۱۴:۴۵ - ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۱۰۰۵۱۶
شهری و روستایی

جزئیات خودروهای ورودی به مشهد و تعطیلی تمامی بوستان‌ها

خروج خودروها از استان تهران به استثنای خودروهای حامل سوخت و امدادی و نظامی ممنوع شد/ تعطیلی تمامی بوستان‌های پایتخت

ممنوعیت خروج خودروها از استان تهران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
معاون عمرانی استانداری تهران گفت: تردد تمام خودروها به استثنای خودروهای حامل سوخت و امدادی و خدماتی و امنیتی و انتظامی به خارج از استان ممنوع شد.

به گزارش تسنیم، محمد تقی‌زاده در پایان شورای نخستین جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان تهران در سال ۹۹  اظهار کرد: در این جلسه نمایندگانی از نیروی انتظامی پلیس راهور شهرداری تهران هلال احمر و دانشگاه های علوم پزشکی حضور داشتند.

وی ادامه داد: مسئولان باید نسبت به اعلام لیست کارکنان در دستگاه‌های مختلف به استانداری تهران اعلام کنند و در همین راستا مقرر شد سامانه سفربرگ توسط شهرداری تهران عملیاتی و راه اندازی شود.

تقی زاده گفت: توسط پلیس راهور و نیروی انتظامی ممنوعیت تردد در مبادی ورودی و خروجی استان تهران اجرایی می‌شود و اگر نیاز به نیروی بیشتری بود از دیگر نیروهای مسلح استفاده می‌شود.

معاون عمرانی استانداری تهران افزود: پیشنهاد تعطیلی تمامی ادارات و سازمان‌های استان تهران تا ۱۵ فروردین به ستاد مقابله بر کرونا ارسال شده است.

وی گفت: تردد تمامی خودروها به استثنای  خودروهای حامل سوخت و امدادی و خدماتی و امنیتی و انتظامی به خارج از استان ممنوع شد.

تقی زاده در پایان خاطرنشان کرد: پیشنهاد جریمه نقدی و اقدامات بازدارنده برای خودروهای متخلف به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال شود و پس از تأیید اجرایی شود.

تعطیلی تمامی بوستان‌های پایتخت برای مقابله با شیوع کرونا 

غلامحسین محمدی، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در صفحه توییتری خود نوشت:

«با تایید دولت، دستورالعمل تعطیلی بوستان‌های ‎تهران برای مناطق شهرداری ارسال شد. این یک تصمیم ضروری برای مبارزه با ‎کرونا است. درب‌های ورود و پارکینگ کلیه بوستان‌های محصور بسته خواهد شد و در مابقی، نگهبانان و یگان حفاظت ‎شهرداری با همکاری شهروندان تا حد ممکن از ورود ممانعت می‌کنند.»

***

جزئیات خودروهای ورودی به مشهد/ مدیریت استان روی تصمیمات خود پافشاری کند 

رئیس شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه در ۴ روز نخست امسال حدود ۳۵۰ تا ۳۸۰ هزار خودرو وارد مشهد شده‌اند، گفت: ۷۴ درصد پلاک‌های ثبتی متعلق به مشهد بوده است.

محمدرضا حیدری، امروز، ۶ فروردین‌ماه در برنامه تلویزیونی «بهار در خانه» سیمای خراسان رضوی اظهارکرد: با پایش و بررسی داده‎‌های به دست آمده از مرکز کنترل ترافیک شهرداری مشهد، در ۴ روز نخست سال جدید، براساس پلاک خودروهای ثبت شده، حدود ۳۵۰ تا ۳۸۰ هزار خودرو وارد مشهد شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۷۴ درصد پلاک‌های ثبتی متعلق به مشهد بوده که یقینا مربوط به شهروندانی است که صبح‌ از شهر خارج می‌شوند و شب برمی‌گردند، گفت: ۱۰ درصد خودروها، یعنی حدود ۳۴ هزار خودرو، نیز دارای پلاک شهرهای استان هستند که بیشترین آن مربوط به شهرستان‌های چناران و نیشابور و تربت حیدریه و کمترین نیز بردسکن است.

حیدری همچنین افزود: ۱۶ درصد مابقی خودروهای ورودی، حدود ۵۵ هزار خودرو، هم با پلاک استان‌های دیگر بوده که در این بین استان تهران با ۱۵ هزار خودرو، خراسان شمالی با ۱۰ هزار و مازندران با ۴ هزار خودرو دارای بیشترین ورودی به مشهد بوده‌اند.

رئیس شورای شهر مشهد گفت: با توجه به عدم امکان تشرف به بارگاه منور رضوی، تعطیلی بازارها و همچنین ییلاقات اطراف مشهد، جمعیت ورودی به شهر به آشنایان و اقوامی دارند، مراجعه کرده و یا در خانه مسافرها سکونت دارند؛ چراکه هتل‌ها و واحدهای اقامتی هیچ گونه خدمات و سرویسی ارائه نمی‌دهند.

حیدری با بیان اینکه به همین میزان جمعیت هم از شهر مشهد خروجی داریم که درحال بازگشت هستند، تصریح کرد: یکی از نگرانی مجموعه مدیریت شهری نیز مربوط به برگشت مسافران مشهدی است که باید قرنطینه و در مبادی ورودی شهر کنترل شوند و دغدغه دیگر، موج دوم سفرهای نوروزی است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش‌های مدیریت استان، تعداد پروازها و قطارهای به مقصد مشهد در نوروز امسال کاهش محسوسی یافته است. از ابتدا تا چهارم فروردین سال ۹۸، ۷۳۵ پرواز و ۱۰۰ رام قطار وارد شهر شده بود ولی این عدد، در بازه زمانی مشابه، امسال به ۶۶ پرواز و ۲ رام قطار رسیده که بسیار ارزشمند است.

حیدری با بیان اینکه بخش‌های مختلف مدیریت استان اعم از استانداری خراسان رضوی، ناجا، پلیس راهور، ستاد مرکزی مبارزه با کرونا، فرمانداری، شورای شهر و شهرداری مشهد و ... همه پای کار هستند و تلاش‌های بسیاری انجام داده‌اند، اظهارکرد: با این وجود باید برخورد جدی‌تر و کنترلی صورت گیرد تا دو نگرانی یاد شده برطرف شود و شرایط بحران را کنترل کنیم.

رئیس شورای شهر مشهد ضمن تشکر از اصرار و پایبندی مدیریت استان روی تصمیم‌های خود، گفت: زمانی که شورای شهر مشهد، سرویس‌دهی قطارشهری و ناوگان اتوبوسرانی را تعطیل کرد، شاهد ایستادگی تهران مقابل این تصمیم بودیم ولی با حمایت‌های مدیریت استان مصوبه اجرایی شد؛ اگر این اصرار بر تصمیم‌ها در سطح استان خراسان رضوی نبود، شرایط ما بحرانی‌تر می‌شد.

مدیریت استان باید روی تصمیمات خود همچنان پافشاری کند 

حیدری افزود: مدیریت استان باید روی تصمیمات خود همچنان پافشاری کند چرا که این تصمیمات، درخواست مردم و شهروندان است و کنترل و دخالت‌ها از حالت خواهش و تقاضا، وارد فاز عملیاتی شوند.

رئیس شورای شهر مشهد با تقدیر از همراهی بخش زیادی از شهروندان برای ماندن در خانه و توجه آن‌ها به پیام‌ها و خطرات ناشی از ویروس کرونا، گفت: علی‌رغم همه تلاش‌ها و اطلاع‌رسانی‌ها، کماکان عده‌ای احساس خطر نکرده‌ و هشدارها را جدی نگرفته‌اند و شاهد حضور آن‌ها در مراکز تجمع هستیم که امیدواریم این افراد نیز آگاه شوند و با کمک هم شرایط را مدیریت و کنترل کنیم.

حیدری در پاسخ به پیامک ارسالی یکی از شهروندان که به تعطیلی خدمات‌رسانی قطارشهری و اتوبوسرانی اشاره داشت، گفت: مدیریت شهری مشهد در تصمیم‌های خود مصالح عمومی را درنظر می‌گیرد و در این بین ممکن است برخی از شهروندان عزیز هم آسیب ببینند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، وی افزود: براساس اطلاعات دریافتی، بخشی از بیماران کرونایی که نیازمند دیالیز بودند، برای رفتن مرکز دیالیز پیش‌بینی شده در بلوار وکیل‌آباد از قطارشهری استفاده می‌کردند و از سوی دیگر اتوبوس‌ها هم به خاطر تراکم جمعیت، بسیار خطرآفرین بودند و لذا شورای شهر مشهد تصمیم به تعطیلی موقت ناوگان حمل‌ونقل عمومی گرفت تا تحرک در شهر کاهش یابد.

حیدری با تاکید بر اینکه اقتصاد شهر وابسته به زائر و گردشگر است، گفت: امیدواریم هرچه سریعتر همه باهم، چرخه بازتولید و شیوع این ویروس را بشکنیم و شاهد شیب نزولی مبتلایان باشیم. این چرخه با دو هفته کنترل جدی و محدودیت ترددها شکسته می‌شود و می‌توان مجدد شهر را به حالت عادی بازگرداند.

از کارگران روزمزد حمایت شود

وی همچنین از مهندسین، سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی خواست که با حمایت از کارگران روزمزد خود به تحقق این مهم کمک کنند و دولت هم با پیش‌بینی بسته‌های معیشتی دغدغه اقشار آسیب‌پذیر را برطرف کند تا ضمن تشویق آن‌ها به حضور در خانه، هرچه زودتر به نقطه اطمینان‌بخش و ایمن برسیم.

حیدری تصریح کرد: بعد اطلاع‌رسانی و فضاسازی صداوسیما نیز قابل تقدیر بوده و این سازمان می‌تواند واقعیت‌های مربوط به کرونا و شرایط بیماران مبتلا به این ویروس را شفاف‌تر بگوید تا مردم احساس خطر بیشتری کنند و با واقعیت مواجه شوند.

توقیف ۶ماهه در انتظار خودروهایی که از مسیرهای مسدود یزد عبور کنند

رئیس پلیس راهور استان یزد با اشاره به اینکه تمام مسیرهای ورودی یزد به جز یک مسیر مسدود است، گفت: خودروهایی که از مسیرهای مسدود عبور کنند، شش ماه توقیف خواهند شد. 

سرهنگ رضا زارع در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه به منظور جلوگیری از شیوع کرونا در یزد، محدودیت‌هایی برای ورود مسافران در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: در این راستا تمام مسیرهای ورودی یزد به جز ورودی میدان آیت الله مدرسی از سمت شهرستان تفت مسدود است.

وی با اشاره به اینکه در تنها مسیر باز ورودی یزد نیز غربالگری و تب سنجی انجام می‌شود، عنوان کرد: در صورت مشاهده مورد مشکوک، تمام سرنشینان خودرو به مدت دو هفته قرنطینه می‌شوند.

زارع با اشاره به اینکه متأسفانه برخی خودروها خودسرانه اقدام به عبور از مسیرهای مسدود شده می‌کنند، بیان کرد: برخی نیز مسیرهای فرعی و خاکی را برای رسیدن به شهر طی می‌کنند که این افراد به مراجع قضائی معرفی می‌شوند.

رئیس پلیس راهور استان یزد خاطرنشان کرد: خودروی رانندگان متخلف با دستور مقام قضائی شش ماه در پارکینگ پلیس توقیف می‌شود ضمن اینکه جرایم نقدی نیز برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

زارع با اشاره به مسیرهای مسدود شده افزود: تمام ورودیهای فرعی در مسیر کمربندی از پل الغدیر زارچ تا میدان ورودی جاده بافق، مسدود است و هیچ راننده‌ای حق ورود به این مسیرها را ندارد همچنین مسیر ورودی به تفت نیز به جز یک مسیر، مسدود است و هیچ خودروی حق ورود ندارد.

وی تاکید کرد: احتمال بسته شدن خروجی‌های مسیرهای تفت و مهریز نیز طی چند روز آینده وجود دارد.


تمامی بوستان‌های مشهد تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از  برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای تعطیلی بوستان‌های سطح شهر در راستای حفظ سلامت شهروندان و به منظور پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

  • 13
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید