شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۱۱:۳۹ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۳۱۳۸۹
شهری و روستایی

ساخت و ساز در پارک لاله منتفی شد

ساخت مسجد در پارک,منتفی شدن ساخت و ساز در پارک لاله
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شهر تهران درباره نتیجه بررسی ساخت و ساز در پارک لاله و قیطریه در این کمیسیون توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایلنا، از اواخر سال گذشته ایده ساخت یک مسجد در بوستان قیطریه رسانه‌ای شد، موضوعی که در ماه‌های ابتدایی سال جاری یکی از داغترین موضوعات شهری بود و اگرچه این تصمیم شهرداری تهران مخالفان زیادی داشت، اما با اظهارنظر‌های مختلف اعضای شورای شهر نیز مواجه شده بود از جمله اظهارات مهدی چمران رییس شورای شهر تهران مبنی براینکه «برای ساخت این مسجد در پارک قیطریه یک درخت هم قطع نمی‌شود و هر کسی که درختی قطع کرد را بیاورید، پایش را قطع کنیم.» در نهایت نیز مهدی عباسی عضو دیگر شورای شهر و رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از ورود این کمیسیون تخصصی به ساخت و ساز در پارک قیطریه خبرداد.

اما موضوع ساخت و ساز در پارک‌های تهران فقط منحصر به پارک قیطریه نبود و ساخت و ساز در برخی از پارک‌های شهر تهران از جمله بوستان لاله نیز مطرح شده و در اردیبهشت ماه بود که موضوع دیوار کشی در پارک و احتمال ساخت و ساز در این بخش از پارک لاله نیز خبرساز شد، که با ورود شورای شهر تهران ادامه هر گونه عملیات ساخت و ساز در بخش حصارکشی شده در پارک لاله در جنب ساختمان آتش نشانی در این پارک متوقف و قرار شد این موضوع نیز در کمیسیون تخصصی شهرسازی و معماری شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گیرد. 

«جعفربندی شربیانی» عضو کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران درباره توقف ساخت و ساز در پارک لاله و بررسی این موضوع در شورای شهر در گفتگو با ایلنا با بیان اینکه شهرداری قول داده است که فعلا ساخت و سازی در این محدوده نداشته باشد، گفت: «حفظ فضای سبز شهر تهران موضوع مهمی است و هر گونه ساخت وسازی که منجر به قطع درختان شود با هر عنوانی اتفاق بدی است. نکته بعدی اینکه سرانه‌هایی که در اقصی نقاط شهر وجود دارد، باید به لحاظ اهمیت و ضرورت سنجیده شود و بررسی شود که آیا الان در حال حاضر این امکانات را نیاز داریم یا خیر؟ یا می‌شود برای دوری از یک بحران یاعدم رضایت اکثریت مردم، جایگزینی را برای ایجاد این امکانات در مجاورت آن نقطه داشت و اگر جای جایگزین بود از آن استفاده شود.»

درخصوص نهایی شدن وضعیت ساخت و ساز در پارک‌های تهران به ویژه بوستان قیطریه و بوستان لاله و سرانجام بررسی این موضوعات در کمیسیون تخصصی شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران با مهدی عباسی عضو شورای شهر اسلامی شهر تهران و رییس کمیسیون تخصصی شهرسازی و معماری شورای شهر گفتگو کردیم.

«مهدی عباسی» درخصوص سرانجام ساخت و ساز در پارک لاله و نتیجه بررسی کمیسیون درباره احداث بنا در این پارک گفت: در پارک لاله قرار شد هیچ ساخت وسازی صورت نگیرد و این موضوع به صورت کامل منتفی شد.

وی درباره ساخت مسجد در پارک قیطریه گفت: در پارک قیطریه هم قرار شد طرحی در مساحت نهایت ۲۰۰ متر در یک طبقه به کمیسیون معماری و شهرسازی شورا ارائه دهند تا در مورد آن بررسی شده و در نهایت براساس آن به نتیجه مشخصی برسیم.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: فعلا ساخت و سازی که خارج از ضابطه است، نباید در هیچ پارک و بوستانی اتفاق بیفتد.

  • 17
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
فقط برا انتخابات تعطیل شده فلذا پس از انتخابات ریاست جمهوری و در صورت پیروزی زاکانی که خداوند نخواسته باشد ساخت و ساز دوباره شروع می‌شود
فقط برا انتخابات تعط...
موافقم
فقط برا انتخابات تعط...
دقیقا همینه
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش