جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
۱۲:۰۲ - ۰۳ آذر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۹۰۰۱۴۳
شهری و روستایی

جریمه ۲۰۰ هزارتومانی «ترددشبانه» از دیشب کلید خورد/کاهش ۳۱ درصدی مسافران متروی تهران و حومه در طرح جدید محدودیت های کرونایی

اعمال جریمه تردد شبانه,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
رئیس پلیس راهور پایتخت از اعمال جریمه تردد شبانه از دیشب و همچنین اعمال قانون و انتقال به پارکینگ خودروهایی خبر داد که پلاکشان را مخدوش کنند.

به گزارش فارس،سردار محمد حسین حمیدی صبح امروز در برنامه شهر امن شبک پنج سیما درباره آخرین وضعیت اعمال محدودیت های کرونایی در پایتخت اظهار داشت : محدودیت های کرونایی که جنبه ترافیکی داشته و ممنوعیت تردد او را به دنبال داشت از روز شنبه اول آذرماه از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح ابلاغ و  اعمال شد که برای وسایط نقلیه مختلف در سطح شهرها بود.

وی گفت : در شب اول چون نیاز به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی داشت با پیام های هشداری  و آموزشی کسانی که قصد تردد داشتند را هوشیار کردیم و در شب گذشته رسما از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح کسانی که در این ساعت و اعلام محدودیت در سطح شهر تردد داشتند به وسیله دوربین ها جریمه شدند.

سردار حمیدی افزود : این جریمه ها توسط دوربین ها اعمال شدو این دوربین ها در هر ۲۴ ساعت یکبار این جریمه را در صورت تردد خودروها اعمال می کنند که مبلغ جریمه در هر بار ۲۰۰ هزار تومان است.

وی بیان داشت : خروج خودروها از شهر نه در تهران بلکه در تمامی شهرها متفاوت است؛  که در شهر تهران و با پلاک تهران به هر جایی که بروند یک میلیون تومان در هر ۲۴ ساعت جریمه خواهند شد و همکاران بنده در سطح جاده ها حضور دارند و کنترل های خود را به صورت فیزیکی علاوه بر دوربین ها انجام می دهند. 

سردار حمیدی گفت : در سطح شهرها به علت حجم بالای ترددها  صرفا این کنترل ها توسط دوربین ها صورت می گیرد؛ البته از طریق سامانه هایی که در اختیار داریم نیز این کنترل ها صورت می گیرد و رسما از شب گذشته خودروهایی که به صورت غیر مجاز تردد می کردند جریمه شدند. 

وی در خصوص مشاغلی که نیاز به تردد دارند مانند سازمان‌های امدادی ، حوزه بهداشت و درمان و صنوف  مختلفی که فعالیت آنها ضروری است و باید حتما تردد داشته باشند اعلام کرد:این سازمان ها مشخص شده اند و لیست آنها و شماره خودروی آنها به فرمانداری ها ابلاغ شده و سازمان هایی که هنوز لیست خودروهای خود را اعلام نکرده‌اند باید این لیست را به فرمانداری اعلام کرده و پلیس این لیست را از فرمانداری گرفته و در سیستم اعمال می کند.

سردار حمیدی در خصوص تردد در سطح شهر تهران گفت: این محدودیت در قالب استان تهران دیده شده که در شهر کرج و شهرهای پیرامونی شهر تهران این موضوع یکپارچه دیده شده و همه استان تهران مد نظر است ولی برای تردد خارج از این محدودیت و استان تهران جریمه در نظر گرفته شده است.

وی گفت : با مقایسه ای که در این سه شب صورت گرفت و مخصوصا در شب گذشته با روزهای گذشته و با هفته های قبل، کاهش ترافیک کاملا محسوس بود و ۸۰ درصد ترددهای درون شهری کاهش پیدا کرده و در طول روز هم جریان ترافیک متفاوت بود و صبح ها ۲۰ درصد کاهش ترافیک داشتیم و عصرها ۳۸ درصد کاهش تردد را شاهد بودیم و تردد مشخص ۹ شب تا ۴ صبح در برخی مقاطع ۸۰ درصد کاهش ترافیک را رقم زد.

وی افزود: این طرح طبق مصوبه تا دوهفته ادامه خواهد داشت و اینکه آیا ادامه داشته باشد یا خیر؛ برابر مصوبات ستاد ملی کرونا اقدام خواهد شد. 

وی در خصوص دستکاری و مخدوش کردن پلاک خودروها نیزگفت : همکاران بنده در سطح معابر حضور دارند و اینگونه موارد را نیز کنترل و در صورت رویت حتما برخورد خواهند کرد؛ اینگونه موارد جرم محسوب شده و برخورد قضایی با این گونه اقدامات صورت خواهد گرفت.

رئیس پلیس راهور پایتخت اعلام کرد:پلیس در صورت مشاهده خودرویی که پلاک خود را مخدوش کرده اقدام به متوقف کردن آن کرده و ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهد کرد؛ خودرو هم به پارکینگ منتقل و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

وی گفت:همکاران بنده در چند روز گذشته برای همین به صورت ویژه در سطح شهر حضور دارند و در صورت مشاهده حتما با فرد خاطی برخورد خواهند کرد.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ ضمن تشکر از شهروندان در خصوص همکاری در بحث محدوددیت ها گفت: خوشبختانه در این موضوع همکاری خوبی را از سوی شهروندان دیدیم و قبل از اینکه پلیس بخواهد برخورد کند ترددها کاهش پیدا کرد و برخورد های ما حداقلی بوده است و مردم خیلی خوب رعایت کردند.

وی توصیه کرد: در زمان بارش ها و لغزندگی معابر به دلیل کاهش تردد و خلوتی معابر، افزایش تصادفات را شاهد هستیم و از رانندگانی که قصددارند در معابر با سرعت حرکت کنند،  می خواهیم از رفتن با سرعت بالا جدا خودداری نمایند چرا که این اقدام آنها می تواند به آنها و دیگران آسیب وارد کند.

رئیس پلیس راهور پایتخت تصریح کرد: کاهش دید و لغزنده بودن معابر باعث افزایش تصادفات شده است به همین دلیل در این زمان و در حین بارندگی تردد با موتورسیکلت و دوچرخه ممنوع است.

کاهش ۳۱ درصدی مسافران متروی تهران و حومه در طرح جدید محدودیت های کرونایی

کاهش ۳۱ درصدی مسافران متروی تهران و حومه در طرح جدید محدودیت های کرونایی

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران از کاهش ۳۱ درصدی مسافران مترو همزمان با شروع اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی خبر داد.

اعمال جریمه تردد شبانه,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

به گزارش ایسنا،  فرنوش نوبخت با اشاره به کاهش آمار مسافری در روزهای اخیر گفت: سرفاصله حرکت قطارها تغییری نداشته و با همان ظرفیت قبلی به فعالیت خود ادامه می‌دهیم.

 مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد: در اولین روز از اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی که با روز شنبه اول هفته مصادف شده بود، نسبت به شنبه هفته گذشته  شاهد کاهش ۲۳۰۰ نفری مسافر بودیم، این در حالیست که آمار ارائه شده در مقایسه با آخرین روز کاری آبان ماه سال درجاری در چهارشنبه هفته گذشته ۳۱ درصد کاهش مسافر را نشان می دهد.

وی با تاکید بر اینکه استفاده  شهروندان از متروی تهران کاهش داشته، افزود: شرکت بهره برداری متروی تهران با همان ظرفیت قبلی و اجرای سرفاصله حرکت قطارهای مترو در خط دو  ۳ دقیقه، خطوط یک و چهار۳.۵ دقیقه، خط سه ۶ دقیقه، خط شش با سرفاصله ۱۵ و خط هفت ۱۰ دقیقه سرویس دهی دارد.

بنا براعلام روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو تهران، نوبخت خاطرنشان کرد: مترو با همان ظرفیت پیش از شیوع ویروس کرونا در حال خدمت رسانی است، اما در برخی از ساعات روز در ایستگاه‌های تقاطعی ممکن است با حجم بالای مسافر مواجه شویم که عمدتاً مربوط به ساعات ابتدایی روز است، ولی بر اساس آمار کاهش مسافر را شاهد هستیم.

  • 11
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
سینا حجازی,سینا حجازی بیوگرافی,عکس های سینا حجازی بیوگرافی سینا حجازی بازیگر و خواننده ایرانی سبک پاپ + مصاحبه و تصاویر خانوادگی

تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۱۱/۰۳

محل تولد: اصفهان

سبک: پاپ، رگی

ساز: کوبه ای

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ملیت: ایران

ادامه
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه
ویژه سرپوش