر بحث بازار متشکل ارز بود که بانک مرکزی این موضوع را به عنوان یکی از ابزارهای مدیریتی خود به عنوان مدیریت ارز در بازار مطرح کردند و توضیحاتی که در جلسه داده شد نشان از این دارد که کار کارشناسی خوبی بر روی آن در حال انجام است ولی لازمه آن این است که نسبت به اطلاع رسانی و تبلیغات مناسب و همچنین پاسخگویی به شایعات بهتر ورود کنیم و ایجاد اعتماد در مردم و بخصوص کسانی که با این بازار متشکل کار می‌کنند و در کنار آن نظارت درست که همیشه در آن دچار مشکل هستیم بهتر ورود کنیم.

 

وزیر کشور در ادامه خاطرنشان کرد: موضوع دیگر که در جلسه مورد بحث قرار گرفت بحث احتکار کالا بود که در این موضوع هم تعزیرات، هم اصناف و هم وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری استانداری‌ها و فرمانداری‌ها در این موضوع ورود کردند و امروز گزارشی با عنوان احتکار به عنوان یک مشکل و معضل در جامعه وجود ندارد و همه محصولات به اندازه و گونه‌ای است که نیاز به احتکار وجود ندارد ولی کماکان قوه قضائیه، تعزیرات و وزارت صمت متولی هستند تا در کنار اصناف، این موضوع را رصد کنند و به مردم این اعتماد را بدهند که مایحتاج آنها به خوبی تهیه می‌گردد.

 

وی گفت: در برخی حوزه‌ها همچون فارس اقداماتی انجام شد که به خوبی منعکس نشده است که صدا و سیما و رسانه‌های استانی باید در اطلاع رسانی مطلوب آن اهتمام ورزند. موضوع سیل در کنار رحمتی که خداوند برای ما جاری کرده بود مصیبتی را نیز در کشور بوجود آورد ولی در پی آن جلوه‌ای از وحدت، هماهنگی و مشارکت مردمی بود که این مهم برای ما بسیار ارزشمند است.

 

وزیر کشور ادامه داد: صدا و سیما در این حوزه خوب عمل کرد ولی باید تمام اقداماتی که انجام می‌شود به خوبی پوشش داده شود. خواسته ما از صدا و سیما و دستگاه‌های اجرایی این است که این موضوع را جدی بگیرند. ما هنوز در برخی شهرستانها با مشکل آبگرفتگی مواجه هستیم و این گونه نیست که مشکلات به صورت کامل حل شده باشد. فعلاً ما از مرحله اول خارج شده‌ایم و وارد مرحله دوم شده‌ایم که مرحله بازسازی، نوسازی و تعیین خسارت‌ها است.

 

رحمانی فضلی افزود: در این حوزه کار به خوبی پیش می‌رود و در روز چهارشنبه دولت مصوبه خوبی داشت. ما امروز در حوزه شناسایی با تأمین وسایل زندگی در مناطق سیل زده به خوبی عمل کردیم و استان به استان اقلام را تحویل داده‌ایم. در حوزه تعمیرات کارها به سرعت در حال انجام است.

 

وزیر کشور تصریح کرد: خواهش من از همه عزیزانی که در این حوزه چه آسیب دیده‌اند و چه خسارت‌های جزئی داشته‌اند این است که رسانه‌ها نباید فضا را به گونه‌ای نشان دهند که فضای مناطق سیل زده به سمت ناامیدی حرکت کنند. ما قول داده‌ایم که ظرف دو ماه آینده تمام تعمیرات انجام شود و تا عید سال آینده همه کسانی که منازلشان تخریب شده خانه‌های جدید تحویل می‌گیرند.

 

وی تاکید کرد: در این مدت نیز اجاره بها را تأمین می‌کنیم تا مردم بتوانند به صورت موقت در آنها سکونت یابند. حال در این شرایط نباید موضوعی مطرح شود که موجب نگرانی در مناطق سیل زده گردد. دولت و همه دستگاه‌های اجرایی به شدت در حال پیگیری کارها هستند.

 

رحمانی فضلی گفت: موضوع مالیات و اصناف مورد بحث قرار گرفت که خواهش ما از سازمان مالیات این است که در شرایط کنونی مراعات‌های لازم را با اصناف داشته باشند و با تعامل و مذاکره به گونه‌ای عمل کنند که هم قانون انجام شود و هم مراعات حال مردم در این شرایط صورت گیرد. موضوع دیگر بحث گندم بود که امسال ۲۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش خرید گندم داشته‌ایم و نسبت به بارندگی‌ها پیش بینی وزارت جهاد کشاورزی این است که خرید گندم نسبت به سال گذشته حتماً بهتر می‌شود و همه خریدهایی که انجام شده پرداخت‌هایش انجام می‌گیرد. نظر دولت هم در مورد این موضوع مثبت است و منابع تأمین خواهد شد تا مبلغ خریدهای گندم پرداخت شود.

 

وزیر کشور ادامه داد: اخبار و موضوعاتی مبنی بر اینکه گندم در کشور با قیمت‌های بالا خریداری می‌شود. هم وزارت جهاد کشاورزی، هم دستگاه‌های امنیتی با علم به اینکه چنین اتفاقی را ما در حوزه قاچاق گندم نداریم از آنها خواهشمندیم تا مراقبت‌های لازم را در مناطق مرزی داشته باشند. لازم به ذکر است که برخی مصارف صنعتی ما نیاز دارد که گندم مورد نظر خود را با ویژگی‌های خاص تأمین کند که این موضوع مستلزم آن است که گندم مورد نیاز خود را با مبالغ بالاتری تأمین کنند و این موضوع به معنای انبار کردن گندم یا خدایی ناکرده قاچاق آن به خارج نیست. انشاالله که بتوانیم در شرایط کنونی ثبات و اعتماد مردم را در کشور تأمین کنیم.

 

 

  • 10
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.8 stars from 13 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ سرمربی جدید پرسپولیس

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
شیلا خداداد,بیوگرافی شیلا خداداد,عکس های شیلا خداداد بیوگرافی شیلا خداداد + جدیترین عکسهای خانواده ۴ نفره‌اش

نام کامل: شیلا خداداد

تاریخ تولد: ۱۴ آبان ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس شیمی محض

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

ادامه
نیما شعبان نژاد,بیوگرافی نیما شعبان نژاد,عکس های نیما شعبان نژاد بیوگرافی نیما شعبان نژاد (بازیگر و کمدین) + جدیدترین تصاویر

نام کامل: نیما شعبان نژاد

زمینه فعالیت: تئاتر و تلویزیون

تاریخ تولد: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۶ 

محل تولد: شهر کلن در آلمان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید