۰۰:۲۰ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۵۰۶۱۰۰
محیط زیست و گردشگری

خلیج فارس مثل جیب کارمندان می‌شود

صیادان چینی در خلیج فارس,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست

فریاد مسئولان و نمایندگان مردم ساکن حاشیه‌ خلیج فارس درباره یک معضل ادامه دارد. آنها خواستار پایان دادن به فعالیت کشتی‌های چینی در دریای خلیج فارس هستند. کشتی‌هایی که به گفته این مسئولان، مشکلاتی اقتصادی و محیط زیستی برای مردم آن مناطق به وجود آورده و باعث رکود در کسب‌و‌کارهای محلی چون صیادی سنتی و خسارت به اکوسیستم خلیج فارس شده است. در این باره عضو شورای عالی استان‌های کشور گفته است: «چینی‌ها با صید ناروا با کشتی‌های بزرگ و صنعتی‌شان، دریا را جارو می‌کنند و نسل آبزیان را از بین می‌برند.»

 

کیانوش جهانبخش‌ در جلسه شورای عالی استان‌ها افزود: «به مشاهدات و حرف مردم و صیادان هرمزگان در این زمینه اعتماد کنید. شغل آباد و اجدادی مردم هرمزگان در طول قرن‌ها در کنار محافظت و صیانت از خلیج تا ابد فارس، پیله‌وری و داد و ستد از دریا و صیادی بوده است، وقت آن است که باز تعریفی از قاچاق در هرمزگان و سایر نقاط مرزی میهن داشته باشیم تا مردم هرمزگان همچون گذشته‌های دور به کسب روزی حلال از دریا ادامه دهند و معاش خود را تامین کنند.»

 

این عضو شورای شهر بندرعباس افزود: «نمی‌دانم از کجا شروع کنم؛ از فاضلاب‌های خانگی و صنعتی که هنوز به دریا می‌ریزد و برای آرام کردن مردم، هر روز شعار و بسته‌ای ارایه می‌دهند و در عمل هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است. شاید با من موافق باشید که سازمان محیط زیست با اعتبارات محدود و بودجه راه به جایی نمی‌برند و تنها جان خود را چون محیط بانان شهید پرویز هرمزی و محمد دهقانی فدا می‌کنند.» 

 

تبعات حضور کشتی‌های چینی در خلیج فارس پیشتر مسئولان دیگر این مناطق نیز درباره حضور کشتی‌های چینی در آب‌های خلیج فارس تحت همکاری مشترک با شرکت‌های صیادی ایرانی خبر داده و به انتقاد از آنها و تبعات حضور این کشتی‌ها اشاره کرده بودند. چنانچه نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه شرکت‌های صیادی ایرانی با استفاده از کشتی و تجهیزات چینی اقدام به ماهیگیری در خلیج فارس می‌کنند، گفت: «ماهیگیری کشتی‌های بزرگ در آب‌های خلیج فارس به اکوسیستم منطقه ضربه زده است.»

 

احمد مرادی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر حضور صیادان چینی در آب‌های ایران گفت: «این تصور به وجود آمده بود که کشتی چینی با عوامل چینی برای صید به صیدگاه‌های ایران می‌آیند اما اینگونه نیست و چینی‌ها راه بهتری پیدا کرده‌اند.» نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه شرکت‌های چینی کشتی‌های خود را به شرکت‌های ایرانی برای ماهیگیری اجاره می‌دهند، اظهار داشت: «شرکت‌های صیادی ایرانی با استفاده از کشتی‌ها و تجهیزات چینی اقدام به ماهیگیری در محل صیدگاه‌های ساحلی می‌کنند که هم باعث از بین رفتن آبزیان شده و هم صیادان سنتی را دچار مشکل کرده است.» وی در ادامه با بیان اینکه تجهیزات ماهواره‌ای کشتی‌های چینی محل حضور ماهی‌ها را مکان‌یابی می‌کند، عنوان کرد: «از این طریق کشتی‌های بزرگ به آب‌های نزدیک ساحل آمده و در محل تخم‌ریزی ماهی‌ها و میگوها صیادی می‌کنند و هیچ دغدغه‌ای بابت از بین رفتن ماهی‌ها ندارند.» مرادی در ادامه با اشاره به این مطلب که توجیه سازمان شیلات در خصوص ماهیگیری این کشتی‌ها، حضور آنها در اقیانوس است، یادآور شد: «علیرغم اظهارات شیلات، مراجعات مردمی‌و اسنادی داریم که کشتی‌های به آب‌های ساحلی و محل صیدگاه صیادان سنتی می‌آیند.» رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان با اشاره به جغرافیای منطقه جنوب کشور که شامل خلیج، دریا و اقیانوس است، بیان داشت: «دریای عمان دارای ۳ هزار متر و خلیج فارس نیز ۹۰ متر عمق دارد از این رو حضور کشتی‌های بزرگ در این مناطق برای اکوسیستم منطقه بسیار متفاوت است به گونه‌ای که این کشتی‌ها باید حتما در آب‌های عمیق صیادی کنند تا به اکوسیستم منطقه ضربه نخورد.» عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی‌در پایان با بیان اینکه سود حاصل از محصول ماهیگیری حاصل نیز به علت مشارکت شرکت‌های ایرانی و چینی طبق توافقات انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: «حضور کشتی‌ها نیز به طور کل به علت موافقت‌نامه‌های میان کشورها در آب‌های خلیج فارس مشکلی سیاسی به لحاظ مرزی ندارد و صرفا مشکل در حوزه اکوسیستمی‌است.»

 

تورهای ترال در کمین خلیج فارس

در ادامه حضور کشتی‌های صیادی چین در خلیج فارس، آفتاب یزد برای بررسی بیشتر مشکلات محیط زیستی خلیج فارس با یک کارشناس محیط‌ زیست به گفت‌و‌گو‌ پرداخته است. اسماعیل کهرم با اشاره به حضور کشتی‌های صیادی چین در این دریا گفت: «طبق قوانین بین‌المللی تا دوازده کیلومتری ساحل هر کشور، دریا متعلق آن است. یعنی کشتی‌های چینی، آمریکایی و ... از این حد نمی‌توانند جلوتر بیایند. از آن به بعد آب‌های بین‌المللی است که این کشتی‌ها وارد آن شده و به صید می‌پردازند. همچنین کشتی‌های ایرانی نیز به آب‌های بین‌المللی رفته و مثلا پس از صید ماهی تن و انبار آنها در یخچال‌ها به کشور باز می‌گردند.» این کارشناس محیط زیست در خصوص تبعات حضور این کشتی‌ها در خلیج فارس نیز تاکید کرد: «با کمال تاسف این کشتی‌ها مجهز به جدیدترین سیستم‌های رادار هستند. یعنی در عمق آب دسته‌های ماهی را شناسایی کرده و با تورهای خود اقدام به صید ماهی‌ها می‌کنند. این تورها به عمق نود تا صد متری آب‌ رفته و سپس باز می‌شوند و همه ماهی‌ها را جمع‌آوری می‌کنند. بنابراین تعداد ماهی‌هایی که اینها صید می‌کنند بسیار زیاد است.» او افزود: «همچنین سیستمی‌به نام ترال داریم که یک تور را به طول یک یا سه کیلومتر به دنبال کشتی می‌کشد، سپس تورهای فلزی بر کف آب افتاده و هر آنچه که موجود باشد در آن گیر می‌افتد؛ از پستانداران گرفته تا انواع ماهی‌ها. بنابراین اگر چنین کشتی‌هایی با این توانایی‌ها یک فصل برای ماهی‌گیری به خلیج فارس بیایند، آنجا را به کل پاک می‌کنند. ما باید با استفاده از مقررات بین‌المللی از به کار بردن تورهای ترال خودداری و جلوگیری کنیم، در غیر این صورت خلیج فارس مانند جیب کارمندان خواهد شد.»

 

غذای لذیذ چینی‌ها!

البته این اولین باری نیست که چینی‌ها در ایران دردسر و مشکلاتی را به وجود آورده‌اند. همانگونه که بر اساس گزارشی از فارس و به گفته یکی از کارگران ایرانی فعال در منطقه یک پروژه ساخت آزاد‌راه تهران-شمال، در منطقه یک به هیچ عنوان گربه یا سگ ولگرد دیده نمی‌شد، چون چینی‌ها آنها را شکار کرده و پس از سه روز نگهداری و تزریق واکسنی خاص، این حیوانات بیچاره را خفه کرده و از آنها غذاهای باب طبع خودشان تهیه می‌کردند! 

 

از سوی دیگر اگرچه در برخی شرایط خاص مردم و شرکت‌ها مجبور به همکاری با چینی‌ها هستند اما شرایط نامناسب تجاری و اقتصادی ایران نباید کشور را تبدیل به غذایی لذیذ برای چینی‌ها کرده و موجب آسیب‌ رساندن به خلیج فارس شود چراکه از بین رفتن اکوسیستم آنجا تبعات جبران ناپذیری را در بلندمدت نه تنها برای ایران که برای سایر کشورهای مرتبط با حوزه خلیج فارس در پی خواهد داشت.

 

 

aft​abeyazd.‎​ir
  • 19
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید