یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
۱۱:۲۴ - ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۶۰۵۵۳
مدیریت ورزش

تاج و ماجدی چطور تأیید صلاحیت شدند؟ | روزنامه اصولگرا: تایید صلاحیت مهدی تاج کار ایران اینترنشنال و بی بی سی بود

تاج و ماجدی,انتخابات فدراسیون فوتبال
انتخابات ۸ شهریور ریاست فدراسیون فوتبال با سه نامزد نهایی برگزار خواهد شد. با تأیید صلاحیت تاج و ماجدی، می‌توان رقابت اصلی را میان این دو گزینه دانست اما با تلاش‌هایی که هر دو طرف در هفته‌های اخیر انجام داده‌اند، نتیجه نهایی این انتخابات، غیرقابل پیش‌بینی به نظر می‌رسد.

ایران ورزشی نوشت: خبر تأیید صلاحیت هر سه نامزد انتخابات ۸ شهریور، به شکل غیر رسمی از جمعه شب در فضای مجازی منتشر شده بود. اعلام نهایی اما بعد از جلسه سرنوشت‌ساز کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال انجام شد که ساعت ۱۴ دیروز (شنبه) برگزار شد. جلسه‌ای که با حضور پنج عضو این کمیته و مجید شهیدی، مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان برگزار شد و در پایان این جلسه مهدی تاج، میرشاد ماجدی و عزیز‌الله محمدی و البته نواب رئیس آنها را برای شرکت در انتخابات تأیید نهایی کردند.

خبر تأیید صلاحیت هر سه نامزد اما با توجه به حواشی اخیر درباره نامزدها بخصوص تاج و ماجدی، سؤال‌ها و ابهام‌های متعددی را ایجاد کرد. انتشار گزارش تحقیق و تفحص مجلس درباره تخلف مالی کارخانه فولاد مبارکه و همچنین انتشار نامه کمیته بدوی انتخابات درباره تعارض منافع نامزدی میرشاد ماجدی برای سمت ریاست فدراسیون فوتبال و همچنین سرپرستی و عضویت هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال، احتمال عدم احراز صلاحیت تاج و ماجدی را به وجود آورده بود اما در کمال تعجب هیچ یک از این موارد، مانع از حضور این دو نفر در انتخابات ۸ شهریور نشد!

دلایل کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال برای تأیید صلاحیت تاج و ماجدی اما چیست؟

مانع اصلی بر سر راه تأیید صلاحیت مهدی تاج اما پرونده‌های باز قضایی او به خاطر قرارداد مارک ویلموتس و گزارش تحقیق و تفحص مجلس درباره فولاد مبارکه بود. برخلاف تصور اما او هیچ پرونده باز قضایی ندارد. چرا که بنا به ادعای پژمانفر، رئیس کمیسیون اصل ۹۰، مسئولان فوتبال با وعده برنده شدن در پرونده ویلموتس و با استفاده از اهرم تعلیق، مانع از به جریان افتادن پرونده قضایی مربوط به قرارداد ویلموتس شده بودند.

درباره گزارش تحقیق و تفحص مجلس هم چندی پیش، رئیس قوه قضائیه اعلام کرده بود که هنوز پرونده‌ای درباره این گزارش تشکیل نشده است.

علاوه بر همه اینها بنا به اعلام یکی از اعضای کمیته بدوی انتخابات، این کمیته تا ۲۱ روز پیش از مجمع انتخاباتی، اسامی تأیید صلاحیت شده‌ها را اعلام کرده بود و طبق آیین‌نامه انتخابات، بعد از این مهلت تنها در صورتی کاندیداها رد صلاحیت می‌شوند که با مصاحبه‌ها و مناظره‌های خود، نظم عمومی را بر هم بزنند. با این استدلال و با توجه به اینکه پرونده باز قضایی برای تاج نبود، او با‌وجود همه اتهام‌هایی که علیه‌اش مطرح می‌شود، می‌تواند در انتخابات شرکت کند.

میرشاد ماجدی هم که در مصاحبه تلویزیونی خود، در پاسخ به سؤالی درباره تعارض منافع بین نامزدی انتخابات و همچنین سرپرستی فدراسیون فوتبال به این نکته اشاره کرد که چون در اساسنامه فدراسیون فوتبال هیچ منعی برای این موضوع وجود ندارد و هیچ نکته‌ای در این رابطه بیان نشده است، پس منعی برای تأیید صلاحیت او وجود ندارد.

حالا شاید یکی از نگرانی‌ها درباره انتخابات این باشد که با تأیید صلاحیت تاج، پژمانفر، رئیس کمیسیون اصل نود، تهدیدش مبنی بر ابطال انتخابات فدراسیون فوتبال را عملی می‌کند و این خطر برای فوتبال ایران همچنان وجود دارد یا نه؟ با توجه به اینکه این واکنش‌های نمایندگان مجلس با واکنش فیفا و پرسش آنها از فدراسیون فوتبال درباره دخالت شخص ثالث مطرح شد، آیا نمایندگان مجلس همچنان بر موضع قبلی خود هستند یا روند آنها تغییر

کرده است؟

روزنامه اصولگرا: ایران اینترنشنال و بی بی سی باعث تایید صلاحیت مهدی تاج شدند/ این یک بازی کثیف است

روزنامه جوان نوشت: همدستی همه معاندان با فوتبال ملی ایران از شبکه‌های وهابی و صهیونیستی مانند ایران اینترنشنال و بی‌بی‌سی گرفته تا دلال‌های جیره‌خوار داخلی و حریصان به پست‌های سفارشی، بالاخره جواب داد تا با تأیید صلاحیت تاج، بزرگترین ضربه به حیثیت فوتبال ملی ایران در جام‌جهانی وارد شود.

تاج و ماجدی,انتخابات فدراسیون فوتبال

همان روز که خبر عدم احراز صلاحیت مهدی تاج برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال رسانه‌ای شد، معلوم بود همه ماجرا یک بازی کثیف است برای اینکه فشارهای رسانه‌ای روی او کم شود؛ نقشه‌ای که به‌خوبی هم جواب داد. در روزهای گذشته کمترین خبر در این خصوص روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت تا اینکه در نهایت و در آخرین ساعات دیروز خبر رسید که مهدی تاج به همراه میرشاد ماجدی و عزیز الله محمدی به‌عنوان سه کاندیدای تأیید صلاحیت‌شده برای حضور در انتخابات معرفی شدند؛ سه نفری که تنها به نابودی فوتبال کمک خواهند کرد. اصلاً خوب که نگاه کنیم برنامه همین است. از آن خبرنگار دانمارک‌نشین گرفته تا مدیران متخلف و فسادپرور فوتبالی که هنوز ردپای افتضاحاتشان در فوتبال برجاست، همه می‌خواهند با آبروی فوتبال ایران بازی کنند و چه میدانی بهتر از جام جهانی برای این بازی کثیف!

مهدی تاج تایید صلاحیت شد. تعجبی هم نداشت. گزینه‌ای که طی یک ماه گذشته تمام رسانه‌های داخلی از چپ گرفته تا راست از اصلاح‌طلب گرفته تا اصول‌گرا و میانه‌رو همه متفق‌القول از خسارت دوران ریاستش به فوتبال گفتند، اما انگار نه انگار گوش شنوایی پیدا نشد تا در نهایت رسیدیم به دیروز و تأیید صلاحیت کسی که فقط در یک فقره سوء مدیریتش چیزی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان به بیت‌المال کشور ضرر زد. کاندیدایی که رد پای تخلفش در پرونده بزرگ فولاد هم دیده می‌شود، اما با وقاحت تمام روی آنتن زنده تلویزیون همه را به ریشخند می‌گیرد و از کارهایی که منجر به نابودی فوتبال و به تاراج رفتن بیت‌المال شده به‌عنوان کار خوب دفاع می‌کند.

اتفاق تلخی است که شاهد باشیم کسانی قرار است برای فوتبال تصمیم بگیرند که بیشترین ضرر و زیان را طی سال‌های گذشته و حتی امروز به فوتبال زده‌اند. تاج یک سوی داستان است و میرشاد ماجدی سوی دیگر آن؛ سرپرستی که حاصل دوران سرپرستی‌اش در فوتبال چند شقه‌شدن تیم ملی و بی‌سروسامانی تیم امید است. سرپرستی که قرار است از جایی دیگر خط بگیرد، همان جایی که با مشورت آن پا به عرصه انتخابات گذاشت. از سومین گزینه هم که چیزی نگوییم بهتر است، مهر سکوت بر لب زده تا فقط در میان نامزدها باشد همین!

تکه‌های پازل بی حیثیت کردن فوتبال ایران در جام جهانی کنار هم چیده شده، این‌قدر خوب که حتی تمام فریادهایی که طی یک ماه گذشته بلند شد شنیده نشد تا رسیدیم به اینکه پازل با تایید صلاحیت این سه نفر تکمیل شد. حالا آن‌هایی که آن‌طرف آب نقشه‌ها کشیده بودند برای بی حیثیت کردن فوتبال ایران حتما شاد هستند. با انتخاب هر کدام از این سه گزینه آن‌ها به هدفشان خواهند رسید. دستگاه‌های قضایی و نظارتی نیز که از تأثیر مخرب یک دزدی خیابانی داستان‌ها می‌گویند و درست هم می‌گویند، الان فقط نظاره‌گر این بزرگترین تخریب ذهن و روان مردم هستند!

 • 15
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

بیوگرافی سحر زکریا

زمان و محل تولد سحر زکریا به تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۵۲در اراک برمی گردد. مادر این بازیگر، اهل شمال بود و اصلیت پدرش که به عنوان مهندس برق، فعالیت داشت؛ از اراک بود. همین امر باعث شد که سحر تا مقطع پنجم ابتدایی در شهرهای مختلفی زندگی کند. با این که محل تولد سحر، گیلان بوده است ولی پدرش برای او از اراک، شناسنامه گرفته است. سحر دارای یک خواهر میباشد که کوچکتر از خودش است و متاهل شده و در حال حاضر ، فرزند دارد.

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۶ آذر
  جام جهانی
  بلژیک - مراکش
  ۱۶:۳۰
 • جام جهانی
  کرواسی - کانادا
  ۱۹:۳۰
 • جام جهانی
  اسپانیا - آلمان
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۷ آذر
  جام جهانی
  کامرون - صربستان
  ۱۳:۳۰
 • جام جهانی
  کره جنوبی - غنا
  ۱۶:۳۰
 • جام جهانی
  برزیل - سوئیس
  ۱۹:۳۰
 • جام جهانی
  پرتغال - اروگوئه
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۸ آذر
  جام جهانی
  اکوادور - سنگال
  ۱۸:۳۰
 • جام جهانی
  هلند - قطر
  ۱۸:۳۰
 • جام جهانی
  ولز - انگلیس
  ۲۲:۳۰
 • جام جهانی
  ایران - آمریکا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش