یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
۲۳:۴۶ - ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۵۳۰۸۱
مدیریت ورزش

تاج: قرارداد ویلموتس بسیار خوب بود!/ اگر انتخاب شوم کی‌روش را برمی‌گردانم

مهدی تاج,دفاع مهدی تاج از قرارداد ویلموتس
نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: درباره ظاهر و پنهان قرارداد ویلموتس صحبت کردم زیرا این موضوع حق مردم است که همه چیز را بدانند.

به گزارش فارس، مهدی تاج درباره قرارداد مارک ویلموتس و صدور رای دادگاه حمکیت ورزش که خسارت زیادی روی دست فوتبال کشورمان گذاشت، اظهار داشت:درباره ظاهر و پنهان قرارداد ویلموتس صحبت کردم زیرا این موضوع حق مردم است که همه چیز را بدانند. الان هم ظاهر، باطن، پیروزی و شکستش را مجدد می‌گویم. صحبت شده ویلموتس مربی تراز اولی نبوده است. سندی دارم مربی نوزدهم جهان و سرمربی تیم ملی بلژیک بود و مربی ناشناخته‌ای نبود.

*کی‌روش قرارداد ۳ میلیون دلاری بست ولی بیرونش کردند/ هیچ‌ حقوق‌دانی از قرارداد ویلموتس ایراد نگرفت

وی افزود: مبلغ قراردادش در سال ۲۰۱۴ با فدراسیون بلژیک یک میلیون و ۴۰۰ هزار یورو بود. او را در سال ۲۰۱۹ با دو میلیون و ۲۰۰ هزار یورو به کشورمان آوردیم. مربی آوردن به ایران مقداری سخت است. قراردادش با ساحل عاج هم ۹۰۰ هزار یورو بود. کارلوس کی‌روش قراردادش با ما یک میلیون و ۴۰۰ هزار یورو بود نتیجه خوبی گرفت و با کلمبیا سه میلیون دلار قرارداد بست. در آنجا هم نتیجه نگرفت و او را بیرون کردند. سپس از فدراسیون مصر یک میلیون دلار گرفت. همین علیرضا جهانبخش قراردادش ۲۰ میلیون دلار بود و مهدی طارمی اکنون نزدیک به هزار میلیارد تومان می‌تواند بگیرد. 

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه این مبلغ برای کی‌روش قابل توجیه است اما وقتی ویلموتس در ساحل عاج آن نتیجه را گرفت نباید با او چنین قراردادی را می‌بستند، توضیح داد: ویلموتس مربی نوزدهم دنیا بود، کی‌روش هم در کلمبیا و مصر نتیجه نگرفت اما اکنون خیلی‌ها دنبالش هستند. موضوع بعدی در مورد قرارداد ویلموتس است، این قرارداد درست و بسیار خوب است. هیچ حقوقدانی تاکنون نیامده به ما بگوید این قرارداد ایراد دارد. الان هم از هر کسی که می‌تواند و اطلاعات کافی دارد دعوت می‌کنم آن را ببیند.

تاج خاطرنشان کرد: این پرونده در دو جا مطرح است. اگر یک حقوقدان به آن ایراد بگیرد آماده هستیم. دادگستری و بازرسی هم آمده و مطرح کرده‌اند که در این قرارداد اهمال شده است. من در مورد آن نیز صحبت خواهم کرد. خود ما درخواست رسیدگی کردیم و جواب هم می‌دهیم اما بحث در رسانه‌ها و به مردم متصل کردن خیلی درست نیست. اگر چیزی وجود دارد به خود ما بگویند تا جواب بدهیم. 

*یک نماینده مجلس ۱۶۰ بار در مورد قرارداد ویلموتس حرف زد

وی در خصوص اینکه منظورش از کلمه متصل به مردم چیست، توضیح داد: سه سال است صداوسیما در مورد قرارداد ویلموتس صحبت می‌کند دست کم یک نماینده مجلس را سراغ دارم که نزدیک به ۱۶۰ بار در مورد این قرارداد در تلویزیون و رادیو حرف زده است. تقریباً هر سه روز یکبار. اگر ایرادی وجود دارد به خود ما بگویید. غیر از این که اشتباه است. اکنون هم صداوسیما کار بسیار خوبی کرد و با دعوت از من خواست در مورد این قرارداد صحبت کنم.

نامزد ریاست فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه اگر یک تیم باشگاهی باشد می‌توان گفت آن را به مردم متصل نکنید اما بحث فدراسیون فوتبال متفاوت است، اظهار داشت:‌ جنس قرارداد ویلموتس با قرارداد استراماچونی، کالدرون و پادوانی که احتمال دارد به زودی صادر شود و ممکن است ۹ میلیون دلار باشد یکسان است اما هیچکدام از این قراردادها بولد نمی‌شود. استراماچونی سالانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار یورو بابت فسخ یکطرفه قرارداد دریافت می‌کند. 

*سخنگوی دولت گفت که امکان انتقال پول برای ویلموتس نیست

تاج اضافه کرد: ربیعی که سخنگوی دولت بود اعلام کرد امکان انتقال پول به ویلموتس وجود نداشت و امیدوارم حکم اولیه شکسته شود. به این دلیل امکان انتقال پول نبود که برخلاف دوره کی‌روش که همه پولش را از طریق فیفا می‌دادیم، در زمانی که ترامپ سر کار آمد موانع تحریم را جدی‌تر کرد. 

وی در خصوص اینکه ترامپ به صورت دقیق چه زمانی تحریم‌ها را جدی‌تر کرد، گفت: وقتی ما ویلموتس را آوردیم ترامپ رئیس جمهور آمریکا بود.

*فیفا و AFC نامه زدند که برخلاف کی‌روش نمی‌توانیم به ویلموتس پول بدهیم

رئیس اسبق فدراسیون در خصوص اظهارنظر مجری برنامه مبنی بر اینکه این حرفش درست نیست و ترامپ قبل از عقد قرارداد فدراسیون با ویلموتس که در سال ۹۸ به امضا رسید در اردیبهشت ۹۷ از برجام خارج شد خاطرنشان کرد: من می‌گویم در دوره او تحریم‌ها تشدید شد. این را هم فیفا می‌گوید. فیفا و AFC چند نامه به من زده و گفتند ما نمی‌توانیم پول ویلموتس را مانند کی‌روش پرداخت کنیم. هیچ بانکی حاضر نیست این موضوع را بپذیرد. شریعتمداری که در آن زمان وزیر بود یک نامه زد و گفت با وجود اینکه فدراسیون فوتبال بیش از ۱۰ میلیون دلار از فیفا طلبکار است نمی‌تواند این پول را به ویلموتس بدهد.

تاج در خصوص اینکه بین خروج ترامپ از برجام و عقد قرارداد فدراسیون فوتبال با ویلموتس یک سال و یک ماه زمان بود، پاسخ داد: من می‌گویم در دوره ترامپ ویلموتس را به ایران آوردیم. 

وی در مورد اینکه به هر حال کشور ما با مسئله تحریم دست به گریبان بود، عنوان کرد: خود من در دوره تحریم کی‌روش را به ایران آوردم. هشت سال با ما بود که در آن مدت چهار سال نایب رئیس و چهار سال رئیس فدراسیون بودم اما تمام پول او را از طریق فیفا پرداخت می‌کردیم. می‌خواهید این موضوع را دوباره و سه باره بگویم! نامه‌ از خزانه‌دار فدراسیون دارم که در آن نوشته شده تمام پول کی‌روش و مربیان دیگر را از طریق فیفا می‌دادیم اما فدراسیون جهانی در زمان ویلموتس نتوانست این کار را انجام بدهد.

*نامه پرداخت ۲ میلیون یورو به ویلموتس تقریبا همه وزرا امضا کردند

نایب رئیس AFC در خصوص اینکه چه کسی آن ۲ میلیون یورو را به ویلموتس پرداخت کرد، گفت: شاهد من شریعتمداری وزیر کار است که به وی نامه زدیم. فدراسیون ۱۰ میلیون دلار از فیفا طلبکار است. به جای این پول استقراض بدهید تا بتوانیم پول ویلموتس را پرداخت کنیم. شورای عالی تحریم چنین کاری انجام می‌دهد. مثلاً ما به عراق برق فروختیم اما به این دلیل که نمی‌توانستند به ما پول بدهند شورای تحریم به افرادی که برق فروختند پول داد تا پس از رفع تحریم‌ها این پول را از عراق بگیرد. 

تاج اضافه کرد: این نامه در شورای عالی امنیت ملی و تقریباً توسط همه وزرای دولت قبلی امضا شد. در بند اول نامه آمده طبق مصوبه وزرا پول را به فدراسیون فوتبال از طریق وزرات کار، رفاه و تأمین اجتماعی قرض بدهید. این وزارتخانه نیز از شرکت شستا پول گرفت. شستا ۲ میلیون یورو به ما داد و تمام این مبلغ را هم بازپس گرفت. بخشی را در دوره ریاست من و بخشی را هم در دوره بهاروند گرفت. منتهی اکنون شستا مطالبه زیادتری دارد.

*اقدام شستا برای ضبط ساختمان فدراسیون و پرسپولیس غیرقانونی است

وی افزود: شستا ساختمان فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس را ضبط کرده که این کار غیر قانونی است و با توجه به اینکه پولش را گرفته باید این ساختمان‌ها را پس بدهد. ما ۱۰ میلیون یورو در فیفا داشتیم که تقریباً یک میلیون و ۴۰۰ هزار یوروی آن متعلق به باشگاه‌ها است و ما نمی‌توانیم به آن دست بزنیم. بخش دیگر مربوط به مبالغی است که به ما می‌دهند و می‌توانیم آن را هزینه کنیم. کمپ تیم ملی که اکنون افتخار کشور شده است را من با زحمت کی‌روش ساختم. تمام هزینه مربیان را از طریق همین پول می‌دادیم.

*یک ریال از منابع داخلی را به کی‌روش ندادیم

تاج درباره اینکه آیا این هزینه‌ها را می‌توان با پول فدراسیون در فیفا پرداخت کرد، گفت: ما پول کی‌روش و کادر فنی‌اش را از همین پول فیفا پرداخت می‌کردیم و یک ریالش را از منابع داخلی ندادیم. در واقع نداشتیم که بدهیم. در مورد ویلموتس هم می‌خواستیم همین کار را انجام بدهیم که نتوانستیم. این پول‌هایی که به عنوان سرمایه ما در فیفا بود باید هزینه ساخت اماکن و هزینه‌های جاری و توسعه فوتبال هزینه شود. اکنون هم فقط نمی‌توانیم حقوق و دستمزدها را به آنها بدهیم.

وی تصریح کرد: خزانه‌داری که زیر نظرمان کار نمی‌کند بلکه زیر نظر وزارت اقتصاد و دارایی است به من نامه زده مربیانی که پول آنها را پرداخت کردیم مثل کی‌روش، دن‌گاسپار، اوسیانو کروز و ... که ۱۲ نفر خارجی هستند از طریق فیفا پرداخت می‌کردیم اما به دلیل تحریم نتوانستیم پول ویلموتس را بدهیم.

نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال در پاسخ به این اظهارنظر مجری برنامه مبنی بر اینکه بر فرض محال ویلموتس که مربی خوبی بود و در رده نوزدهم دنیا بود همین الان سرمربیگیری تیم ملی را برعهده داشت و باید با او در جام جهانی شرکت می‌کردیم اما آیا ارزش داشت با این رقم سرمربی‌‌ ما باشد، عنوان کرد: کی‌روش را ما آوردیم اما هیچکس نگفت او ۲۲ میلیون دلار برای فوتبال کشورمان درآمدزایی کرد. دو بار تیم ملی را به جام جهانی برد و بهترین نتیجه تاریخ حضورمان در جام جهانی را در دوره ریاست من به سرمربیگری وی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه کسب کردیم. درآمدی که کسب شد، بیشتر از پولی بود که به او پرداخت کردیم. هیچکس نیامد بگوید کی‌روش در دوره همین هیأت رئیسه چنین نتایجی گرفت. 

تاج در خصوص اینکه دستاوردهایی که کی‌روش کسب کرد ممکن بود محقق نشود همانگونه که در دوره ویلموتس این اتفاق نیفتاد، گفت:( تاج در این لحظه خطاب به مجری برنامه گفت اگر در گوشی شما چیزی می‌گویند بگویید اندکی صبر کنند تا حرفم را بزنم)‌ درآمد کی‌روش برای ما ۲۲ میلیون دلار بود اما ویلموتس این درآمدزایی را نداشت. اگر در بازی با عراق دقیقه ۹۴ گل نمی‌خوردیم او همین الان سرمربی ما بود. فوتبال همین است. کی‌روش یک مربی بسیار زبردست و عالی است اما در کلمبیا نتیجه نگرفت و اخراج شد.

وی اضافه کرد: اخراج شدن یک مربی در فوتبال مرسوم است.همه جای دنیا وقتی یک مربی نتیجه نگیرد او را اخراج می‌کنند و یک مربی دیگری می‌آورند فوتبال ما هم از این قاعده مستثنی نیست. در شرح رأی صادر شده دادگاه حکمیت ورزش در خصوص پرونده ویلموتس آمده من فکر می‌کنم برای اولین بار است که دیوان حکمیت در چنین سطحی رأی را برای ما شکست که اگر نمی‌شکست به قول شما باید ۱۰ میلیون دلار می‌دادیم اکنون این مبلغ تبدیل به ۳ میلیون یورو شده است به همین دلیل احساس می‌کنیم نتیجه خوبی در دادگاه CAS گرفتیم.

نامزد ریاست فدراسیون فوتبال ادامه داد: ویلموتس باید به ما جریمه دادرسی بدهد زیرا ما شکایت کردیم اگر می‌باختیم باید سه سال جریمه دیرکرد ۵ درصد به ویلموتس می‌دادیم. ۲ میلیون یورو دستمزد ویلموتس را پرداخت کردیم اکنون نیز باید ۳ میلیون یورو بدهیم.  یک سال از دستمزدش را دریافت می‌کند به این دلیل که پرونده در حال دادرسی بود گرانز حکمی که دادگاه عالی ورزش صادر کرده بسیار عالی است و می‌گوید فدراسیون فوتبال هیچ خطایی نکرده و حسن نیت هم داشته است. اما به لحاظ تشدید تحریم‌های ایالات متحده آمریکا نتوانست پول ویلموتس را بدهد. 

تاج در خصوص اینکه آیا زودتر نمی‌شد از همین محلی که پول ویلموتس را پرداخت کرد این کار را انجام داد تا او شکایت نکند، اظهار داشت: همه حرف ما همین است وقتی من دیدم فیفا پولم را نمی‌دهد تنها جایی که می‌توانستم مراجعه کنم وزارت ورزش و جوانان بود. ۱۷ نامه در آن زمان به وزیر ورزش زدم و گفتم اگر پول را ندهید ویلموتس قراردادش را یکطرفه فسخ می‌کند او نیز ۹ نامه به جهانگیری و سایرین زد. در مورد یکی از آنها وقتی جواب گرفتیم که فسخ یکطرفه ویلموتس انجام شده بود.

وی در خصوص اینکه آیا قبول ندارد مارک ویلموتس مربی گرانی برای ایران بوده است، گفت:‌ آن زمانی که با او قرارداد بستیم فکر کردیم بهترین است.  هیأت رئیسه نیز این قرارداد را تصویب کرد کی‌روش را هم با همین مبالغ آوردیم. هیأت رئیسه اختیار دارد و کمیته فنی نیز آن را تأیید کرد. آن زمان در شرایطی بودیم که کسی به دلیل تحریم به ایران نمی‌آمد و مشکلاتی داشتیم حالا اگر گران بوده درست، اما موضوع مهم این است اکنون نیز ممکن است سرمربی بیاوریم که بگویند گران است.

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در مورد اینکه کی‌روش در آخرین سال قرارداد خود چه مبلغی گرفت، توضیح داد: با آپشن‌هایش ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار دلار از ما گرفت البته کارنامه‌اش هم عالی بود. شما می‌دانید و صداوسیما هم بهتر از من می‌داند چرا کی‌روش از ایران رفت. فشار عمومی روی من که رئیس فدراسیون بودم آمد و خودش هم به این جمع‌بندی رسید که دیگر نماند.

تاج در مورد اینکه کم لطفی است که اگر بگوید صداوسیما در رفتن کی‌روش نقش داشت، عنوان کرد: نمی‌گویم صداوسیما تنها بود بلکه افراد دیگر نیز بودند.کی‌روش مخالفانی داشت همانگونه که همه در فوتبال موافق و مخالف دارند. 

وی درباره اینکه گفته می‌شود یکی از نامزدهای ریاست فدراسیون اعلام کرده اگر من رئیس شوم کی‌روش را به ایران بازمی‌گردانم و آیا این نامزد خودش است، پاسخ داد: کی‌روش را تأیید می‌کنم و او را قبول دارم. با او نتایج خوبی گرفتم و بهترین فدراسیون بعد از انقلاب دوره ما سرمربیگری او بود. در آن زمان پنج تیم ملی ما به جام جهانی رفت و بهترین کمپ و بهترین نتیجه تاریخ در جام جهانی ۲۰۱۸ را گرفتیم.

تاج در گفت‌وگو با شبکه خبر افزود: فوتبال ساحلی ما در آن زمان دوم و سوم دنیا بود و اکنون در رده هفدهم یا هجدهم است. یک عده می‌گویند چرا بار دیگر آمدید، آمده‌ایم تا همین‌ها را درست کنیم. پرسپولیس و استقلال در سال گذشته از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند. من فکر می‌کنم کی‌روش مربی موفقی است و فقط می‌توانم اکنون همین را بگویم. اگر رئیس فدراسیون شوم به صورت جدی با تیم خود روی این موضوع فکر خواهیم کرد.

وی در خصوص اینکه اگر فشارهای بیرونی مثل فشار وزارت ورزش مانع از بازگشت کی‌روش شود چه اتفاقی خواهد افتاد، عنوان کرد: فدراسیون فوتبال از اساس مستقل است. آمده‌ام از استقلال فدراسیون دفاع کنم و خیلی هم پای این کار هستم. در دوره ما هیچکس نمی‌توانست در فدراسیون دخالت کند. البته سلطانی‌فر در بحث قرارداد ویلموتس ورود کرد اما موضوع مهم این است که اگر این مسائل در راستای سیاست فدراسیون باشد قبول خواهم کرد.

***

اسدی: رئیسی که ۵۰ رای از مجمع بگیرد قوی نیست/ مسببان ارسال نامه فیفا و AFC اعتبار ملی را خدشه دار کردند

دبیرکل اسبق فدراسیون فوتبال گفت: مجمع می‌تواند صلاحیت یک نامزد را تایید نکند و رئیسی که ۵۰ رای از مجمع نگیرد، قوی نیست.

علیرضا اسدی در گفت و گو با فارس، درباره اینکه با توجه به اعتقاد برخی مبنی بر غیررقابتی بودن فضای  انتخابات ۸ شهریور فدراسیون فوتبال، آیا مجمع می‌تواند خواستار تعویق انتخابات شود، اظهار داشت: اعضای مجمع چنین اختیاری دارند که با رای ندادن خود انتخابات را ملغی کنند. یک فرد نمی‌تواند با ۱۰ یا ۲۰ رای رئیس فدراسیون شود و نیاز به رای اکثریت اعضای مجمع یعنی بیشتر از ۵۰ درصد اعضا دارد. 

وی افزود:‌ ۱+۵۰ رای بین ۸۹ عضو مجمع یعنی حداقل ۴۶ نفر باید به یک نامزد رای بدهند. اگر فردی برای ریاست فدراسیون ۵۰ رای بیاورد یعنی رئیسی قوی نیست و دست کم برای رسیدن به مقبولیت و اقتدار لازم باید حدود ۶۵ رای داشته باشد. انتخابات فدراسیون هم مانند انتخابات مجلس و ریاست جمهوری می‌ماند و فردی که می‌خواهد رئیس شود باید رای بالایی بیاورد تا بتواند همگرایی ایجاد کند. اگر رای پایینی داشته باشد ناتوان است و نمی‌توان این همگرایی را ایجاد کرد.

دبیرکل اسبق فدراسیون فوتبال تصریح کرد: فضای بیرون هم برای این رئیس به دلیل رقابتی نبودن انتخابات مناسب نیست. در این وضعیت به سختی می‌تواند کار کند. اگر مجمع تصمیم بگیرد به نامزدها رای بدهد، یعنی صلاحیت آنها را احراز نکرده است. در این حالت می‌تواند به نامزدی که اعتقادی به او ندارد رای ندهد تا بار دیگر پروسه انتخاباتی آغاز شود.

اسدی درمورد نامه اخیر فیفا و  AFC به فدراسیون فوتبال و درخواست برای پاسخگویی نسبت به اظهارات اخیر برخی نمایندگان مجلس، گفت:‌ این اتفاق را خیلی بد می‌دانم. باگ‌هایی در کشورمان وجود دارد که سبب استفاده افرادی در فیفا و AFC می‌شود. به هیچ وجه نباید برای امور داخلی به نهادهای بیرونی متوسل شویم. ارسال این نامه‌ها به دلیل ضعف های خودمان است. مسئول بشویم یا نشویم، باید اعتبار ملی کشورمان را حفظ کنیم.

وی عنوان کرد: فیلمش موجود است که رئیس کمیته بدوی انتخابات خیلی راحت می‌گوید دو روز به زمان ثبت نام انتخابات اضافه می کنیم؛ اما چنین فرصتی ندادند. اعتراض ما به این موضوع درست است و می‌توانیم آن را به فیفا و AFC ارسال کنیم اما هیچگاه دوست ندارم چنین کاری انجام بدهم زیرا باید مشکلات داخلی را در کشور خودمان حل کنیم. نباید دائم دنبال این باشیم فیفا و AFC برای ما بگیرند و افرادی که باعث شدند چنین نامه‌ای ارسال شود، اعتبار ملی را مقداری خدشه دار کردند.

نامزد ریاست فدراسیون فوتبال درباره اینکه رقابت لازم میرشاد ماجدی، مهدی تاج و عزیز‌الله محمدی برای برعهده گرفتن ریاست فدراسیون وجود دارد، توضیح داد: بعید می‌دانم رقابت خوبی وجود داشته باشد. البته مشخص نیست هر سه نفر بتوانند در انتخابات شرکت کنند و احتمال دارد صلاحیت برخی نامزدها رد شود.

 • 19
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

بیوگرافی سحر زکریا

زمان و محل تولد سحر زکریا به تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۵۲در اراک برمی گردد. مادر این بازیگر، اهل شمال بود و اصلیت پدرش که به عنوان مهندس برق، فعالیت داشت؛ از اراک بود. همین امر باعث شد که سحر تا مقطع پنجم ابتدایی در شهرهای مختلفی زندگی کند. با این که محل تولد سحر، گیلان بوده است ولی پدرش برای او از اراک، شناسنامه گرفته است. سحر دارای یک خواهر میباشد که کوچکتر از خودش است و متاهل شده و در حال حاضر ، فرزند دارد.

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۶ آذر
  جام جهانی
  بلژیک - مراکش
  ۱۶:۳۰
 • جام جهانی
  کرواسی - کانادا
  ۱۹:۳۰
 • جام جهانی
  اسپانیا - آلمان
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۷ آذر
  جام جهانی
  کامرون - صربستان
  ۱۳:۳۰
 • جام جهانی
  کره جنوبی - غنا
  ۱۶:۳۰
 • جام جهانی
  برزیل - سوئیس
  ۱۹:۳۰
 • جام جهانی
  پرتغال - اروگوئه
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۸ آذر
  جام جهانی
  اکوادور - سنگال
  ۱۸:۳۰
 • جام جهانی
  هلند - قطر
  ۱۸:۳۰
 • جام جهانی
  ولز - انگلیس
  ۲۲:۳۰
 • جام جهانی
  ایران - آمریکا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش