جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲
۱۹:۰۶ - ۲۳ دي ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۰۲۱۱۹
شهری و روستایی

مدارس، دانشگاه ها و ادارات کدام شهرها تعطیل یا غیرحضوری شدند؟/ از تهران و اصفهان تا سمنان و خراسان رضوی

تعطیلی در دی ماه 1401,تطعیل شدن دارس ودانشگاه ها در دی 1401
با توجه به برودت هوا، آموزش در بعضی از استان ها غیر حضوری شد و برخی ادارات نیز تعطیل شده اند.

به گزارش مهر، با توجه به برودت هوا و با تصمیمات مسئولان امر، برخی از استان‌ها در حوزه آموزش در مقاطع مختلف غیر حضوری شده‌اند.

این اقدام در پی برودت هوا و به منظور کاهش مصرف انرژی صورت گرفته است.

دورکاری ادارات و مجازی شدن مراکز آموزشی برای روز شنبه در اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: براساس تصمیم کمیته مدیریت بحران استان و با هدف مدیریت مصرف گاز و برق و پایداری شبکه گاز تمام ادارات و دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در روز شنبه بیست‌وچهارم دی‌ماه به صورت دورکار و مراکز آموزشی استان اصفهان نیز در این روز مجازی هستند.

منصور شیشه‌فروش در گفت‌وگو با ایمنا، اظهار کرد: براساس تصمیم کمیته مدیریت بحران استان و با هدف مدیریت مصرف گاز و برق و پایداری شبکه گاز تمام ادارات و دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در روز شنبه بیست‌وچهارم دی‌ماه به صورت دورکار و مراکز آموزشی استان اصفهان نیز در این روز مجازی هستند، این تصمیم با هدف مدیریت مصرف انرژی در استان و با توجه به شرایط جوی و برودت شدید دما گرفته شده است.

وی ادامه داد: مراکز امدادی، خدمات‌رسان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شبانه روزی کماکان در این ایام ارائه خدمت خواهند کرد، بر اساس تصمیمات گرفته شده، امتحانات نهایی مدارس و آزمون‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مطابق با برنامه قبلی و با تاکید بر رعایت دقیق صرفه‌جویی در مصرف انرژی برگزار خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: تمام ادارات، مراکز دولتی و آموزشی مکلف هستند نسبت به خاموش کردن سیستم‌های گرمایشی، تمهیدات لازم به منظور کاهش حداکثری مصرف انرژی در این ایام اقدام کنند.

وی اضافه کرد: مدیران ادارات، مراکز دولتی و آموزشی مکلف هستند، نسبت به انجام نظارت‌های لازم و انجام تمهیدات به این منظور اقدام کنند.

شیشه‌فروش تاکید کرد: مسئولیت نظارت بر این تصمیمات به فرمانداران استان محول شده است تا شرکت‌های گاز با بازرسی و نظارت‌های دوره‌ای و مستمر جهت الزام به مصرف نکردن انرژی، موارد رعایت نکردن دستورالعمل‌های ابلاغی اعلام و با آن‌ها به صورت جدی برخورد شود.

ادارات، دانشگاه ها و مدارس استان تهران روز شنبه تعطیل شد

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار تهران گفت: ادارات، دانشگاه ها و مدارس استان تهران روز شنبه تعطیل شد.

قدرت الله شفیقی اظهار داشت: تمام ادارات، نهادها و سازمان‌های اجرایی استان تهران با هدف مدیریت مصرف گاز شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ تعطیل است.

وی افزود: مدارس و دانشگاه‌ها به جز امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز تعطیل است.

این مسئول گفت: کلیه دستگاه‌ها از لحظه دریافت خبر موظف هستند وسایل گرمایشی گازسوز خود را خاموش کنند.

وی اضافه کرد: شعب بانک‌ها در سراسر استان تهران از ساعت ۹ الی ۱۳ فعال هستند.

شفیقی افزود: مراکز ستادی بانک‌ها نیز به جز مراکزی که خدمات غیرحضوری و آنلاین را پشتیبانی می‌کنند، تعطیل است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار تهران با بیان اینکه تعطیلی دستگاه‌های اجرایی و ادارات، صرفاً به جهت تأمین رفاه عموم مردم به ویژه استان‌های شمالی اتخاذ شده است، گفت: مراکز امدادی، عملیاتی، دستگاه‌های خدمات‌رسان و حوزه‌های بهداشتی و درمانی از اجرای این طرح مستثنی هستند و همچنان به ارائه خدمات ادامه می‌دهند.

ادارات، دانشگاه‌ها و بانک‌های استان سمنان شنبه تعطیل است

جانشین رییس ستاد مدیریت بحران استان سمنان گفت: تمامی ادارات، سازمان‌ها، ارگان‌های دولتی، دانشگاه‌ها و بانک‌های استان سمنان (به غیر از شعب مرکزی) به‌ علت برودت هوا و شرایط نامساعد جوی و با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی و تامین گاز طبیعی برای مشترکان خانگی فردا (شنبه) تعطیل است.

محمد حمیدی عصر جمعه به خبرنگاران افزود: فردا بیست و چهارم دی ماه تمام ادارات به جز شعب مرکزی بانک‌ها و ادارات خدمات‌رسان و مراکز بهداشتی تعطیل است.

وی ادامه داد: فعالیت مراکز آموزشی (مدارس) در روزهای شنبه و یکشنبه به صورت غیرحضوری و امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز بر اساس برنامه قبلی به قوت خود باقی است و در زمان‌های اعلام شده برگزار خواهد شد.

جانشین رییس ستاد مدیریت بحران استان سمنان از آحاد مختلف مردم استان خواست با کاهش مصرف انرژی و بویژه کاهش دمای تجهیزات گرم کننده مورد استفاده، امکان بهره‌مندی تمامی هم‌میهنان را از نعمت گاز فراهم سازند.

حمیدی پیشتر نیز گفته بود که تمامی ادارات، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی استان به استثنای ادارات خدمات‌رسان و مراکز بهداشتی به‌ علت برودت هوا روز پنجشنبه (دیروز) تعطیل است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هواشناسی استان سمنان برای روزهای پایانی هفته جاری هشدار نارنجی همراه با بارش برف و باران پیش بینی کرده بود و احتمال یخبندان جاده‌ها و آبگرفتگی معابر نیز دور از انتظار نیست.

دمای هوا نیز تا از امروز تا پایان هفته ۱۵ درجه سانتیگراد کاهش دارد.

ادارات و سازمان‌های اداری آذربایجان شرقی روز شنبه تعطیل است

استانداری آذربایجان شرقی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به برودت هوا و لزوم مدیریت مصرف انرژی، کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان در روز شنبه /۲۴ دی/ تعطیل و فعالیت مدارس و مراکز آموزش عالی به صورت غیرحضوری خواهد بود.

به گزارش روز جمعه ایرنا، در این اطلاعیه تاکید شده است: مدیران ادارات و دستگاه‌های اجرایی و کلیه مراکز آموزشی موظفند نسبت به خاموش کردن سیستم‌های حرارتی خود در این روز اقدام کنند.

همچنین مدارس و مراکز آموزش عالی، امتحان‌های دانش‌آموزان و دانشجویان را به روزهای آتی موکول کنند.

روز پنجشنبه هم ادارات آذربایجان شرقی تعطیل بود.

تعطیلی مدارس خراسان جنوبی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: به علت برودت هوا و سرمای شدید کلاس‌های حضوری تمامی مدارس استان و مراکز پیش دبستانی و مهدهای کودک‌ها ۲۴ و ۲۵ دی ماه تعطیل خواهد بود.

سید علیرضا موسوی نژاد افزود: بر اساس اعلام معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی، به علت سرمای شدید یخبندان معابر شهری و روستایی و برودت هوا، کلاس‌های حضوری مراکز پیش دبستانی، کودکستان‌ها، مهدهای کودک، مدارس ابتدایی، متوسطه اول و دوم استان در دو شیفت صبح و عصر, در روزهای شنبه و یکشنبه بیست و چهارم و بیست و پنجم دی ماه جاری تعطیل خواهد بود.

وی عنوان کرد: تمامی خدمات آموزشی و پرورشی به صورت غیر حضوری و از طریق نرم افزار شاد ارائه خواهد شد.

به گفته موسوی نژاد امتحانات داخلی دبیرستان‌های دوره اول و دوم لغو شده ولی امتحانات نهایی و هماهنگ استانی بزرگسالان طبق برنامه اعلام شده قبلی برگزار می‌شود.

مدارس و ادارات خراسان رضوی شنبه تعطیل شد

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات خراسان رضوی شنبه ۲۴ دی‌ماه نیز تعطیل است.

جواد خدایی با اشاره به تداوم سرمای هوا در استان، اظهار کرد: با توجه به ماندگاری هوای سرد در استان، طبق تصمیم‌گیری ستاد انرژی خراسان رضوی، مهدکودک‌ها، مدارس در تمام مقاطع و مراکز آموزش عالی استان روز شنبه ۲۴ دی‌ماه نیز تعطیل است.

وی ادامه داد: امتحانات مدارس به جز امتحانات هماهنگ استانی و کشوری لغو است.

معاون استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: فعالیت دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و نهادهای عمومی به جز مراکز امداد رسانی، خدماتی، درمانی و شعب منتخب بانک‌ها به صورت دورکاری فعالیت می‌کنند.

مدارس و دانشگاه‌های گیلان شنبه و یکشنبه غیر حضوری شد

بر اساس اعلام ستاد مدیریت جهادی گاز، مدارس، مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های گیلان در روزهای شنبه و یکشنبه جاری به صورت غیر حضوری خواهد بود.

، بر اساس اعلام مدیریت جهادی گاز، فعالیت تمامی مدارس و مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های گیلان در روزهای شنبه و یکشنبه جاری به صورت غیر حضوری و شروع فعالیت تمامی ادارات، نهادها، سازمان‌ها و بانک‌های استان در این روزها از ساعت ۸:۳۰ دقیقه و پایان آن ۱۲:۳۰ دقیقه اعلام شده است.

این مصوبه شامل تمامی مراکز آموزش عالی؛ دانشگاه‌های سراسری، آزاد اسلامی، پیام نور، غیرانتفاعی‌ها و دیگر مؤسسات آموزش عالی می‌باشد.

در این مصوبه تاکید شده است صرفاً امتحانات پایه‌های نهم (داوطلبان آزاد و آموزش از راه دور) و دوازدهم مدارس که به صورت سراسری است، به قوت خود باقی است و رأس ساعت مقرر برگزار می‌شود.

همچنین سایر امتحانات داخلی با تصمیم مسئولان دانشگاه‌ها و شورای مدرسه به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.

تمام مراکز آموزشی استان قم در روزهای ۲۴ و ۲۵ دی ماه غیرحضوری شد

با توجه به برودت هوا و به منظور کاهش مصرف انرژی، تمام مراکز آموزشی استان قم در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۴ و ۲۵ دی ماه به صورت غیر حضوری است.

استانداری قم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با استناد به بند ۶ تصویب نامه شماره ۱۷۰۵۵۸/ ت ۵۹۹۰۷ ه مورخ ۱۴۰۱/۹/۱۵ هیئت محترم وزیران و مصوبه جلسه اضطراری ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان با توجه به برودت هوا بخصوص در شمال و شمال غرب و شمال شرق کشور و به منظور کاهش مصرف انرژی و پایداری شبکه گاز و بهره مندی همه هموطنان عزیز ازاین گاز و برق؛ تمامی مراکز آموزشی (ستادی و آموزشی) شامل دانشگاه‌ها، مراکز حوزوی و تمامی مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش در بخشهای دولتی و خصوصی در روزهای شنبه و یکشنبه مورخ ۲۴ و ۲۵ دی ماه ۱۴۰۱ در سطح استان بصورت غیرحضوری بوده و امتحانات آنها نیز لغو می‌گردد.

در ضمن امتحانات هماهنگ سراسری پایه دوازدهم آموزش و پرورش در زمان خود برقرار خواهد بود. همچنین تمامی ساختمان‌های مراکز یاد شده ملزم به خاموش نگهداشتن سیستم‌های گرمایشی تا صبح روز دوشنبه مورخ ۲۶ دی ماه جاری می‌باشند.

تعطیلی ادارات استان البرز تکذیب شد

استانداری البرز با صدور یک اطلاعیه، تعطیلی ادارات این استان را تکذیب کرده است.

در متن اطلاعیه روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز آمده،استانداری البرز تا این لحظه هیچ اطلاعیه ای در خصوص تعطیلی ادارات صادر نکرده است.

در این اطلاعیه تاکید شده، اخباری که به نقل از استانداری البرز در فضای مجازی منتشر شده تکذیب می شود و اطلاعیه استانداری بزودی منتشر می شود.

  • 14
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
اون سخرانی را که آرزوی سرمای کشنده برای مردم اروپا داشت پخش کنید ضمنا پسر اون یارو که اقامات امریکا داشت هم حرف زده بود الان چرا نمیاد جواب بدهد
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
ویژه سرپوش