یکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹
۱۴:۵۱ - ۰۹ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۰۴۶۱
شهری و روستایی

مشاغل پرخطر از فردا در اصفهان یک هفته تعطیل می‌شود/ جریمه افراد در دستور کار

تعطیلی مشاغل پرخطر در اصفهان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: مشاغل پرخطر از فردا و آموزش حضوری مدارس از شنبه به مدت یک هفته تعطیل می‌شود.

حجت‌الله غلامی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت تعطیلی یک‌ هفته‌ای مشاغل در سطح استان اصفهان، اظهار کرد: درخواست ستاد استانی از تهران این بود که مشاغل یک هفته تعطیل شوند که خوشبختانه ستاد ملی کرونا پاسخ این درخواست را داد. بر اساس این پاسخ مقرر شد مشاغلی که می‌تواند به عنوان مشاغل پرخطر محسوب شوند محدودیت موقت برای آنان اعمال شود.

وی افزود: با توجه به اینکه ۲۲ شهرستان استان از ۲۴ استان وضعیت بحرانی دارد به جز دهاقان و خور و بیابانک برگزاری نماز جمعه را در بقیه شهرستان‌ها نداریم. همچنین استخرها، سالن‌های ورزشی، باشگاه‌ها، آرایشگاه‌های زنانه، باغ‌موزه‌ها، چایخانه‌ها، کافی‌شاپ‌ها، تالارها، گیم نت‌ها، بازارچه‌های فصلی و تفرجگاه‌ها مانند باغ‌وحش‌ها، پارک‌ها و شهربازی‌ها از روز پنجشنبه ۱۰ مهر ماه به مدت یک هفته تعطیل است.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان، تصریح کرد: در محله بعدی تعطیلی‌ها، آموزش حضوری مدارس، فنی حرفه‌ای‌ها، آموزشگاه‌های خصوصی و کتابخانه‌ها مد نظر است که از روز شنبه ۱۲ مهرماه به مدت یک هفته تعطیل خواهند شد و تنها آموزش غیرحضوری در مدارس خواهیم داشت و حضور مابقی پرسنل در مدارس از قبیل معلمان و معاونان با تشخیص مدیر مدرسه خواهد بود.

غلامی گفت: همچنین رستوران‌ها با ۵۰ درصد ظرفیت سرویس‌دهی می‌کنند و فست فودها نیز به شکل بیرون بر فعالیت دارند. در خصوص دورکاری‌ها نیز با نظر مدیران دستگاه‌های مختلف متناسب با حجم مراجعان به اداره یک سری از نیروها می‌توانند به شکل دورکار فعالیت کنند.

وی ادامه داد: پارک‌ها فقط ۴۰ درصد روشنایی خواهند داشت و ۶۰ درصد نور این اماکن کاهش خواهد داشت و این ۴۰ درصد روشنایی هم تنها برای امنیت پارک‌ها اعمال می‌شود و قرار شد شهرداری‌ها با نیروهای انتظامی هماهنگی‌های لازم را بکنند و اگر احساس کنند امنیت برقرار نیست اقدامات دیگری انجام خواهد شد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان، خاطرنشان کرد: گشت ارشاد کرونا هم‌اکنون با محوریت دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان فعال است و در سطح شهرستان‌ها با محوریت فرمانداری‌ها فعال هستند.

رحمانی فضلی:کاهش نظارت بررعایت پروتکلها منجر به افزایش قربانیان کرونا شده است

وزیر کشور گفت: متاسفانه روند نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی کاهشی بوده است و این کاهش اثر خود را در تعداد بیماران مبتلا و متوفیان ناشی از کرونا نشان می‌دهد.

تعطیلی مشاغل پرخطر در اصفهان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

به گزارش خبرنگار مهر عبدالرضا رحمانی فضلی امروز در حاشیه کمیته انتظامی امنیتی کرونا گفت: موضوعاتی که امروز در این جلسه مطرح شد در چند محور بود یکی از این موضوعات بحث بازنگری در نحوه اعمال اجرا و نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی بود.

وی ادامه داد: در همین خصوص گزارش مفصلی مطرح شد و گزارش‌ها نشان می‌دهد که روند اجرای نظارت متاسفانه کاهشی بوده است این کاهش اثر خود را در تعداد بیماران مبتلا و بستری شدگان و همچنین متوفیان ناشی از کرونا نشان می‌دهد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: از همین‌رو تاکید شد مجدداً ادارات اصناف اماکن عمومی و تمام مواردی که تاکنون برای آنها پروتکل نوشته شده است زمانبندی اجرای و نظارت خودشان را در ظرف یک هفته به این کمیته ارائه دهند و همچنین مواردی که در زیر متوسط رعایت می‌کنند مصوب شد حتماً به آنها تذکرات لازم به صورت کتبی ارائه شود.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها همچنین برنامه زمان رسیدن به وضعیت مطلوب را نیز به ما ارائه دهند.

وی درباره تولید ماسک نیز گفت: موضوع ماسک در این جلسه مجدداً مطرح شد همچنین گزارشی مبنی بر اینکه در حال حاضر ماسک با قیمت ۱۰۰۰ و ۱۳۰۰ تولید و توزیع می‌شود و این شبهات ایجاد شده مبنی بر اینکه این ماسک به راحتی در اختیار مردم نیست. از همین رو قرار شد نحوه توزیع ماسک در یک ماه اخیر را مورد بررسی قرار داده گزارش دقیقی از آن ارائه شود اولویت‌ها نیز در این خصوص مشخص شده است.

وی ادامه داد: اولویت توزیع نیز وزارت بهداشت و داروخانه‌ها حمل و نقل عمومی مدارس و دانشگاه‌ها مغازه‌ها و اصناف در اولویت‌های بعدی توضیح قرار دارند بر اساس گزارشی که به ما ارائه شده است روزانه حدود ۲۰ میلیون ماسک تولید می شده که در مورد مواد اولیه آن نگرانی‌های وجود دارد که مقرر شده است پیگیری‌های لازم در آن خصوص انجام شده و نگرانی دوستان در این زمینه برطرف شود.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: موضوع تهران به عنوان الگویی ویژه برای اجرای سیاست‌های جدید از جمله جریمه کردن متخلفان و افرادی که رعایت نمی‌کنند نیز در این جلسه مطرح شد و مقرر شد ما طبق دستورالعملی که امروز نوشته شده است تهران را به صورت الگو پیگیری کنیم و به صورت جدی نظارت‌های لازم را در این خصوص داشته باشیم و موضوع جریمه را اگر ستاد تصویب کند با روش‌هایی که کمترین مواجهه با مردم را اشتباه کرده و بهترین نتیجه را بدهد به کمک دستگاه‌های اجرایی انشاالله پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که در این جلسه مطرح شد بحث بازدارندگی اقناع سازی و همراهی مردم بود این موضوع بحث آنها برمی گردد برای همین کمیته اطلاع رسانی که فرمانده اجرایی است زمانبندی و ضمانت‌های لازم خود را با توضیح مسئولیت و وظایف همه دستگاه‌هایی که در امر اطلاع رسانی و رسانه‌ها نقش دارند تعیین تکلیف کرده و در جلسه بعدی مطرح کند تا در صورت تصویب ابلاغ شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر روند کلیه اقداماتی که تاکنون صورت گرفته است قابل قبول بوده اما رسیدن به نقطه مطلوب که ما شاهد کاهش بیماری موارد ابتلا و بستری باشیم هنوز گام‌های بلندی مانده است که باید به دقت برداشت شود خواهش ما از همه مردم این است که می‌دانیم این موضوع محدودیت‌هایی را ایجاد کرده از اما تنها راه غلبه بر بیماری همکاری همه است ضمن اینکه تاکید و تایید داریم بر همکاری مردم از آنها نیز تشکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: اصناف جزء گروه‌هایی هستند که بیشترین تعامل را مردم با آنها دارند آنها نیز در شرایط کرونا دچار سختی‌ها و مشکلاتی شده‌اند و در گزارش امروز آمده بود که حدود ۶۰ درصد اصناف پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند اما توقع ما این است که انشاالله با یک همت عالی و با انسجام و وحدت ای که در اجرا وجود خواهد داشت کاری کنند که ما حداقل به عدد ۸۰ در خصوص اصناف برسیم یعنی هم خودشان را رعایت کنند به مشتریان را مکلف به رعایت کنند در هر حال همانطور که در پروتکل‌ها نیز آمده است باید از ارائه خدمات به افرادی که رعایت نمی‌کند خودداری شود ما نیازمند همراهی و همدلی همراه مردم هستیم و امیدواریم خداوند کمک کند تا از این مصیبت زودتر رها شویم.

  • 12
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شیخ بهایی,درباره شیخ بهایی,لقب شیخ بهایی زندگی نامه شیخ بهایی شاعر و عارف ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ فوریهٔ ۱۵۴۷

زادگاه: بعلبک، لبنان

تاریخ مرگ: ۱ سپتامبر ۱۶۲۱

آثار برجسته: کشکول

محل دفن: حرم امام رضا (علیه السلام)، مشهد، ایران

ملیت: ایرانی

ادامه
محسن ربیع خواه,افتخارات محسن ربیع خواه,بازی های باشگاهی محسن ربیع خواه بیوگرافی محسن ربیع خواه و تصاویری از وی

زادروز: ۳ دی ۱۳۶۶ ‏

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۹ متر

پست: هافبک دفاعی، مدافع

ملیت: ایرانی

ادامه
مهدی کوشکی,ازدواج اول مهدی کوشکی,گروه لیو مهدی کوشکی بیوگرافی مهدی کوشکی بازیگر و کارگردان سینمای ایران + تصاویر همسرانش

تاریخ تولد: مرداد ماه ۱۳۵۹

محل تولد: خرم آباد، ایران

حرفه: بازیگر، نویسنده

ملیت: ایرانی

تحصیلات: لیسانس ادبیات نمایشی

قد: ۱.۷۰

ادامه
حضرت زینب (س),زندگینامه حضرت زینب (س),سرگذشت حضرت زینب (س) زندگی نامه حضرت زینب (س) از کودکی تا به شهادت رسیدنش

نام پدر: حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)

نام مادر: حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

ناریخ ولادت: پنجم جمادی الأولی سال پنجم (یا ششم) هجری قمری

محل تولد: مدینه منوره

همسر: عبدالله بن جعفر بن ابی‎طالب

وفات: شب یکشنبه ۱۵ رجب سال ۶۲ هجری قمری

ادامه
خواهران منصوریان,زندگی نامه خواهران منصوریان,زندگینامه خواهران منصوریان بیوگرافی خواهران منصوریان ( شهربانو - الهه - سهیلا ) + تصاویر

ملیت: ایران

زادهٔ: ۸ بهمن ۱۳۶۴

محل تولد: سمیرم

قد: ۱٫۷۵ متر

وزن: ۶۰ کیلوگرم

ورزش: ووشو

ادامه
نظامی گنجوی,کتاب نظامی گنجوی,زندگی نامه ی نظامی گنجوی زندگینامه نظامی گنجوی و آثارش (+ تصاویر)

زادروز: ۵۳۷ هـ. ق گنجه

محل زندگی: گنجه

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر، تاریخ نگار و داستان سرا 

سبک: عراقی

عنوان: حکیم نظامی

ادامه
محمود فکری,عکس محمود فکری,تعداد بازی ملی محمود فکری بیوگرافی محمود فکری و فوتبالیست شدن او (+ تصاویر)

زادروز: ۴ مرداد ۱۳۵۲

زادگاه: جوی بار، ایران

پُست: مدافع

ملیت: ایرانی

سال فعالیت: ۱۳۶۵

ادامه
سحر قریشی,طلاق سحر قریشی از همسرش,زندگی نامه سحر قریشی بیوگرافی سحر قریشی و علت مشهور شدنش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۶ دی ماه ۱۳۶۶

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۰ متر

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر، مدل

ادامه
مارکوپولو,زندگینامه مارکوپولو,کتاب سفرهای مارکوپولو بیوگرافی مارکوپولو و کتاب سفرهای او (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۵ سپتامبر ۱۲۵۴

زادگاه: ونیز، ایتالیا

تاریخ مرگ: ۹ ژانویهٔ ۱۳۲۴

ملیت: ونیزی

حرفه: تاجر و جهانگرد

ادامه
ویژه سرپوش