چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
۱۹:۴۴ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۰۴۱
مدیریت ورزش

پرسپولیس و سپاهان مجوز حرفه‌ای گرفتند/ چرا مجوز حرفه‌ای استقلال در کمیته بدوی تایید نشد؟

باشگاه پرسپولیس,مجوز حرفه ای باشگاه پرسپولیس
دبیر کل فدراسیون فوتبال با ارسال نامه‌ای به باشگاه ‌پرسپولیس اعلام کرد مجوز حرفه‌ای این باشگاه صادر شده است.

به گزارش ایسنا، پس از بررسی مدارک باشگاه‌ها از سوی کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال و مشخص شدن قطعی رای قطعی این کمیته، هدایت ممبینی دبیر کل فدراسیون فوتبال ظهر امروز با ارسال نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس رسما اعلام کرد مجوز حرفه‌ای این باشگاه از سوی کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال ایران، صادر شده است.

در این نامه آمده است که فدراسیون فوتبال این تاییدیه را به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده است.

باشگاه فولاد مبارکه سپاهان نیز اعلام کرد:  اعضای کمیته بدوی فدراسیون فوتبال رای خود را در خصوص مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها اعلام کردند که بر این اساس باشگاه فولاد مبارکه سپاهان مجوز حرفه‌ای گرفت.

دبیرکل فدراسیون فوتبال نیز طی نامه‌ای ضمن تبریک به باشگاه سپاهان، اعلام کرد که این باشگاه موفق به اخذ مجوز حرفه‌ای شده است و این تصمیم به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام خواهد شد.

***

چرا مجوز حرفه‌ای استقلال در کمیته بدوی تایید نشد؟/ فقط پای استراماچونی در میان نیست!

روز گذشته کمیته بدوی مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال نظر نهایی خود را در مورد تیم‌هایی که از نظر این کمیته مجوز را کسب کرده‌اند، اعلام کرد که فقط ۶ تیم پرسپولیس، نساجی، تراکتور، سپاهان، فولاد و گل‌گهر توانستند مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورند.

در این میان تایید نشدن مجوز استقلال سبب شد صبح امروز این باشگاه با انتشار بیانیه‌ای به تصمیم کمیته بدوی اعتراض کرده و افرادی را به عجول بودن برای حذف آبی‌پوشان از آسیا متهم کند. این در شرایطی است که به نظر می رسد با نگاهی به فعالیت استقلال در ماه‌های اخیر بخشی از دلیل این تصمیم کمیته بدوی را می‌توان در عملکرد مدیران سابق و فعلی این باشگاه جست و جو کرد. 

دپارتمان صدور مجوز حرفه‌ای از ابتدای آغاز به فعالیت دوره جدید خود با مسئولیت مصطفی زارعی از تابستان سال گذشته، سعی کرد با برگزاری سمینارهای آموزشی برای باشگاه‌ها آن‌ها را با ساز و کارهای بارگذاری دقیق، به موقع و اصولی مدارک خود آشنا کرده  و شرایط را به نسبت سال‌های قبل برای آن‌ها تسهیل کند. نکته‌ای که پیش از این تا حدی مغفول مانده و همین نا آشنایی با روش‌های مربوط به بارگذاری مدارک، مشکلاتی مثل تایید نشدن مجوز برای‌شان به وجود آورد. برهمین اساس مسوولان دپارتمان مجوز حرفه‌ای ضمن برگزاری ۴ کارگاه آموزشی، جلسات مختلفی را در محل هر باشگاه برای رفع نقایص با مدیرعامل، معاونان و مدیر صدور مجوز حرفه‌ای‌ همان باشگاه برگزار کردند. ضمن اینکه این دپارتمان در زمان بارگذاری مدارک نیز اگر کار به شکل دقیقی انجام نمی‌شد، به باشگاه‌ها بازخورد می‌داد.

فرصت یک ماهه‌ای که آجورلو از دست داد

در این میان باشگاه استقلال که فصل قبل نتوانست در لیگ قهرمانان شرکت کند، با قهرمانی در بیست و یکمین دوره لیگ برتر، در صورت کسب مجوز حرفه‌ای به عنوان اولین نماینده ایران در فصل ۲۳-۲۰۲۴ لیگ قهرمانان شرکت می‌کرد. به همین دلیل این تیم از اهمیت ویژه‌ای برای کمیته مجوز حرفه‌ای برخودار بود. در جلسه‌ای که در شهریور سال گذشته بین مصطفی آجورلو، مدیرعامل وقت استقلال و معاونان وی با مسئولان دپارتمان مجوز حرفه‌ای و حسن کامرانی‌فر، دبیرکل اسبق فدراسیون برگزار شد، صورت‌جلسه‌ای تنظیم و به آجورلو اهمیت بحث پرداخت بدهی‌های آبی‌پوشان یادآوری شد. در همان جلسه مقرر شد در یک ماه با پرداخت این بدهی‌ها، گام بزرگی در راستای دریافت مجوز برداشته شود که این امر در زمان مدیریت او رخ نداد.

مسئولان دپارتمان مجوز حرفه‌ای در روزهای ابتدایی حضور علی فتح‌الله‌زاده این بار همراه با هدایت ممبینی، دبیرکل فعلی فدراسیون به ساختمان این باشگاه رفته و در جلسه با مدیرعامل استقلال درخواست کردند، ضمن تسویه حساب با طلبکاران داخلی و خارجی، نقایص موجود در سایر بخش‌ها را نیز مرتفع کند که او مدعی می‌شود از دوره مدیریت آجورلو هیچ مدرکی درمورد مجوز حرفه‌ای در اختیار او قرار نگرفته و اطلاعی از فعالیت‌های انجام شده ندارد که مصطفی زارعی نیز در واکنش به این موضوع درخواست می‌کند، مسوول صدور مجوز حرفه‌ای استقلال با رجوع به دپارتمان، بار دیگر اسناد  و مدارک را تحویل بگیرد. در نهایت نیز این فرد با مراجعه به دفتر دپارتمان، صورت‌جلسه‌ای را تنظیم و اسناد و مدارک را دریافت می‌کند. همچنین در همان روزها جلسه‌ای با معاون مالی استقلال برگزار و درخصوص صورت‌های مالی این باشگاه بحث و تبادل‌نظر می‌شود.

فتح‌الله‌زاده اخطار نهایی را هم جدی نگرفت

جدا از این اقدامات، دپارتمان مجوز حرفه‌ای بیش از ۱۰ بار در نامه‌نگاری با استقلال اخطار داده اگر بدهی‌های به ثبت رسیده‌اش در AFC را پرداخت نکند، نمی‌تواند مجوز بگیرد. آخرین بار حدود ۲۰ اسفند سال گذشته زارعی با ارسال نامه‌ای به عنوان " اخطار نهایی" به فتح‌الله زاده تاکید می‌کند با در نظر گرفتن تعطیلات عید نوروز، اگر نتواند این بدهی‌ها را تا تاریخ ۱۱ فرودین تسویه کند، شانسی برای دریافت مجوز نخواهند داشت. نکته این جا است استقلالی‌ها در آن زمان نه تنها طلب خارجی‌ها را تسویه نکردند، بلکه حتی موفق به توافق با طلبکاران داخلی مثل سید احمد موسوی و برخی بازیکنان آکادمی‌اش هم نشد.

استقلال در شرایطی در بیانیه امروز خود با اشاره به شرایط سخت تحریمی، اعلام کرده پیش از اتمام موعد مدنظر دادگاه CAS بدهی‌اش با سرمربی اسبق ایتالیایی‌اش را پرداخت کرده و این موضوع را به اطلاع AFC رسانده که بر اساس اطلاعاتی که به دست خبرنگار ورزشی فارس رسیده، همچنان خبری از تسویه حساب با طلبکاران داخلی این باشگاه نیست. در این وضعیت با توجه به ثبت اسناد مالی باشگاه‌ها در سامانه CLASS که متعلق به کنفدراسیون است، اگر فدراسیون فوتبال و کمیته بدوی درخواست آبی‌پوشان برای کسب مجوز را تایید می‌کردند، قطعا باید عواقب سختی را به جان می‌خریدند.

از تسویه نکردن با داخلی‌ها تا بارگذاری نشدن برخی مدارک

روز گذشته نیز پس از اعلام نظر کمیته بدوی، گزارشی از دلایل این تصمیم برای استقلال ابلاغ شده و شاید بهتر بود مدیران این باشگاه برای تنویر افکار عمومی این گزارش را هم مانند بیانیه خود منتشر می‌کردند. ظاهرا مشکل آبی‌ها برای دریافت نکردن مجوز،  فقط مسائل مالی نبوده است و شنیده می‌شود یکی دیگر از مواردی که سبب حذف این تیم از آسیا شده مربوط به بارگذاری نشدن برخی مدارک و اسناد دیگر نیز است که برای میزبانی از لیگ قهرمانان نیاز بوده است.

اکنون نیز با وجود تمام این فعل و انفعالات، استقلال می‌تواند از فرصت ۵ روزه برای اعتراض به کمیته استیناف مجوز حرفه‌ای اعتراض کند و باید دید در این شرایط اتفاق خاصی رخ می دهد یا که خیر.

زمان جدید مجمع باشگاه استقلال اعلام شد

زمان جدید مجمع استقلال برای تغییرات در هیات مدیره امروز اعلام شد.

باشگاه پرسپولیس,مجوز حرفه ای باشگاه پرسپولیس

پیش از این قرار بود مجمع استقلال در تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه برگزار شود اما  آگهی جدید دعوت به مجمع این باشگاه امروز در سایت کودال انتشار یافت و طبق برنامه اعلام شده  قرار است مجمع باشگاه استقلال ساعت ۸ صبح روز ۱۶ خردادماه در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شود.

قرار است در این مجمع هیات مدیره استقلال ترمیم شود.

 • 17
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۱۲ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  بانکوک یونایتد - چونبوک موتورز
  ۱۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایران - جمهوری چک
  ۱۶:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایتالیا - آلمان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آنتورپ - شاختار
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اتلتیکومادرید - فاینورد
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  سلتیک - لاتزیو
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  ستاره سرخ بلگراد - یانگ بویز
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  دورتموند - آث میلان
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  پورتو - بارسلونا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  نیوکسل - پاری سن ژرمن
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لایپزیش - منچسترسیتی
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۱۳ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  برزیل - اوکراین
  ۰۳:۰۰
 • لیگ MLS آمریکا
  شیکاگو فایر - اینتر میامی
  ۰۴:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  شمس آذر قزوین - ذوب آهن
  ۱۷:۱۵
 • لیگ برتر ایران
  آلومینیوم اراک - تراکتور
  ۱۷:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الریاض - الشباب
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  التعاون - الطائی
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  استقلال خوزستان - پیکان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ اروپا
  مارسی - برایتون
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  اسپورتینگ - آتالانتا
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  فرایبورگ - وستهم
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  آ ا ک آتن - آژاکس
  ۲۰:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتفاق - الفتح
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  لیورپول - سن ژیلواز
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  آاس رم - سروت
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  مولده - بایرلورکوزن
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  ویارئال - رن
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۱۴ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  کانادا - بلغارستان
  ۰۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  مکزیک - بلژیک
  ۰۸:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آمریکا - اسلوونی
  ۱۰:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  لهستان - آرژانتین
  ۱۱:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ژاپن - صربستان
  ۱۳:۵۵
 • والیبال انتخابی المپیک
  چین - هلند
  ۱۵:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  برزیل - کوبا
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  الاتحاد کلبا - حتا
  ۱۶:۵۰
 • لیگ برتر ایران
  هوادار - فولاد
  ۱۷:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - ابها
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  بنی یاس - الوحده امارات
  ۱۹:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایتالیا - ایران
  ۲۰:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الاهلی عربستان
  ۲۱:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  مونشن گلادباخ - ماینتس
  ۲۲:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیک بیلبائو - آلمریا
  ۲۲:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  اوکراین - قطر
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش