شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۰۷۲

آبشار زیبای بیشه در استان لرستان

آبشار بیشه,آبشار بیشه کجاستآبشار بیشه
ایران پر است از مناطق طبیعی زیبا که می تواند نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند، یکی از استان های که برای سفر کردن بسیار جالب خواهد بود لرستان است. این استان پر است از جاذبه های گردشگری زیبا که یکی از آنها آبشار بیشه است. در این مطلب سرپوش به معرفی این آبشار زیبا پرداخته ایم.

آبشار بیشه کجاست؟

آبشار بیشه یکی از آبشارهای زیبای استان لرستان است که در منطقه کوهستانی و دامنه های رشته کوه زاگرس قرار دارد. شهرستان دورود که محل واقع شدن این آبشار است که از شمال با شهرستان سربند و از شمال غربی با بروجرد، از سمت شرق با ازنا، از جنوب به الیگودرز و از غرب به شهرستان خرم‌آباد همسایه است. 

آبشار بیشه در ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی دورود، در دهستان سپید دشت و در روستای به همین نام قرار دارد، آبشار بیشه تا شهر خرم آباد ۶۵ کیلومتر فاصله دارد. تپه‌های کلاه‌کوه در شرق و کوه «ازگن» در شمال آن واقع شده اند. راه‌آهن تهران–خوزستان نیز از نزدیکی این مکان عبور می‌کند.

مسیر دسترسی به آبشار بیشه:

آبشار بیشه به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی ایستگاه راه آهن تهران جنوب قابلیت دسترسی بالایی دارد و گردشگران زیادی را به همین دلیل به خود جذب می کند، حتی در گذشته برای رسیدن به این آبشار تنها با قطار امکان پذیر بود. 

آبشار بیشه,آبشار بیشه لرستاندرباره موقعیت آبشار بیشه

از دو طریق می‌توانید به آبشار بیشه برسید:

مسیر اول:

درصورتی که تصمیم دارید با استفاده از اتومبیل به آبشار بیشه بروید بهتر است بدانید فاصله خرم آباد تا آبشار بیشه حدود ۶۵ کیلومتر است. در مسیر دورود به بیشه می توانید از رودخانه سزار مناطق دیدنی، آبشارهای فصلی و دائمی و درختان سرسبز و زیبایی که در مسیر هستند لذت ببرید. 

مسیر دوم: 

روش دیگری که می توان استفاده کرد راه ریلی قطار تهران- خوزستان و پیاده شدن در ایستگاه بیشه است، از آنجایی که این مسیر از میان کوه های زاگرس عبور می کند یکی از زیباترین خطوط ریلی کشور می باشد. از ایستگاه تا آبشار بیشه فاصله زیادی وجود ندارد و تابلوهای راهنما شما را به مقصد می رسانند. 

آبشار بیشه از مناطق طبیعی و گردشگری استان لرستان است که به عنوان ۴۸ امین اثر ملی در اسفند ماه ۱۳۸۷ در فهرست میراث طبیعی ایران به ثبت رسید. این آبشار از ترکیب چند آبشار کوچک دیگر ایجاد می شود و از میان کوه و درختان به سمت پایین هدایت می شود، در نهایت هم به رودخانه دائمی و پرآب لرستان سزار منتقل می شوند. 

آبشار بیشه,تصاویر آبشار بیشهآبشار زیبای بیشه در لرستان

ارتفاع این آبشار تا نقطه برخورد به زمین حدود ۴۸ متر است و تا رسیدن به رودخانه ۱۰ متر مسافت طی می کند، تاج این آبشار هم ۲۰ متر عرض دارد. 

آبشار بیشه در نزدیکی جنگل های پهناور بلوط و روستای زیبای بیشه قرار دارد، عبور ریل قطار از میان طبیعت بکر استان لرستان منظره زیبایی را ایجاد می کند. این مکان با داشتن آب و هوایی خنک، باطراوت و مناطق سرسبز، درختان و کوه های زیبا بسیار جذاب و دیدنی است.

بالای آبشار روبه روی ایستگاه چشمه های پرآب متعددی وجود دارند که از دل کوه بیرون می آیند و آرام آرام از وسط ایستگاه قطار می گذرند و آبشار بیشه را ایجاد می کنند.  

بعد از اینکه از آبشار بیشه دیدن کردید می توانید به روستای بیشه نیز سر بزنید، روستای بزرگ بیشه مجاور آبشار قرار دارد و اهالی روستا ارتباطی تقریبا نزدیک با اهالی شهرهای اطراف و مسافرانی که برای بازدید از آبشار بیشه می آیند دارند. این روستا میزبان یکی از زیباترین آبشارهای ایران می باشد. 

تفریح و خوشگذرانی در آبشار بیشه:

آبشار بیشه بدون شک به قدری زیبا و جذاب هست که می تواند ساعت ها شما را به خود جلب کند و دیگر نیازی به تفریحات دیگری ندارید اما در ادامه به سایر تفریحاتی که می توانید در آبشار بیشه داشته باشید اشاره می شود:

تماشای مناظر طبیعی و لذت بردن از طبیعت اطراف:

تماشا کردن منظره فرود آمدن آب از کوه های زیبای زاگرس، درختان استواری که آبشار را در آغوش گرفته اند، رودخانه خروشان سزار که یکی از سرشاخه های رود دز است می تواند بهترین احساس را به شما دهد. در این منطقه از خنکای دلنشین هوا، صدای باصلابت و بلند آبشار و صدای حیوانات در میان درختان روح خود را خالی از هر انرژی منفی کنید. 

آبشار غرق شده در مه برخی از مواقع حالتی بسیار اسرارآمیز به خود می گیرد و در برخی از مواقع میان هزار رنگ دلفریب پاییز می توانید دلبری طبیعت را به چشم ببینید. از آبشار بیشه دیدن کنید و به روح و جسم تان انرژی تازه ای ببخشید. 

آبشار بیشه,عکس هایی از آبشار بیشهمناطق بکر اطراف آبشار بیشه

اسب سواری:

در نزدیکی آبشار افرادی هستند که می توانید به پرداخت مبلغی به آنها اسب کرایه کرده و اسب سواری کنید.

کودکان نیز با این کار تشویق می شوند که به حیوانات و طبیعت نزدیک تر شوند.

شنا ممنوع:

هوای مطبوع، درختان، طبیعت بکر و البته آب خنک و سالم بسیاری از افراد را وسوسه می کند که تنی به آب بزنند و شنا کنند اما باید توجه داشت که شدت و عمق آب به قدری زیاد هست که امکان غرق شدگی وجود دارد. شنا کردن در سراسر رودخانه سزار ممنوع است. البته در کنار رودخانه فراهم شده است که اگر کسی به اشتباه در رودخانه افتاد یا درگیر مشکلی شد غرق نجات های بتوانند به او کمک کنند. 

پیک نیک:

بسیاری از افراد از موقعیت زیبایی اطراف بیشه و آبشار استفاده می کنند و با حاضر کردن غذا، چند سیخ کباب و زغال و زیرانداز خود و خانواده را به یک پیک نیک باحال دعوت می کنند. کودکان می توانند درکنار رودخانه آب بازی کنند و بزرگترها هم می توانند از نزدیک عظمت و زیبایی آبشار را از نزدیک لمس کنند. در اینجا می توانید از محل کمپ های اطراف رودخانه و آبشار کمال استفاده را کنید و از چشم انداز روبروی خود لذت ببرید. 

عکاسی:

نمی توان کنار چنین شاهکاری باشید اما این زیبایی و شکوه را به تصویر نکشید، البته که تجربه کردن از نزدیک هیچگاه نمی تواند جای خود را به تصاویر دهد. زمانی که به آبشار رسیدید و وسایل خود را منتقل کردید با دوربین های مجهز یا تلفن همراه از طبیعت بکر عکس یادگاری بگیرید و برای همیشه استان لرستان را به تصویر بکشید. در این خصوص باید به لغزندگی سنگ های کنار رودخانه و آبشار توجه داشته باشید زیرا امکان دارد که خودتان یا دوربین داخل آب بیوفتد. 

آبشار بیشه,دیدنی های آبشار بیشهعکاسی از آبشار بیشه

گشت در طبیعت اطراف آبشار:

درصورتی که اهل گشت و گذار یا ماجراجویی هستید؛ بهتر است تجهیزات مناسب را قرار دهید و در صورت داشتن آمادگی بدنی خود را به تماشای اطراف محدود نکنید. می توانی راه رودخانه را در پیش بگیرید و اطراف را از نظر بگذرانید، جنگل های بلوط زاگرس نیز پر از شگفتی هستند و شکل تازه ای از طبیعت کوهستانی ایران را در برابر چشمان تان قرار می دهند، البته باید توجه داشته باشید که مسیر را گم نکنید، از طرفی نباید در رودخانه شنا کنید زیرا در قسمت های بالاتر یا پایین تر رودخانه غریق نجاتی نیست که در صورت بروز مشکل برای حل آن اقدام کند. 

آبشار بیشه,آبشار بیشه در پاییزگشت و گذار در طبیعت زیبای پاییزی آبشار بیشه

گشت در روستای بیشه:

همانطور که اشاره شد آبشار بیشه در روستایی با همین نام واقع شده است، رد صورتی که دوست دارید با اهالی روستا استان لرستان ارتباط بگیرید پیشنهاد می شود در روستا هم چرخی بزنید و با فرهنگ اهالی آشنایی پیدا کنید. 

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 13
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
میثم تمار,زندگینامه میثم تمار,بیوگرافی میثم تمار زندگینامه میثم تمار از یاران باوفای امام علی (ع)

محل زندگی: عراق، کوفه

دلیل شهرت: صحابه امام علی، اما حسن و امام حسین (ع)

لقب: ابوسالم، ابوصالح

شهادت: ۲۲ ذی‌الحجه ۶۰ق، کوفه

محل دفن: مسجد کوفه

آثار: تفسیر قرآن، کتابی در حدیث

ادامه
دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,زندگینامه دمیتری مدودف دمیتری مدودف سیاستمدار روس

تاریخ تولد: ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۵ 

محل تولد: سن پترزبورگ

ملیت: روسیه

حرفه: رئیس جمهور و نخست وزیر

حزب سیاسی: حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (قبل از ۱۹۹۱)، مستقل (۱۹۹۱-۲۰۱۱)، حزب روسیه واحد (از ۲۰۱۲)

ادامه
پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,زندگینامه پاکو خمز بیوگرافی و عکس های پاکو خمز همراه با موفقیت های وی

تاریخ تولد: ۱۸ آوریل ۱۹۷۰

محل تولد: لاس پالماس، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست، سرمربی 

پست: مدافع میانی

باشگاه کنونی: تراکتور

ادامه
ایگور کاتاتو,زندگینامه ایگور کاتاتو,بیوگرافی ایگور کاتاتو بیوگرافی ایگور کاتاتو برزیلی؛ بازیکن فوتبال اهل برزیل

تاریخ تولد: ۱ ژوئیه ۱۹۹۵

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر، هافبک هجومی

باشگاه کنونی: سپاهان اصفهان

قد: ۱ متر ۸۳ سانتی متر

ادامه
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
ویژه سرپوش