دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
۱۰:۱۸ - ۱۶ دي ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۰۱۰۱۶
مدیریت ورزش

تاج: کسی که می‌گوید جریمه‌های ما برای تأمین مالی بوده یا جاهل است یا مغرض!

حمله تاج به منتقدان,اظهارات تاج
رئیس فدراسیون فوتبال بر این نکته تأکید کرد که رویکرد این فدراسیون بردن بازی‌های تیم‌های ملی به خارج از تهران است.

به گزارش تسنیم، مهدی تاج بعد از برتری ۲ بر یک تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل بورکینافاسو اظهار داشت: ابتدا لازم می‌دانم حادثه کرمان را محکوم کنم. می‌دانم که همه شما هم متأثر هستید. یک تشکر هم باید از کسانی داشته باشم که در این زمان کوتاه مسببان این ترور وحشتناک را دستگیر کنند. در مورد بازی هم باید بگویم پشتیبانی از تیم ملی وظیفه فدراسیون فوتبال است. ما در ۱۰ ماه گذشته ۱۰ بازی دوستانه برگزار کردیم.

وی در ادامه افزود: خدا را شکر یک بازی خوب بود و بورکینافاسو تیم دست و پا بسته‌ای نبود و لژیونرهای خوبی داشت. وظیفه فدراسیون پشتیبانی است. کادر فنی هم به خوبی کارش را انجام می‌دهد و شرایط تیم ملی هم خوب است و ارزیابی من مثبت. در مورد مسائل فنی نمی‌توانم نظر بدهم و بگویم می‌بریم، ولی با صحبت‌هایی که با کادر فنی و بازیکنان داشتیم امیدواریم این تیم نتایجی بگیرد که زیبنده مردم ایران باشد. ما سال‌هاست که در حسرت قهرمانی یا صعود به فینال جام ملت‌های آسیا هستیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد شباهت آب و هوای کیش با قطر توضیح داد: همه چیز اینجا مشابه قطر است. ما مثل اینکه در قطر بازی می‌کنیم؛ دقیقاً یکی است. میزبان رطوبت و دما یکی است. تمرینات خوبی هم انجام می‌شود و از همین جا نیز تیم ملی به کشور قطر می‌رود. یک بدرقه‌ای هم فدراسیون تدارک دیده است. امروز هم خیلی شور و هیجان بین مردم کیش دیدیم و ما هم توانستیم هم از آقایان و بانوان پذیرایی کنیم و این اتفاق به بهترین شکل بود.

تاج در پاسخ به این پرسش که با توجه به میزبانی خوب کیش آیا این برنامه وجود دارد که بازی‌های تیم ملی به سایر استان‌ها برود، گفت: فکر می‌کنم ۱۰ سالی بود که تیم ملی را به شهرهای دیگر نبرده بودیم. در زمان کی‌روش من یادم نمی‌آید این اتفاق افتاده باشد. تیم ملی فقط یک بار به مشهد رفته بود که آن اتفاق تلخ افتاد و ما هنوز هم جوابگوی فیفا هستیم. خیلی همه نگران بودند که آن اتفاقات تلخ بیفتد. خدا را شکر خیلی هم مراقبت شد. همه هم آمدند و حتی من نیز جلوی در نشسته بودم. خدا را شکر اتفاقی نیفتاد. این کار رویکرد ماست و آن را شروع کردیم. ضمن اینکه در فوتبال ساحلی هم سه بازی در بوشهر انجام دادیم و در فوتسال نیز دو بازی در لار داشتیم. تیم ساحلی ما هم الان در کیش اردو زده است. رویکرد فدراسیون این است که بازی‌ها (بازی‌های تیم ملی) را از تهران به شهرستان‌ها ببرد. این کار را ما الان شروع کردیم.

وی در مورد اینکه «آیا همدلی خوبی بین ارگان‌های مختلف برای حمایت از تیم ملی شکل گرفته است؟»، تصریح کرد: من خودم خیلی علاقه‌مند هستم. وزارت ورزش به ما کمکش را کرده است، ولی ما توقع‌مان از دولت و وزارت ورزش بیشتر است. به هر حال این تیم ملی کشور است و پول‌های ما تحریم است. اگر پول‌مان را می‌دادند ما نیازی نداشتیم، ولی چون پول‌مان بلوکه است مشکل داریم تا نیازمندی‌های بازیکنان را تأمین کنیم. امیدواریم این اتفاق به‌زودی بیفتد. برای اعزام خبرنگاران هم مشکل داریم. ما الان ۵۰،‌ ۶۰ خبرنگاران می‌بریم. به هر حال یک نفر باید از فدراسیون بپرسد که این پول را از کجا می‌آورید. به زعم من هر نفر ۲۰۰ میلیون تومان هزینه دارد. ما سعی کردیم هیئت‌ها را محدود ببریم یا کلاً نبریم. لیدرها مثلاً آنجا کمک ما هستند. امروز هم در ورزشگاه اتفاق خوبی را رقم زدند. نگاه ما این است که ببینیم دولت چه کمک ویژه‌ای انجام می‌دهد تا این مأموریت را به نحوی شایسته انجام دهیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره پرداخت حق پخش نیز اظهار داشت: خدا را شکر این اتفاق افتاد. این خیلی خوب است و بعدها می‌گویند حق پخش، VAR و ورود بانوان در این دوره انجام شد. اینها کارهای خوبی است که بعدها می‌شود از آن استفاده کرد. کم است، ولی به هر حال صدا و سیما این کار را انجام می‌دهد. آقای فروغی یک زحمت کشیده و به همه بخش‌ها دستور داده بود باید از تیم ملی حمایت شود. این کار بسیار خوبی است. ما هم الان رفتارمان با صداوسیما خوب است و به هر حال پول گرفتیم و خوشحالیم.

تاج در ادامه راجع به ورود VAR و نصب آن در ورزشگاه‌ها به خبرنگاران گفت: بله، VAR روز گذشته وارد شد و البته این از محل مطالبات ما (از فیفا) بود. نصب را هم باید با هماهنگی وزارت ورزش انجام دهیم، چون ما ورزشگاه مالک کم داریم. مالک ورزشگاه آزادی که ما نیستیم و شرکت توسعه و تجهیز است. باید با آنها صحبت کنیم، چون یکی از اصلی‌ترین جاها همان است. یکی از اصلی‌ترین اتفاقات با این دستگاه‌ها آموزش داوران است.

وی در پاسخ به این پرسش که با وجود حضور VAR باز هم داوران مشکل دارند و به نظر می‌رسد مشکل اصلی چیز دیگری است، گفت: VAR خیلی کمک می‌کند و می‌شود متوجه شد اشتباهات داوری چقدر مؤثر است. من خودم از وضعیت داوری راضی نیستم، یعنی از نوع قضاوت‌ها. تمام تلاش من هم این است که وضعیت بهتری پیدا کنیم. شما شک نکنید اگر VAR در ورزشگاه باشد خیلی کمک می‌کند، چون همه مردم صحنه‌ها را می‌بینند. اگر این دستگاه را بیاوریم می‌توانیم ممیزی داوران را خیلی کمتر کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به جریمه‌هالی مالی سنگین صورت گرفته و اینکه کسانی معتقد بودند فدراسیون به دنبال تأمین منابع مالی است، تصریح کرد: اینها حرف‌های بی‌جایی است. مگر AFC که ۲۰۰ هزار دلار یک باشگاه ما را جریمه کرد، هم دنبال پول بود؟ او (AFC) دنبال تنبیه بود تا این اشتباهات تکرار نشود. ما جرائم را نبخشیدیم، یک بند از رأی را کمیته استیناف نظرش چیز دیگری بود. اگر مدیر باشگاه یا هر کسی این حرف را بزند یا جاهل است یا مغرض. اگر جاهل باشد که هیچ، ولی اگر مغرض باشد دیگر ما نمی‌توانیم کاری کنیم. آنها باید بدانند در مرحله اول رأی بدوی است و بعد به تجدیدنظر می‌رود. تجدیدنظر نه تأیید نظر؛ یعنی استیناف می‌تواند رأی را بشکند. همین باشگاه‌هایی که اعتراض می‌کنند مدیران‌شان پنج سال محروم بودند. پس اینها باید به خودشان رجوع کنند، ولی استیناف این رأی را شکست. آنجا استیناف خوب بود، ولی اینجا بد است؟ این کار بد است.

تاج ادامه داد: ما باید صادقانه حرف بزنیم. اینکه می‌گویند چرا بازیکن ما اجازه بازی نداشته است هم حساب و کتاب دارد. بازیکن باید قراردادش اصلاح شود. همه چیز سر جای خودش است. البته باید بگویم در سقف بودجه یک اشکالات جدی وجود دارد که باید برطرف شود. به‌زودی کمیته تدوین مقررات افرادش افزایش پیدا می‌کنند و پنج نفر منصوب می‌شوند تا این خلاءها را برطرف کنند. این سال اول بود و شما دیدید فیرپلی مالی AFC امسال ابلاغ شد. اگر دقت کنید هیچ باشگاهی با این شرایط در فیرپلی مالی موفق نخواهد شد. فدراسیون این اطلاع را داشت که فیرپلی مالی به‌زودی اجرایی خواهد شد. از یک سال قبل هم این کار را شروع کردیم و مطمئنم یک روز می‌گویید که این تیم چقدر باهوش عمل کرد و یک سال قبل این کار را انجام داد. یعنی اینکه ما یک فرصت داریم تا قراردادها را اصلاح کنیم، وگرنه یک تیم ما هم آماده رفتن به جام باشگاه‌های آسیا نبود. ما ناسزاها و اظهارنظر برخی از این دوستان که مطلع نیستند را شنیدیم. حتماً مطلع نیستند، چون اگر بودند بهتر صحبت می‌کردند.

 • 12
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۴ تیر
  جام ملت های اروپا
  آلبانی - اسپانیا
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  کرواسی - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۵ تیر
  کوپا آمریکا
  کلمبیا - پاراگوئه
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  برزیل - کاستاریکا
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  فرانسه - لهستان
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  هلند - اتریش
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - صربستان
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  انگلیس - اسلوونی
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۶ تیر
  کوپا آمریکا
  پرو - کانادا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  شیلی - آرژانتین
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلواکی - رومانی
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اوکراین - بلژیک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  گرجستان - پرتغال
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  جمهوری چک - ترکیه
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۷ تیر
  کوپا آمریکا
  اکوادور - جامائیکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  ونزوئلا - مکزیک
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  لهستان - برزیل
  ۲۱:۳۰
ویژه سرپوش